Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Po co Ci tyle TB? Backup internetów robisz, bo domyślam, się, że nie o filmy chodzi?
Nie potrzebuję aż tyle, ale podmianka z 8TB na 16TB wyjdzie mnie parę stówek to wziąłem. Gdyby ktoś chciał to na Amazonie można u polować w świetnej cenie WD Elements 16TB, poświęcić paręnaście minut i mamy wyciągnięte dyski. W środku siedzą serwerowe helowe Ultrastary 7200 RPM z 512 MB pamięci podręcznej :D
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przez moduł Kodi czy przez wtyczki ?

Skrót myślowy. Oczywiście wtyczki, które wymieniłem. I mogę wyliczyć co najmniej 10 filmów z ostatnich kilku tygodni, gdy dopasowanie napisów poprzez owe wtyczki okazało się niemożliwe. A jeżeli już jesteśmy przy tym zagadnieniu: może jest jakaś wtyczka, która pozwala na bardziej zaawansowaną obróbkę napisów już pobranych przez wtyczki napisowe. Kodi umożliwia tylko synchronizację wcześniej/później, ale przydałaby się np. możliwość zmiany fps itp.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przez moduł Kodi czy przez wtyczki ? W każdej wtyczce mam ustawione automatyczne pobieranie i nie miałem jeszcze takiej sytuacji by jakieś napisy były a wtyczka by ich nie znalazła.Glownie korzystam z opensubtitles.


Ja walcze z Moonfall , na warezach pełno 4K z napisami , a Kodi + Real Debrid z uporem maniaka nie znajduje.
To samo film Blacklight , juz nawet 4K z profi lektorem jest a Kodi dupa nie widzi nawet napisów. I tak czekam jak samotny biały żagiel :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Blacklight z Liamem jest razem z napisami, do wyboru do koloru, tego gniota Moonfalla też oglądałem - chociaż tego nie widzę teraz u siebie na liście i nie mogę go dodać, ale u mnie od czasu do czasu, jak obejrzę film i ocenię, to znika. Wydaje mi się, że oglądałem przez RD, ale głowy nie dam już.

Nie potrzebuję aż tyle, ale podmianka z 8TB na 16TB wyjdzie mnie parę stówek to wziąłem.

Pewnie, co to 64TB, też jestem zdania, że od przybytku głowa nie boli, każdy ma jakiś fetysz :D
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Skrót myślowy. Oczywiście wtyczki, które wymieniłem. I mogę wyliczyć co najmniej 10 filmów z ostatnich kilku tygodni, gdy dopasowanie napisów poprzez owe wtyczki okazało się niemożliwe. A jeżeli już jesteśmy przy tym zagadnieniu: może jest jakaś wtyczka, która pozwala na bardziej zaawansowaną obróbkę napisów już pobranych przez wtyczki napisowe. Kodi umożliwia tylko synchronizację wcześniej/później, ale przydałaby się np. możliwość zmiany fps itp.

Nie słyszałem o takiej wtyczce.Nie do końca też rozumiem co masz na mysli mówiąc o zmianie fps. ?
Napisy w zależnosci do jakiej wersji są dopasowane różnią się czasem,bo jak wiadomo kopie z różnym fps. również róznią sie minimalnie czasem.nie słyszałem o mozliwości "rozciągania w czasie" napisów, to wymagało by pełnej konwersji i stworzenia nowego pliku.

Ja walcze z Moonfall , na warezach pełno 4K z napisami , a Kodi + Real Debrid z uporem maniaka nie znajduje.
To samo film Blacklight , juz nawet 4K z profi lektorem jest a Kodi dupa nie widzi nawet napisów. I tak czekam jak samotny biały żagiel :)

Sprawdze i dam Ci znać jeśli znajdę ,jaka wtyczka i który serwis z napisami.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Blacklight z Liamem jest razem z napisami, do wyboru do koloru, tego gniota Moonfalla też oglądałem - chociaż tego nie widzę teraz u siebie na liście i nie mogę go dodać, ale u mnie od czasu do czasu, jak obejrzę film i ocenię, to znika. Wydaje mi się, że oglądałem przez RD, ale głowy nie dam już.



Pewnie, co to 64TB, też jestem zdania, że od przybytku głowa nie boli, każdy ma jakiś fetysz :D
Nie ma tak dobrze. Tylko ~48TB zostaje, ale jeden może paść.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja nie, mam tam trochę ważnych danych. Robię też kopie w chmurze Google. Mam tam 200GB na najważniejsze pliki, ale pewniej się czuje z kopią na Synology równolegle z Google. Nie chciałbym stracić zdjęć i filmów z ostatnich lat. Są dla mnie cholernie ważne.
 

Saper781

New member
Noszę się z zamiarem zakupu odtwarzacza multimedialnego jako źródło sygnału w zestawie składającym się z Smart TV, rzutnika, ampli (chcę zakupić Onkyo TX-NR696) zestawu kolumn 5.1. Wybrałem sobie dostępne obecnie na rynku modele, generalnie wszystkie mają potrzebne mi funkcje takie jak lan, mozliwość odtwarzania obrazu w 4K i wyżej, taktowanie zegara procesora zbliżone... i tyle, nie mam pojęcia który z nich sprawdzi się najlepiej... oto moje typy:
1. Android11.0 TV BOX 4+32G
2. Fantec 1476
3. Savio TB-P02 32 GB
4. Savio TB-G01 16 GB
5. Mecool K5 16 GB
6. CoreElec + Android SDMC Odtwarzacz sieciowy 4K HDR
Chyba, że ktoś doradzi coś ciekawszego... z góry dziękuję za pomoc
 
Nie słyszałem o takiej wtyczce.Nie do końca też rozumiem co masz na mysli mówiąc o zmianie fps. ?
Napisy w zależnosci do jakiej wersji są dopasowane różnią się czasem,bo jak wiadomo kopie z różnym fps. również róznią sie minimalnie czasem.nie słyszałem o mozliwości "rozciągania w czasie" napisów, to wymagało by pełnej konwersji i stworzenia nowego pliku.



Sprawdze i dam Ci znać jeśli znajdę ,jaka wtyczka i który serwis z napisami.




Polecam program Subtitle WOrkshop- można wciągnąć napisy i film i wyedytować jeśli nie pasuje frame rate napisów z fps filmu : ustawia się pierwszy i ostatni napis i interpoluje, jeśli trzeba możan zrobuc 3 lub 4 punkty interpolacji. wymaga trochę wprawy ale dizała OK. Poza ty są odtwaracze jak Zidoo Z10000PRO które dobrze fabryczni wciagaja napisy i można je przesunąć czasowo (jednak bez korekty fps)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Polecam program Subtitle WOrkshop- można wciągnąć napisy i film i wyedytować jeśli nie pasuje frame rate napisów z fps filmu

Program znam i z zadowoleniem używam od lat. Chodziło mi konkretnie o jakąś wtyczkę do KODI, uzupełniającą do wtyczek obsługujących Real Debrid, która umożliwiałaby zmianę frame rate napisów pobranych automatycznie przez Kodi - rzadko, ale zdarza się błędny frame rate. Subtitle Workshop działa tylko z napisami pobranymi na dysk, na którym jest już film/serial, więc problemu nie rozwiązuje.
 

Jarek HTaudi

New member
Odtwarzacz strumieniowy do muzyki z plików i Internetu

Po kilku testach droższych i tańszych odtwarzaczy strumieniowych mogę polecić iFi Zen Stream.
W teście czasopisma Audio-Video został zaliczony prawie do high-endu.
Całość testu tutaj:

Można go kupić za 1790 zł:

Cały czas go testuję i niedługo podzielę się wrażeniami i co zrobić aby brzmiał jeszcze lepiej.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Jako że aplikacja Canal + online nie ma na WebOS szukam jakiegoś Android box lub coś w tym stylu. Miałem Himedia Q10 pro, ale brak DRM Widevine L1 spowodował że sprzedałem. Teraz szukam czegoś nowego.
Wymagania
Widevine L1
Jak najlepsza jakość wideo.
Najlepsza jakość audio
Może HDMI 2.1 jak już kupować to coś na przyszłość.
Co polecacie
?

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry