Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

losiu

Member
Zidoo czy Nividia

Witam
Szukam jakiegoś odtwarzacza od filmów , muzki itp
Moje wymagania to płynne odtwarzanie 4k , atmos i dobre wsparcie tego sprzętu.
Nie bardzo wiem co wybrać mam parę typów :

Nvidia SHIELD TV PRO
Zidoo Z9x
Zidoo X10

Co polecicie , może jeszcze coś innego .
Chciałbym zamknąć się do kwoty 1500
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Do Twoich wymogów Zidoo sprawdzi się bardzo dobrze. Z tym, że Z9x lub Z10 pro (nie X10) z uwagi na właśnie bardzo dobre wsparcie i częste aktualizacje. To mocne maszyny wszystko pięknie działa.

Bardzo dobry obraz, działa HDR, Dolby Vision. Dźwięk gęstych formatów oczywiście też. Dolby Atmos, DTS-X itp.
Do tego instalujesz Kodi i po odpowiednim ustawieniu masz super sprzęt do filmów.


Jednak jeżeli zależy Ci też na aplikacjach VOD typu Netfilx to Zidoo wypada tutaj słabo. Producent oficjalnie podaje, że ich nie wspiera. Oczywiście można tutaj pokombinować, ale to wszystko nie działa tak jak trzeba.
 

losiu

Member
Do Twoich wymogów Zidoo sprawdzi się bardzo dobrze. Z tym, że Z9x lub Z10 pro (nie X10) z uwagi na właśnie bardzo dobre wsparcie i częste aktualizacje. To mocne maszyny wszystko pięknie działa.

Bardzo dobry obraz, działa HDR, Dolby Vision. Dźwięk gęstych formatów oczywiście też. Dolby Atmos, DTS-X itp.
Do tego instalujesz Kodi i po odpowiednim ustawieniu masz super sprzęt do filmów.


Jednak jeżeli zależy Ci też na aplikacjach VOD typu Netfilx to Zidoo wypada tutaj słabo. Producent oficjalnie podaje, że ich nie wspiera. Oczywiście można tutaj pokombinować, ale to wszystko nie działa tak jak trzeba.

netflix itp. to bezpośrednio z tv leci , czyli skupie się na zidoo
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No jeżeli platformy VOD masz w TV to faktycznie możesz się Zidoo zainteresować. Bardzo dobrze odtwarza pliki video ze wszystkimi nowymi formatami. Jedna uwaga, nie odtwarza plików divix. Nawet o tym nie wiedziałem, bo takowych nie mam. Jednak sprawdziłem bo ktoś kiedyś pytał i faktycznie nie działają Za to 4K z bardzo dużym bitrate bardzo dobrze.
Zidoo posiada fajną aplikację Home Theatre - skanuje Twoje pliki z dysku, kataloguje, pobiera okładki itp.
Kopalnie wiedzy mamy na forum Zidoo i do tego częste aktualizacje. Praktycznie co miesiąc.
 

losiu

Member
No jeżeli platformy VOD masz w TV to faktycznie możesz się Zidoo zainteresować. Bardzo dobrze odtwarza pliki video ze wszystkimi nowymi formatami. Jedna uwaga, nie odtwarza plików divix. Nawet o tym nie wiedziałem, bo takowych nie mam. Jednak sprawdziłem bo ktoś kiedyś pytał i faktycznie nie działają Za to 4K z bardzo dużym bitrate bardzo dobrze.
Zidoo posiada fajną aplikację Home Theatre - skanuje Twoje pliki z dysku, kataloguje, pobiera okładki itp.
Kopalnie wiedzy mamy na forum Zidoo i do tego częste aktualizacje. Praktycznie co miesiąc.

dzięki wszystkim zabieram się za kupno
 

yummymummy

New member
Zastanwiam się nad zmianą boxa. Obecnie mam Xiaomi Box S z S905L, który już zauważalnie mnie męczy. IPTV w Kodi często się zcina, więc nie korzystam mimo, że ta sama lista na PC w VLC działała bez problemu.

Czy opłaca się pod wzgledem wydajności dopłacać i kupować coś z S905x4 np. Homastic BOX R (430zł)? Czy lepiej Nokia Box 8000 z S905x3 za 249?
A może Chromecasta z S905D3? Według testów np. w Geekbench ma więcej pkt niż S905x4 ale jak to się przekłada na realną wydajność w KODI?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zapodasz link do wyników testów?

S905D3 i S905x3 to identyczne SoC, z taką jedynie różnicą, że S905D3 dodatkowo obsługuje interfejs DVP (Digital Video Port).
S905x4 to S905x3 z dodaną obsługą kodowania AV1.
Różnica w wydajności urządzeń opartych na tych SoC może natomiast wynikać z wydajności użytych pamięci RAM oraz pamięci stałej.
 
Ostatnia edycja:

yummymummy

New member
androidpctv.com/comparative-amlogic-s905x4

Niestety nie mogę podać pełnego linku, bo nie mam jeszcze 5 wiadomości na forum.

Ale może jest tak jak mówisz, że w Chromecast 4 użyto szybszych pamięci ram
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kup Firesticka 4k Max,kolejna alternatywa to tylko w przypadku gdy zależy Ci na dźwięku HD,NVIDIA Shield. Pro.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Firestick to świetny sprzęt. Kupiłem na wyjazdy. Testowałem Chromecast, ale wymięka przy Firesticku. Na tym drugim działa streaming filmów z telefonu bez żadnego problemu dzięki wifi 6.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego uważasz, że wymięka? Wydajnościowo to raczej podobny sprzęt ale chromecast 4.0 raczej powinien mieć lepsze wsparcie i większą uniwersalność (łatwiejsza instalacja aplikacji). Piszę oczywiście teoretycznie bo nie miałem okazji testować żadnego z nich. Możesz coś więcej powiedzieć?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mam bardzo specyficzne potrzeby co do tego urządzenia. Gdybym miał je w domu zostawić to pewnie wybrałbym Chromecast za dostęp do Google Play bez kombinowania. Jednak na wyjazdach dużo lepiej sprawdza się Stick 4k Max bo:
- Google nie działa zasilane z USB od TV, a Stick bez żadnego problemu, więc nie musisz podłączać zasilacza - to jest bardzo ważna kwestia na wyjazdy
- Google nie ma Wi-Fi 6 przez co nie dało się streamowac filmów poprzez sieć WiFi zrobioną za pomocą telefonu w takim układzie: telefon nr 1 tworzy sieć WiFi, Stick i telefon nr 2 łączy się z siecią i telefon nr 2 streamuje filmy na Sticka. Chronecast przycinał, a Stick łykał UHD bez przycinek - tu również, bo można puścić sobie film zapisany na telefonie czy pendrive (polecam tutaj Samsung Duo z USB C) nawet gdy nie ma internetu

Tyle i aż tyle :)
 

PAdrian

New member
Mam Mi Box3 4K myślę o wymianie na cos nowszego, z nowszym androidem większą pamięcią, dobrze by było, aby box miał różne wejścia, a przynajmniej usb i ethernet.
Chcę aby nowy box posłużył mi parę lat, więc dobrze aby miał zapewnione aktualizacje na jakiś czas.
Zastanawiam się nad Homatics Box R 4K Plus, tylko nie wiem jak z aktualizacjami jest u Homatics-a ?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam Mi Box3 4K myślę o wymianie na cos nowszego, z nowszym androidem większą pamięcią, dobrze by było, aby box miał różne wejścia, a przynajmniej usb i ethernet.
Chcę aby nowy box posłużył mi parę lat, więc dobrze aby miał zapewnione aktualizacje na jakiś czas.
Zastanawiam się nad Homatics Box R 4K Plus, tylko nie wiem jak z aktualizacjami jest u Homatics-a ?

W czym najbardziej widzisz braki w swoim Mi Boxie?
Może Nvidia Shield Pro?
 

PAdrian

New member
Nivida Shiel Pro trochę za droga, ponadto box służy mi tylko do oglądania streamingu, castowania audio i wideo.
Braki widzę w przestarzałym androidzie , i nie będzie już nowszy w tym urządzeniu, źle działa apka viaplay, dlatego jestem zmuszony sport oglądać poprzez wtyczkę viaplay w Kodi.
Na ta chwile nie mam parcia, ze już musze mieć cos nowego, ale zaczynam sie przymierzać, poza tym, obecny Mi Box podarowałbym mamie.

Jeżeli chodzi o dystrybucje Homatics Box R 4K Plus, to jest sklep na allegro, w którym za miesiąc będzie można kupić to urządzenie, choć cena jeszcze jest nieznana. Jeżeli byłaby przystępna to bym kupił tego Homaticsa
 

BlackSith

New member
Cześć. Szukam rozwiązania mojego problemu z przycinaniem programów w IPTV. Mam 4 letni telewizor LG na którym zainstalowałem SmartIPTV. Telewizja działa raczej dobrze, zdarzają się jednak problemy z poszczególnymi programami, które przycinają. Zastanawiam się, czy jakaś przystawka Android Smart TV byłaby rozwiązaniem problemu? Dodatkowo mile widziane byłoby urządzenie które dobrze radziło by sobie z treściami audio. Będę wdzięczny za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze pytanie, tylko niektóre programy Ci się przycinają z IPTV - czy wszystkie ?
Jaka kasa na soundbar przewidujesz ?
 
Do góry