Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

BlackSith

New member
To zmienia postać rzeczy. Tam w LG masz system zamknięty - nic nie zrobisz .
Kupno Boxa rozwiąże Twoje problemy. Tylko dobrze wybierz.

Soundbar za 1000 zł
Ten będzie extra !
Ok, ale co byś polecił jeżeli chodzi o boxa? Czy Chromecast 4.0 wystarczy?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak, Chromecast 4.0 wystarczy.
Przy okazji, miałem okazję bezpośrednio porównać Chromecasta 4.0 z Realme TV Stick 4K, który jest ostatnio mocno wychwalany. Oto podsumowanie:

Realme wyraźnie wolniejszy i mniej responsywny w codziennej obsłudze. Nie to, że jest mułowaty (Mi Box S jest wyraźnie wolniejszy) ale jednak różnica w wydajności jest odczuwalna na niekorzyść Realme.
Realme jest niedopracowany: jego menu nie jest w całości spolszczone, pomimo tego samego systemu ma mniej ustawień niż Chromecast 4.0, a ostatnie aktualizacje jakie dostał są aż ze stycznia (Chromecast ma z lipca).
Wyłapałem też babola - po sparowaniu z Realme przez BT moich słuchawek AudioTechnica, nie działa regulacja głośności z pilota Realme. Wciskając głośniej/ciszej w pilocie Realme, wyskakuje i zmienia się pasek głośności w TV, a przecież w TV dźwięk jest wtedy wyłączony i regulacja powinna się odbywać w słuchawkach. W Chromecaście działa to poprawnie.
Pilot w Realme wydaje mi się nieco ładniejszy i bardziej poręczny ale nie ma bardzo przydatnego przycisku, do zmiany wejść TV, który jest w Chromecaście.

Na minus Chromecasta mogę zaliczyć większą prądożerność, która nie pozwala na podłączenie do USB 2.0 np w TV. Być może będzie działał podłączony w TV do USB 3.0 (900 mA) o ile TV takie posiada.
Podsumowując: Chromecast 4.0, w mojej ocenie jest ogólnie lepszy od Realme. Sam fakt lepszego wsparcia Google jest już bardzo istotny.
 

adi1

Member
Witam
Szukam certyfikowanego boxa tv na S905X4 z obsługą dźwięku 5.1 poprzez spdif (optyczne) ale strasznie ciężko mi idzie bo nie mogę nic znaleźć.

Posiadam
MiBox S - w sumie wszystko działa jak należy, obsługuje S/PDIF passthrough
Homatics Box R 4K - brak S/PDIF passthrough - idzie do sprzedaży

Miałem
Nokia Streaming Box 8000 - brak S/PDIF passthrough

Macie może jekieś propozycje? Może ktoś posiada Mecool KM2 Plus - podobno obsługuje S/PDIF passthrough ale to info nie dokońca sprawdzone.
 

PAdrian

New member
Co brać? Homatics Box R 4K Plus, czy Nokia Streaming Box 8010. Może ktoś się pokusi o porównanie tych dwóch urządzeń?
Dziś mam Mi Box 4K, i myslę pomału o wymianie na cos nowego, z lepszymi parametrami, z nowszym Androidem. Box nie służy mi do grania, lecz tylko do oglądania filmów sportu (Netflix YouTube, HBO, Canal + Online, UPC, Viaplay, Kodi)
Mam też 10 letnie kino domowe LG i wskazane jest, aby box był w stanie przekazywać dźwięk w 5.1 w aplikacjach streamingowych, do kina domowego. Nie chce sticków, bo one nie posiadają żadnych wejść.
 

adi1

Member
Aby obsłużyć dźwięk 5.1 poprzez spdi-f w nowszych boxach używających android 11 trzeba mieć podłączone urządzenie obsługujące poprzez HDMI dźwięk 5.1, 7.1 itd (może to być TV albo ampli) bez tego wymagania nie pojawi się dźwięk przestrzenny na spdif.

W urządzeniach do android 10 można było wybrać ręcznie obsługę dźwięku przestrzennego a powyżej android 10 już nie.
Wydaje mi się, że to nie jest już wina producentów boxów, ale samego androida, tak samo było z przyciskiem resetu po dłuższym przytrzymaniu przycisku zasilania, nowszy android po prostu ubił tą funkcję.

andoid 10 kopia 2.jpg


Ale jest sposób na obejście tego felernego wymogu, podłączenie HDMI poprzez HDMI EDID lub inny Ekstraktor audio z HDMI. Potestowałem kilka z nich i wybrałem najprostszy ze względu na brak potrzeby zasilania tego urządzenie oraz obsługę CEC. Droższe nie posiadały obsługi CEC oraz potrzebowały dodatkowego zasilania.

gjhkh.jpg


Tańsza wersja obsługująca max 4K, 5.1 audio, 3D.

bcd6664145f38b8ddb59e8bd410d.jpg

Wersja droższa obsługująca 4K , 7,1 audio posiadające własne wejście spdif (jeśli box takiego nie posiada np: stick android, można poprzez ten konwerter przesłać dźwięk 7.1) ale brak CEC oraz potrzeba osobnego zasilania.
 

Attachments

  • andoid 10.jpg
    andoid 10.jpg
    121,3 KB · Wyś: 30
  • android 11.jpg
    android 11.jpg
    192,9 KB · Wyś: 27
  • Hf2d1ea871c1b4c3896b85edc1f6d7f1cp.jpg
    Hf2d1ea871c1b4c3896b85edc1f6d7f1cp.jpg
    53,3 KB · Wyś: 29
  • andoid 10 kopia.jpg
    andoid 10 kopia.jpg
    113,3 KB · Wyś: 24
  • android 11 kopia.jpg
    android 11 kopia.jpg
    115,5 KB · Wyś: 22
  • andoid 10 kopia.jpg
    andoid 10 kopia.jpg
    114 KB · Wyś: 22
  • android 11 kopia.jpg
    android 11 kopia.jpg
    64,5 KB · Wyś: 26
  • uguig.jpg
    uguig.jpg
    207,6 KB · Wyś: 29
  • gjhkh.jpg
    gjhkh.jpg
    160,1 KB · Wyś: 25
Ostatnia edycja:

adi1

Member
Podłącz boxa pod tv i zobacz jaki bitstream dostaniesz po optyku w tv. Na pewno nie dts-hd i wątpię byś dostał nawet dts oraz dd+.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jeśli TV obsługuje DTS to dostanie dokładnie takie same formaty z optycznego wyjścia ,jakie otrzymasz z box-a przez łącze optyczne.
Powiedz mi- jaki box wysle Ci po optyku dts-hd lub dd+ ?!
 

sielik

New member
Cześć
Polecicie jakiś odtwarzacz który umożliwia zarówno wygodnie korzystanie ze streamingu Netlix/Prime a jednocześnie będzie odtwarzał pliki z filmami z NASa z użyciem Kodi?
Ważne jest dla mnie aby umożliwiał bitstream wszystkich formatów dolby i dts (w tym oczywiście truehd (atmos) i dts ma(dts-x)) do zewnętrznego procesora, złącze lan 1 Gbit, co najmniej jedno usb. Fajnie jakby miał wygodnego pilota, szybko działał i miał dobre wsparcie producenta.
Do tej pory używałem boxa na Coreelec (Mecool KI PRO) do odtwarzania plików z nas oraz htpc z Windows do odtwarzania streamingu i muzyki.
Chciałbym to połączyć w jedno urządzenie, cena nie ma znaczenia specjalnego, chociaż majątku wydać nie chcę. Proszę nie proponujcie tanich chińskich niesprawdzonych boxów ze starym Androidem, miałem kilka i zawsze był jakiś problem z dźwiękiem, brak albo TrueHD, albo nie przekazywał poprawnie żadnego strumienia lub inna niekompatybilność.
Do tej pory znalazłem jedno urządzenie które spełnia moje wymagania i działa bdb: Nvidia Shield TV PRO 2019 (pożyczony)
Inne propozycje?
 

sielik

New member
Serio? Żadnych alternatyw? To piszę do gwiazdora, dzięki.

To jeszcze pytanie od znajomego, odtwarzacz na androidzie z certyfikowanym Netlix/Prime w którym działa analogowe audio 3,5mm gdy wyświetlamy obraz po hdmi?
Nokia 8000 - nie działa
Thomson THA100?
Xiaomi MI BOX S 4K?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To jeszcze pytanie od znajomego, odtwarzacz na androidzie z certyfikowanym Netlix/Prime w którym działa analogowe audio 3,5mm gdy wyświetlamy obraz po hdmi?
Któreś z tych urzadzeń ma wyjścia analogowe ?!

Zapytaj sie lepiej znajomego czy mu przypadkiem nie chodzi o spdif ,do czego chce to podłączyć i czy nie ma wyjścia optycznego z TV.
 
Do góry