Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

radioaktywny

New member
Z tego co piszą na forum KODI to najlepsza jakość obrazu ma Apple TV 4k ale nie ma on złącza USB, także można oglądać udostępniając filmy po sieci.
Dalej chwalony za jakość obrazu jest sprzęt na AMLOGIC S922x np. bardzo polecana płytka Odroid N2.
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=340809

Ale najlepszą jakość obrazu uzyskasz najprawdopodobniej wpinając się po prostu do telewizora.
 

bibik

New member
Z tego co piszą na forum KODI to najlepsza jakość obrazu ma Apple TV 4k ale nie ma on złącza USB, także można oglądać udostępniając filmy po sieci.
Dalej chwalony za jakość obrazu jest sprzęt na AMLOGIC S922x np. bardzo polecana płytka Odroid N2.
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=340809

Ale najlepszą jakość obrazu uzyskasz najprawdopodobniej wpinając się po prostu do telewizora.

Niestety ale tylko apple tv ma dolby atmos, jak wepniesz w TV nie będzie atmos obraz też gorszy od apple sprawdziłem osobiście
 

bibik

New member
Podobno sterowniki niedopracowane i rwie, na apple tv też czasem potrafi głos lektora z sufitu zapodać ale i tak przepaść co do efektów , na netflix ie jest to niestety niepełny atmos, prawdziwy tyłu na blu ray
 

radioaktywny

New member
Też przymierzam się do.zakupu boxa na androidzie.

Co sądzicie o tym?
https://androidpctv.com/review-x96-max/

Pewnie taki sam jak dziesiątki innych bez certyfikacji. Bebechy do KODI ok. O Netflix i podobnych w dobrej jakości możesz zapomnieć.

DRM: Google Widevine L3
Certification: No

Streaming service
Youtube FullHD (1080p) / Stereo OK –
Google Play Movies HD (720p) / Stereo OK –
Netflix SD+ (540p) / Stereo OK, installing the apk and needs a mouse Netflix on Android
HBO FullHD (1080p) / Stereo Pause icon in the middle of the screen –
Amazon Prime Video SD (480p) / Stereo OK Amazon Prime video on Android
 

OmniModo

New member
Nie wspomniałeś o różnicy w cenie zakupu.

Jak dla mnie, to cena nie gra specjalnej różnicy , najważniejsza jest jakość obrazu.

Ktoś napisał, że dobrze jako odtwarzacz się sprawuje Xbox One X (można dograć Kodi) więc jestem gotowy kupić, ale pytanie czy na pewno odtwarza wszystko z dysku USB ?
(jak wspominałem interesują mnie filmy 1080p i 2160p w tym z HDR w różnych kodekach h264 , h265 + dźwięk TrueHD i DTS-HD).
Mam obecnie PS4 slim oraz PS4 pro i wielka lipa z tym jest.

Z doświadczenie wiem, że Nvidia Shield z Kodi łyka wszystko, ale jak mam dać 1000 za to pudełko to już wolę dopłacić do prawdziwej konsoli z dyskiem i padem, jest możliwość w coś zagrać od czasu do czasu.
 

DarkMag

New member
Kodi na xbox się przycina. Dodatkowo nie można włączyć passthrough.
HDR nie zawsze działa. Miałem dość problemów xboxa i dokupiłem shield 2019 pro. Przepaść pomiędzy płynnością działania.
 

negatyw001

Member
Pewnie taki sam jak dziesiątki innych bez certyfikacji. Bebechy do KODI ok. O Netflix i podobnych w dobrej jakości możesz zapomnieć.
Mi chodzi o Kodi + Cherry TV.
Z Neflix itp nie korzystam.

Testowałem kiedyś Wiwa Dream Player, ale muliło to za bardzo...

A co de facto daje nam ta CERTYFIKACJA?
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Jak dla mnie, to cena nie gra specjalnej różnicy , najważniejsza jest jakość obrazu.

Ktoś napisał, że dobrze jako odtwarzacz się sprawuje Xbox One X (można dograć Kodi) więc jestem gotowy kupić, ale pytanie czy na pewno odtwarza wszystko z dysku USB ?
(jak wspominałem interesują mnie filmy 1080p i 2160p w tym z HDR w różnych kodekach h264 , h265 + dźwięk TrueHD i DTS-HD).
Mam obecnie PS4 slim oraz PS4 pro i wielka lipa z tym jest.

Z doświadczenie wiem, że Nvidia Shield z Kodi łyka wszystko, ale jak mam dać 1000 za to pudełko to już wolę dopłacić do prawdziwej konsoli z dyskiem i padem, jest możliwość w coś zagrać od czasu do czasu.
No ale co to znaczy dopłacić, bo idąc ta drogą można dopłacić do kompa za 10 tyś i też będzie łykal wszystko. Trzeba ustalić jakieś progi. Nvidia do 1000 zł jako centrum multimedialne to moim zdaniem najlepszy wybór i w niego kieruje swój przyszły zakup, oczywiście pro.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

OmniModo

New member
No ale co to znaczy dopłacić, bo idąc ta drogą można dopłacić do kompa za 10 tyś i też będzie łykal wszystko. Trzeba ustalić jakieś progi. Nvidia do 1000 zł jako centrum multimedialne to moim zdaniem najlepszy wybór i w niego kieruje swój przyszły zakup, oczywiście pro.

Jak tak czytam to też zaczynam podzielać ten pogląd.
Kompa za kilka tysi też mam, ale ustawiony w innej części pokoju i jest pod podłogą poprawdzony do amplitunera kabel HDMI , ale jeszcze w wersji 1.4 więc koniec z filmami UHD.
Z kolei zakup takiego kabla w wersji 2.0 o tej długości to będzie wydatek kilku stów, do tego jego instalacja, to już wolę dokupić jakieś urządzonko.

Wielkie dzięki dla 'DarkMag' za uwagi o przycinaniu Kodi na Xoboxie i problemach z passthrough. To całkiem niweczy zakup tej konsoli.

Z kolei sprzęt typu HiMedia, Zidoo czy Egreat chociaż dobrze wypasione sprzętowo (modele za ok. 900 zł) mają rzekomo problemy z suportem. Niewielkie wsparcie użytkowników, stara wersja Androida (7.1) , tylko roczna gwarancja , itp. bolączki produkcji niszowej ...

PS: a gdzie teraz można kupić Shield-a Pro ? W OleOle tylko zwykła wersja, a X-kom czeka na dostawę ...
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jak tak czytam to też zaczynam podzielać ten pogląd.
Kompa za kilka tysi też mam, ale ustawiony w innej części pokoju i jest pod podłogą poprawdzony do amplitunera kabel HDMI , ale jeszcze w wersji 1.4 więc koniec z filmami UHD.
Z kolei zakup takiego kabla w wersji 2.0 o tej długości to będzie wydatek kilku stów, do tego jego instalacja, to już wolę dokupić jakieś urządzonko.

Wielkie dzięki dla 'DarkMag' za uwagi o przycinaniu Kodi na Xoboxie i problemach z passthrough. To całkiem niweczy zakup tej konsoli.

Z kolei sprzęt typu HiMedia, Zidoo czy Egreat chociaż dobrze wypasione sprzętowo (modele za ok. 900 zł) mają rzekomo problemy z suportem. Niewielkie wsparcie użytkowników, stara wersja Androida (7.1) , tylko roczna gwarancja , itp. bolączki produkcji niszowej ...

PS: a gdzie teraz można kupić Shield-a Pro ? W OleOle tylko zwykła wersja, a X-kom czeka na dostawę ...
To szukaj jakiejś używki albo starej wersji w lepszej cenie. Poza pilotem nie ma żadnej różnicy w praktyce.
 

OmniModo

New member
To szukaj jakiejś używki albo starej wersji w lepszej cenie. Poza pilotem nie ma żadnej różnicy w praktyce.

Nie ma mowy o używce mającej rok lub więcej . Ostatnia tarcza mi siadła po niecałym roku użytkowania i gdyby nie gwarancja/rękojmia to zostałbym na lodzie, a tak przynajmniej odzyskałem kasiorę.
A co z tymi wszystkimi opiniami , że wersja Pro 2019 poprawiła jakość obrazu , szczególnie upscaling z FHD na UHD ?
 
Ostatnia edycja:

qqlek

New member
co wybrać?

HiMedia Q5 Pro
czy Dune HD Neo 4K Plus
czy coś innego?


do filmów 4K, żeby obsłużyło HDR, 10bit, dźwięk w DTS po optyku, ew. downmix atmos itp. do 5.1

odtwarzanie z NAS po SMB lub NFS
 
Smart Box (NetFlix, Youtube) do 60" Full HD

Jaki Smart Box warto kupić do telewizora Full HD 60" z kulejącymi multimediami?

Wymagania:
- szybkie działanie
- łatwa obsługa (prosty w obsłudze pilot)
- obsługa NetFlix w Full HD
- Youtube
- obsługa większości formatów filmowych z USB
- minimum jedno USB (najlepiej dwa)
- sieć po kablu LAN

Obsługa 4k nie jest konieczna.
Budżet do ok 250zł.
 
Do góry