Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Panowie( a być może i Panie)
Urządzenie pod Netflixa 4K HDR
YT 4k
filmy hevc po 80GB (HDR 4k)
HDR 10 Bitów

Otwarty system bo jakieś inne HBO GO czy przeglądarka z flashem czasami by się przydały

Musi być pilot jakiś (ale to w sumie nie problem bo Harmony Logitech ze wszystkim się "dogada")

Podpinany do TV Samsung 55 NU80 i Soundbara Yamaha yas 107 (hdmi arc pewnie chociaż jest tam też coaxial)


ALE ALE ALE

Nie możę być problemów z auto refresh czy innymi tam bolączkami
Odpadł przez to Shield TV

Jakie kierunki można obrać sensownie?
Chciuałem te playery po 1k kupić jak zidoo ale tam YT i Netflix nie działaja dobrze bo certyfikaty.

HTPC na windowsie zostaje... coś jeszcze?
 

towalski

Member
Panowie( a być może i Panie)
Urządzenie pod Netflixa 4K HDR
YT 4k
filmy hevc po 80GB (HDR 4k)
HDR 10 Bitów

Otwarty system bo jakieś inne HBO GO czy przeglądarka z flashem czasami by się przydały

Musi być pilot jakiś (ale to w sumie nie problem bo Harmony Logitech ze wszystkim się "dogada")

Podpinany do TV Samsung 55 NU80 i Soundbara Yamaha yas 107 (hdmi arc pewnie chociaż jest tam też coaxial)


ALE ALE ALE

Nie możę być problemów z auto refresh czy innymi tam bolączkami
Odpadł przez to Shield TV

Jakie kierunki można obrać sensownie?
Chciuałem te playery po 1k kupić jak zidoo ale tam YT i Netflix nie działaja dobrze bo certyfikaty.

HTPC na windowsie zostaje... coś jeszcze?

Xiaomi MiBox 4k? (3 wersja, nie ta najnowsza) ?

Mój błąd, nie doczytałem o filmach 4k 80GB. Potrzebujesz dwa urządzenia - MiBox oraz Egreat/Zidoo.
Idź do kogoś, kto ma - zobaczy czy potrzebujesz czy nie lub pożycz od kogoś, może masz jakiegoś znajomego co ma takie sprzęty.
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Panowie( a być może i Panie)
Urządzenie pod Netflixa 4K HDR
YT 4k
filmy hevc po 80GB (HDR 4k)
HDR 10 Bitów

Otwarty system bo jakieś inne HBO GO czy przeglądarka z flashem czasami by się przydały

Musi być pilot jakiś (ale to w sumie nie problem bo Harmony Logitech ze wszystkim się "dogada")

Podpinany do TV Samsung 55 NU80 i Soundbara Yamaha yas 107 (hdmi arc pewnie chociaż jest tam też coaxial)


ALE ALE ALE

Nie możę być problemów z auto refresh czy innymi tam bolączkami
Odpadł przez to Shield TV

Jakie kierunki można obrać sensownie?
Chciuałem te playery po 1k kupić jak zidoo ale tam YT i Netflix nie działaja dobrze bo certyfikaty.

HTPC na windowsie zostaje... coś jeszcze?
Zidoo plus Apple TV.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co najmniej dziwne, że te recenzje pojawiają się po takim czasie od premiery.
Wysyp był przy świętach, tak jakby Nvidia płaciła za to, tudzież w jakiś sposób sponsorowała.
Może i dobrze, bo sprzęt 1-klasa i wszystko zgodne z prawdą, ale coś to podejrzane wszystko.
 

Gie

Member
Bez reklam
Większość recenzji na tego typu portalach jest słaba. Dostają sprzęt na kilka dni, poużywają kilka godzin i na tej podstawie recenzują.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Himedia pytanie do posiadaczy!

Witam jak sobie radzi sprzęt tej firmy ze współpracą z zewnetrznym DAC asynchronicznym usb audio.
I aplikacją Tidal Master.
Dziękuję za odpowiedzi.
Rozlecial mi się mini PC na win i szukam czegoś innego sprzęt który chce podłączyć to Atoll st200.
Priorytet dobre brzmienie, i stabilność.
 

kraisto

New member
Hej,

Co byście polecili, jeżeli jedyne czego potrzebuje to bezproblemowe odtwarzanie z dysku treści 4k hdr atmos (30-60GB) z napisami ?
Wszystkie serwisy streamingowe działają dobrze na WebOS, więc zależy mi tylko na tym żeby móc odtwarzać Atmos czy DTS:X z plików, na co oczywiście podpięcie dysku do tv nie pozwala (z wyjątkiem Netflixa, gdzie Atmos jest skompresowany i puszczany po arc).

Odtwarzacz byłby podpięty do soundbara (Samsung N950).

Priorytetem cena, chyba że nie warto oszczędzać w tym przypadku z jakiegoś powodu...
 

darekgra

Member
Jeśli miało by być oszczędnie to MiBox4k nie S bo w nim nie ma DTS HD, ale z swojej strony i lekkich niedomagań MiBox z androidem8.0 polecam większy wydatek i zainwestowanie w NVIDIA Shield jest to box o dużo większej wydajności i nie jest to tylko taki zwykły box.
 

Morcine

New member
Czy ktoś może mi potwierdzić zdobyte informacje i podpowiedzieć co będzie lepsze :D bo szukam następcy Mede8er 800x3d aby odtwarzał pliki 4K HDR h265 itp z dysku zewnętrznego + żeby był miał Android Box do odtwarzania serwisów filmowych w 4K ( Netflix 4K + Youtube 4K + itp)
Dysk zewnętrzny na USB3.0/eSata = 32TB :) z filmami różnych formatów, zdjęcia, filmiki z kamery 3D

1. Himedia Q10 Pro wydaje się dobrym zakupem bo chyba czyta wszystkie formaty plików co Mede8er no i ma te dodatkowe serwisy ( no oprócz Neflixa w 4K ). Czy on potrafi odtwarzać YouTube w 4K ?

2. NVIDIA SHIELD TV można by stwierdzić że ma wszystko co Himedia Q10 Pro + Neflix 4K + jeszcze można pograć ( może znajdę czas na to )

3. Popcorn Hour VTEN 4K = taki mede8er bez android box-a czytający pliki 4K tylko w max 30fps :hmm: więc do niego musiałbym kupić MiBox-a

4. DUNE HD SOLO 4K = jak wyżej z pkt 3 tylko mnie martwi USB 2.0, może być chyba problem z ciężkimi plikami

Do moich zastosowań chyba NVIDIA SHIELD TV ??? tylko nie znalazłem informacji jak odtwarza filmy 3D lub 4K z DTS-X itp + plus napisy srt.
 

darekgra

Member
Na wszystkich android boxach do odtwarzania filmów najlepiej spisuje się KODI, a on chyba niema zbyt wielu ograniczeń co do formatów audio wideo.
 

kraisto

New member
Jeśli miało by być oszczędnie to MiBox4k nie S bo w nim nie ma DTS HD, ale z swojej strony i lekkich niedomagań MiBox z androidem8.0 polecam większy wydatek i zainwestowanie w NVIDIA Shield jest to box o dużo większej wydajności i nie jest to tylko taki zwykły box.

Tyle, że Shield to 4x taki wydatek, a korzystał będę i tak tylko z tej 1 funkcji.
Jeżeli MiBox daje radę z 40GB 4K HDR Atmos z dysku to wystarczy mi.
 
Do góry