Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

piechu

Member
Bez reklam
Mogę porównać Nvidie z poprzednim moim playerem, który nadal jest całkiem zacnym odtwarzaczem a mianowicie Mede8er MED600X3D. jeśli chodzi o obraz to widzę zauważalną różnicę na plus dla Nvidii. Jeśli chodzi o dźwięk to różnicy nie słyszę. Jest po prostu dobrze :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

dlamnieok

New member
Prośba do posiadaczy i przede wszystkim użytkowników h96 pro+
Co i gdzie muszę zmienić, żeby pozbawić filmy tego teatralnego sposobu wyświetlania. Szukałem, szperałem, zainstalowałem inny player, ale ciągle ten sam irytujący (dla mnie oczywiście) obraz.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

MacPaul

New member
a masz dźwięk przestrzenny puszczony przez AMPL (passtrough ) (dotyczy tej Invidia Shield ) ?
 
Ostatnia edycja:

dlamnieok

New member
piechu, marciniozo
Nie wiem czy to sprawa ustawień w telewizorze, bo uruchomienie tego samego trybu (np. kino) przy filmie odpalonym z H96 i z pendriva bezpośrednio wetkniętego w TV daje zupełnie inne efekty. Dodam, że H96 podpięty jest pod wejście HDMI 1 w PANASONIC TX-50DX750E.
Ktoś może miał podobny problem?
 

piechu

Member
Bez reklam
Stawiam dolary przeciwko orzechom, że to kwestia ustawień TV a nie H96. Usiądź przed TV i tam poszukaj rozwiązania Twojego problemu.
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Jako, że obecny Beelink Sea robi robotę to wyciągnąłem z szafy T95Z Plus i planuję go sprzedać.
Ktoś coś?

Beelinka polecam, nie ma lipy :)
 

archivi

New member
Hej.

OK po chyba roku (!!!) przeglądania i rozgryzania tego wątku stwierdziłem, że to jest ten weekend na zakup sprzętu!

Wybór padł na X92 - ale chętnie wysłucham jeszcze opinii!

Planuję zakup na allegro - cena 360zł za 3/16gb bez klawiatury, lub 400zł z klawiaturą. Polecacie tą klawiaturę i8??? Czy lepiej zwykła klawiatura + mysz na USB???

Ceny na alli są niewiele niższe - 80€ = 344 zł za wersję z klawiaturą - 1-3 miesięcy oczekiwania i pytanie czy VATu nie doliczą...


Dajcie znać, czy na pierwszego TV BOXa to dobry wybór? Nie mam żadnego doświadczenia... Chciałbym pooglądać jakieś filmy z NAS, YT... Pewnie powalczyłbym z jakąś TV typowo satelitarną przez net (discovery, całe badziewie typu polsat itp.) Na pewno zależy mi na muzyce - teledyski z YT i chętnie jakieś inne serwisy.

Wszystko ma współpracować z amplitunerem ONKYO X-NR656 i jakimś starym TV 720p, które pewnie w niedługiej przyszłości zmienię na coś 4k...

I jeszcze trochę nie ten wątek, ale zapytam krótko - nowe TV raczej nie mają androida i/lub możliwości instalacji innych systemów tak jak takie urządzenia? Bo może od razu lepiej iść w coś takiego?


Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi - chciałbym naprawdę zamknąć temat w ten weekend :).
Pozdrawiam
 

DonAndress

New member
I jeszcze trochę nie ten wątek, ale zapytam krótko - nowe TV raczej nie mają androida i/lub możliwości instalacji innych systemów tak jak takie urządzenia?
Są TV z androidem (philips), ale z tego, co czytam, nie są raczej polecane, bo nie działa to stabilnie.

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
 

DonAndress

New member
Ja na razie się dopiero nad nim zastanawiam. Byłbyś uprzejmy potem opisać, jak to działa?
A najlepiej, co w nim nie działa...

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
 

sqr

New member
Ja na razie się dopiero nad nim zastanawiam. Byłbyś uprzejmy potem opisać, jak to działa?
A najlepiej, co w nim nie działa...

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk


pewnie nie ma problemu :) choć może to troche potrwać, bo dopiero dzisiaj zamówione od chińczyka. Zdecydowałem się na ten model, bo brat ma himedia a5 i całkiem fajnie to chodzi.
 

archivi

New member
A może mi ktoś jeszcze sprostować o co chodzi z portami USB w X92? wg opisów:
4 * USB - 3 * Port USB Host, 1 * USB Device

Do czego Host i do czego Device?
Manuala nie udało mi się żadnego znaleźć :/
 

VergilSparda

New member
Witam. Po tym jak wbudowany odtwarzacz w moim Panasonicu okazał się wielką kupą nie widzę innego wyjścia jak zakup zewnętrznego playera. Proszę o poradę co zakupić. Na czym mi zależy:
1. Bezproblemowe odtwarzanie filmów 4k z dzwiękiem dts hd ma, true hd, atmos itp itd - kryterium najważniejsze.
2. Podpięty pod odtwarzacz będzie dysk zewnętrzny 3TB, a w przyszłości pewnie większe więc dobrze by było gdyby player nie miał problemów z obsługą dużych dysków.

Najbardziej rzucające się w oczy i polecane są himedia q10pro i nvidia shield. Internet jest u mnie słaby, komp też już leciwy, mimo to gram na nim sporo no ale skoro jest podpiety pod tv to nie bardzo widzę sens shielda.
Chce oglądać filmy w 4k z dobrym dzwiękiem którego mój tv nie może przetworzyć, komp mocno przycina (za słaby procek) + jest głośny więc wole opcje odpalenia filmu z dysku zewnętrznego.
Player będzie podpięty pod ampli onkyo 656, a dzwięk wyprowadzany na kolumny 5.1, a w przyszłości 7.1 + być może sufitówki.
 

bobtong

Member
Witam. Po tym jak wbudowany odtwarzacz w moim Panasonicu okazał się wielką kupą nie widzę innego wyjścia jak zakup zewnętrznego playera. Proszę o poradę co zakupić. Na czym mi zależy:
1. Bezproblemowe odtwarzanie filmów 4k z dzwiękiem dts hd ma, true hd, atmos itp itd - kryterium najważniejsze.
2. Podpięty pod odtwarzacz będzie dysk zewnętrzny 3TB, a w przyszłości pewnie większe więc dobrze by było gdyby player nie miał problemów z obsługą dużych dysków.

Najbardziej rzucające się w oczy i polecane są himedia q10pro i nvidia shield. Internet jest u mnie słaby, komp też już leciwy, mimo to gram na nim sporo no ale skoro jest podpiety pod tv to nie bardzo widzę sens shielda.
Chce oglądać filmy w 4k z dobrym dzwiękiem którego mój tv nie może przetworzyć, komp mocno przycina (za słaby procek) + jest głośny więc wole opcje odpalenia filmu z dysku zewnętrznego.
Player będzie podpięty pod ampli onkyo 656, a dzwięk wyprowadzany na kolumny 5.1, a w przyszłości 7.1 + być może sufitówki.
Nvidia shield, zidoo x9
Droższych nie proponuje ponieważ i tak podpinasz dysk zewnętrzny


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry