Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

radioaktywny

New member
Ma WiFi "ac", które bez problemu radzi sobie z 4k "z bajerami". Wystarczy poszukać recenzje w necie :)
Jak ktoś nie ma routera "ac" to można kupić rozgałęźnik na usb z trzema portami usb i jednym rj45.
Pozdr.
 

Trezor

New member
Mam pytanie ma ktoś sposób na Player od TVN do Shileda??

A i mam problem nie bardzo wiem jak ustawić aby w KODI po jakimś czasie nie powiększało samo z siebie ekranu to wina KODI czy ustawień w Shiledzie??
 
Ostatnia edycja:

niqu1982

New member
Ma WiFi "ac", które bez problemu radzi sobie z 4k "z bajerami". Wystarczy poszukać recenzje w necie :)
Jak ktoś nie ma routera "ac" to można kupić rozgałęźnik na usb z trzema portami usb i jednym rj45.
Pozdr.

Czyli kup odtwarzacz, kup dodatki bo nie masz routera w domu w wersji AC...

Zatem lepiej shielda na jedynym "słusznym" portalu poszukać....
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
NVIDIA z poziomu odtwarzania plików video HDR odtwarza , nie mam pliku z DV. Netflix z NVIDII DV odtwarza.
Witam.
Muszę "się poprawić".
Aplikacja Netflix na LG OLED55B7V odtwarza DV (np. film "Bezbożnicy").
Ten sam film na aplikacji Netflix z Nvidii odtwarzany jest z HDR nie DV.
Taka różnica :)
 
Ostatnia edycja:

ork10

New member
Witam,
Panowie podpowiedzcie mi proszę. Moje potrzeby to jakiś tani odtwarzacz, marka nie jest ważna. Jedyne co potrzeba, to obsługa dysku zewnętrznego, port hdmi, ma to być podłączone do monitora, więc nie potrzebne mi 4k. Najbardziej to zależy mi żeby był w miarę dobry dźwięk i odtwarzał bez problemu pliki flac i musi mieć wyjście cinch do wzmacniacza.
 

ap0f1s

New member
Witam.
Muszę "się poprawić".
Aplikacja Netflix na LG OLED55B7V odtwarza DV (np. film "Bezbożnicy").
Ten sam film na aplikacji Netflix z Nvidii odtwarzany jest z HDR nie DV.
Taka różnica :)

Niestety jest problem z odtwarzaniem DOLBY VISON, HDR i dźwięków DTS HD, TRUE HD, atmos.
Posiadam w sumie 3 sprzęty do odtwarzania.
1.Lg oled 55b7. Na nim działa HDR10, DOLBY VISION, ale nie działa już dźwięk powyżej, dts i dolby digital czyli DTS HD, TRUE HD przez kanał zwrotny nie przejdzie.

2. XBOX ONE X
Działa tylko HDR10 nie działa DOLBY VISION, jednak przesyła przez netflix atmos. Jednak cieżko czyta napisy i nie rozpoznanie automatycznie formaty dźwięków.

3. Nvidia Shield.
Działa tylko HDR10, brak dolby vision. Działa DTS HD, TRUE HD.


Także jakbym chciał otwierać coś w DOLBY VISION i dźwięk DTS HD, ATMOS, TRUE HD nie mam na czym. Ale 4k hdr10 i dźwięk bezstratny wystarczą i do obsługi tych formatów używam NVIDIA SHIELD.
Jakby na to nie patrzeć jest zamieszanie z tym wszystkim, idzie się z tym pogubić.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Jakby na to nie patrzeć jest zamieszanie z tym wszystkim, idzie się z tym pogubić.
Witam.
Niestety tak jest i trzeba "z tym żyć" :) . Nie ma urządzenia idealnego-uniwersalnego.
Mam Shielda i jestem zadowolony, ale DV nie ma (pewnie zakup licencji ...).
Jak chce DV (Netflix) to z aplikacji na LG OLED55B7V.
Idzię żyć :)
 

minetoo

New member
Hello. Dawno temu mi doradziliście. Teraz po wielu latach mój zestaw kinomaniaka zaczyna niedomagać. Mianowicie mój media player Sony smp n100 zaczął mić problemy z MKV. Przestał przewijać, jest error z napisami itp. Czas na zmiany.
Ostatnie co pamiętam jako top to był popcorn. Niestety jako obudzony z letargu zauważyłem że ta marka wygląda jak relikt przeszłości na portalach handlowych.
Zatem co kupić?
Chciałbym aby:
mieliło wszystkie MKV i inne popularne
brak problemów z przewijaniem
napisy pl
wyjście optyczne
możliwie rozmiar jak amplituner (no trudno jak nie)
super jak będzie dostęp do radia internetowego

Pakować dalej pendriva czy może dlna?
Jak wspomniałem kiedyś popcorn przychodzil na myśl, teraz są jakieś android tv itp.
Jak się w tym odnaleźć?
 

andrzeej

Member
Witam dzięki waszym opiniom kupiłem nvidia shield i to na czym mi najbardziej zależało działa Tz dźwięk HD. Mam pytanie do użytkowników nvidii jeśli korzystacie z aplikacji netflix to jak sprawdź aktualna jakość wyświetlanego obrazu (w tv na pilocie info) Druga sprawa to na netflix maksymalnie jaki dźwięk dostałem na amplituner to Dolby digital plus czy nic więcej nie będzie?
 

ap0f1s

New member
Jest to problem. Na netflix i shield max to HDR i dolby digital 5.1, dlatego filmy mam postaci bluray wtedy już działą hdr i formaty dźwięków TRUE HD i DTS HD. Xbox one x w netflix odtwarza w dolby atmos. Ale i tak w tej półce cenowej nie znajdziemy lepszego odtwarzacza niż nvidia shield. Przypuszczam, że nawet drogie playery nie dadzą rady z HDR, DOLBY VISION, ATMOS, TRUE HD, DTS HD na raz. Wszystko przez licencję i kasę.
 

jafo73

New member
android box częstolliwośc odświeżania

Zamierzam nabyć jakąś przystawkę android do plazmy w celu oglądania filmów i seriali ze streamingu. Czy odświeżanie będzie jak w moim tv 100hz ,czy niższe ?
 

wolfikx

New member
Mój media box nie daje już rady. Andek 4.0 bez aktualuzacji. Szukam czegoś na czym uruchomię player.pl i eleven. Polecicie coś za niewielkie pieniądze?
Jakość max full hd, fajnie gdyby był spdif out.
 

jgx

New member
Bez reklam
Poszukuje playere może być a nawet lepiej bez androida - ma służyć tylko do wyświetlania plików 4K - musi obsługiwać hdr w ten sposób aby wyświetlał prawidłowo kolory na tv FHD
 

RAF1977

Banned
W ustawieniach playera ustaw obraz jako SDR. Jak to nie daje zadowalających efektów, to zapomnij. Nie ściągaj 4k i HDR, jak nie masz sprzętu do odtwarzania takich plików.
 

tumil

New member
Pomoc w wyborze przystawki tv (chromecast/mi box/MXQ pro+)

Witam,

trochę gubię się w tych wszystkich możliwościach różnych przystawek pod TV i już sam nie wiem, co najlepiej wybrać.

Oto jak wygląda sytuacja i czego potrzebuję:

Posiadam telewizor który nie jest smartTV. Chciałbym mieć możliwość oglądania na nim Netfliksa, HBO GO, Amazona, YouTube etc. ALE RÓWNIEŻ chciałbym mieć dostęp do filmów i materiałów, które przechowuje na dysku HDD podłączonym przez USB do routera w mojej sieci LAN.

Waham się między Chromecastem, Xiaomi Mi Boxem i MXQ PRO+ 2GB/16GB.

Telewizor jest jedynie Full HD, więc nie potrzebuję wsparcia dla 4K.

Zacząłem się wahać, bo widziałem, że MXQ oferuje dużo więcej opcji, gdyż ma Androida a nie Android TV, zgadza się? Z drugiej strony widziałem też, że na takim Mi Boksie można zainstalować VLC, tylko że nie wiem, czy ono da mi taki dostęp do dysku sieciowego.

Bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu. Budżet nie jest ograniczony, najważniejsze jest to, żeby wszystko sprawnie działało i żebym się nie musiał denerwować przez jakieś zacięcia etc. Ale nie chciałbym też wydawać pieniędzy na coś, co ma masę funkcji, które mi się nie przydadzą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych świąt :)
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego @tumil,

w swych wymaganiach napisałeś, że chcesz oglądać Netflixa - zakładam, że nie planujesz ograniczać się do Netflixa w SD?
Jeśli chcesz oglądać w fullHD - to tutaj zaczynają się schody...
Neflix ma listę urządzeń, które po rozpoznaniu traktuje wg zapisanego "szablonu".
Po drugie - jeśli nie ma na liście -> aby oglądać Netflix w HD box musi posiadać zabezpieczenia DRM widevine L1 - i tu już gorzej, po po zakupie okazuje się, że tv box ma np. wersję L3 zamiast L1 (Netflix SD działa na L3)

Kontynuując wywód dodam, że mam obecnie 2 budżetowe tv boxy:
1) Tanix TX3 mini - brak L1, jest L3 (2G RAM/16G ROM, jest SPDIF)
2) Mecool M8S Pro L - jest L1 od producenta (udało mi się kupić za 40$) - tu mam 3G/32G (niestety brak wyjścia audio, jest HDMI i CVBS)

W kwestii odtwarzania z dysku - to czy Android TV czy sam Android nie powinieneś mieć problemów.

Co do wyboru sprzętu - polecam zmianę sposobu wyboru - poszukaj strony https://forum.libreelec.tv/ oraz Forum - FreakTab.com gdzie znajdziesz opisy oprogramowania do tv boxów wraz z wyszczególnieniem tv boxów.

Libreelec -> system oparty na Kodi,
Freaktab -> android tv, android i multiboot (android + libreelec)


Ten twój https://www.geekbuying.com/item/MXQ-PRO--Android-7-1-1-Amlogic-S905X-4K-TV-BOX-2GB-16GB-385604.html można kupić za 38$ tylko czy będzie miał L1?

Dodam jeszcze, że HBO GO w wersji Android TV na tv boxy na razie nie ma... Na kodi/Libreelec też nie widziałem jeszcze - więc pozostaje wersja Android...
 
Ostatnia edycja:
Do góry