Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Arek

Member
Chyba źle postawiłem pytanie. Trzeba było: Czy do moich w/w potrzeb na rynku jest szybszy w działaniu sprzęt od Mede8er MED800x3D?

Zaryzykuję, że nie ma ;-)
 

ukauka

Member
Witam.
Który z odtwarzaczy zapewni lepszą płynność odtwarzania "gęstych plików"
HiMedia Q10 Pro ( na Hi3798C V200 ) czy Zidoo x10 ( na RTD1295 ) ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Cześć,
poradźcie proszę bo przespałem ostatnie trzy lata w temacie odtwarzaczy. Obecnie korzystam z leciwego Huyndaia Mbox 3150s, którego nawet lubię, ale jest zbyt wolny jak na dzisiejsze czasy.

Korci mnie aby kupić Mede8er MED800X3D , w wersji jako używany, bo nowy chyba nie ma sensu takiej kasy płacić za to co oferuje.

Wypunktuję na czym mi zależy, kolejność ma znaczenie:

- na prędkości działania pośród tysięcy plików (audio/wideo)
- zgrywania po sieci ethernet materiału obrobionego na PC (zdjęcia, filmy HD)
- odtwarzania koncertów z możliwie najlepszą ścieżką Audio (jakość 1080p oraz ISO z płyt Bleuray)
- oglądania filmów 1080p w 7.1 na ekranie 133" (choć ten temat pewnie umrze śmiercią naturalną za rok czy dwa , przez Netflixy itp)
- odtwarzanie zdjęć (w setkach katalogów, dziesiątki tysięcy zdjęć)
- odtwarzania filmów z kamer FullHD Sony, komórek, GoPro itp.
- odtwarzania filmów z yotube (nie mam jeszcze Smart TV)

I to tyle. Ważne aby można było w to ustrojstwo włożyć 3,5 cala 4TB, bo choć coraz lepiej działa współpraca z NAS itp. to jednak najszybciej będzie z twardziela, musi być :)

Czy jest coś na rynku sensowego ? Na razie nie myślę o treściach 4k, 3D i innych cudach wiankach. Jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy panasa 720p i proja DLP Full HD :mrgreen:

Med800er przestał odtwarzać youtube.
Nie jest też chyba demonem prędkości. To jednak dosyć leciwy sprzęt.
 

ukauka

Member
Beelink Sea... dziękuje, nie.
Odtwarzacz musi mieć kieszeń 3.5", dlatego waham się pomiędzy HiMedia Q10 Pro a Zidoo X10.
Właściwie już wybrałem Q10, tylko zobaczyłem na YT jak ktoś prezentował filmy/pliki 4k i na jednym z nich Q10 dostał małej zadyszki przy Sony Camp 4K Demo ( oryginał pliku ma bit rate 75.8 Mb/s 60 fps i odtwarzacz nie wyrabia ??? )
https://www.youtube.com/watch?v=MvZw2hk4Z9Q 10.10 sek. Natomiast zidoo X10 płynnie odtwarzał te demo... Chyba, że "testerzy" z YT coś namieszali, plik odtwarzany z kiepskiego USB, czy coś w tym stylu.
Dlatego pytam, który z odtwarzaczy powinien lepiej radzić sobie z wymagającymi plikami ?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Właściwie już wybrałem Q10, tylko zobaczyłem na YT jak ktoś prezentował filmy/pliki 4k i na jednym z nich Q10 dostał małej zadyszki przy Sony Camp 4K Demo ( oryginał pliku ma bit rate 75.8 Mb/s 60 fps i odtwarzacz nie wyrabia ???. Chyba, że "testerzy" z YT coś namieszali, plik odtwarzany z kiepskiego USB, czy coś w tym stylu.
Dlatego pytam, który z odtwarzaczy powinien lepiej radzić sobie z wymagającymi plikami ?

Plik przez mój egzemplarz HiMedia Q10 odtwarzany jest bez najmniejszego problemu. Jest w zbiorze moich obowiązkowych wideotestów. Notabene sprzęt radzi sobie sobie też z plikami o wyższym bitrate z 60 FPS, o czym już wspominałem w tym wątku.
 

ukauka

Member
Plik przez mój egzemplarz HiMedia Q10 odtwarzany jest bez najmniejszego problemu. Jest w zbiorze moich obowiązkowych wideotestów. Notabene sprzęt radzi sobie sobie też z plikami o wyższym bitrate z 60 FPS, o czym już wspominałem w tym wątku.

Dziękuję.
Tak myślałem z Yutuberzy coś namotali, bo gdy dłużej pogrzebać, to ten plik u jednych leci płynnie a u innych z czkawką - dzieje się tak w obu urządzeniach...
Tym bardziej, że u Ciebie "Jellyfish" 300Mbps" przeszedł.
 

bomarek

Member
Jako były posiadacz HiMedia Q10 a teraz posiadacz Zidoo X8 polecam Ci X10 jeżeli koniecznie musisz mieć kieszeń na dysk.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

ukauka

Member
Jako były posiadacz HiMedia Q10 a teraz posiadacz Zidoo X8 polecam Ci X10 jeżeli koniecznie musisz mieć kieszeń na dysk.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Możesz napisać w dwóch zdaniach dlaczego X10 ? Z netu/bechmarków wynika że procek w Q10 jest nieco mocniejszy.

PS
Gdyby nie ta kieszeń, byłaby Nvidia SHIELD - tylko nie mogę nigdzie doczytać czy "HDD na kabelku" zaśnie wraz z wyłączeniem Nvidii.
 

bomarek

Member
Możesz napisać w dwóch zdaniach dlaczego X10 ? Z netu/bechmarków wynika że procek w Q10 jest nieco mocniejszy.

PS
Gdyby nie ta kieszeń, byłaby Nvidia SHIELD - tylko nie mogę nigdzie doczytać czy "HDD na kabelku" zaśnie wraz z wyłączeniem Nvidii.

Dlaczego polecam X10 choćby dlatego, że odtwarza menu płyty blu-ray i teraz na nowym sofcie także menu DVD, także nie ma problemu z 3D.
Ale każdy z tych odtwarzaczy ma plusy i minusy, można znaleźć sporo informacji w sieci na temat tych odtwarzaczy.
Ja z Zidoo X8 jestem bardzo zadowolony pomimo jeszcze kilku niedogodności a w szczególności momentu gdy zaczynamy odtwarzać np. film i obraz znika na 2 sekundy. W tym czasie odtwarzacz pewnie ustawia parametry odswierzania obrazy, potem już jest płynnie.

Mam też Nvidia Shield ale czy usypia dysk to tego nie wiem, mam serwer Synology wię nie mam potrzeby podłączania dysku pod konsolę.
 

Arek

Member
Med800er przestał odtwarzać youtube.
Nie jest też chyba demonem prędkości. To jednak dosyć leciwy sprzęt.

Dzięki za odpowiedź.W sumie to się pośpieszyłem i właśnie kupiłem używany w cenie 50% nowego.Trochę mnie niepokoi , że znalazłem na innym forum post, że Med800er nie poradził sobie z przerzuceniem z komputera na dysk 750GB zdjęć, a mnie czeka przekopiowanie 2TB :???: . Do tego nie wiem jak współpraca Jukeboxa z taką ilością katalogów/plików.

Jak przyjdzie, to napiszę czy się sprawdza w roli jaką mu przypisałem

pzdr
Arek
 

sky40c

New member
Android TV box do filmów i muzyki z NASa

Witam,

Szukam pudełeczka, które być może nie istnieje...

Tyle tytułem wstępu, teraz konkrety.

Jest sobie stara plazma LG FullHD bez SmartTV, pod nią leży starusieńki wzmacniacz Denona z przełomu lat 80/90 XX wieku, kolumny oczywiście tylko stereo:bober: Nie jest to w żaden sposób połączone ze sobą, znaczy lg z denonem;)
Nie mam amplitunera, systemu kolumn 5-7.1 (ale w przyszłości nie wykluczam zakupu, np. po zmianie tv na większy).
W domu pojawił się NAS (wreszcie) i pomyślałem: jakby to wszystko zgrać, żeby filmy z NASa odtwarzać na TV:?:
Proste - wziąć kabelek HDMI-HDMI i spiąć TV z NASem. Ale to był kiepski pomysł, bo jednak dyski w salonie w nocy są mocno słyszalne i NAS wylądował do rozdzielni ze switchem (gigabitowym). W końcu nic w salonie nie chrupie:D
Padł pomysł zakupu android boxa i podłączenia go do mojej plazmy, żeby móc oglądać filmy z NASa na TV.
Ale... skoro już mam ten wzmacniacz, to czy nie można by było strumieniować do niego mp3 z NASa?

Tak więc potrzebuję boxa z minimum:
- wyjściem HDMI do podpięcia do TV,
- analogowym wyjściem audio do wpięcia do starego wzmacniacza stereo,
- gigabitowym złączem RJ45 do wpięcia do sieci LAN

I teraz clou: czy istnieje taki box, którym można sterować za pomocą apki w telefonie (android, ios), żeby strumieniować muzykę z NASa bez włączonego telewizora? Odpalam apkę na telefonie, wybieram z listy utwór, włączam wzmacniacz i gra muzyka:popcorn:

Te polecane na forum HiMedia tak potrafią (do tych wyjść RCA można wpiąć wzmacniacz)?
 

muzyk219

New member
Witam,

Szukam pudełeczka, które być może nie istnieje...

Tyle tytułem wstępu, teraz konkrety.

Jest sobie stara plazma LG FullHD bez SmartTV, pod nią leży starusieńki wzmacniacz Denona z przełomu lat 80/90 XX wieku, kolumny oczywiście tylko stereo:bober: Nie jest to w żaden sposób połączone ze sobą, znaczy lg z denonem;)
Nie mam amplitunera, systemu kolumn 5-7.1 (ale w przyszłości nie wykluczam zakupu, np. po zmianie tv na większy).
W domu pojawił się NAS (wreszcie) i pomyślałem: jakby to wszystko zgrać, żeby filmy z NASa odtwarzać na TV:?:
Proste - wziąć kabelek HDMI-HDMI i spiąć TV z NASem. Ale to był kiepski pomysł, bo jednak dyski w salonie w nocy są mocno słyszalne i NAS wylądował do rozdzielni ze switchem (gigabitowym). W końcu nic w salonie nie chrupie:D
Padł pomysł zakupu android boxa i podłączenia go do mojej plazmy, żeby móc oglądać filmy z NASa na TV.
Ale... skoro już mam ten wzmacniacz, to czy nie można by było strumieniować do niego mp3 z NASa?

Tak więc potrzebuję boxa z minimum:
- wyjściem HDMI do podpięcia do TV,
- analogowym wyjściem audio do wpięcia do starego wzmacniacza stereo,
- gigabitowym złączem RJ45 do wpięcia do sieci LAN

I teraz clou: czy istnieje taki box, którym można sterować za pomocą apki w telefonie (android, ios), żeby strumieniować muzykę z NASa bez włączonego telewizora? Odpalam apkę na telefonie, wybieram z listy utwór, włączam wzmacniacz i gra muzyka:popcorn:
A choćby to co sam mam i używam. Mede8er 600x3D.
Posiada 1Gbit złącze Ethernet RJ45, wyjścia RCA audio. HDMI, a apkę do sterowania to już nie wiem jakiego masz NAS-a , w moim NAS-ie QNAP mam firmową aplikację a właściwie kilka za pomocą których mam przegląd wszystkich zasobów m.in audio i wybieram dany utwór wysyłając go do danego odtwarzacza sieciowego, w tym przypadku Mede8er i tyle. Bez włączania TV.
Nie wiem jaki masz NAS ale może są jakieś uniwersalne apki. Nie sprawdzałem ale to chyba nei powinien być problem z apka a raczej z jej możliwościami.
W mojej aplikacji, zaznaczam utwór , czy tez listę utworów i mam w opcjach m.in. wyślij do odtwarzacza sieciowego. Wskazuję Medera i koniec.
 

sky40c

New member
A choćby to co sam mam i używam. Mede8er 600x3D.
Posiada 1Gbit złącze Ethernet RJ45, wyjścia RCA audio. HDMI, a apkę do sterowania to już nie wiem jakiego masz NAS-a , w moim NAS-ie QNAP mam firmową aplikację a właściwie kilka za pomocą których mam przegląd wszystkich zasobów m.in audio i wybieram dany utwór wysyłając go do danego odtwarzacza sieciowego, w tym przypadku Mede8er i tyle. Bez włączania TV.
Nie wiem jaki masz NAS ale może są jakieś uniwersalne apki. Nie sprawdzałem ale to chyba nei powinien być problem z apka a raczej z jej możliwościami.
W mojej aplikacji, zaznaczam utwór , czy tez listę utworów i mam w opcjach m.in. wyślij do odtwarzacza sieciowego. Wskazuję Medera i koniec.

Też mam Qnap'a, model TS-253A i używam/mam zainstalowane na telefonie Qfile, Qmusic, Qvideo...

Myślałem o Himedia H8 (plusy: tańszy od Q5, 16GB na dane) lub Q5 (minus to tylko 8 GB na dane, na plus mocniejszy procesor, który radzi sobie podobno "ze wszystkim").

Ten Mede8er będzie od nich lepszy?
 
Ostatnia edycja:

niqu1982

New member
Też mam Qnap'a, model TS-253A i używam/mam zainstalowane na telefonie Qfile, Qmusic, Qvideo...

Myślałem o Himedia H8 (plusy: tańszy od Q5, 16GB na dane) lub Q5 (minus to tylko 8 GB na dane, na plus mocniejszy procesor, który radzi sobie podobno "ze wszystkim").

Ten Mede8er będzie od nich lepszy?


Himedia Q5 mam i jest rewelacja. Zawsze można kartę SD włożyć lub taniego pendraka podłączyć jak Ci mało miejsca chodź z własnego doświadczenia wiem, że nie potrzeba miejsca jeśli masz NAS-a....
 

muzyk219

New member
Też mam Qnap'a, model TS-253A i używam/mam zainstalowane na telefonie Qfile, Qmusic, Qvideo...

Myślałem o Himedia H8 (plusy: tańszy od Q5, 16GB na dane) lub Q5 (minus to tylko 8 GB na dane, na plus mocniejszy procesor, który radzi sobie podobno "ze wszystkim").

Ten Mede8er będzie od nich lepszy?
Czy lepszy m nie wiem. Na pewno znacznie tańszy. Właśnie zastanawiam się nad jego sprzedażą gdyż chciałbym coś na androidzie ale to tylko i wyłącznie z racji ze mój Smart w tv kuleje . Coraz wolniej pracuje i się zawiesza.
Za Mede8er'a nie zapłacisz więcej niż 300zł. Hi media i Q5 to ponad dwa razy tyle. Nie miałem ich więc nie wypowiem się czy są lepsze/gorsze.
 

muzyk219

New member
Himedia Q5 mam i jest rewelacja. Zawsze można kartę SD włożyć lub taniego pendraka podłączyć jak Ci mało miejsca chodź z własnego doświadczenia wiem, że nie potrzeba miejsca jeśli masz NAS-a....

Skoro jesteś jego użytkownikiem to miałbym prośbę.
Powiedz mi czy odtwarzacz ma możliwość podczas wyświetlania zdjęć sortowania ich według daty/godziny? Chodzi mi tylko i wyłącznie o pliki graficzne czyli zdjęcia.
 

niqu1982

New member
Skoro jesteś jego użytkownikiem to miałbym prośbę.
Powiedz mi czy odtwarzacz ma możliwość podczas wyświetlania zdjęć sortowania ich według daty/godziny? Chodzi mi tylko i wyłącznie o pliki graficzne czyli zdjęcia.

Serio nie wiem nigdy mnie to nie interesowało i nawet nie mam teraz jak sprawdzić bo nie mam odtwarzacza przy sobie a jestem daleko od domu ale kodi chyba potrafi takie cuda??
Zresztątam siedzi andek więc coś u wuja googla zapewne znajdziesz :)

Zerknij tutaj coś piszą

https://www.reddit.com/r/kodi/comme...y_use_kodi_to_browse/?st=j6y2bu8u&sh=48be6c15
 

Artur22_2007

New member
Witam wszystkich aktualnie posiadam qnap NMP 1000 podłączony do Edifier s760d i chciałbym zmienić odtwarzacz zastanawiam się nad zidoo X8 lub 10 format to mkv głównie, w NMP 1000 zdarzają się trzaski w głośnikach ,na pc nie występują co wy na to warto zmieniać. Zależy mi aby sprzęt służył lata w tym momencie będzie wpięty pod monitor 27cali 2K więc fajnie było by mieć YT itp Netflix np, w qnapie nie stety olali temat i została tylko obsługa z HDD USB lub NAS pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry