Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

michal86ole

New member
Szukam czegoś taniego, aby podłączyć pod tv 32" lcd. Posiadam obecnie xtreamer'a (wersja 1) jednak wiatrak już tak buczy, że zakłóca oglądanie filmów, dobrze aby można było wsadzić tam dysk sata 2,5" ew podpiąć pendrive/hdd usb.
 

michal86ole

New member
A wymiana wentylatora?

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Kiedyś do tego modelu Xtreamer'a ( http://www.pinoytechblog.com/wp-content/uploads/2011/05/xtreamersidewinder.jpg?x60048 ) była dostępna "nakładka" tzw sidewinder - https://sklep.rms.pl/img/product_media/6001-7000/xtreamer_sidewinder_unic_17986.jpg

Jednak od dłuższego czasu nie mogę jej zlokalizować czy w ogóle jest jeszcze dostępna w sprzedaży, dlatego myślę nad zakupem czegoś nowego...
 

bobtong

Member
dzieki za propozycje, to Zidoo ciekawie wygląda, a warto dopłacić do wyższych modeli np x9s lub x10? czy wtedy już lepiej inny sprzęt? I czym właściwie różni się wersja Set-Top-Box?
Jak masz hajs to nvidia shield bym osobiście wybrał... jak zależy ci na szufladzie na dysk to śmiało polecam x10

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Kamil_89

Member
Jak masz hajs to nvidia shield bym osobiście wybrał... jak zależy ci na szufladzie na dysk to śmiało polecam x10

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Nvidia ciekawie wygląda i początkowo na nią byłem zdecydowany, ale nie jestem pewien czy uzyskam dodatkowe funkcje jak np w wspomnianym przez Ciebie Zidoo (OpenWRT, BD ISO, PVR oraz Stream), gier streamować nie będę. Teraz zastanawiam się na x9s lub x10, pytanie tylko czy warto dopłacić, a jak tak to czy do Zidoo czy czegoś innego. Za dużo tego na rynku :)

Rozumiem że zamykając się w 1tys. polecasz Nvidię lub Z10?

Edit: ciekawe urządzenia ma też Dune HD, ale to już chyba nie Android i nie wgramy nic po za oryginalne oprogramowanie?
 
Ostatnia edycja:

bomarek

Member
Też miałem ten sam dylemat, skończyło się na zakupie Zidoo X8 i Nvidia shield. W między czasie miałem miałem Zidoo X10 ale posiadam serwer Synology więc wewnętrzny dysk Zidoo był mi zbędny i dlatego zmieniłem na X8. Myślę, że nie warto kupować X9 aby mieć możliwość podłączenia dysku twardego poprzez sata, jeżeli chcesz mieć możliwość korzystania z dysku twardego to tylko X10. W Zidoo po ostatniej aktualizacji dysk zewnętrzny USB 3 pracuje w trybie USB 2 ale myślę że to naprawią w następnym sofcie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

piechu

Member
Bez reklam
Szukałem od jakiegoś czasu nowego playera do 1000 zł, który zastąpi mojego bardzo dobrego ale pozbawionego funkcji smart Mede8er MED600X3D. Ostatecznie zakupiłem Nvidia Shield. Szukałem playera, który obsłuży Youtube i Netflix HD/4K do tego pozwoli na instalację kodi i korzystanie z polskich serwisów streamingowych. Ze względu na obsługę Netflixa HD/4K z dźwiękiem przestrzennym brałem pod uwagę Xiaomi Mi Box, playery od Wetek'a i właśnie Shielda. Po porównaniu papierowych danych wybrałem Shielda i jestem póki co bardzo zadowolony. Player chodzi bardzo szybko i płynnie, jest fajny, wygodny pilot z obsługą głosowego wyszukiwania. Można spokojnie instalować apki spoza sklepu Play pod Android TV. Są jednak dwie rzeczy, które mi przeszkadzają - zbyt wysoka cena, którą trochę bez sensu zawyża gamepad w zestawie (choć z drugiej strony Shield jest reklamowany/sprzedawany jako połączenie boxa androidowego i specyficznej konsoli do gier) oraz brak przycisku on/off... zamiast usypiania urządzenia wolałbym je wyłączać. Ten minus ma też swój plus - urządzenie wybudza się w oka mgnieniu i jest gotowe do pracy w ułamku sekund. Zauważyłem też problem z udziałami SMB ale, że w zasadzie głównie korzystam z udziałów NFS na moim Synology to nie chciało mi się drążyć tematu i olałem to. Niemniej jednak sygnalizuję, że coś takiego występuje.
 
Ostatnia edycja:

kolaboracja

New member
Też miałem ten sam dylemat, skończyło się na zakupie Zidoo X8 i Nvidia shield. W między czasie miałem miałem Zidoo X10 ale posiadam serwer Synology więc wewnętrzny dysk Zidoo był mi zbędny i dlatego zmieniłem na X8. Myślę, że nie warto kupować X9 aby mieć możliwość podłączenia dysku twardego poprzez sata, jeżeli chcesz mieć możliwość korzystania z dysku twardego to tylko X10. W Zidoo po ostatniej aktualizacji dysk zewnętrzny USB 3 pracuje w trybie USB 2 ale myślę że to naprawią w następnym sofcie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Hey.
A co myślisz o KDLink a400 w porównaniu z Zidoo X10?
 

Kamil_89

Member
...brak przycisku on/off... zamiast usypiania urządzenia wolałbym je wyłączać. Ten minus ma też swój plus - urządzenie wybudza się w oka mgnieniu i jest gotowe do pracy w ułamku sekund.
Czy przy takim wyłączeniu/uśpieniu USB ma nadal zasilanie? Jeśli podłącze dysk po USB a urządzenie będzie go zasilalo również po wyłączeniu to długo on nie pochodzi
 

piechu

Member
Bez reklam
Nie wiem, nie korzystam z dysków przenośnych a z NASa ale jeśli nie zapomnę i mi się uda to sprawdzę przy okazji.
 

bomarek

Member
Niestety nic nie mogę powiedzieć o tym odtwarzaczu, musisz podjąć ryzyko i sam go sprawdzić. Ale myślę że możesz kupić u nas np. ZIDOO a jeżeli się on sprawdzi zostawisz sobie a jeżeli nie to możesz odesłać i dostaniesz kasę spowrotem. Ja kupiłem zidoo X8 i X10 i zostawiłem sobie X8 i kupiłem drugi serwer Synology.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Kamil_89

Member
Niestety nic nie mogę powiedzieć o tym odtwarzaczu, musisz podjąć ryzyko i sam go sprawdzić. Ale myślę że możesz kupić u nas np. ZIDOO a jeżeli się on sprawdzi zostawisz sobie a jeżeli nie to możesz odesłać i dostaniesz kasę spowrotem. Ja kupiłem zidoo X8 i X10 i zostawiłem sobie X8 i kupiłem drugi serwer Synology.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Bomarek, ale jeśli mogę wiedzieć to po co Ci i Nvidia i Zidoo, uzupełniają się jakoś?
 

piechu

Member
Bez reklam
@Kamil_89
Odpowiadając na Twoje pytanie.
Wczoraj wieczorem podpiąłem przenośny dysk HDD USB 3.0 Samsung M2 500GB. Niestety po wprowadzeniu Shielda w stan uśpienia dysk nadal dostawał zasilanie.
 

piechu

Member
Bez reklam
Pewnie, można to obejść w ten sposób. Chociaż w oprogramowaniu powinna być możliwość odcięcia zasilania dysków, Nvidia powinna o tym pomyśleć - ja takiej opcji nie znalazłem.
Zdecydowałeś się już na jakiegoś playera?
 

bomarek

Member
Bomarek, ale jeśli mogę wiedzieć to po co Ci i Nvidia i Zidoo, uzupełniają się jakoś?
Ten post był odpowiedzią na post kolaborscji.
Niestety ale Nvidia nie wypuszcza audio przez USB dźwięku pass through, przetwarza strumień do 48 kHz lub 192 kHz. Przez HDMI nie ma problemu ale mój DAC nie ma takiego wejścia. ZIDOO nie ma z tym problemu.
Na Nvidia można pograć a na Zidoo może można ale w jakiej jakości. Najważniejsze, na Nvidia Netflix działa lepiej niż na TV Sony, 4k, lepszy dźwięk który w przyszłości ma być z Atmosem. Dla mnie oba te playery się uzupełniają.
Zidoo lepiej współpracuje z dyskiem twardym, na Nvidia muli i dysk nie jest widoczny w otoczeniu sieciowym.
W Zidoo trochę wolno wczytuje się menu blu-ray i nie na wszystkich obrazach płyt ale mam staruszka Dune Smart D1 i gdyby on czytał 4k z HDR to jako odtwarzacz multimediów kładzie Nvidie i Zidoo na łopatki[emoji3]

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

kolaboracja

New member
TV box - amplituner - tv

Ok, Panowie, widzę ze trafiłem na mocną grupę wariatów/specjalistów a że dopiero planuję zabawę w ten sprzęt spytam wprost: da się podpiąć polecany przez Was "Zidoo X10" pod TV "Panasonic tx-47as640e" + Amplituner "Pioneer vsx-924-k" w taki sposób aby TV odczytywał z jego dysku filmy, a Amplituner muzykę w możliwie najlepszej jakości? Jak to trzeba byłoby zrobić ?
Zidoo do AMP (HDMI), a AMP to TV (HDMI)
czy lepiej
Zidoo do AMP (Optical), AMP to TV (HDMI), Zidoo do TV (HDMI)
Bawiliście się może w takie ustawienia?
Mam równiez pytanie - jeśli mogę o wspomniany Zidoo - czyta partycje czy widzi dysk jedynie jako całość?
Czy może lepiej sprawdzi się NAS (połączenia via DLNA z AMP/TV) i Zidoo x8 ?

Dajcie proszę znać co o tym myślicie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

k.
 
Do góry