Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Slawko1

New member
Bez reklam
Kłaniam się.

Nie siedzę ostatnio bardzo w tym temacie (więcej sam tworzę elektronikę niż kupuję...)

Mam PS3, netbooka, laptopa ale tak, PS3 daje radę filmom w wysokiej rozdzielczości ale wiadomo że np matroski to nie chce mu się bez konwertowania odtwarzać, i zdarzają się jakieś zwykłe xvidy które lecą bez dźwięku lub za szybko-na laptopie działają poprawnie.

Laptop z kolei niektóre filmy w 1080p przytnie trochę...

Chciałbym odtwarzacz taki że: stoi podłączony do TV kabelkiem HDMI, nie musi posiadać żadnego napędu płyt, ma odtwarzać filmy (wszselakie formaty audio oraz video) z dysku twardego USB (nie pendrive), na dźwięku 5.1 itp mi nie zależy, dźwięk będzie lecieć przez kartę creative X-FI HD USB i słuchawki sennheizer HD215. Karta muzyczna podłączona jest kabelkiem optycznym z telewizorem także odtwarzacz tego wyjścia posiadać nie musi. Pilot jednak miło jak by posiadał.

Z tego co pamiętam to jakiś czas temu ludzie polecali Popcorny, ale całkiem nie wiem co teraz można zastosować do moich wymagań, i żeby nie było to z całkiem wysokiej półki - filmy dość rzadko oglądam ale chciałbym mieć wygodną odtwarzarkę.

Jeśli tylko z dysku podłączonego przez USB będziesz oglądał
to starczy ci Philips HMP3000 lub Asus O!Play Mini.
 

VRIL

New member
Odtwarzacz bez funkcji sieciowych

Do tej pory korzystałem z USB mojego Panasonica TX50VT20 i z mkv daję radę ale trochę jest zabawy z przystosowaniem plików
do odtwarzania.
Odtwarzacz tylko do materiał video HD

Zależy mi na tym :

1.-cena do 1000zł
2. ma być szybki nie lagować materiału video oraz nie zawieszać się
3. na usługach sieciowych mi nie zależy
4. bardzo dobra jakość obrazu 1080p lub 720p bez 3D
5. Chciałbym aby ,materiały zapisane na dysku a następnie odczytane przez
odtwarzacz w menu miały jakiś porządek-katalogi,podkatalogi
6. Czytał napisy txt czy srt lub inny z jak najmniejszą kombinacją z tymi napisami .
7. Nie miał problemów z mkv

Z góry dziękuje za pomoc.
 

witek666

Member
Pomoc wyborze odtwarzacza

Witam poszukuję odtwarzacza sieciowego bez napędu oraz nie jest ważne ,żeby obsługiwał 3D gdyż nie mam TV przez jakiś czas nie będę miał oraz w ogóle nie kręci mnie 3D. Miałem wcześniej Popcorna A-210 ,a potem C-200. Teraz mam Dreamboxa 7020 HD odtwarza avi i mkv ,ale nie zawszę oraz z różnymi rezultatami wiadomo to tuner satelitarny. Rozmyślam nad A-300 oraz Dune Smart , a teraz myślę o HiMedia HD900B ,ale może wy coś polecicie jeszcze. Będę korzystał z sieci 1 GB nie musi być wifi ,ale jak będzie to nie przeszkadza na 3D jak pisałem nie zależy mi ,będę miał dysk 3 TB oraz będę chciał na nim ściągać torrenty oraz mieć dostęp po sieci do zawartości dysku w Dreamboxie. To tyle co do ceny wiadomo jak najataniej ,ale maksymalnie do 2000 zl ,a i jeszcze jedno nie polecajcie mi C-300 czy Dune MAX nie przepadam za tunerami takiej wielkości te 3 co wymieniłem ich gabaryty mi się podobają. Pozdrawiam czekam na waszą pomoc oraz sugestie.
 

Ziomall

New member
To jeszcze ja się podłączę z pytaniem. Czy ktoś używa Asusa/ Philipsa do filmów 3d SBS? Chodzi mi to, że chciałbym w miejsce laptopa taki odtwarzacz. Projektor (Acer H5360BD) sam łączy mi dwa obrazy SBS w 3D, nie wymaga do tego dodatkowej aplikacji w laptopie. Zastanawia mnie tylko czy takie odtwarzacze dadzą sobie radę z SBS nie mając złącza HDMI 1.4 i odświeżania 120Hz? Z resztą mój laptop też nie ma a podłączony do projektora daje na ekran obraz 3D. Tzn chyba daje bo nie mam okularów więc nie napiszę nic o głębi czy migotaniu związanym z niedostatecznym odświeżaniem.
 

Dziordzio

New member
MediaTech MT7002

Witam!

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem Fergusona Ariva 310. Miałem się już skusić na zakup, jednak niedawno na rynku pojawił się nowy odtwarzacz MediaTech MT7002 który m.in. posiada obsługę flash (co jest dużym plusem) a także system android. O ile na temat fergusona na forum jest dość sporo informacji i wiem czego mogę się spodziewać po zakupie o tyle na temat MT nie wiem nic.
I tu moje pytanie czy posiada ktoś w/w model i może coś więcej napisać na jego temat? gdyż opinie które znalazłem w internecie są raczej reklamami producenta niż samego użytkownika?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
To jeszcze ja się podłączę z pytaniem. Czy ktoś używa Asusa/ Philipsa do filmów 3d SBS? Chodzi mi to, że chciałbym w miejsce laptopa taki odtwarzacz. Projektor (Acer H5360BD) sam łączy mi dwa obrazy SBS w 3D, nie wymaga do tego dodatkowej aplikacji w laptopie. Zastanawia mnie tylko czy takie odtwarzacze dadzą sobie radę z SBS nie mając złącza HDMI 1.4 i odświeżania 120Hz? Z resztą mój laptop też nie ma a podłączony do projektora daje na ekran obraz 3D. Tzn chyba daje bo nie mam okularów więc nie napiszę nic o głębi czy migotaniu związanym z niedostatecznym odświeżaniem.

Będzie wszystko działać, do SBS nie jest potrzebne HDMI 1.4
Media Player będzie odtwarzał jak normalny materiał 2D. (czyli będzie widać 2 obrazy na raz)
Dopiero Telewizor lub Projektor musi umieć zdekodować SBS do 3D.
 
Ostatnia edycja:

Ziomall

New member
Dzięki za odpowiedź. W takim razie chyba skuszę się na Philipsa. No chyba, że w na dniach ma się ukazać coś ciekawego w podobnej cenie? Szkoda, że ten Philips czy Asus nie mają tunera DVB-T.
 

zurekman

Member
Oczekiwany wysyp nowych HDPlayerów, kiedy i na co czekać

Witam, od jakiegoś czasu na forach można zauważyć porady aby wstrzymać się z zakupem playera bo niedługo każdy producent zacznie wypuszczać nowe modele, wiadomo coś kiedy ta fala się rozpocznie i na co ewentualnie warto czekać? Zwlekam z zakupem już bardzo długo i nie mogę się doczekać. Pozdrawiam
 

armi

New member
Bez reklam
hehehe

czekasz a sam nie wiesz na co :)
teraz jest taki rynek, że w elektronice jeszcze dobrze nie wyjdzie nowy model a już się mówi o następnych
także w tym tempie to możesz jeszcze długo playerka nie kupić :p
 

zurekman

Member
:(. Niby tak ale te obecne modele faktycznie są głównie z 2010 r. Popcorn zapowiedział model C300 pewnie będzie za jakiś miesiąc ale na innym forum strasznie go pojechali no i posiada hdmi 1.3... Sam nie wiem co robić, do czego się przyda 1.4 tylko do 3d? Może faktycznie się na niego skuszę...
 
Ostatnia edycja:

szalony555

New member
Witam mam zamiar kupić sobie Philips HMP3000 i chciałem się dowiedzieć czy ten sprzęt czyta NTFS.Bo na stronie producenta jest info odnośnie Fat Fat32.
 

unseen

New member
Cześć, chciałem zapytać czy Asus O!Play Mini będzie współpracował z dyskiem zewnętrznym 3.5" czy też powinien być 2.5" (czy nie ma różnicy jaki)?
proszę o odp.
 
Ostatnia edycja:

hp02

New member
Drodzy forumowicze, czy znacie jakieś tańsze alternatywy do... HMP3000?
Zależy mi na dobrym odtwarzaniu napisów, najczęściej będą odtwarzania jakieś divixy , raz na jakiś czas bdripy.
Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam
Grzesiek
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Cześć, chciałem zapytać czy Asus O!Play Mini będzie współpracował z dyskiem zewnętrznym 3.5" czy też powinien być 2.5" (czy nie ma różnicy jaki)?
proszę o odp.

Działa z dyskiem zewnętrznym 3.5 do 2TB, nawet mniej problemów jest bo dyski 3,5 mają własne zasilanie.
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Drodzy forumowicze, czy znacie jakieś tańsze alternatywy do... HMP3000?
Zależy mi na dobrym odtwarzaniu napisów, najczęściej będą odtwarzania jakieś divixy , raz na jakiś czas bdripy.
Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.
Grzesiek

WIWA HD-5, odtwarza wszystko to samo co HMP3000. (ten sam chipset)
Rożnica jest taka że WIWA ma gorszą jakość wykonania
brak dodatkowego wyjścia cyfrowego dla dźwięku.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/72438-hd-player-wiwa-hd-5-a.html
 
Ostatnia edycja:

misiar

New member
YAMJ, Jukebox jaka alternatywa dla odtwarzacza?

Od pewnego czasu poszukuje odtwarzacza i we wcześniejszych zakupach radziłem sobie tylko studiując wypowiedzi innych użytkowników. W przypadku odtwarzaczy przerażają mnie niedoróbki w najnowszych modelach oferujących tytułowe usługi oraz całą masę innych mi niepotrzebnych.

Głównym priorytetem w poszukiwanym odtwarzaczu ma być możliwość zbudowania przejrzystej bazy kolekcji filmów z opisami, najchętniej w języku polskim. Kolejnymi - cicha praca, stabilność działania i ewentualnie możliwość obsługi przy pomocy tabletu. Przedział 500-1000zł. Może dysponuje ktoś przykładami współpracy odtwarzaczy z softem na PC przy pomocy którego mona stworzyć taką bazę? Proszę o pomoc.
Brałem pod uwagę Dune HD Smart, Xtreamer Sidewinder 2, A.C.Ryan PlayOn!HD2 czy Xtreamer Prodigy ale w przypadku każdego można napotkać niepochlebne opinie i szereg zbędnych mi funkcji za które chętnie bym nie dopłacał.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
pomóżcie w wyborze odtwarzacza HD. Mysle ze biore pod uwage 3 opcje:

1) Dune Smart D1
2) Xtreamer Prodigy
3) HiMedia 900B

Wszystkie są w granicach tej samej ceny. Dune to nie nowosc ale ma dopracowany soft, troszke wolniejszy procek, ale pasywne chlodzenie (cisza), mozliwosc podpiecia zewnetrznego napędu Blu-ray/DVD, mozna zapodac programy graficzne do wybierania multimediów (zappiti, yadis) - nie wiem jak tu jest w prodigy i himedia. niezalezy mi bardzo na 3d a zasadzie na wszystkich pojdzie wszystko. mam gwozdzia jak cholera. są jakies roznice wielkie miedzy nimi ?
 

Tolek100

New member
PlayOn HD2 posiadam od kilku miesięcy i cóż słabo jest. W trakcie filmu czy słuchania muzyki nie zawiesił się nigdy natomiast w trakcie kopiowania, usuwania, przenoszenia przy kolejnej operacji zawsze się wiesza lub restartuje. Przy przewijaniu też lubi się zawiesić to samo zmiana stacji radia internetowego. Nie czyta tagów i okładek w FLAC. Można zrobić bibliotekę filmów, muzyki i foto ale wtedy menu potwornie zwalnia dlatego lepiej posługiwać się eksploratorem po katalogach. Ciągle tworzy jakieś katalogi na hdd po skasowaniu pojawiają się ponownie. Na plus czyta wiele formatów ma sporo wyjść solidnie wykonany. Mógłby to być świetny player ale soft ma spier......y kompletnie. Niby coś tam robią jakaś beta się ukazała ale po zainstalowaniu było jeszcze gorzej niż jest.
Przed zakupem polecam przestudiować forum ac ryan ja tego niestety nie zrobiłem. Drugi raz stojąc przed zakupem wybrałbym Dune.
 
Do góry