Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

@Yotomeczek
Powiedz czego oczekujesz od urządzenia a ja ci odp czy kupić starego shield tv 2017 czy apple tv będzie taniej bo ta się kupić za 500-600zł

Oczekuję sprawnej obsługi 4K w YT, Netflixie itd. (chętnie bym zmienił Netflixa na coś innego bo tu co szukam jakichś filmów to nie ma, tylko pełno produkcji własnych o wiadomym skrzywieniu). Mój TV robi to dość dobrze ale zbyt często trzeba go resetować (bo media hub się zwiesza) bo nie odtwarza Netflixa. YT śmiga ok do momentu jak się za dużo zacznie cofać - wtedy go mrozi i dopiero po chwili idzie dalej. No i chętnie widziałbym pilota na BT i chyba tyle. A jeszcze jedno mnie wkurza w TV - jak wchodzę w kanał na YT to nie ma możliwości sortowania zawartości a tv pokazuje nie wiem według jakiego klucza i np. ostatnich programów nie widać i trzeba pilotem nazwę programu wstukiwać... Wiem że mogę połączyć z telefonem i tam trochę wygodniej się pisze ale chcę mieć to rozdzielone, bo moja piękniejsza połówka nie jest zbyt techniczna i parowanie telefonów z tv to już kłopot :)
Ta NVIDIA SHIELD TV PRO 2019 wygląda ciekawie pod względem pozytywnych komentarzy i bezproblemowości. Nie wiem czym się różni wersja rurkowa od pełnej (wiem że nie ma USB 3.0) bo raczej takiej na półce pod tv nie położę (kable z dwóch stron). Apple się trochę boję - miałem styczność okazjonalnie i jego odrębność zawsze była problemem (od ładowarki począwszy).
Dzięki za każdą sugestię. W sumie gdybym miał 1080p to wziąłbym Xiaomi ale skoro nie bardzo radzi sobie z 4k to bez sensu się denerwować. Myślałem że może jest coś za 500zł (w połowie drogi do Shielda) :)

Dlatego siedź potulnie, jak baranek...
Sorry za offtop.
Hehe no tak :) Łaziłem na marsze wolnościowe ale to daremne (nawet wielkie protesty w Berlinie są ignorowane przez władze), a zrozumienie ludzi żadne - o idą ci co nie chcą nosić maseczek... Off top mode off
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Shield tv 2019 tubka brak usb, system 32 bitowy androida.
W shield tv 2015/2017/2019 nie ma youtuba z HDR jest 4K tylko.
W shield tv 2015/2017 nie ma Dolby Vision dla apek
shield tv 2017 to identycznej wydajności układ co aktualna wersja 2019 pro
shield tv 2019 posiada AI UPSCALING > google
shield tv 2019 ma atmos i vision we wszystkich apkach które go supportują obecnie.

Apple tv 4k nie ma ani HDR w youtube ani 4K60 jest tylko 4K30
Apple tv 4k ma atmos i vision we wszystkich apkach które go supportują obecnie.

Oba urządzenia mają piloty na bt, działają bardzo długo.

Co do stabilności ja nigdy ani jak miałem shield tv i obecnie atv nigdy ich nie restartowałem... przecież***jak coś nawet jeśli się zawiesi to wystarczy zabić proces.
 
Ostatnia edycja:
Shield tv 2019 tubka brak usb, system 32 bitowy androida.
W shield tv 2015/2017/2019 nie ma youtuba z HDR jest 4K tylko.
W shield tv 2015/2017 nie ma Dolby Vision dla apek
shield tv 2017 to identycznej wydajności układ co aktualna wersja 2019 pro
shield tv 2019 posiada AI UPSCALING > google
shield tv 2019 ma atmos i vision we wszystkich apkach które go supportują obecnie.

Apple tv 4k nie ma ani HDR w youtube ani 4K60 jest tylko 4K30
Apple tv 4k ma atmos i vision we wszystkich apkach które go supportują obecnie.

Oba urządzenia mają piloty na bt, działają bardzo długo.

Co do stabilności ja nigdy ani jak miałem shield tv i obecnie atv nigdy ich nie restartowałem... przecież***jak coś nawet jeśli się zawiesi to wystarczy zabić proces.

A NVIDIA SHIELD TV PRO 2019 obsługuje HDR 4k w Netflixie?
Czy YT idzie 4K60?
Dźwięk u mnie leci z TV po optyku do DAC na stereo (na razie nie planuję wielokanałowego).
W zasadzie chyba wystarczyła by mi wersja 2017 - czy jednak warto ten upscaling dla gorszych materiałów mieć?
Mówisz o Apple TV 4K 5gen 32GB?
Skłaniam się ku jednemu z tych rozwiązań.
HDR mam obsługę w TV więc chyba w Netflixie to działa, czy warto nie wiem nie porównywałem, mam włączone HDR w TV.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A co tu napisałem :) ?
"W shield tv 2015/2017/2019 nie ma youtuba z HDR jest 4K tylko."
Idzie 4K60 bez HDR.
Mówię o ostatnim Apple TV 4K 5 gen 2017 rok.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Przeczytaj ponownie wszystko.

youtube
4k60 bez hdr


netflix
shield tv 2017 HDR/ brak atmosa
shield tv 2019 HDR/dolby vision/atmos
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Masz rację***pisanie że są identyczne jest nie poprawne różnica jest mała nie jest to przełom, podobny efekt przyspieszenia można uzyskać skracając czas animacji i wtedy 2017 będzie szybciej reagować.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Mowa o 25% na korzyść 2019 pro.
Oczywiscie to dane marketingu.

Ale jeśli posiadasz oba modele / miałeś chwilowy dostęp i miałeś okazję to empirycznie przetestować, to nie ma sprawy.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mowa o 25% na korzyść 2019 pro.
Oczywiscie to dane marketingu.

Ale jeśli posiadasz oba modele / miałeś chwilowy dostęp i miałeś okazję to empirycznie przetestować, to nie ma sprawy.

TU masz LINK do wyników testów Antutu wielu boxów.
Na pierwszych 2 miejscach masz Nvidię Shield TV

NVIDIA SHIELD TV PRO (2019): 238.323 pkt.
NVIDIA SHIELD TV (2017): 237.503 pkt.
to nawet nie jest 1% różnicy (w GEEKBENCH Multi Core masz niecałe 1,5% różnicy).

Dla porównania Mi BOX S jest prawie na końcu listy, ze skromnym wynikiem: 34 tys. pkt. To już mój 7-letni Samsung S4 miał więcej punktów.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wyniki wynikami, ale nie warto kupować starocia. Choćby sam pilot wymiata. Upscaling też naprawdę się przydaje.

Staroć to nie jest. Sam go mam :bober: (ver.2017). Pewnie, że nowszy jest ciut lepszy ale wszystko zależy jeszcze od ceny. Może wymienię swojego jak wyjdzie kolejna wersja. Na razie wszystko działa i zapiernicza tak szybko, że pewnie za 10 lat dalej będzie ok. Tak zaleta sprzętu prawie 10x szybszego od Siałomi.
Jakby co, to od dzisiaj, do końca 30.11, tubka jest w obniżonej cenie (z 749 na 639 zł) w EuroRTV :
https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-multimedialne/nvidia-shield-tv-new.bhtml
Trochę okrojony ale to dalej szybki i gwarantujący wszystko Shield TV.
 

baton_dk

New member
Jaki polecacie sprzęt do filmów w MKV i obrazów Blu-ray ? Pytam, bo tyle wszystkiego , tyle opinii , że się pogubiłem. Nie zależy mi na 4k, tylko full HD . Najważniejsze żeby był stabilny.

NVIDIA shield
Zidoo X10
Zidoo x9s

A może coś innego ?
 

baton_dk

New member
A w moim przypadku np z9s ? Polecacie? Mylą mi się modele x9s czy z9s ... Jestem laikiem jeśli chodzi o te sprzęty . Byłby wystarczający ? Jak dużo odbiega od X10?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Przecież Z jest nowszym modelem od X..

x9s potem z9s a teraz najnowszy z9x
x10 potem z10 teraz najnowszy z10 pro

9 a 10 to są praktycznie identyczne playery ten sam procesor, możliwość montażu dysku wewnątrz i wyjścia analogowe.


Rada? albo kupuj tanio starszy model albo kup najnowszy z9x bo warto.




 

Arek

Member
Cześć,
przespałem kilka lat w kwestii odtwarzaczy sieciowych. Wciąż lubię mieć kolekcję filmów 1080p z gęstą scieżką audio czy archiwum nagrań rodzinnych z kamer HDTV itp. Do tej pory odtwarzam to z mede8er 800ki i Huyndaia M-boxa P3100 (mede8er nie radzi sobie z dawnymi zrzutami z kamer DVI w formacie AVI)

Widzę , że dziś moda jest na stremowanie treści po sieci LAN. (Sprzęty typu ZIDO czy DUNE to wydatek blisko 2 tys z zatokami 3,5 cala i jakoś mi się nie uśmiecha tyle płacić), a taka popularna tutaj Nvidia Shiled jak rozumiem takiej możliwości nie daje. Czy to oznacza, że teraz każdy ma serwer NAS i przez LAN ciągnie filmy, np. 4k które zajmują ze ścieżką ATMOS 100GB ? Dobrze to śmiga? (patrzę w przód)

Są jakieś sensowne alternatywy do poczciwego Mede8er'a z 1 zatoką, najlepiej dwoma 3,5 cala? Dla mnie taki sprzęt to również okazja do backupu domowej wideoteki / zdjęć itd. Interesuje mnie tylko odtwarzanie zawartości HDD 3,5 cala , inne wynalazki typu Netflix czy Yutube mam w TV Samsunga.
 
Ostatnia edycja:
Do góry