Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Dzień dobry,

Czy ktoś sprawdził czy H96 Pro wypuszcza po wyjściu optycznym w trybie passtrough sygnał DTS? U mnie to nie działa i nie wiem, czy coś źle ustawiłem, czy box tego nie obsługuje. Dolby działa. W obu przypadkach chodzi o zwykły sygnał nie HD.
Firmware z marca.

Aby być dokładnym to dostaję DTS zdegradowany do stereo.
 
Ostatnia edycja:

xyz18

New member
@kola01

widzę, że użytkujesz RPi3 i Amlogic s912, możesz porównać działanie libreELECa na obu platformach?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
@kola01

widzę, że użytkujesz RPi3 i Amlogic s912, możesz porównać działanie libreELECa na obu platformach?
LE na RaspberryPi 3B i pod S912 wygląda identycznie. Ten sam interface, rozmieszczenie funkcji... nie zauważyłem różnic choć pewnie jakieś drobne są. Na obu urządzeniach ogólnie LE działa bardzo sprawnie i szybko, reakcja na przycisk w pilocie jest natychmiastowa jedynie czasami (chwilowo) na malince zdarzają się bardzo drobne przycięcia.
Różnice w szybkości sprzętowej obu urządzeń być może będą do wychwycenia przy odtwarzaniu jakiegoś trudnego czy gęstego materiału z dysku czy YT ale te filmy, które ja testowałem (obraz DVD/HD/FullHD) na obu urządzeniach otwierały się tak samo szybko. Należy jedynie pamiętać, że malinka nie "wypuszcza" rozdzielczości 4K przez HDMI (ma HDMI w wersji 1,4) i materiał 4K konwertuje do FullHD. Jak ktoś ma TV 4K to jednak proponowałbym zakup innego urządzenia.

@bobtong:
Nie mam najmniejszych problemów z działaniem dysku zewnętrznego USB na swojej malince 3B a podpinałem kilka różnych. Wszystkie zawsze od razu działały. Czytałem, że takie problemy występowały na RPi ale 1 i 2-giej generacji i były bardzo łatwe do usunięcia - programowo trzeba było zwiększyć wydajność prądową złącza USB (tak, takie cuda na malince są możliwe :), opis np tutaj: Malinowe Pi - Większe natężenie prądu elektrycznego na portach...
Jak ktoś ma problem z dyskiem na RPi 3B, to w pierwszej kolejności niech sprawdzi zasilacz. Najprawdopodobniej jego wydajność prądowa jest za mała. Ja używam oryginalnego zasilacza 2A od tel. Samsung Galaxy S4 i styka, pomimo, że producent zaleca 2,5A. Testowo podpiąłem zasilacz 1A. Malinka działała OK ale po podpięciu dysku USB resetowała się. Warto też użyć dobrej klasy i jak najkrótszego przewodu do dysku. Przy 5-ciu woltach, jakoś i długość przewodu ma na prawdę bardzo duże znaczenie.
HD Audio nie testowałem z baru właściwego sprzętu audio.
 
Ostatnia edycja:

mac83

Member
Hej
Chcę uruchomić Netflixa na swoim Panasonic VT30.
Myślę o Chromecast 2. Czy są jakieś różne wersje z różnych lat tego "diwajsu". Sprzedawcy piszą raz ver 2016, raz ver 2017 lub NEW.

Dzięki
 

bobtong

Member
LE na RaspberryPi 3B i pod S912 wygląda identycznie. Ten sam interface, rozmieszczenie funkcji... nie zauważyłem różnic choć pewnie jakieś drobne są. Na obu urządzeniach ogólnie LE działa bardzo sprawnie i szybko, reakcja na przycisk w pilocie jest natychmiastowa jedynie czasami (chwilowo) na malince zdarzają się bardzo drobne przycięcia.
Różnice w szybkości sprzętowej obu urządzeń być może będą do wychwycenia przy odtwarzaniu jakiegoś trudnego czy gęstego materiału z dysku czy YT ale te filmy, które ja testowałem (obraz DVD/HD/FullHD) na obu urządzeniach otwierały się tak samo szybko. Należy jedynie pamiętać, że malinka nie "wypuszcza" rozdzielczości 4K przez HDMI (ma HDMI w wersji 1,4) i materiał 4K konwertuje do FullHD. Jak ktoś ma TV 4K to jednak proponowałbym zakup innego urządzenia.

@bobtong:
Nie mam najmniejszych problemów z działaniem dysku zewnętrznego USB na swojej malince 3B a podpinałem kilka różnych. Wszystkie zawsze od razu działały. Czytałem, że takie problemy występowały na RPi ale 1 i 2-giej generacji i były bardzo łatwe do usunięcia - programowo trzeba było zwiększyć wydajność prądową złącza USB (tak, takie cuda na malince są możliwe :), opis np tutaj: Malinowe Pi - Większe natężenie prądu elektrycznego na portach...
Jak ktoś ma problem z dyskiem na RPi 3B, to w pierwszej kolejności niech sprawdzi zasilacz. Najprawdopodobniej jego wydajność prądowa jest za mała. Ja używam oryginalnego zasilacza 2A od tel. Samsung Galaxy S4 i styka, pomimo, że producent zaleca 2,5A. Testowo podpiąłem zasilacz 1A. Malinka działała OK ale po podpięciu dysku USB resetowała się. Warto też użyć dobrej klasy i jak najkrótszego przewodu do dysku. Przy 5-ciu woltach, jakoś i długość przewodu ma na prawdę bardzo duże znaczenie.
HD Audio nie testowałem z baru właściwego sprzętu audio.
Posiadałem malinke 3b głównie używałem jej do retropie ....raz wgrałem libre aby spraedzić czy odpali hd audio ale jak miałem problem z dyskiem to już zostawiłem malinke w spokoju [emoji16]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zdążyłeś przetestować jakiś kontroler do retropie? Możesz coś niedrogiego polecić? Odpaliłem kiedyś testowo retropie ale, że nie mam żadnego pada w domu to odpuściłem temat.
 

bobtong

Member
Zdążyłeś przetestować jakiś kontroler do retropie? Możesz coś niedrogiego polecić? Odpaliłem kiedyś testowo retropie ale, że nie mam żadnego pada w domu to odpuściłem temat.
Używam pada do 360 ale na gierki typu Snes sega itp nawet pad za 20 pln będzie dobry bo w sumie będziesz używał strzałek tak aby poczuć stary klimat

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

zabsonik

New member
Witam
Panowie chcę kupić odtwarzacz strumieniowy do odtwarzania plików flac, dsd itp. zastanawiam się nad PopcornHour A-500 PRO, Dune Hd Duo 4K, Marantz NA 6005, Onkyo NS-6170 i Pioneer N-50A.
Pytanie moje brzmi czy jak na tle tych odtwarzaczy wypadnie popcorn i dune, bo nie ukrywam że były by bardziej uniwersalne a tor audio jest też bardzo dobrze zrobiony, i jeśli by się okazało ze taki popcorn lub dune dźwiękowo nie odstają a może i lepiej wypadają to bym się pokusił na jeden z nich i chciałbym też aby odtwarzacz był w pełni obsługiwany pod względem plików muzycznych z tabletu za pomocą aplikacji.
Proszę was o pomoc.
 

piechu

Member
Bez reklam
Szanowni - jaka jest najtańsza sensowna opcja jeśli chodzi o chińskie android boxy?
Szukam prostego sprzętu dla teściowej, na którym mogłaby odpalić youtube, player.pl, ipla i może ewentualnie Kodi z wtyczkami telewizyjnymi.
Jak widzicie wielkich rzeczy nie potrzeba - ma po prostu działać.
Myślałem nad taniuśkim MXQ Pro S905x z allegro ale czy to coś warte?
 
Ostatnia edycja:

gba1111

New member
Zastanawiam się nad Beelink Sea I nawet już byłem na niego zdecydowany ale dokopałem się jeszcze do takich wynalazków jak Zidoo x9s i Zoomtak U plus. Który z nich byłby najlepszym wyborem
do zastosowań multimedialnych i sieciowych. Zależy mi szczególnie na usługach chmury, serwera plików, FTP i czasem torrentach. I wpięciu tego wszystkiego do amplitunera. Po opisach najlepiej wygląda według mnie Zidoo x9s ale jest też delikatnie poza moim zasięgiem. Jeśli spośród tej trójki faktycznie byłby sporo lepszym rozwiązaniem jestem w stanie przekroczyć budżet. A może jest jeszcze coś wartego uwagi? Szukałem czegoś do 100$ ale jeśli warto to 120 mogę dać. Jeśli te urządzenia nie spełnią wymienionych wymagań to zostanę przy swoim NAS.
 

bomarek

Member
Miałem HiMedia Q10 i sprzedałem dlatego że nie miała ona możliwości odczytu pełnego menu blu-ray. Kupiłem i przetestowałem Zidoo X10. Czyta niektóre obrazy iso z pełnym menu blu-ray ale myślę że jest za droga dlatego teraz mam Zidoo X8 ale jeszcze nie zdecydowałem czy u mnie zostanie na dłużej ale chyba tak bo Nvidia Shield niestety nie odtwarza 3D.Te chiński pudełeczka to drogie zabawki bez wsparcia technicznego, przykładem jest HiMedia. Ten sam procesor co w Zidoo a ma problemy z HDR a Zidoo odtwarza takie filmy bez problemu.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

bomarek

Member
Ale czego to kwestia?
Jakiegoś kodeka? Programu do odtwarzania?

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk


Niewiedzy programistów albo tumiwisizm.
Liczy się tylko kasa, sprzedać i zapomnieć. My jako konsumenci możemy gnębić sprzedawców którzy zamieszczają danych sprzętu jego funkcje a w rzeczywistości urządzenie ich nie ma i nigdy ich mieć nie będzie.:evil:
 

DonAndress

New member
Nie no ale ja pytam, co tak naprawdę jest przyczyną. Bo jeśli nie działa Ci coś bo nie masz jakichś kodeków w systemie, to może nie warto się napinać i kupować miliona boxów w poszukiwaniu tego jedynego, tylko lepiej ściągnąć taki program, który to obsłuży.
Gorzej, jak coś sprzętowo niedomaga, ale na obecnym etapie zaawansowania wątpię...

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
 

Kamil_89

Member
Szukam odtwarzacza do 500-600 zł który bez problemu i płynnie odtworzy Full HD z Atmosem i DTS-X z USB, dobrze by było aby miał możliwość instalacji wtyczek i obsługiwał NTFS. Możecie coś polecić?
 
Do góry