Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi się nie wiesza, działa u mnie bezproblemowo z dyskiem WD Elements 2TB.

Co do nowego firmware to na forum asusa zamieszczono taką wiadomość:

(Zamieszczono:2011-11-04 16:30:00

Z oficjalnych źródeł mam informacje że firmware jest w BETA testach.

Kwestia polskich znaków w napisach TXT jest problemem ponieważ po pierwsze tylko w Polsce się je używa, podobnie z formatem TXT, większość świata używa SRT który na wszystkich o!play działa bez problemu. Wymaga to testów i poprawek ale skoro na innych jest już dopracowane to w tym modelu też będzie.)

Jeśli ta wiadomość jest prawdziwa to nowe firmware powinno niedługo się pojawić.
aha dzięki kolego no i własnie odpowiedziałeś mi na nie zadane jeszcze pytanie a propo dysku i posiadam dokłądnie taki sam dysk hehe od tygodnia jak się sprawuje?? masz z nim jakies proglemy i maasz go stale podpiętego do zasilania i mas zjakies uwagi co do tego dysku?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
podaj moze gg to się wypytam dokładniej co i jak nie bede tu smiecił ni ena temat. Pozdro


Z WD Elements 2TB jestem bardzo zadowolonym, ten dysk jest idealny do media playera.
Praktycznie niesłyszalny jest, nie grzeje się, dla mnie dużym plusem jest też że po wyłączeniu media playera dysk też automatycznie się wyłącza.
Niska cena do pojemności, właściwie niska cena to już była bo od ponad tygodnia ceny dyskow poszly ostro w górę bo się fabryki dysków podtopiły.

Forum pozwala wysyłać prywatne wiadomości wiec możesz tak do mnie napisać.
 

m82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Conrad vs Patriot

Witam,
przymierzam się do zakupu taniego playera HD i wybrałem dwa modele, prośba o radę który wybrać. Moje główne wymagania to obsługa sieci lokalnej (połączenie z NASem Synology). Większość filmów które oglądam to Divixy, bardzo rzadko mkv itp.

1. Conrad Media Player HD
+ możliwość wgrania firmwareu z innych urządzeń
- brak możliwości montażu dysku HDD
2. Patriot Memory's Box Office HD Media Player
+ montaż dysku HDD
- podobno jest dosyć głośny

Co wybrać, co polecacie. Nie ukrywam, że cena jest tu dosyć ważna nie chce wydawać więcej niż 300 zł.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Są wątki poświęcone jednemu i drugiemu playerowi, najlepiej więc samemu wyrobić sobie opinię. Osobiście, ze względu na duże możliwości flashowania obcego fw, wybrałbym Conrada.
 

testerek

New member
Media player z serwisami internetowymi

Witam,
Z uwagi na to, że jest to mój pierwszy post więc ładnie się przywitam.
Poszukuję odtwarzacza multimedialnego z rozbudowanymi usługami internetowymi, interesuje mnie dostęp do:
- vod.onet.pl
- vod tvp.pl
- ipla.pl
- iplex.pl
Z tym, że dwa pierwsze koniecznie, reszta nie. Czy w ogóle istnieje coś takiego ?? Szukam, szukam i jakoś kiepsko mi idzie. Jedyne co znalazłem to ... telewizory Samsunga ze Smart TV :(
 

zen44ek

Member
Pomoc w doborze playera

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem playera jednak zupełnie nie wiem, który wybrać, czytałem już wiele recenzji i wiele na ten temat. Obecnie mam WD gen2 podłączony bezpośrednio pod projektor Epson TW3200 i kablem optycznym do słuchawek Pioneera. Tak samo konsola ps3, którą kupiłem z myślą że będę mógł też oglądac filmy True HD, jednak nic z tego. Konsola nie czyta takich plików z dysku dlatego chcę kupić lepszy player.
Zastanawiam się nad arivą 310 ewentualnie dune HD D1 w grę wchodzą jeszcze Xtreamer Prodigy, Hi Media HD600 ewentualnie tani asus qplay mini.
Na pewno nie chcę xtreamera SWII gdyż już go przetestowałem i go zwróciłem.

Głównie mi zależy na tym aby obrazy Bluray chodziły bez problemu. Odtwarzacz będzie ustawiony przodem do ekranu projektora więc chcę też aby pilot dobrze działal, nie tak jak w SWII gdzie musiałem kierować nim prosto w odtwarzacz.
Fajnie by też była możliwośc sterowania playerem bez włączania projektora np podczas słuchania muzyki, o ile taka opcja w ogóle istnieje bo nigdzie się z czymś takim nie spotkałem.

Jeśli chodzi o asusa qplay mini to mogę go kupić ze względu na cene, przeżyje juz brak wyświetlacza itp ale chcę żeby czytal mi obrazy bluray lub z katalogu BDMV bez problemu, łącznie z audio.
Jeśli chodzi o działanie pilota to nie jest to jakiś priorytet bo w ostateczności zawsze moge kupić uniwersany pilot, który zaprogramuję na wszystkie urządzenia.

Pozdrawiam,
 

jakis

New member
Blueray samsunga np. z serii D. Ja osobiście kupiłem BD-D6900 bo zależało mi na tunerze DVB-T. Masz wtedy smart tv,różnica z telewizorem to brak przeglądarki internetowej, ale funkcjonalność takowej podobno pozostawia wiele do życzenia.
 

Damixsat

New member
Ale moim zdaniem jeżeli już kupujesz to raczej z wyświetlaczem i tutaj polecałbym arive 310- miałem i byłem zadowolony. Podstawowe pytanie? Jaki budżet posiadasz na ten cel?
 

Damixsat

New member
A możesz napisać ile jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel? Bo playery różnią się firmą,obsługiwanymi formatami itd. Podaj więcej szczegółów.
 

zen44ek

Member
Powiem tak, chcę wydać jak najmniej ale tyle ile będzie trzeba. Jeśli moje wymagania spełni asus qplay to moge go kupić jeśli bedzie to dune D1 to tez go kupie, chce byc poprostu zadowolony.
Jak z pilotem w tej Arivie? Czy mogę sterowac wszystkim po wyświetlaczu bez właczania tv?
Aczkolwiek jak już pisałem, najbardziej zalezy mi na Bluray.
 

alienv

New member
Xtreamery maja dodane ipla i iplex, o vod onetu i tvp nie ma prawie nic.
Gdyby nie Silverlight to podejrzewam ze ktos by sie zmierzyl z tym problemem.
 

tajczyk

New member
Od pewnego czasu nosze sie z zamiarem zakupu odtwarzacza i ostatnio trafiłem na Evolve Blade DualCorder. Cięzko jednka znaleźć jakieś opinie. Czy ktos z szanownych forumowiczów testował lub posiada ten odtwarzacz? Jak on wypada z porównywalnym cenowo np Himedia 600B. Jego przewagą jest podwójny DVB-T aczkolwiek nie wiem czy bede w stanie to wykorzystać. Będe wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie.
 

mrosi

Member
Prośba do użytkowników playerków Asusa.
Jakiego rodzaju są opisywane problemy z plikami .txt? Nie wyświetla ich wcale? Pokazuje "krzaczki"? Nie wyświetla napisów w tym formacie jeśli zawierają polskie znaki?
Pytanie, czy raczej odpowiedź na nie jest dość istotna dla mnie bo właśnie zamierzam zakupić taki odtwarzacz. Waham się tylko pomiędzy Asusem i Philipsem HMP3000...
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Prośba do użytkowników playerków Asusa.
Jakiego rodzaju są opisywane problemy z plikami .txt? Nie wyświetla ich wcale? Pokazuje "krzaczki"? Nie wyświetla napisów w tym formacie jeśli zawierają polskie znaki?
Pytanie, czy raczej odpowiedź na nie jest dość istotna dla mnie bo właśnie zamierzam zakupić taki odtwarzacz. Waham się tylko pomiędzy Asusem i Philipsem HMP3000...

Problemy z napisami w formacie .TXT jest taki że w co drugą linijka tekstu jest wyświetlana kursywą, co utrudnia czytanie.

Kup Philipsa HMP3000, ta sama elektronika i menu ekranowe jak w Asusie ale aktualnie lepiej sobie radzi z napisami w formacie .txt
Wygląd też ma lepszy Philips, zwłaszcza pilot dużo lepiej się prezentuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry