Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

caporeira

New member
Dobry uniwersalny odtwarzacz

Mam tuner sat na Enigma2 (Marusys Vu+ Solo4k). Ale niestety nie wszystko na nim idzie, np Netlix, Amazon Video, screen mirroring z smartphone.
Dlatego pomyślałem że nieźle było by kupić jakieś urządzenie które potrafi to czego nie potrafi Solo4k.
Od razu pomyślałem o Android Box. Co myślicie o takim urządzeniu, czy to wydajne, uniwersalne i przyszłościowe urządzenie ?
Znalazłem coś takiego na amazon, co myślicie, czy to dobry wybór ?

https://www.amazon.de/Android-Amlog...e&ie=UTF8&qid=1488279791&sr=1-1&keywords=m96x

SGS7EDGE TAPATALK
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kilka linijek wyżej masz już temat o odtwarzaczach sieciowych. Wystarczyło zerknąć. Ale ok.

Proponowany przez ciebie sprzęt jest teoretycznie wystarczający do twoich potrzeb jednak współczesne odtwarzacze są już budowane na szybszym procku, jakim jest S912 (8 rdzeni po 2GHz).
Osobiście mogę Ci polecić odtwarzacze z mojego posta:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1356092-post2452.html
 
Ostatnia edycja:

devilll

New member
A może zrezygnować z odtwarzacza multimedialnego i kupić jakiś używany BD Player z dekoderami DTS HD?

Czy BD Playery potrafią odczytać tak wiele formatów video/audio co Odtwarzacz multimedialny?
 

caporeira

New member
Kilka linijek wyżej masz już temat o odtwarzaczach sieciowych. Wystarczyło zerknąć. Ale ok.

Proponowany przez ciebie sprzęt jest teoretycznie wystarczający do twoich potrzeb jednak współczesne odtwarzacze są już budowane na szybszym procku, jakim jest S912 (8 rdzeni po 2GHz).
Osobiście mogę Ci polecić odtwarzacze z mojego posta:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1356092-post2452.html
To prawda, wsparcie techniczne jest też bardzo ważne. Zapomniałem tego dodać.
Jak to w ogóle w tych urządzeniach wygląda, działają te dane aplikacje co na Smartphone?

SGS7EDGE TAPATALK
 

gzyrzdow

New member
Witam.
Posiadam aktualnie Panasonica ST60 i chciałbym dokupić do niego jakiś box na androidzie, żeby nie mieć problemu z formatami filmów, napisami, strumieniowaniem, Youtubem itd.
Teraz pytanie:
Wystarczy kupić coś "starego" z 1GB ramu, procesorem 2x1,5Ghz i androidem 4, czy warto zaszaleć i kupić coś znacznie lepszego np. https://pl.aliexpress.com/item/H96-...-0-HD-RAM-3GB-ROM-32GB-Smart/32788264000.html,
tylko pytanie czy mi to potrzebne, bo 4K i HDR i tak nie wykorzystam na tym telewizorze.
Ewentualnie coś pośredniego?
https://pl.aliexpress.com/item/2016...ad-Core-2-4GHz-WiFi-HDMI-2-0/32736485578.html
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Posiadam aktualnie Panasonica ST60 i chciałbym dokupić do niego jakiś box na androidzie, żeby nie mieć problemu z formatami filmów, napisami, strumieniowaniem, Youtubem itd.
Teraz pytanie:
Wystarczy kupić coś "starego" z 1GB ramu, procesorem 2x1,5Ghz i androidem 4, czy warto zaszaleć i kupić coś znacznie lepszego np. https://pl.aliexpress.com/item/H96-...-0-HD-RAM-3GB-ROM-32GB-Smart/32788264000.html,
tylko pytanie czy mi to potrzebne, bo 4K i HDR i tak nie wykorzystam na tym telewizorze.
Ewentualnie coś pośredniego?
https://pl.aliexpress.com/item/2016...ad-Core-2-4GHz-WiFi-HDMI-2-0/32736485578.html

1GB z procesorem 2x1,5Ghz to słaby sprzęt. Wyobraź sobie smartfon na Androidzie z tak słabą specyfikacją. Pewnie, że będzie działał ale komfort pracy będzie niski i zaraz po zakupie będziesz żałował swojej decyzji.
W lepszych urządzeniach nie dopłacasz za 4K a za większą wydajność jaką oferują, która jest już na tyle duża, że pozwala na płynne wyświetlanie materiałów 4K. Nie musisz używać 4K ale na pewno będziesz zadowolony z lepszej wydajności i responsywności samego urządzenia.
Obecnie robi się sprzęty z prockiem 8x2GHz z pamięcią 2,3 lub 4GB.
Przykładowo taki X92 z S912, 3GB RAM, 32GB na Androidzie 6.0.1 wydaje się już niezłym wyborem. Na Aliexpress kupisz go już za 300 zł ewentualnie jego tańszą odmianę z 2GB/16GB za 250 zł.
 
Ostatnia edycja:

[Tigro]

Member
Kontynuując problem wyboru sprzętu, który odtwarzałby mi każdy format jaki tylko mi się wymarzy w 1080p z napisami, o którym pisałem parę dni temu, znalazłem - wydaje mi się - najciekawszy z obecnych boxów na rynku w moim przedziale (do 400zł), mianowicie Tanix TX8 MAX - za $72 mamy standardowy proc w tej klasie czyli S912 octa, ale - co niespotykane w innych boxach - 3GB RAMu DDR4 (w innych mamy albo 2GB DDR4, albo 3GB ale DDR3).

Tylko tutaj naszły mnie wątpliwości - jak myślicie, czy jest sens kupować taki, jak na chińczyka, nietani sprzęt jeśli zamierzam używać go tylko do filmów 1080P i nie potrzebuję gier, aplikacji, streamingu i cudów na kiju czy lepiej kupić np. tańszego o 100zł Alfawise S92? Czy te lepsze parametry w TX8 MAXie to para w gwizdek czy nadal, mimo moich niedużych wymagań, ma on większy sens jeśli miałby posłużyć parę lat?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kontynuując problem wyboru sprzętu, który odtwarzałby mi każdy format jaki tylko mi się wymarzy w 1080p z napisami, o którym pisałem parę dni temu, znalazłem - wydaje mi się - najciekawszy z obecnych boxów na rynku w moim przedziale (do 400zł), mianowicie Tanix TX8 MAX - za $72 mamy standardowy proc w tej klasie czyli S912 octa, ale - co niespotykane w innych boxach - 3GB RAMu DDR4 (w innych mamy albo 2GB DDR4, albo 3GB ale DDR3).

Czy aby na pewno najlepszy? W tej samej cenie masz X92 z 3GB, który jest lepszy bo ma 32GB zamiast 16-tu, 4xUSB, dodatkowo ma wyświetlacz, wyjście analogowe i cyfrowe audio (Tanix ma tylko cyfrowe SPDIF), zewnętrzną antenę WiFi. A miedzy DDR3 i DDR4 nie zobaczysz różnicy (o ile faktycznie jest DDR4 w tym Tanixie). Pamietaj tez o wsparciu, które jest dla X92.

Jeśli chcesz jeszcze taniej ale jeszcze w miarę dobrze to mogę też polecić T95z Plus (S912 2GB/16GB 2xUSB). Kupisz na Ali z przesyłką już za 220 zł (54 USD).
Co ważne, ten model ma dość dobre wsparcie w postaci regularnie pojawiających się poprawek firmware'u i to zarówno tych oficjalnych jak i custom romów.
 
Ostatnia edycja:

mirek71

New member
do kol Tigro - jeśli potrzebujesz dobry sprzęt tylko do odtwarzania filmów w HD 1080p to może rozejrzyj się za solidnym używanym odtwarzaczem multimedialnym a nie nowym TV box - polecam swój odtwarzacz Egreat R6S - info masz na priv ... ja z uwagi na potrzeby dzieci chcę go zmienić na tv box z androidem i dostępem do neta - na razie wybór padł na Zidoo X9S ...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Do odtwarzania FullHD wystarczy nawet ASUS O!play HDP-R1, którego używam do dzisiaj i jeszcze nie trafił mi się film, którego by nie otworzył.
 

[Tigro]

Member
Czy aby na pewno najlepszy? W tej samej cenie masz X92 z 3GB, który jest lepszy bo ma 32GB zamiast 16-tu, 4xUSB, dodatkowo ma wyświetlacz, wyjście analogowe i cyfrowe audio (Tanix ma tylko cyfrowe SPDIF), zewnętrzną antenę WiFi. A miedzy DDR3 i DDR4 nie zobaczysz różnicy (o ile faktycznie jest DDR4 w tym Tanixie). Pamietaj tez o wsparciu, które jest dla X92.
Na wielkości pamięci nie zależy mi zupełnie, bo odtwarzać i tak będę tylko z USB, a WiFi jak dla mnie mogłoby nawet nie być biorąc pod uwagę, że urządzenie i tak ma służyć tylko do odtwarzania filmów z pendrive'a :) Ale masz rację, że jeśli by wziąć pod uwagę to co napisałem to cenowo mamy X92 o takich samych parametrach (16GB pamięci, 3GB RAMu mimo że DDR3, ale być może tak jak mówisz nie będzie to tutaj miało znaczenia) to X92 wyjdzie $20 taniej niż TX8.

A mógłbyś powiedzieć cos więcej o tym wsparciu? Myślałem, że we wszystkich tych chińczykach support jest taki sam czyli żaden, bo skoro wszystko stoi na Androidzie to producent i tak nie ma tam nic do gadania. Próbowałem googlować coś o tym wsparciu, o którym piszesz, ale nic nie znalazłem :(

Jeśli chcesz jeszcze taniej ale jeszcze w miarę dobrze to mogę też polecić T95z Plus (S912 2GB/16GB 2xUSB). Kupisz na Ali z przesyłką już za 220 zł (54 USD).
Co ważne, ten model ma dość dobre wsparcie w postaci regularnie pojawiających się poprawek firmware'u i to zarówno tych oficjalnych jak i custom romów.
Dzięki, ale to już jest zysk na poziomie kilku dolarów w porównaniu nawet z tym X92, o którym wspominałeś wyżej, a jednak 1GB RAMu mniej także raczej nie będę się uciekał do aż takich oszczędności ;)

do kol Tigro - jeśli potrzebujesz dobry sprzęt tylko do odtwarzania filmów w HD 1080p to może rozejrzyj się za solidnym używanym odtwarzaczem multimedialnym a nie nowym TV box - polecam swój odtwarzacz Egreat R6S - info masz na priv ... ja z uwagi na potrzeby dzieci chcę go zmienić na tv box z androidem i dostępem do neta - na razie wybór padł na Zidoo X9S ...
Dzięki za propozycję, ale niestety nie interesują mnie używki :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na wielkości pamięci nie zależy mi zupełnie, bo odtwarzać i tak będę tylko z USB...
A gdzie będziesz instalował aplikacje? Zewnętrzna pamięć nie nadaje się do tego w Androidzie 6.0.
Co prawda 16GB pewnie wystarczy do większości zastosowań ale jak to mówią od przybytku głowa nie boli :) Lepiej mieć więcej jak mniej.

A mógłbyś powiedzieć cos więcej o tym wsparciu?
Jasne.
Stockowy firmware: You searched for X92 TV - China Gadgets Reviews
Nieoficjalne wsparcie (najnowszy firmware V9): X92 TV Box S912, Android 6, 3/16GB, Dual WiFi, Gig Lan - FreakTab.com
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1GB z procesorem 2x1,5Ghz to słaby sprzęt. Wyobraź sobie smartfon na Androidzie z tak słabą specyfikacją. Pewnie, że będzie działał ale komfort pracy będzie niski i zaraz po zakupie będziesz żałował swojej decyzji.

Tak, to słaby sprzęt, ale... Nie dalej jak wczoraj testowałem MXQ Pro na S905 z 1 GB RAM i 8 GB pamięci flash, pod kontrolą Androida 6.0. Też miałem wcześniej podobny pogląd, ale nie poparty testami i doświadczeniem, więc postanowiłem sprawdzić. Po uporządkowaniu Androida, reinstalacji Kodi (Jarvis 16.1), bo wersja fabryczna miała mnóstwo wodotrysków, okazało się, że sprzęt jest całkiem przyzwoity. Jeżeli ktoś szuka odtwarzacza multimediów na pewno się nie zawiedzie, bo odtworzył mi wszystko, co dostał, łącznie z Blu-ray ISO, Blu-ray w katalogach (film testowy Sintel), a w przypadku testów bitrate "łyknął" testowe pliki z serii Jellifisch z jellyfish-160-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv łącznie. Wyższe już traciły płynność. Z testowymi, mocnymi plikami UHD (Soccer Barcelona, Fireworks itp.) jest gorzej, ale z tą wielkością RAM się tego nie przeskoczy.
Radzi sobie również nieźle ze streamingiem, choć wolno. Ale może wrażenie spowodowane było tym, że na co dzień używam HiMedia Q10 Pro.
Reasumując: da się z tego bezproblemowo korzystać, choć fajerwerków zadowolenia nie ma. No ale sprzęt można kupić za 35 dolarów, więc...

W lepszych urządzeniach nie dopłacasz za 4K a za większą wydajność jaką oferują, która jest już na tyle duża, że pozwala na płynne wyświetlanie materiałów 4K. Nie musisz używać 4K ale na pewno będziesz zadowolony z lepszej wydajności i responsywności samego urządzenia. Przykładowo taki X92 z S912, 3GB RAM, 32GB na Androidzie 6.0.1 wydaje się już niezłym wyborem.

Prawda. Ale... Planując zakup nie wybierałbym na razie sprzętu z S912. Owszem, wydajność OK, ale bywają problemy ze stabilnością (znany problem braku bibliotek i sterowniki pisane w związku z tym "na kolanie"). Jeżeli programiści producenta firmującego pudełko trochę się przyłożyli i posiedzieli nad kodem to bywa w miarę OK. Ale większość firm pakujących SoC Amlogica w plastik i nadających swoje nazwy używa tylko firmowego SDK producenta układu i efekty bywają różne. Warto poczytać na forach, ile osób klnie, bo musi sprzęty na 912 zwracać.

Poza tym różnice w wydajności nie są wcale tak duże. Owszem, 4k VP9, H.265 10 bit, HDMI 2.0a, lepsze GPU robi wrażenie, ale jakie tak naprawdę są zyski, gdy nie musisz dekodować VP9?

Pamiętać też trzeba, że owe wybijane w reklamach 2.0 gigaherza to bzdet, ponieważ zegar jest ograniczony przez producenta układu do 1,5.

Tutaj porównanie wydajności: Amlogic S905 vs Amlogic S912 Benchmarks Comparison

S912 będzie dobrym układem, gdy włożą w niego jeszcze trochę pracy, ale na razie nic o tym nie słychać. Pewnie więc pojawi się niedługo ten sam układ z nowym numerkiem, producenci playerów zapakują do w plastikowe pudełka i znowu będą reklamować jako nowość i demona wydajności... :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tylko tutaj naszły mnie wątpliwości - jak myślicie, czy jest sens kupować taki, jak na chińczyka, nietani sprzęt jeśli zamierzam używać go tylko do filmów 1080P i nie potrzebuję gier, aplikacji, streamingu i cudów na kiju

Zdecydowanie masz rację! Nie ma sensu! Jeżeli tylko do multimediów Full HD to kup Xtreaamera SW3 lub Mede8era na Realtekach RTD 1186 i będziesz miał pełnię komfortu pod każdym względem: stabilności, szybkości, napisów, ISO, IFO itp., podłączysz zewnętrzny napęd Blu-ray pod USB (testowałem na Xtreamerze). Na Allegro widziałem Xtreamery SW3 w okolicach 200 zł. Przez ładnych kilka lat używałem tego sprzętu z pełnym zadowoleniem i jeszcze sobie leży jako rezerwa.
 

devilll

New member
Panowie interesuje mnie oglądanie filmów/ripów w 4k z dźwiękiem DTS HD Master 5.1 czy też Dolby TrueHD

Zakupiłem dzisiaj (dotrze do mnie w poniedziałek) HiMedia H8 Octa Plus, czy to dobry sprzęt? Poradzi sobie z tym o czym piszę wyżej. Ogólnie na wodotryskach mi nie zależy, ale jeśli są to ok heh.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak, to słaby sprzęt, ale... Nie dalej jak wczoraj testowałem MXQ Pro na S905 z ..."łyknął" testowe pliki z serii Jellifisch z jellyfish-160-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv łącznie. Wyższe już traciły płynność. Z testowymi, mocnymi plikami UHD (Soccer Barcelona, Fireworks itp.) jest gorzej, ale z tą wielkością RAM się tego nie przeskoczy.
Radzi sobie również nieźle ze streamingiem, choć wolno....

Tak, Tylko, że S905 to 4 rdzenie a kolega "gzyrzdow" pisał o procku 2x 1,5GHz ... no i sam potwierdzasz, że nawet 4x1,5 GHz (S905) to czasami już mało. Dlatego wydaje się, że obecnie już warto inwestować w S912 (8x 2GHz) i co najmniej 2GB RAM. Dużo dopłacać nie trzeba.

Prawda. Ale... Planując zakup nie wybierałbym na razie sprzętu z S912. Owszem, wydajność OK, ale bywają problemy ze stabilnością (znany problem braku bibliotek i sterowniki pisane w związku z tym "na kolanie"). Jeżeli programiści producenta firmującego pudełko trochę się przyłożyli i posiedzieli nad kodem to bywa w miarę OK.

Zgadzam się, tylko że przytoczony tutaj X92 ma wsparcie w postaci co chwilę pojawiających się poprawionych wersji firmware. Zarówno tych stockowych jak i od indywidualnych osób (linki podałem we wcześniejszym poście). Ludzie piszą, że sprzęt dobrze działa.
Piszesz o brakujących bibliotekach i o przeklinających osobach. Widzę, że ktoś na forum co jakiś czas to powtarza ale jest od razu atakowany przez szereg użytkowników S912, twierdzących, że nie wiedzą o co chodzi bo wszystko działa jak należy. Jeśli nawet są jakieś braki w bibliotekach to najprawdopodobniej zostaną zaraz załatane jak przy każdym nowym procku. Zapewne poprawi to też wydajność całego urządzenia co też podniesie wynik w testach (te testy cytowane przez Ciebie wyżej są stare i pochodzą praktycznie z dnia premiery S912). Obecnie wychodzi masa rządzeń na S912.

Na koniec dodam, że nasz forumowy kolega "coobah", od jakiegoś czasu ma T95Z Plus, który jest dokładnie na procku S912 (i 2GB RAM). Bardzo go chwali i pisze wprost, że nie ma z nim żadnych problemów.
Osobiście zamówiłem X92 na S912 3GB/32GB + klawiatura i8, który jedzie do mnie z Chin. Jak dojedzie to sam potestuję i dodam swoją osobistą opinię.
 
Ostatnia edycja:

[Tigro]

Member
A gdzie będziesz instalował aplikacje? Zewnętrzna pamięć nie nadaje się do tego w Androidzie 6.0.
No właśnie nie będę, bo tak jak mówię potrzebuję tylko Kodi/MXPlayera czy co tam jest tym topowym sposobem na odtwarzanie rzeczy na tych chińskich boxach :) Dzięki za linki do tych firmware'ów do X92!

Prawda. Ale... Planując zakup nie wybierałbym na razie sprzętu z S912. Owszem, wydajność OK, ale bywają problemy ze stabilnością (znany problem braku bibliotek i sterowniki pisane w związku z tym "na kolanie")
Właśnie też poczytałem trochę przed chwilą (m.in. na oficjalnym forum Kodi) no i mam już całkowity mętlik w głowie po tym, co przeczytałem. Z jednej strony niby to są tylko pudełka z chińskimi bebechami i zainstalowanym Androidem, a co chwilę czytam, że S905 jednak lepsze, bo S912 to bubel i mimo szybszych podzespołów komfort oglądania będzie z jakiegoś powodu niższy. No i często pojawiające się zdanie, że najlepszą kombinacją jest w ogóle S905 z LibreELECem z Kodi, bo Android na tych S912 jest zbugowany do granic możliwości :roll:

Zdecydowanie masz rację! Nie ma sensu! Jeżeli tylko do multimediów Full HD to kup Xtreaamera SW3 lub Mede8era na Realtekach RTD 1186 i będziesz miał pełnię komfortu pod każdym względem
Ogólnie chętnie bym przemyślał takie rozwiązanie, ale oba te urządzenia to koszt ponad 500zł (nie chcę używanego) więc znacznie przekracza mój budżet, no i płacimy za wiekowe jednak urządzenie :( Do tego Mede8er nie wspiera h265 jak dobrze pamiętam.




No i teraz niestety już całkiem zgłupiałem... S905 na papierze słabszy, ale niby bardziej dopracowany i stabilniejszy oraz starcza do moich wymagań. S912 wydaje się bezpieczniejszy w dłuższej perspektywie i mocniejszy, ale nie mam gwarancji, że będą jakiekolwiek prace związane z ulepszeniem stabilności (no chyba że prowadzone przez użytkowników jak w przypadku X92, do których linkował @kola01). A w innym miejscu czytałem w ogóle, że najlepiej Xiamoi Mi, a ten z kolei ma procesor z jeszcze innej rodziny :lol:
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No i teraz niestety już całkiem zgłupiałem... S905 na papierze słabszy, ale niby bardziej dopracowany i stabilniejszy ...

Rozumiem Twoje rozterki. Sam to przerabiałem ale stwierdziłem, że zaryzykuję, potestuję i zakupiłem X92 na S912. Pozostaje mieć nadzieję, że S905 jest dopracowany (programowo) bo to jest już stary proc i że S912 też niedługo mu dorówna. Niewykluczone, że za np kilka miesięcy znów pojawi się coś nowszego - szybszego, że będą mówili, że działa niestabilnie a stary sprawdzony S912 jest dopracowany a o S905 juz się nie będzie w ogóle mówić bo to będzie zabytek... i tak to się wszystko toczy. Taka kolej rzeczy.
 
Ostatnia edycja:

mirek71

New member
koledzy - a jak się ma do sprzętów na prockach S905 i S 912 - tv box oparty na RTD1295 (np Zidoo X9S lub Beelink SEAI) - któryś z tych dzięki Waszym radom zamierzam kupić - tj. jest duża i zauważalna różnica w ich użytkowaniu i jak wygląda wsparcie - bo cenowo jest spora różnica i nie wiem czy warto dopłacać - reasumując chcę kupić coś na min 5 lat w miarę spokojnego codziennego użytkowania :popcorn:
 
Do góry