Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Alf2

New member
Kolega kupił mi box4k i narzeka na słabe WiFi. Ja kupiłem prawie 2 lata temu shielda i ilość aktualizacji bardzo duza od tamtego czasu, nie mówiąc o wydajności. Ja wolałem dopłacić i cieszyc się sprzętem na dłużej...
 

DEEJAY83

New member
Witam szanowne grono, jestem stosunkowo nowy w tych tematach, przeczytałem sporo postów i mam większy mętlik w głowie niż miałem wcześniej...
Mianowicie chodzi mi o "urządzenie" aby odtwarzało praktycznie wszystko co jest teraz i będzie jeśli chodzi o najnowsze technologie... UHD 4K, HDR, HDR10, DTS X, TrueDH, Dolby Atmos itp. itd. a także napisy różnych formatów (np. PGS) i lektor... sam TV ma z tym często problem
Głownie odtwarzane filmy z dysku zewnętrznego...

Na początku myślałem o tym: Samsung UBD-M8500...
później myślałem o tym: Dune HD PRO 4K..
a może HiMedia Q10 Pro...
...teraz całkiem zbaraniałem, czytając to co piszecie nie mam pojęcia co kupić...
Proszę o poradę tylko proszę piszcie po "ludzku" ;) bo jak wspomniałem dopiero się wdrażam w temat...

Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

towalski

Member
Używam Egreat od dawna, nic go jeszcze nie zaskoczyło. FIlmy po 100GB mu nie straszne, bitrate pod stokilka też go nie boli. Limit ma bodajże na 250 Mbit.
 

darekgra

Member
A ile zł jesteś chętny na to przeznaczyć, i czy czytnik BD jest konieczny czy filmy tylko z dysku.
 
Ostatnia edycja:

DEEJAY83

New member
Nie mam jakiegoś progu cenowego ale jak można kupić coś co będzie odpowiadało w niższej cenie to zostanie na inne graty ;) zawsze jest w co zainwestować...
 

zwierzak11

New member
to się nazywa format obrazu.16:9 i 21:9. jak uważasz że chcesz oglądać 30 % mniej obrazu niż w oryginale to twój wybór. większość produkcji filmowej w oryginale to 21:9
 

DEEJAY83

New member
A ile zł jesteś chętny na to przeznaczyć, i czy czytnik BD jest konieczny czy filmy tylko z dysku.

Tylko filmy z dysku zewnętrznego...
Nie mam jakiegoś progu cenowego ale jak można kupić coś co będzie odpowiadało w niższej cenie to zostanie na inne graty zawsze jest w co zainwestować...
 
Ostatnia edycja:

Morcine

New member
ja właśnie stoje przed trudnym wyborem :-( MiBox vs Shield TV (Już jest nawet w koszyku) i chodzi po głowie czy 3krotne droższy Shield TV będzie lepszym wyborem na centrum multimedialne ( na gry nie patrze )
Tak jeszcze zastanawiam się czy MiBox będzie wspierany aktualizacjami za jakiś czas :/
 

towalski

Member
Jeżeli nie gry i Netflix, a odtwarzanie filmów z własnego materiału to: Egreat, Zidoo, HiMedia. Jeżeli uniwersalne - Shield / budżetowo MiBox.
 

darekgra

Member
ja właśnie stoje przed trudnym wyborem :-( MiBox vs Shield TV (Już jest nawet w koszyku) i chodzi po głowie czy 3krotne droższy Shield TV będzie lepszym wyborem na centrum multimedialne ( na gry nie patrze )
Tak jeszcze zastanawiam się czy MiBox będzie wspierany aktualizacjami za jakiś czas :/
Ja mam MiBox i Shield i uważam że jednak lepiej dopłacić do shielda, w MiBox są cały czas problemy z android 8, nie są to rzeczy które uniemożliwiają jego użytkowanie lecz potrafią to uprzykrzać, i widząc że sobie z tym nie radzą ciężko oczekiwać że kiedyś będzie lepiej. NVIDIA ma większe możliwości sprzętowe jak i ludzi którzy nad tym sprzętem pracują.
 

farben

Member
to się nazywa format obrazu.16:9 i 21:9. jak uważasz że chcesz oglądać 30 % mniej obrazu niż w oryginale to twój wybór. większość produkcji filmowej w oryginale to 21:9

Ja to rozumiem ale w tym formacie na twoim telewizorze i tak 30% zajmują czarne pasy więc nie rozumiem jaki ma sens pakowanie w to 250Mb jeśli z odległości kilku metrów i tak tego nie widać ze względu na to że tv ma format 16:9 :)
 
Ostatnia edycja:

qentin

New member
Cześć Panowie,
Od jakiegoś czasu przekopuję się przez forum żeby znaleźć dla siebie właściwy player. Po wielu latach używania Extreamera Prodigy chciałem wreszcie przesiąść się na coś poważniejszego. Jeśli mam być szczery zależy mi na urządzeniu, które miałoby służyć jedynie do oglądania filmów. Chciałbym, żeby obsługiwało większość formatów video w najwyższej rozdzielczości oraz puszczało bezstratny dźwięk z najgęstszych formatów. Nie dorobiłem się jeszcze co prawda ampli z Atmosem ale myśląc przyszłościowo fajnie gdyby player miał możliwość zdekodowania również jego. Kodi, netflix i inne "dodatki" - fajnie gdyby miał jednak nie jest to dla mnie nadrzędna sprawa. Netflixa puszczam przez PS4 i na chwilę obecną jest zadowolony z tego rozwiązania.
Na tapecie mam poniższe odtwarzacze:

HiMedia Q10 Pro

Zidoo z10

może też Egreat A5/A8/A10 (lata temu miałem Egreat r200-II i byłem z niego wówczas zadowolony ale wszystko poszło mocno do przodu i nie wiem jak w chwili obecnej ten producent radzi sobie na rynku)

Zastanawiam się który, z powyższych będzie najlepszym strzałem.
Czy na forum są osoby, które testowały (a może nawet mają) wspomniane wyżej modele i mogłyby zarekomendować lepszy? A może macie jakieś inne sugestie?
 

towalski

Member
Nie chce być złośliwy i wychodzić na buraka ale wystarczy prześledzić von tag bo był temat wielokrotnie poruszany. Według mnie numer jeden egreat. Testowałem wiele urządzeń.
 

Morcine

New member
Ja mam MiBox i Shield i uważam że jednak lepiej dopłacić do shielda, w MiBox są cały czas problemy z android 8, nie są to rzeczy które uniemożliwiają jego użytkowanie lecz potrafią to uprzykrzać, i widząc że sobie z tym nie radzą ciężko oczekiwać że kiedyś będzie lepiej. NVIDIA ma większe możliwości sprzętowe jak i ludzi którzy nad tym sprzętem pracują.

Jakie to problemy dokuczaja MiBox-a ? Bo się zastanawiam nad nim jako tylko android Box do Youtube. Wczoraj mi dotarł Shield TV i jestem załamany. Nie rozpoznaje mi plików 3D z kamery TD10E a mam tego 4TB danych :sad: . Baaaa ma nawet problemy z płynnością i potrafi się prawie za kazdym razem zawiesić na tym formacie. Grzebalem w ustawieniach Kodi i lipa. Nawet jak pliki spakuje do BD-ISO obraz jest nadal 2D i się wiesza. To stary Mede8er 800x3d łyka takie pliki bez zająkniecia a tv sam przełącza się w tryb 3D:smile:

W tym przypadku android box tylko do youtube za 1000zl to tego he chyba za drogi
 
Do góry