Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

darekgra

Member
Problemy z wybudzeniem urządzenia po dłuższej przerwie, zrywanie resetowanie i niskie prędkości przesyłu przez wifi 2,4GHz i jeszcze kilka tym podobnych.
Dziwią mnie problemy shielda z 3D on od MiBox jest kilka razy mocniejszy sprzętowo.
 

towalski

Member
Tylko Shield do sprzęt do wszystkiego - granie itp. Korzysta z Kodi, do odtwarzania filmów. A Egreat czy Zidoo mają swoje, natywne aplikacje, na których to wszystko po prostu działa.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam HTPC za 10k i Shield się lepiej sprawdza, wszystko działa w oka mgnieniu, szybko i bezproblemowo.
Gry mnie nie interesują na Shield, tylko Kodi.
 

rafmik

Member
Hej
Muszę kupić jakiegoś TV Box do swojego TV.
Co najlepiej wybrać?
Z tego co widzę wyboru są w sumie dwa:
1. TV Box w cenie ok 300 zł, czyli
- Xiaomi Mi Box 4K
- Ferguson Fbox ATV

2. Wersja na wypasie za 800-1000 zł:
- Nvidia Shield
- Apple Tv box

Co byście wybrali? Warunek to wsparcie dla YouTube, Netflix,chromecast, działające Kodi lub odpowiednik. Do tego preferuję połączenie Ethernet.

Może jakieś inne propozycje? Ogólnie szkoda mi wyrzucać 1000 zł na w/w funkcję. Z drugiej strony naczytałem się trochę o tych TV Boxach za ok 300 zł i tam podobno sporo szarpania jest :/
 

mr_roba

Member
Popatrz jeszcze na produkty Mecool. Mi Na KII Pro śmiga wszystko. Za mniejsze pieniądze (bez tunera) dostaniesz inne modele np. KM9 gdzie każdy materiał 4k pójdzie bez zająknięcia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Murinio_86

Member
Odtwarzacz multimedialny

Panowie poszukuję jakiegoś małego pudełka, które pozwoli mi korzystać z YT, Netflixa, Amazon Video na TV, bo mój ma kilka lat i nie ma smarta żadnego. Dodatkowym plusem będzie możliwość podłączenia dysku z filmami, żeby obejrzeć. Budżet mam mocno ograniczony czy coś sensownego około 300 PLN jest opcja kupić? Może być używany. Chciałbym żeby można było na nim zainstalować jakieś inne aplikacje i żeby działało w miarę stabilnie. No i żeby sobie radził z nowymi kodekami audio dts, atmos, itd :)
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
W tym przedziale cenowym świetnie plasuje się Ferguson FBOX ATV ;) Jest duży temat o nim na forum, znajdziesz tam wszystkie informacje. W skrócie, Jest YT 4K, jest Netflix 4K, HBO Go działa, ale ponoć najlepiej obsługuje się go z myszką, problem jest też z Amazonem bo nie ma oficjalnej apki na Android TV. Jeśli chodzi o multimedia to tutaj bez zastrzeżeń, łyka każdy format, począwszy od DivX, DVD, Bluray, tłuste formaty 4K z HDR no i dźwięk DTS-X i Dolby Atmos również ;)
 

towalski

Member
Jak ktoś szuka budżetowego to teraz na procesorze Amlogic 905x2. Dużo wydajniejszy niż stara jednostka, która zdominowała rynek.
 

iluminatus

New member
Witam

Obecnie mam playera Asusa O!Play Air HDP-R3, jednak zaczyna już stwarzać problemy (zawieszanie, resetowanie się) więc muszę zakupić coś nowego.
Zależy mi przede wszystkim na odtwarzaniu filmów z dysku napisami srt, z możliwośćią konfogurowania napisów (kolor, położenie, wielkość). Dodatkowo odtwarzanie filmów po sieci (z NASa lub udostępnione przez inne urządzenie w sieci).

Co możecie polecić
 
Media box do TV do max jakości w YT/Netflix + Hevc bez problemów z odświeżaniem

Witajcie, mam pewien problemn
Mam Shield TV 2017 a najnowszym systemem i TV Samsung 55 NU80xx(nie pamiętam dwóch cyfr) .

Mam problem z Netflixem i YT z odświeżaniem bo mam przycinanie.

Jest jakikolwiek sposób,żeby to naprawić?

BTW. Jakie są możliwości zbudowania setupu pod TV, który będzie otwarty i zadziałami YT,Hbo, Netflix i wszystko inne w maxymalnych jakościach? HDR 4k 60fps Itp.
A jednocześnie ruszy mi to filmy hevc 10bit 4k hdr po 80gb z dysku na usb 3.0

Shield nie bardzo bo zacina przez ten refrest rate
Te boxy po 1300zł działają ale mają po 480p/720p max

Zostaje tylko zbudowanie htpc/kupno NUC?
Warto nadmienić,że musi być (chociażby pod netflixa,żeby była certyfikacja) wersja procka 7gen i w górę albo grafika Pascal(min.3gb pamięci)
+ jak chcę mieć to pasywne i małe (mam system) to wyjdzie ze 2500zł za takiego htpc prawda?

Nie ma jakichś fajnych rozwiązań?
Podpinam pod TV i soundbar i Internet kablem
Mam wszelkie streaminigi w maxymalnych jakościąch dostępnych + hevc filmy

PS. A może taniej niż kombinować z Intelem 7gen i Pascalami byłoby np. na Ryzenie jakimś i Radeonie temat ogarnąć? Ale nie mogę znaleźć info jakie generacje są wymagane np. przy netflixie i yutube
 

niqu1982

New member
Witajcie, mam pewien problemn
Mam Shield TV 2017 a najnowszym systemem i TV Samsung 55 NU80xx(nie pamiętam dwóch cyfr) .

Mam problem z Netflixem i YT z odświeżaniem bo mam przycinanie.

Jest jakikolwiek sposób,żeby to naprawić?

BTW. Jakie są możliwości zbudowania setupu pod TV, który będzie otwarty i zadziałami YT,Hbo, Netflix i wszystko inne w maxymalnych jakościach? HDR 4k 60fps Itp.
A jednocześnie ruszy mi to filmy hevc 10bit 4k hdr po 80gb z dysku na usb 3.0

Shield nie bardzo bo zacina przez ten refrest rate
Te boxy po 1300zł działają ale mają po 480p/720p max

Zostaje tylko zbudowanie htpc/kupno NUC?
Warto nadmienić,że musi być (chociażby pod netflixa,żeby była certyfikacja) wersja procka 7gen i w górę albo grafika Pascal(min.3gb pamięci)
+ jak chcę mieć to pasywne i małe (mam system) to wyjdzie ze 2500zł za takiego htpc prawda?

Nie ma jakichś fajnych rozwiązań?
Podpinam pod TV i soundbar i Internet kablem
Mam wszelkie streaminigi w maxymalnych jakościąch dostępnych + hevc filmy

PS. A może taniej niż kombinować z Intelem 7gen i Pascalami byłoby np. na Ryzenie jakimś i Radeonie temat ogarnąć? Ale nie mogę znaleźć info jakie generacje są wymagane np. przy netflixie i yutube


Wydaje mi się że msi cubi N 8GL da radę do 1 tyś kupisz. Ja za swojego zapłaciłem 900 złoty z 16 GB ramu i dyskiem ssd M.2 ( jakiś tani ale daje radę)
 
Ferguson FBOX ATV czy Xiaomi Mi Box

Witam

Zastanawiam który box był by dla mnie lepszy, zależy mi na obsłudze 4k w Netflixie, Prime Viideo., obsługa dźwięku DTS HD Dolby True HD. Który jest mniej problematyczny bo zdaję sobie sprawę że największą wadą tych urządzeń jest android.
 

farben

Member
Jeśli masz router z wifi 5G i będzie w miarę blisko bierz MiBoxa, jeśli nie to zostaje Fbox bo ma port LAN chyba że dokupisz do MiBoxa adapter USB z LAN.

Jeśli zależy na dźwięku to pamiętaj że zwykły MiBox go obsłuży, MiBox S już nie.

MiBox ma oficjalną certyfikację dla DRM i Netflix, Fbox nie mimo że narazie Netflix w 4K działa.
 
Do góry