Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

muzyk219

New member
TV BOX CS918 czy S905x ?

Panowie , jak w temacie. Co wybrać?
Już dawno mnie tu nie było i trochę wypadłem z obiegu jeśli chodzi o wiadomości na temat odtwarzaczy multimedialnych.
Sam nadal posiadam baz żadnych problemów działający Mede8er 600-tkę ale potrzebuję dla teściów coś na androidzie.
W obecnym już chyba 6-7 letnim tv niedomaga już smart. Przeglądarka ledwo zipie, Youtube już niewspierane itd...
Wymagania to :
1. Płynne odtwarzanie zawartości w 1080p na Yuotube oraz z przeglądarki (cda.pl) i czasem sporadycznie jakiś film z pendrive albo HDD.
2. W miarę żwawa reakcja na pilota bo nie wiem jak to teraz wygląda?
3. Choć w miarę bezproblemowa konfiguracja by odtwarzacz był widoczny w sieci domowej Ethernet (połączenie będzie kablem). Sam to poustawiam więc dam radę ale wiem że czasem te starsze dongle na Androidzie 4.4 miały problemy czy to z zasięgiem Wi-Fi albo czymś innym...

Moje propozycje:
1. ANDROID TV BOX CS918 4x1.6GHz 2/8GB KODI SET PL (6874484286) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
2. TV BOX MXQ PRO S905x Android 6.0 64BIT SMART 4K (6570645198) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Pierwsza pozycja więcej RAM-u ale starszy android. Druga pozycja , na odwrót.
Co wybrać?
Budżet to ok 150-170zł. Więcej nie chcę wydawać bo zakres potrzeb jest dokładnie taki jak opisałem wyżej. Nic poza tym.
Pomożecie?
 

freyu

New member
wybór tv boxa

Witam! Szukam od jakiegoś czasu odtwarzacza, który zastąpiłby mój leciwy już WD o!playera. Chciałbym kupić znów coś na kilka lat więc 4k, hdr itd obowiązkowo. Przebrnąłem przez większość wątku i z tego co czytam, polecacie najbardziej Nvidię shield, HIMEDIA Q10 PRO, XIAOMI MI BOX 4K i kilka innych mocnych sprzętów. Wszystko fajnie tylko, po pierwsze, te przez Was polecane nie wszystkie mają obsługę 3D, a przynajmniej z opisów i specyfikacji to jasno nie wynika. Mało, bo mało, ale zdarza mi się coś oglądać w 3D i fajnie by było mieć to w skrzyneczce. Po drugie jak to jest z tą obsługą Netfixa w wyższych rozdzielczościach? Bo z tego co zrozumiałem to np taki HIMEDIA Q10 PRO ma z tym jakieś problemy, choć wygląda na mocną maszynkę. Będę wdzięczy za wszelkie info.
PS. co sądzicie o MINIX NEO U9-H albo o FERGUSON FBOX 4X?
 

Dingo

Member
Dolaczam sie do tematu.


Mysle ze przyszed czas wyslac mojego Med8era w odstawke - a to z powodu braku wsparcia 4K i wygasniecia kompatybilnosci z Youtube.

Szukam odwtarzacza - typowego kombajnu odtwarzajacego avi, mkv, obrazy DVD i BD koniecznie ze wsparciem DTS:X i Atmos. Odtwarzajacego pliki audio hi-res (FLAC, SACD ISO). Pozwalajacego przegladac zdjecia w duzej rozdzielczosci. Odtwarzacz ma miec mozliwosc prezentowania kolekcji filmowych w jakis ciekawy sposob (np. movie wall). Mozliwosc sterowania za pomoca tabletu lub telefonu bylaby rowniez mile widziana.

Czy ktos z uzytkownikow forum mial okazje przetestowac odtwarze Zappiti z serii 4k lub nowe Popcorn Hour A-500?

Czy mozecie polecic jakis inny odtwarzacz spelniajacy powyzsze wymagania?
 

piechu

Member
Bez reklam
@freyu
Aktualnie netflix w HD/4K z dźwiękiem przestrzennym obsługują Nvidia Shield, Xiaomi Mi Box, Wetek Play 2, Wetek Hub. Wszystkie inne android boxy z Himedia włącznie wyświetlają Netflixa w 480p i stereo.
 

freyu

New member
@freyu
Aktualnie netflix w HD/4K z dźwiękiem przestrzennym obsługują Nvidia Shield, Xiaomi Mi Box, Wetek Play 2, Wetek Hub. Wszystkie inne android boxy z Himedia włącznie wyświetlają Netflixa w 480p i stereo.

Ok, dzięki za odpowiedź! Szkoda, że tak ograniczony wybór, ale z tego co piszecie ty na forum, to kwestia licencji.
A co z obsługą 3D w tych playerach?
Jeśliby odpuścić temat Netfixa w wyższych rozdziałkach i temat 3D, to który z tym podanych przeze mnie byłby najlepszy pod względem stosunku wydajność/cena?
 

piechu

Member
Bez reklam
Szczerze powiedziawszy, 3D obchodzi mnie tyle ile zeszłoroczny śnieg więc nie sprawdzałem czy i jak to działa, o i ile w ogóle taka możliwość w przypadku Shielda występuje - wspominam o Shieldzie bo tego playera akurat posiadam. Tutaj musiałby się wypowiedzieć ktoś inny.
 

MacPaul

New member
Witam! Szukam od jakiegoś czasu odtwarzacza, który zastąpiłby mój leciwy już WD o!playera. Chciałbym kupić znów coś na kilka lat więc 4k, hdr itd obowiązkowo. Przebrnąłem przez większość wątku i z tego co czytam, polecacie najbardziej Nvidię shield, HIMEDIA Q10 PRO, XIAOMI MI BOX 4K i kilka innych mocnych sprzętów. Wszystko fajnie tylko, po pierwsze, te przez Was polecane nie wszystkie mają obsługę 3D, a przynajmniej z opisów i specyfikacji to jasno nie wynika. Mało, bo mało, ale zdarza mi się coś oglądać w 3D i fajnie by było mieć to w skrzyneczce. Po drugie jak to jest z tą obsługą Netfixa w wyższych rozdzielczościach? Bo z tego co zrozumiałem to np taki HIMEDIA Q10 PRO ma z tym jakieś problemy, choć wygląda na mocną maszynkę. Będę wdzięczy za wszelkie info.
PS. co sądzicie o MINIX NEO U9-H albo o FERGUSON FBOX 4X?

cześć

mam tak jak TY WDPlayera i podobne wątpliwości. Fergusona odpuść - mam go totalna porażka. Zresztą jak każdy ich sprzęt (a mamy ich 3 ) i kupuje tylko z lokalnego patriotyzmu (Poznaniak) i za każdym razem zawód. Na 100% Netflix nie jest w wysokiej rozdzielczości - coś jak VHS
 

freyu

New member
3D by chciał, bo mam TV Panasa z okularami i jak już mam to nieraz korzystam. Co do Netflixa to tu mógłbym nieco odpuścić, bo ostatecznie Pasas ciągnie w full HD więc jest ok. Od biedy na kompie.
Nvidia mocarz straszliwy, ale po pierwsze nieco kosztuje, choć jak powiedziałem inwestycja na kilka lat więc mógłbym się wykosztować, ale pytanie czy to ma sens? Cała koncepcja Nvidii to możliwość grania na tym pudełeczku, a z tego akurat raczej korzystać nie będę. Więc płacić i nie korzystać nieco szkoda.
O Fergusonach poczytałem i to faktycznie byłaby ostateczność.
Xiaomi fajne i w ogóle, ale kuźwa, jeden port USB? Litości! No i brak wejścia RJ45 też nieco kiepsko.
Ten Wetek Play 2 podany przez @piechu wygląda całkiem ok, ale firma mi w ogóle nieznana. Pytanie czy nie będzie problemu z suppeortem?
A tak generalnie to lepiej wybrać playera z Androidem normalnym czy w wersji TV? Gdzieś czytałem jakiś opis czy reckę któregoś playera z andkiem tv i się tam straszliwie rozpływali nad zaletami tegoż.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Pisałeś wyżej, że rozważasz zakup Minixa w cenie ~800 zł. Zatem zakup Shielda za 999 zł już nie wygląda tak strasznie. Jeśli nie interesuje Cię granie to zawsze możesz spróbować opylić pada z zestawu za ~150-200 zł. W zamian otrzymujesz najmocniejszego android boxa na rynku, który pozwoli Ci komfortowo odtwarzać materiały wideo jeszcze przez długi czas. pozostaje kwestia 3D, o której jak wspominałem nie mam pojęcia czy i jak działa w przypadku tego playera.
Sam zmieniając mojego MED600X3D gryzłem się z myślami czy warto wydawać taką kasę. Nie żałuję i gdyby postawiono mnie ponownie przed takim wyborem, ponownie wybrałbym Shielda.
Co do Xiaomi to po co Ci więcej portów? RJ45 też nie jest konieczością - w moim przypadku aktualnie Shield chodzi na wifi 5Ghz bezproblemowo. Zresztą do takiego Mi boxa zawsze można dokupić hub USB+RJ45 za jakieś ~100 zł i po problemie.
 

Kamil_89

Member
Nvidię można czasami w dobrej cenie znaleźć, u polskiego dystrybutora nowa kosztuje 999 ale często mają też wersję outletowe 100zł tańsze które są po 14-dniowych zwrotach. No i oczywiście warto szukać bo czasami któś sprzedaje w idealnym stanie za jeszcze mniejsze pieniądze. Ja kupiłem miesięczną w idealnym stanie za 700zł.
 

freyu

New member
@piechu: masz oczywiście rację, ja generalnie też zwykle wychodzę z założenia, że nie stać mnie na coś gorszej jakości, bo to się później odbija albo jakimiś brakami albo po prostu kiepską jakością. Tylko weź wytłumacz małżonce, że potrzebujesz sprzętu na 1-1,5k pln do oglądania youtuba :)
Generalnie z tego co czytam to większość poleca Nvidię i jak o niej czytam to naprawdę robi wrażenie. Dzięki za odpowiedzi. Poobserwuję jeszcze wątek i poczytam/pooglądam testy.
 

piechu

Member
Bez reklam
@freyu
Jeśli chodzi o support Weteka to podobno działa całkiem spoko. Dzięki ostatniej aktualizacji bodaj z czerwca Wetek Play 2 dostał Androida 6.0 i właśnie obsługę Netflixa w 4k z dźwiękiem przestrzennym. możesz wejść na forum Weteka i poczytać co i jak. Wygląda to spoko. to nie jest jakiś anonimowy producent boxów z chin, który nie ma nawet swojej strony internetowej.
Android TV jest przystosowany do obsługi pilotem, tak jak i wszystkie aplikacje pod Android TV pisane. W zwykłym Androidzie przeportowanym z telefonu na boxa już nie jest tak różowo - o ile sam launcher raczej bez najmniejszego problemu śmiga na pilocie to już aplikacje bardzo często muszą być obsługiwane air mousem lub za pomocą gładzika - np. Netflix czy Youtube (chociaż w przypadku Youtuba udało mi się zainstalować na MXQ Pro w wersji pod android TV). Osobiście po pierwszym kontakcie ze zwykłym androidem wiedziałem, że nie chcę takiego urządzenia i w grę wchodził tylko Android TV. Niektórzy narzekają, że Android TV jest ubogi a w plikacje... i to prawda. Sklep pod ATV oferuje bardzo skromną bibliotekę ale wystarczy sobie doinstalować Aptoide TV i możesz instalować co tylko dusza zapragnie ;)
 
Ostatnia edycja:

gandi77

New member
Witam
Jaki odtwarzacz polecilibyście do hbo go?Mam tv sony,zainstalowałem na nim apkę z zewnętrznego źródła,ale obraz wygląda jak coś z zakresu 480-720p.
Netflix,Showmax wygląda świetnie,tylko przy hbo jest pixeloza:)
Ferguson Ariva 4k to dobry wybór?Zależy mi na sprzęcie który dobrze działa z tym serwisem.
 

Dingo

Member
Ponawiam pytanie: czy ktorys z uzytkownikow mial okazje testowac player Zappiti 4K HDR ? Opis na stronie producenta i kilka filmikow z prezentacji targowej robi bardzo dobre wrazenie!
 

muzyk219

New member
Panowie , jak w temacie. Co wybrać?
Już dawno mnie tu nie było i trochę wypadłem z obiegu jeśli chodzi o wiadomości na temat odtwarzaczy multimedialnych.
Sam nadal posiadam baz żadnych problemów działający Mede8er 600-tkę ale potrzebuję dla teściów coś na androidzie.
W obecnym już chyba 6-7 letnim tv niedomaga już smart. Przeglądarka ledwo zipie, Youtube już niewspierane itd...
Wymagania to :
1. Płynne odtwarzanie zawartości w 1080p na Yuotube oraz z przeglądarki (cda.pl) i czasem sporadycznie jakiś film z pendrive albo HDD.
2. W miarę żwawa reakcja na pilota bo nie wiem jak to teraz wygląda?
3. Choć w miarę bezproblemowa konfiguracja by odtwarzacz był widoczny w sieci domowej Ethernet (połączenie będzie kablem). Sam to poustawiam więc dam radę ale wiem że czasem te starsze dongle na Androidzie 4.4 miały problemy czy to z zasięgiem Wi-Fi albo czymś innym...

Moje propozycje:
1. ANDROID TV BOX CS918 4x1.6GHz 2/8GB KODI SET PL (6874484286) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
2. TV BOX MXQ PRO S905x Android 6.0 64BIT SMART 4K (6570645198) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Pierwsza pozycja więcej RAM-u ale starszy android. Druga pozycja , na odwrót.
Co wybrać?
Budżet to ok 150-170zł. Więcej nie chcę wydawać bo zakres potrzeb jest dokładnie taki jak opisałem wyżej. Nic poza tym.
Pomożecie?
Pomoże ktoś?
 

piechu

Member
Bez reklam
Kupiłem swojej teściowej miesiąc temu wspomnianego przez Ciebie MXQ PRO. Jej wymagania nie są wygórowane - ot Youtube, IPLA, TVN Player no i w takim zastosowaniu spisuje się ok. Obsługa Netflixa z pilotem w zestawie mordęga, zresztą Youtuba też ale da się zainstalować Youtuba w wersji pod Android TV i wtedy jest cacy. Sprzęt jest lekko mułowaty, pilotem trzeba dobrze celować w odbiornik, zresztą pilot w porównaniu do tego z mojego Shielda... no w zasadzie nie ma o czym mówić i czego porównywać. Tryb myszki w pilocie to jakieś nieporozumienie. Kodi działa ok choć nie miałem okazji testować go dłużej. Przeglądarki typu Chrome lub Firefox z powodu skopanego trybu myszki nie da się używać na tym sprzęcie chyba, że ktoś lubi sobie podnosić ciśnienie i poszerzać słownik słów nieparlamentarnych (choć jak widać po naszych pOSŁACH, słowa nieparlamentarne przestały być nieparlamentarne). Jakimś wyjściem może być przeglądarka zaimplementowana w PuffinTV ale tego jeszcze nie testowałem. Generalnie dla mojej teściowej urządzenie wystarczające, ja natomiast po tygodniu wywaliłbym przez okno ;)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam
Jaki odtwarzacz polecilibyście do hbo go?Mam tv sony,zainstalowałem na nim apkę z zewnętrznego źródła,ale obraz wygląda jak coś z zakresu 480-720p.

Dziwne, że Sony tak odtwarza. Może to wina sieci? Ogólnie rzecz biorąc HBO GO dobrze działa na dedykowanych aplikacjach w różnych typach odbiorników tv typu smart. Sam oglądam na Samsungu H6400 i nie mam żadnych problemów, oprócz oczywiście interfejsu, który jest durnowaty i niedopracowany.

Natomiast nie należy liczyć na odtwarzanie HBO GO powyżej 480p na jakichkolwiek Androidowych playerach. Być może Xiaomi Mi Box (ma umowy z Netflix, Amazon Prime, Hulu - jest 4K), ale trzeba by sprawdzić na forum użytkowników.
 
Do góry