Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

maxled

New member
Witam, mam problem.
Posiadam w domu (na dole) komputer stacjonarny odpalony na nim serwer (PLEX), na 1 piętrze tv TCL oraz odtwarzarz TCL, NOVA i inne. Wszystko spiete w jedną sieć LAN.
Mam problem z odtwarzaniem napisów przez DLNA. Jest na to jakiś sposób bo VLC czyta napisy tylko z OTG lub z wbudowanej pamięci. Mimo że napisy są w folderze (txt, srt)
 

errror105

New member
QB65H-TR + Mi Stick czy Mi Box S ?

Hej, posiadam monitor dotykowy Samsung QB65H-TR który ma wylądować w sypialni, i tutaj proszę was o poradę co wybrać by stał się bardziej smart :)
Fajnie jakby dało się oglądać kanały naziemne, ale tutaj chyba tylko dekoder wchodzi w grę (a nie wiem czy są takie z androidem czy chociaż NetFlixem, jeśli tak to to najbardziej optymalne by było), mam całkiem sporo filmów w 4k HDR na dysku sieciowym i z nimi chyba Mi Stick sobie nie poradzi ? Z drugiej strony monitor nie jest jakichś górnych lotów i szkoda 250zł na Mi Box S.
Chyba że doradzicie coś innego przy tym TV :)
 

baton_dk

New member
Odtwarzacz - prośba o poradę

Witam. Polećcie proszę jakiś odtwarzacz FullHD. Generalnie zależy mi na bezproblemowym odtwarzaniu filmów w formacie MKV i reszty w FullHD. Netflix i może ncplsugo . Filmy odpalane z dysku przez USB .

Czy Xiaomi mi box 4K wart uwagi ?
 

AKI

Member
Polecam Zidoo, jest rewelacyjnym odtwarzaczem, wszystko na nim pójdzie łącznie z obrazami BluRay z menu. Odtwarzanie sieciowe jak i z dysków podpiętych pod USB. Jest na Androidzie więc można różne aplikacje instalować dodatkowo można zainstalować system KODI ZDMC to już masz prawie wszystko od telewizji internetowej po duży system zarządzania multimediami. Osobiście posiadam Zidoo X10 z możliwością zamontowania dysku 3,5" w obudowie. Mam chrapkę na Zidoo Z10Pro ale niestety nie dostępny w Polsce.
 
Ostatnia edycja:

AKI

Member
Nie wiem jaki problem z Netflixem jest na Zidoo bo nie u używam Netflixa ale na pewno jest możliwość skorzystania z niego.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
AKI nie używasz...ja też ma Zidoo X10 tak jak Ty i z Netfilxem problem był taki, że był tylko w 480p...sprawdzałem.
Kolega bl4ck napisał, że w nowych modelach działa, ale tylko w stereo...także problemy w Zidoo z Netflix są.


I żeby nie było, że krytykuję ten odtwarzacz. Mam i jestem z niego zadowolony. Ma wejście na dysk 3,5 cala i o ile pamiętam obsługuje do 10 TB. Ma wejście HDMI i możliwość nagrywania (w modelu X10 zapis plików z max bitarte 10MB).


AKI jeżeli nie aktualizowałeś do najnowszego firmware to odradzam. Mi po jej wykonaniu Home Theatre 4.0 (bardzo fajna biblioteka własnej kolekcji) nie chce odtwarzać pełnego menu z obrazów Blu-Ray. Mowa o 2.1.42. Z głównego panelu zniknął też skrót do zaawansowanego menu. trzeba wchodzić przez szybkie ustawienia.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam pytanie odnośnie tego Zidoo , wyczytałem że ma aktywny wentylator - czy podczas odtwarzania jest bardzo słyszalny ,przeszkadza to jakoś
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W moim dwuletnim odtwarzaczu do tej pory był niesłyszalny.

Ostatnio coś się skubany uaktywnił. Przy oglądaniu filmów nie było go słychać, ale jak była cisza na fonii to już troszkę tak. Rozebrałem wyczyściłem, nasmarowałem i na razie spokój.
 

AKI

Member
Do KODI nie ma wtyczki Netflix ?

Xiaomi mi box 4k lepiej odpuścić sobie i dorzucić do czegoś lepszego?

Jest wtyczka Netflix

W moim dwuletnim odtwarzaczu do tej pory był niesłyszalny.

Ostatnio coś się skubany uaktywnił. Przy oglądaniu filmów nie było go słychać, ale jak była cisza na fonii to już troszkę tak. Rozebrałem wyczyściłem, nasmarowałem i na razie spokój.

Wentylator można wyłączyć w ustawieniach. Mogli by zaimplementować funkcję automatycznego sterowania wentylatorem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak oczywiście masz rację, można wentylator wyłączyć. Jednak skoro jest to niech działa. Tak jak napisałem wyżej, można go przeczyścić jakby co i dalej działa cicho.
U mnie przez dwa lata działał bezszelestnie. Ostatnio coś zaczął lekko być słyszalny, ale sytuacja opanowana.
Najważniejsze, że odtwarzacz cały czas daje radę. Jeszcze nie miałem pliku, którego by nie odtworzył. Bez problemu działają filmy z bardzo dużym bitrate. No i aplikacja Home Theatre 4.0 super sprawa. Cała kolekcja skatalogowana z okładkami i opisem filmów.
 
Co warto kupić zamiast Xiaomi Mi BOX S tak do 500 zł? W moim TV Smart Hub co trochę się pierdzieli i trzeba resetować (co 2 dni Netflix przestaje działać), chcę coś stabilniejszego bo ciągłe wpisywanie pilotem maili i haseł wq..wia. Najlepiej z wejściem LAN, pilotem na BT. Głównie YT i Netflix. Xiaomi nie ma LAN (a dokładanie LAN na USB to już tak śrenio mi się widzi) i podobno też lubi czasem coś przycinać...
 

negatyw001

Member
Nie traktuj tego, jak cwaniackiej podpowiedzi. Miałem ten sam dylemat i po lekturze z forów (w tym eng) - kupiłem nvidia shield pro 2019.
Szczerze? Taki będzie finał Twoich poszukiwań i świętego spokoju. Cena shielda, będzie wyższa o klocki kupione "po drodze".
Tyle z mojej strony...
 
Nie traktuj tego, jak cwaniackiej podpowiedzi. Miałem ten sam dylemat i po lekturze z forów (w tym eng) - kupiłem nvidia shield pro 2019.
Szczerze? Taki będzie finał Twoich poszukiwań i świętego spokoju. Cena shielda, będzie wyższa o klocki kupione "po drodze".
Tyle z mojej strony...

No trochę się spodziewałem takiej odpowiedzi. Tylko to jednak to prawie tysiak za nówkę a to jednak sporo (ponad 50% TV), gdyby wymiana TV nie była tak upierdliwa to pewnie rozważyłbym wymianę TV na nowszy (chociaż nowsze są przeważnie gorsze w tych samych pieniądzach). Poza tym poza Nvidia Shield jest jeszcze również polecane Apple TV (teraz już 5 gen)... Szczerze mówiąc cała ta nowoczesna technologia już mnie męczy - ostatnio w żabce nie można było płacić bezgotówkowo bo cały dzień coś było spierdzielone (fajnie że planują likwidację gotówki...), już drugi tv ma problem (po latach) z YT czy Netflixem (swoją drogą serwis bez rewelacji).
 

negatyw001

Member
Nigdy żaden TV nie da tak szybkiego menu. Brachol ma 2 mega współczesne modele i są dużo wolniejsze. Poza tym upscaling to fajna i przydatna rzecz.
Ja mam TV 42l7453dg. Nie jest zabytkiem, a Netflix przestał być wspierany i nic nie zrobisz.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
@Yotomeczek
Powiedz czego oczekujesz od urządzenia a ja ci odp czy kupić starego shield tv 2017 czy apple tv będzie taniej bo ta się kupić za 500-600zł
 
Do góry