Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Fishman

New member
Witajcie.
Po dwóch tygodniach walki z wiatrakami zwracam się do Was z wielką prośbą abyście podzielili się swoimi doświadczeniami bo ja już nie mogę nawet uwierzyć, że w dzisiejszych czasach są problemy z takimi zagadnieniami.
CEL:
Udostępnianie galerii zdjęć i filmów nagranych przez IPhone przerzuconych na szybki dysk SSD podpięty bezpośrednio do dobrego routera. Na razie nie potrzebuję NASa ale w przyszłości nie wykluczam. Na dysku przechowuję również backupy i inne rzeczy ale problem mam właśnie z Chronologicznym odtwarzaniem galerii składającej się z chronologicznie pomieszanych zdjęć i filmów które chciał bym móc wyświetlać na telewizorze oraz projektorze.
Telewizor to już wysłużony Sony KDL-75w855c. Jest to telewizor FHD z Androidem
Projektor LG-HU80KS WebOS

Jedyny sensowny program jaki znalazłem to KODI. Czy jest jeszcze jakiś program który odtwarzać potrafi zmieszane zdjęcia z filmami?? Ciekawym programem jest też INFUSE ale on tego właśnie nie potrafi.
Początkowo zainstalowałem KODI na telewizorze nie wiem jednak dlaczego filmy odtwarzanie są w niepoprawnej perspektywie. Są obrócone na bok i porozciągane. Dokupiłem więc do testów 2 urządzenia:
Google Chrome 4.0 oraz Thomson THA100. Na oby tych urządzeniach Kodi działa jednak pliki z Iphona muszę konwertować.
Jakie jeszcze inne programy mogły by spełnić moje oczekiwania?
Z góry serdecznie dziękuję.
 

Aerofan

Member
Mam niemałą zagwostkę. Do tej pory używałem FBOX Atv, ale wiadomo, troszkę się już zestarzał. Problem w tym, że Canal + i HBO Max chodzą w niskiej rozdziałce (pewnie coś koło 480p).

Postanowiłem sobie wymienić na coś nowszego i niemałe rozczarowanie:

Thomson THA100 - o ile C+ wyświetla się już dobrze, to HBO Max niestety nie, filmy które są w 4k są downscalowane do czegoś chyba jeszcze poniżej 720p.

Oddałem i wziąłem Chromecasta 4 HD (wystarczy wersja HD 1080, bo to do projektora FHD).

To samo ! HBO Max - to co jest natywnie w FHD wyświetla się w FHD. Ale to, co jest w 4K jest downscaling do czegoś w okolicach 720 lub poniżej.

Co ciekawe, sprawdziłem na PS5 - przy przełączeniu rozdzielczości do 1080p aplikacja HBO Max wyświetla poprawnie treści, które są max w 4k. To samo na moim 8 letnim już TV z Androidem Sony FHD - też jest wszystko w porządku. To co jest dostępne w 4k jest wyświetlane w 1080p.

Odrzucam problemy z Wifi. Speedtesty pokazują powyżej 200 Mbs na Wifi urządzeń.

Czy jest jakakolwiek przystawka, która poprawnie obsłuży HBO Max ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ze wzgledu na niezgodnośc protokołu HDCP materiały zabezpieczone DRM są przełączane na strumień 540p.
 
A ma tu ktoś może Zidoo z100 pro? Na forum zidoo wyczytałem że netflix 4k na nim działa. Jak wygląda sprawa KODI na tym odtwarzaczu? Czy działa a jeśli działa czy przepuszcza wszystkie formaty audio i wideo?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
A ma tu ktoś może Zidoo z100 pro? Na forum zidoo wyczytałem że netflix 4k na nim działa. Jak wygląda sprawa KODI na tym odtwarzaczu? Czy działa a jeśli działa czy przepuszcza wszystkie formaty audio i wideo?

Kodi odtwarza DV mkv tylko w zmodyfikowanej kompilacji obecnie dostepnej jako nightly Kodi 21 Omega.Z tego co wiem nie wchodzi to na Zidoo.
Nie mam jednak tego odtwarzacza, mogę się mylić-do sprawdzenia.
 

reniferek

New member
Czy na Nvidia Shield płynnie bez najmniejszego klatkowania pójdzie Polsat box go z kanałami polsat sport,Canal Plus Online,Viaplay?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
myślę że bez najmniejszego problemu, mało tego te platformy które wymieniłeś nie mają dużych wymogów i to zarówno ani co do obrazu ani dźwięku więc tak naprawdę to nie jest potrzebna Nvidia żeby to działało płynnie
 
Kodi odtwarza DV mkv tylko w zmodyfikowanej kompilacji obecnie dostepnej jako nightly Kodi 21 Omega.Z tego co wiem nie wchodzi to na Zidoo.
Nie mam jednak tego odtwarzacza, mogę się mylić-do sprawdzenia.
Trochę poczytałem na forum zidoo i nie jest za ciekawie jak chodzi o KODI. Ogólnie obecna wersja KODI do ZIDOO nazywa się ZDMC. Jest to wersja 19.4. Admin mówi że nie lubi KODI i ogólnie specjalnie nie chcą błędów naprawiać ani aplikacji uaktualniać. ZDMC działa z tego co czytałem w ten sposób że ogólnie włącza się KODI jako interface a player to oryginalny player Zidoo a nie ten z KODI.

Ktoś może ma wiedzę jak to wygląda w przypadku np Dune HD Pro Vision 4K Solo i KODI?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A ma tu ktoś może Zidoo z100 pro? Na forum zidoo wyczytałem że netflix 4k na nim działa. Jak wygląda sprawa KODI na tym odtwarzaczu? Czy działa a jeśli działa czy przepuszcza wszystkie formaty audio i wideo?
Zidoo nie wspiera serwisów VOD. Mówiąc krótko i delikatnie nie jest to w zainteresowaniu jego twórców. Także jeżeli szukasz odtwarzacza do tego, czyli Netflix HBO itp. to nie polecam.
Z odtwarzaniem wszelkiej maści plików nie ma problemu. Mówię o odtwarzaniu z dysku. DV, HDR, wszystko śmiga. Podobnie z dźwiękiem - Dolby Atmos, DTS-X bez problemu.
Do tego jest bardzo fajna aplikacja Home Theatre. Kataloguje filmy, pobiera okładki itp. Można też skatalogować własne filmy, np. z wakacji, filmy rodzinne, dodać opisy, okładki. Fajna sprawa.
 
Zidoo nie wspiera serwisów VOD. Mówiąc krótko i delikatnie nie jest to w zainteresowaniu jego twórców. Także jeżeli szukasz odtwarzacza do tego, czyli Netflix HBO itp. to nie polecam.
Z odtwarzaniem wszelkiej maści plików nie ma problemu. Mówię o odtwarzaniu z dysku. DV, HDR, wszystko śmiga. Podobnie z dźwiękiem - Dolby Atmos, DTS-X bez problemu.
Do tego jest bardzo fajna aplikacja Home Theatre. Kataloguje filmy, pobiera okładki itp. Można też skatalogować własne filmy, np. z wakacji, filmy rodzinne, dodać opisy, okładki. Fajna sprawa.
No powiedzmy że sprawę VOD oleję. Jednak chciał bym mieć KODI które działa i odtwarza filmy w playerze. Czy sam posiadasz Zidoo czy piszesz bo tak przeczytałeś?
 
Do góry