Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

misiar

New member
Dziękuję za opinię Tolek100. Jestem już za stary na eksperymenty czy żonglerkę softami, wszystko przemawia na korzyść Dune Smart. Szkoda tylko że będzie to profanacja sprzętu gdy będą leciały na nim głównie Divx z bajkami dla dzieci czy seriale żony.
A propos Divx'ów czy da się również do nich dodać okładki i opisy przy pomocy np. Zappiti, czy taka funkcjonalność dotyczy jedynie niektórych formatów?
 

bumbum

New member
Radio internetowe w playerach

Jako ze zrezygnowałem z dekodera telewizji N, który posiadał radio internetowe, chciałbym kupić jakiś player z radiem internetowym. Proszę o opinie który z playerow posiada i jak to działa. Myślałem o Arivie fergusona
Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk
 

bumbum

New member
Jaki odtwarzacz HD z dvd?

Jako ze zrezygnowałem z N-ki na rzecz polsatu cyfrowego zostałem pozbawiony radia internetowego i kilku serwisów internetowych obsługiwanych przez nbox. Posiadam też bluray LG bd550 który używam do odtwarzania filmów mkv i divxHD. SPRAWUJE SIĘ nieźle jednak ma problemu z niektórymi mkv . Ma też uciążliwą przypadłość, za każdym razem trzeba wyciągać hdd z usb bo po wyłączeniu i włączeniu już dysku nie widzi, więc trzeba zawsze podejść i włożyć kabel do usb wtedy wykrywa. Pomyślałem żeby sprzedać go i kupić jakiś odtwarzacz np. ariva 150dvd ,ale!
-czy posiada radio internetowe?
-czy czyta wszystko, czyli mkv, divx HD itp. 720p .1080 niekoniecznie bi takich nie mam.
-czy nie ma problemu z czytaniem dysku przez usb?
-z napędu tylko będę korzystaj bardzo sporadycznie i tylko do filmów dvd.
-czy dźwięk po coaxialu jest 5.1 i dobrej jakości? (to ważne)
-czy podłączając kabel do złącza ethernet z routera tp-link trzeba coś konfigurować itp? W nbox-ie i bd550 sam mi wykrywał wszystko i się konfigurował.
Proszę o opinie i rady za które z góry dziękuję
 

bleys

New member
poczytaj sobie tematy o obu playerach, będziesz widział jakie są problemy i możliwości. Ja jestem za philipsem.
Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

dakota12

New member
Witam.
Poszukuję odtwarzacza, który spełniał by poniższe warunki.

Interesuje mnie tylko i wyłącznie oglądanie filmów.
Odtwarzanie filmów mkv do 1080p bez żadnych przycięć.
Odtwarzanie filmów mkv, które posiadają dwie ścieżki dźwiękowe i możliwość wyboru, tej która nam odpowiada.
Odtwarzanie reszty najpopularniejszych formatów wideo.
Odtwarzanie zewnętrznych napisów PL.
Możliwość montażu HDD.
Możliwość odtwarzania filmów z zewnętrznego dysku lub pendrive'a.
Możliwość podpięcia odtwarzacza do routera i odtwarzanie filmów bezpośrednio z komputera (chociaż ten warunek nie jest konieczny).
Fajnie jakby dźwięk szedł po HDMI, nie lubięzbyt dużej ilości kabli w okolicach tv.

Najchętniej zmieściłbym się w 500zł ale niewielkie przekroczenie ceny jest akceptowane.

Dodatkowo napiszę, że interesowałem się Xtreamer'em Prodigy ale cena, ponad 800 zł trochę mnie odstraszyła.

Pozdrawiam i liczę na pomoc :>
 
Ostatnia edycja:

joker43

New member
jestem przed zakupem playera oraz sprzetu stereo (wzm/ampli, kolumny) i zastanawiam się jak w praktyce sprawują sie odtw.HDD jako źródło muzyki (głównie FLAC) podłączone do wzmacniaczy czy amp.stereo.. oraz przy wykorzystaniu jakich we/wy (w przypadku amp.stereo)?
prosiłbym o przykładowe konfiguracje jakie macie w domu i wrażenia z odsłuchu stereo
 

Tolek100

New member
Joker43 u mnie to wygląda tak: player wyjście koaksialne do Dac z dac wyjście analogowe rca do wzmacniacza i dalej na głośniki. Playera używam głównie do muzyki i jestem z rozwiązania zadowolony ale playera który posiadam ( ac ryan hd2 ) nie polecam.
Polecam samo rozwiązanie czyli dysk i flac. Dysk i muzyka w plikach to wielka wygoda .
 

skalim1

New member
Witam.
Poszukuję odtwarzacza, który spełniał by poniższe warunki.

Interesuje mnie tylko i wyłącznie oglądanie filmów.
Odtwarzanie filmów mkv do 1080p bez żadnych przycięć.
Odtwarzanie filmów mkv, które posiadają dwie ścieżki dźwiękowe i możliwość wyboru, tej która nam odpowiada.
Odtwarzanie reszty najpopularniejszych formatów wideo.
Odtwarzanie zewnętrznych napisów PL.
Możliwość montażu HDD.
Możliwość odtwarzania filmów z zewnętrznego dysku lub pendrive'a.
Możliwość podpięcia odtwarzacza do routera i odtwarzanie filmów bezpośrednio z komputera (chociaż ten warunek nie jest konieczny).
Fajnie jakby dźwięk szedł po HDMI, nie lubięzbyt dużej ilości kabli w okolicach tv.

Najchętniej zmieściłbym się w 500zł ale niewielkie przekroczenie ceny jest akceptowane.

Dodatkowo napiszę, że interesowałem się Xtreamer'em Prodigy ale cena, ponad 800 zł trochę mnie odstraszyła.

Pozdrawiam i liczę na pomoc :>

Mam podobnie wymagania, głównie 1080p 3D, fajnie było by z DVB-S2... Co powiecie na Samsung BD-C8200 ? Jakaś ciekawa alternatywa?
 

skalim1

New member
Xtreamer PRODIGY czy SAMSUNG BD-C8200? Co wybrać i dlaczego? w samsungu kusi mnie wbudowany odtwarzacz Blu Ray i tuner DVB-S2, Xtremer natomiast odtwarza .rmvb no i ciut tańszy. Co byście wybrali i dlaczego?
 

Tolek100

New member
a próbowałeś bezpośrednio z playera po analogu do wzmacniacza?
(edycja) ale chyba nie ma wyj. analog.. ciekawe jak to by chodziło po analogu

Jest wyjście AV można użyć tylko rca audio i bezpośrednio połączyć z wzmacniaczem jest tam w środku jakiś podstawowy konwerter cyfr-analog. Gra to nawet nie najgorzej jednak zewnętrzny dac dodaję sporo od siebie "uszlachetnia" dźwięk w sposób zauważalny.
Oczywiście osobny dac nie jest niezbędny możesz podłączyć do każdego ampli lub wzmaka z wejściem cyfrowym, każdy z nich ma wbudowany dac lepszy lub gorszy ale jest.
 

pbier

New member
Jaki player multimedialny (wiele formatów, LAN, HDMI, HARMONOGRAM!)

Witam
Szukam jakiegoś playerka, który byłby w stanie wyświetlać sporą ilość formatów na telewizorze. Chciałbym go wstawić na korytarzu w firmie tak aby goście, którzy przechodzą mogli oglądać... różne wcześniej przygotowane materiały

Wymagania:
- harmonogram - czyli ustalenie co i kiedy ma się odtwarzać np. rano do godziny 11 mają odtwarzać się te filmy MKV, następnie przez godzine mają się odtwarzać zdjęcia z folderu X a od godziny 20 ma lecieć np. prezentacja PDF
- formaty: jak najwięcej MKV, DIVX, MPEG2-4 (nie musi być udziwnień), JPG, (PDF?!?!)
- HDMI do podłączenia pod TV FULL HD
- obowiązkowo podłączenie LAN
- i teraz albo dysk wbudowany albo możliwość puszczania ze źrodła np. SAMBA (z sieci LAN)
- stabilność, bezawaryjność
- wygląd (nie musi miec LCD ani żadnych bajerów wizualnych będzie zamontowany w miejscu niewidocznym jego obsługa ma być tylko i wyłacznie po LAN)
- cena... rozsądna (nie szukam najtańszego, bezfirmowego urządzenia)

Czy ktoś mógłby coś konkretnego polecić?
 

webpiotr

New member
Witam,
zamierzam nabyć jakiś HD Player i mam dylemat - na rynku sporo jest urządzeń - cena do 600 zł. Czy HiMedia HD600B będzie dobrym playerem w tej cenie? Czy polecicie może coś innego? Zalezy mi na płynności interfejsu(menu) i filmów, stabilności pracy i stabilnie działających usługach sieciowych.
Z góry dziekuje za podpowiedzi.
 

dakota12

New member
Znajdzie się ktoś pomocny?

Panowie, stacjonarny odtwarzacz Blu Ray + możliwość podpięcia zewn. dysku po usb oraz obsługa najpopularniejszych formatów video. DivXiy, Xvidy, mkv, x264 i co tam jeszcze teraz się używa.
Chociaż jakieś tipsy gdzie poczytać na ten temat. Cenowo myślę, że do 600zł max.

z góry dziękuję.


/bow
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Panowie, stacjonarny odtwarzacz Blu Ray + możliwość podpięcia zewn. dysku po usb oraz obsługa najpopularniejszych formatów video. DivXiy, Xvidy, mkv, x264 i co tam jeszcze teraz się używa.
Chociaż jakieś tipsy gdzie poczytać na ten temat. Cenowo myślę, że do 600zł max.
/bow

LG BD660 będzie dobry.
 
Do góry