Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam HiMedia Q10Pro.
Przez ostatnie dwa lata jechałem tylko na nowym TV z androidem. Po nieudanych aktualizacjach wróciłem do HiMedia, ale mam z nią problemy i jest pomysł na coś nowego
Moje oczekiwania:
- USB 3.0 - odtwarzanie z dysku zewnętrznego materiałów FHD i 4K60 z HDR , Dolby Vision, ISO z menu, DTS-HD, Atmos, TRUEHD
- Netflix 4K HDR z Atmos
- Youtube 4K60 (najlepiej z HDR)
- Możliwość wgrania Kodi z audio 5.1
- Stabilność oprogramowania. W HiMedia w jednej aktualizacji naprawili jedno, to zwalili co innego. Zmęczyło mnie śledzenie tych aktualizacji.
Proszę o pomoc i propozycje.

Najbliżej jest Nvidia Shield TV 2017/2019 Pro
 

Robsto

Member
Brak HDR w YT, Brak ISO z menu, Brak DV w ISO.


Trzy pytanka:
1. Ale rozumiem ISO z usb czyta - tylko bez menu i DV
2. Urządzenie ma swojego dedykowanego playera czy ściągamy kodi/ i inne ?
3. Jaki max dysk można podłączyć po usb?

Brak HDR w YT przeżyję, mam w TV tyle, że bez 4k60 to połączę - :)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Jest kodi nie ma odtwarzacza autorskiego, więc to od kodi będzie zależeć odczyt iso i jak sobie z tym poradzić, strukturę na pewno odczyta ISO musi ci ktoś inny potwierdzi. Jeśli płyta ma menu bez jawy to kodi wyświetli je.
Nie ma limitu wielkości dysku.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Trzy pytanka:
2. Urządzenie ma swojego dedykowanego playera czy ściągamy kodi/ i inne ?
Na Android TV to tak jak na zwykłym Android, instalujesz co chcesz. W samym sklepie google jest masa aplikacji do odtwarzania. Możesz tez instalować spoza sklepu (plik.apk), akceptując wcześniej zgodę na instalację z nieznanych źródeł.
Oczywiście działa też środowisko KODI. Apka znajduje się w sklepie. Uruchamia się i śmiga błyskawicznie.
 

adiq22

New member
Ta, masa aplikacji na Android TV :D

Do odtwarzania filmów darmowe są 2 (słownie: "dwie"): Kodi i VLC (który nie nadaje się do oglądania filmów z napisami bo przy ich wyświetlaniu gubi klatki - problem znany od lat, do tej pory nie naprawiony).
Czyli w praktyce jedyną aplikacją do odtwarzania na Android TV jest Kodi, ale to żaden problem bo jest w niej wszystko co potrzebne.

Jest jeszcze Nova Video Player który nie za bardzo ogarnia sprzętowe dekodowanie, a dźwięk z upływem czasu rozjeżdża się z obrazem.

Poza tym są tylko śmieciowe, częściowo darmowe aplikacje z reklamami, gdzie część funkcji jest poblokowana, jak MX player.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Używałem nie raz Nova Video Player i jeszcze nigdy mi się dźwięk nie rozjechał. Aplikacji jest dużo więcej. Są jeszcze te spoza sklepu Google (także dla Android TV).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Poza tym są tylko śmieciowe, częściowo darmowe aplikacje z reklamami, gdzie część funkcji jest poblokowana, jak MX player.

Hmmm... Trzeba sporo dezynwoltury, aby nazwać jedną z najlepszych aplikacji do odtwarzania multimediów pod Androida "śmieciową aplikacją". MX Player jest świetnym odtwarzaczem i wydanie na zakup wersji Pro paru złotówek jest świetną inwestycją.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Atmos , Auro 3D , DV , HDR

Cześć.

Macie jakiś sprawdzony odtwarzacz plików , który odtworzy bez problemu takie formaty ?
Ale , nie wydrukuje kieszeni :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zobacz Zidoo Z9X lub Z10 Pro (ten ma kieszeń na dysk HDD 3,5 cala obsługuje o ile pamiętam do 14TB)
 

mareskor

New member
Witam wszystkich. Po przeczytaniu wielu stron tego wątku - wiem jedno. Najlepszy tv box to bezgłośny mini pc z windows. Myślę, że za cenę nvidii będzie znacznie wydajniejszy. I żadnych problemów z konfiguracją.
 

DonAndress

New member
Witam wszystkich. Po przeczytaniu wielu stron tego wątku - wiem jedno. Najlepszy tv box to bezgłośny mini pc z windows. Myślę, że za cenę nvidii będzie znacznie wydajniejszy. I żadnych problemów z konfiguracją.
Dokładnie. Sam tak zrobiłem i nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem czegokolwiek. Tyle tylko, że u mnie nie jest całkiem bezglośny, bo oprócz SSD mam w nim nadal HDD na dane.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam wszystkich. Po przeczytaniu wielu stron tego wątku - wiem jedno. Najlepszy tv box to bezgłośny mini pc z windows. Myślę, że za cenę nvidii będzie znacznie wydajniejszy. I żadnych problemów z konfiguracją.

Na codzienne dojazdy do pracy zamiast poręcznego i ekonomicznego samochodu kupujesz autobus?

Najlepszy BOX to taki, który oczywiście poza pełną funkcjonalnością oferuje także:
- jest mały (łatwo go schować za TV na ścianie, w małej szafce pod TV, czy przenieść do innego TV),
- bezgłośny,
- pobiera mało prądu,
- ma pilota (najlepiej podświetlanego) i nie wymaga użycie klawiatury czy myszy (szczególnie w sypialni),
- ma system zoptymalizowany pod multimedia z wygodnym interfejsem dedykowanym pod obsługę pilotem,
- kosztuje niewiele


Jak więc widzisz, komputer typu PC nie spełnia żadnego z ww. kryteriów i z tego samego powodu zdecydowanie wolałem kupić Nvidię Shield TV. Nie bez powodu produkuje się dedykowane urządzenia, zoptymalizowane pod kątem określonych usług.

Poza tym, w cenie Nvidii nie złożysz PC. Sam Windows to połowa ceny. No chyba, że myślisz o reaktywacji jakiegoś trupa wyjętego ze śmietnika ale wydajność Nvidii pokona go sto razy, nie mówiąc już o cechach , które wymieniłem wyżej.

Sam kiedyś używałem mini PC podpiętego do TV ale mnogość wad, jakie niesie ze sobą takie rozwiązanie spowodowała, że szybko przesiadłem się na TVBOXa i nie wyobrażam sobie już powrotu.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
kola01, dobrze prawisz! PC ma swoje zalety, też kiedyś taki układ miałem. Teraz jednak dedykowany BOX z pilotem to super sprawa.
 
Do góry