Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Czekałem na jakieś promocje NVIDIA SHIELD TV PRO 2019 no i doczekałem się że wyleciała z rynku całkiem - wtf? Ma następcę? Czy świat się już kończy? YT na TV coraz gorzej działa - jakieś nowe formaty(!?) reklam wrzucają i co któryś filmik wyświetla tylko wczytuję i nic się nie dzieje...
 

Pr0miL88

New member
Dzień dobry,

z uwagi na brak DTS w moim TV LG 65GX, szukam odtwarzacza sieciowego. Nie potrzebuję funkcji smart typu netflix, amazon, apple tv itd. ponieważ z tym już radzi sobie doskonale mój TV. Odtwarzacz powinien perfekcyjnie (pod względem jakości) odtwarzać filmy UHD 4K, 1080P, mkv +60GB, wszystkie formaty dźwięku w tym DTS... Urządzenie powinno obsługiwać dyski wewnętrzne oraz współpracować z trzema telewizorami w sieci domowej (port 1 gbit). Znalazłem pochlebne opinie dot. Zidoo oraz Zapppiti... Czy może ktoś mi pomóc w wyborze urządzenia?

Myślałem jeszcze nad zakupem NAS Qnap / Synology + przystawka obsługująca DTS np nvidia shield 2019 pro i korzystać z apki na moim LG PLEX TV, ale nie wiem czy jakość bedzie tak samo dobra jak w pierwszej opcji... Budżet nie ma aż takiego znaczenia, muszę mieć dobrą jakość i opcje o których wspomniałem...
 

Arek

Member
Po 29 grudnia Nvidia Shield pro 2019 ma być dostępna u jednego z dystrybutorów. Ciekawe, czemu taka luka w dostępności, raczej chyba nie zanosi się na nowy model 2021?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Czekałem na jakieś promocje NVIDIA SHIELD TV PRO 2019 no i doczekałem się że wyleciała z rynku całkiem - wtf? Ma następcę? Czy świat się już kończy? YT na TV coraz gorzej działa - jakieś nowe formaty(!?) reklam wrzucają i co któryś filmik wyświetla tylko wczytuję i nic się nie dzieje...
Była promocja - 100 zł i pewnie się wyprzedała.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Po 29 grudnia Nvidia Shield pro 2019 ma być dostępna u jednego z dystrybutorów. Ciekawe, czemu taka luka w dostępności, raczej chyba nie zanosi się na nowy model 2021?

Jaka luka? Upolować pełną Nvidię (a nie okrojoną z wszystkiego tubkę) to zawsze było wyzwanie. Pojawiały się na chwilę raz na kilka miesięcy i od razu były wyprzedane. Deficytowy towar. Nie bez powodu używki się sprzedawały na allegro po 1300 zł.

Nowy model będzie najwcześniej za rok. Patrząc wstecz, to przyniesie jakąś nową drobną zmianę ale przy okazji podrożeje np. o 30%. Nvidia jak wino. Im starsza, tym lepsza (tzn. bardziej opłacalna w zakupie).
 
Ostatnia edycja:

penny

Member
Odtwarzacz z 4K, HDR, Atmos, DTSHD

Witam

Przekopuje się przez tematy, ale jest tego tyle i opinie różne.

Czy ktoś testował i poleci jakiś konkretny odtwarzacz za około 300-500 zł gdzie przede wszystkim chodzą filmy z USB:
- płynnie w 4K (duże pliki 80-100GB) i jest obsługa HDR
- przy podłączeniu z kinem przez HDMI 2.0 puści mi na nie bez problemu dźwięk ATMOS, DTSHD, DOLBY TRUEHD itp. z plików USB.
- USB 3.0?
- bezproblemowe odczytywanie napisów SRT, TXT

Fajnie gdyby miał szybkie WIFI i DLNA lub net szedł po kablu i DLNA

Nie zależy mi na Netflixach, youtube. Potrzebuje odtwarzacz głównie do dobrego dźwięku na kino, bo TV nie ma kodeków ATMOS i który ma obsługuje 4K z HDR, bo filmy 4K z kompa się tną okrutnie.

Zastanawiam się nad Fergusonem.

Na alledrogo są jakieś wynalazki z Chin na Amlogic S905x3, ale nie ma wzmianki o dzwieku czy 4k HDR. Te Mi Boxy też podobno już wykstrowane z dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

tomwega

Member
Zidoo x9s
Pełne bluray iso,gęste pliki,atmos,4k.
Jak nie potrzebujesz netflixa.
Co prawda to starszy model,ale celuj w zidoo.
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
A co powiecie o Canalplusowym BOX 4K ULTRA HD??
Lepsze to od Xiaomi Mi BOX S? Dla mnie plusem jest normalny LAN w Box 4k.
Shielda nie kupię na razie niestety :(
Głównie pod YT (już te reklamy przed materiałami mi się nie wczytują do TV) i Neflixa (chociaż chyba zrezygnuję bo poza serialami to słabiutko tam z kontentem - a już każdy nowy to agitacja lgbtq+ na potęgę)...
A co to za wynalazek TESLA MediaBox X900 Pro? Specyfikacja niby niezła...
 
Ostatnia edycja:

towalski

Member
Co do Zidoo Z9X, używam od premiery. Jako, że żyjemy w czasach beta-testerów - to Zidoo jak inni, testują soft na użytkownikach. Pierwsze wersje nie nadawały się za bardzo do użytku, ale teraz x.x90 jest już ok. Jeden z nielicznych playerów, do odtwarza Dolby Vision.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Zależy jaki profile DV, bo czytać czyta na plex jak i na kodi + mała modyfikacja.
Wszelkie info w temacie Dolby Vision now possible through MP4 Mux na forum makemkv.
 

Robsto

Member
Mam HiMedia Q10Pro.
Przez ostatnie dwa lata jechałem tylko na nowym TV z androidem. Po nieudanych aktualizacjach wróciłem do HiMedia, ale mam z nią problemy i jest pomysł na coś nowego
Moje oczekiwania:
- USB 3.0 - odtwarzanie z dysku zewnętrznego materiałów FHD i 4K60 z HDR , Dolby Vision, ISO z menu, DTS-HD, Atmos, TRUEHD
- Netflix 4K HDR z Atmos
- Youtube 4K60 (najlepiej z HDR)
- Możliwość wgrania Kodi z audio 5.1
- Stabilność oprogramowania. W HiMedia w jednej aktualizacji naprawili jedno, to zwalili co innego. Zmęczyło mnie śledzenie tych aktualizacji.
Proszę o pomoc i propozycje.
 
Do góry