Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Marqs_

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję za sugestie i stwierdzę, że potwierdziliście moje wątpliwości.

Spróbuję najpierw androida zainstalować na PC a jak to zda egzamin pomyślę co dalej.
 

mirek71

New member
witam Kolegów Kirec50 i Coobah
planuję zmienić tv box - mam egreat 6rs - kupiłem kilka lat temu dzięki waszym poradom i który się funkcjonalnie zestarzał - tj służy mi obecnie tylko do odtwarzania filmów z dysku twardego a przydałoby się aby nowy tv box korzystał z neta :) mam tez dzięki waszym poradom od 5 lat tv Panasonic 50g30 z którego jestem mega zadowolony - i tu bardzo Wam dziękuję :D
a teraz do rzeczy : myślałem wcześniej o tv box Mini M8SII ale po waszych komentarzach widzę, że lepszym rozwiązaniem będzie Beelink SEAI lub GT1 albo Zidoo Z9s i mam mały mętlik w głowie który wybrać ... tj potrzebuję odtwarzacz min. na kilka lat aby był na czasie i mieć spokój - widzę że odtwarzacze mają inne procesory - Realtek RTD1295 albo Amlogic S905 (S912) - czy jest tu duża różnica w korzystaniu z tv box-a ? i najważniejsze które urządzenie wg Was ma najlepsze wbudowane wifi - mam ruter oddalony od pokoju z TV o 3 ściany (mieszkanie po remoncie więc wolałbym nie wiercić dziur i ciągnąc kabla - tj. zona nie widzi takiej opcji :x ) bardzo proszę o poradę
 

mirek71

New member
bardzo dziękuję za podpowiedz - zainteresowałem się Zidoo x9s szczególnie z uwagi na cenę ...
w innym wątku kol. Coobah poleca odtwarzacz o zbliżonych parametrach i tańszy o ok 30$ Beelink SEA I - tylko jest małe ale nie ma on jak Zidoo zewnętrznych anten wifi - i pytanie czy takie anteny zewnętrzne są "mocniejsze" niż te wbudowane w urządzeniu - jak to się ma w praktyce - jeśli ktoś z uwagi na oddalenie od rutera potrzebuje dobrego wifi w box TV ? Mam jeszcze pytanie czy te urządzenia odtworzą spokojnie po wifi materiały np. z You Tube w hd czy lepiej net po kablu od razu ciągnąć ...
 

niqu1982

New member
bardzo dziękuję za podpowiedz - zainteresowałem się Zidoo x9s szczególnie z uwagi na cenę ...
w innym wątku kol. Coobah poleca odtwarzacz o zbliżonych parametrach i tańszy o ok 30$ Beelink SEA I - tylko jest małe ale nie ma on jak Zidoo zewnętrznych anten wifi - i pytanie czy takie anteny zewnętrzne są "mocniejsze" niż te wbudowane w urządzeniu - jak to się ma w praktyce - jeśli ktoś z uwagi na oddalenie od rutera potrzebuje dobrego wifi w box TV ? Mam jeszcze pytanie czy te urządzenia odtworzą spokojnie po wifi materiały np. z You Tube w hd czy lepiej net po kablu od razu ciągnąć ...


Z własnych doświadczeń: Kabel to kabel działą stabilnie i szybko.
Miałem pomysł cały dom na WiFi zrobić i teraz jak był remont na biegu ciągnąłem kable do kuchni żeby podłączyć player.
W chwili obecnej technika sieciowa jest tak tania że w domu spokojnie można położyć gigabit. Na tak małych odległościach z moich obserwacji wynika że na zwykłym kat. 5e ładnie działa.
 

mirek71

New member
u mnie jest dom po remoncie i przez wifi raczej bym wolał sygnał puścić - w ostateczności jak będzie cięło obraz to będę robił demolkę i kabel pociągnę :x - reasumując w mojej sytuacji kupić lepiej Zidoo z zewnętrznymi antenami czy tańszy Beelink z wbudowanymi - czy nie ma różnicy ???
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
bardzo dziękuję za podpowiedz - zainteresowałem się Zidoo x9s szczególnie z uwagi na cenę ...
w innym wątku kol. Coobah poleca odtwarzacz o zbliżonych parametrach i tańszy o ok 30$ Beelink

Ten Beelink jest zbudowany na układzie Amlogic S912 - jednak trochę słabszym niż SoC w dwóch wymienionych. Moim zdaniem różnica warta dopłacenia.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
u mnie jest dom po remoncie i przez wifi raczej bym wolał sygnał puścić - w ostateczności jak będzie cięło obraz to będę robił demolkę i kabel pociągnę :x - reasumując w mojej sytuacji kupić lepiej Zidoo z zewnętrznymi antenami czy tańszy Beelink z wbudowanymi - czy nie ma różnicy ???

Na pewno zewnętrze anteny są plusem, ale nie bez znaczenia jest też zastosowany układ Wi-Fi. Zidoo ma jednak lepszy.

A co do prucia ścian... Jeżeli masz w miarę nową sieć elektryczną w domu to warto pomyśleć o internet over power lines. Zdarzyło mi się w ubiegłym roku testować dwa takie zestawy i działały perfekcyjnie.

Tutaj masz pewien wybór, ale na naszym rynku możesz znaleźć coś przyzwoitego i tańszego.

https://www.cnet.com/topics/networking/best-networking-devices/power-line-adapters/
 

niqu1982

New member
Na pewno zewnętrze anteny są plusem, ale nie bez znaczenia jest też zastosowany układ Wi-Fi. Zidoo ma jednak lepszy.

A co do prucia ścian... Jeżeli masz w miarę nową sieć elektryczną w domu to warto pomyśleć o internet over power lines. Zdarzyło mi się w ubiegłym roku testować dwa takie zestawy i działały perfekcyjnie.

Tutaj masz pewien wybór, ale na naszym rynku możesz znaleźć coś przyzwoitego i tańszego.

https://www.cnet.com/topics/networking/best-networking-devices/power-line-adapters/


ethernet over power jest do dupy niestety mam nową instalację, dobra miedź i się nie sprawdziło.
Już lepiej za listwami położyć kabel ethernet dookoła i pod tv switch albo położyć cienki kabelek telefoniczny i router dać pod tv...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
ethernet over power jest do dupy niestety mam nową instalację, dobra miedź i się nie sprawdziło.

Zależy to jednak od użytego sprzętu. Testowałem Trendnet Powerline 500 AV2 Adapter - stabilnie w okolicach 500 megabitów.
Netgear Powerline 1200 - stabilnie w okolicach 1 gigabita.
 

mirek71

New member
dzięki za ciekawe podpowiedzi szczególnie z tym przesyłem netu po gniazdkach elektrycznych - na znanym portalu aukcyjnym są niedrogie transmitery używane o przepustowości do 200 Mbps - czy to wystarczy do odtwarzania materiałów HD z tv box na androidzie?
i na marginesie prosiłem kolegów o porównanie tv box - Zidoo x9s do Beelink SEA I tańszy o ok 30 $ -
Beelink SEA I TV Box Realtek 1295 Quad Core CPU-114.99 Online Shopping| GearBest.com
oba są na tym samym procku - chodzi mi o to który ma lepsze parametry (w tym wbudowane wifi) wsparcie producenta i użytkowników oraz funkcjonalność w codziennym użytkowaniu - proszę o radę który odtwarzacz wybrać ...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
i na marginesie prosiłem kolegów o porównanie tv box - Zidoo x9s do Beelink SEA I tańszy o ok 30 $ -
oba są na tym samym procku - chodzi mi o to który ma lepsze parametry (w tym wbudowane wifi) wsparcie producenta i użytkowników oraz funkcjonalność w codziennym użytkowaniu - proszę o radę który odtwarzacz wybrać ...

Faktycznie nie zwróciłem uwagi, że pisałeś o modelu Beelink SEA.

Na korzyść Zidoo: zew. anteny Wi-Fi, większa liczba złączy (m.in. trzy USB, złącze e-SATA, AV), opcja sprzętowego resetu, sprzętowy wyłącznik zasilania.

Na korzyść Beelinka: możliwość włożenia wew. HDD 2,5.

Poza tym jest to ten sam SoC, czyli możliwości te same.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
na znanym portalu aukcyjnym są niedrogie transmitery używane o przepustowości do 200 Mbps - czy to wystarczy do odtwarzania materiałów HD z tv box na androidzie?

Wystarczy, ale... rodzi się pytanie, czy jest to faktycznie 200 megabitów? Bo specyfikacja swoje, a realia swoje. Najlepiej kupić, sprawdzić "organoleptycznie" i zatrzymać lub odesłać.
 

devilll

New member
Jaki odtwarzacz?

Witam,

Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze nowego odtwarzacza multimedialnego. Mój stary Asus O!Play już dość leciwy i po kupnie nowego ampli chciałbym kupić też nowy odtwarzacz, który będzie miał wbudowane najlepsze dekodery dźwięku czyli DTS HD Master i Dolby True HD (chyba te są najlepsze? :) ) Ogólnie więc zależy mi głównie właśnie, aby odtwarzacz miał te dekodery, reszta może być prosta jak w ASUSIE, bo nie potrzebuje jakichś bajerów.

Chcę mieć możliwość podpiąć dysk HDD poprzez USB do odtwarzacza, a ten umożliwił mi oglądanie powiedzmy formatu MKV czy też pełnego BluRay z najlepszym dźwiękiem czyli

DTS HD Master. Możecie polecić NAJTAŃSZY odtwarzacz który spełni moje oczekiwania?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może HiMedia Q3 Quad sam się zastanawiam nad jego kupnem po specyfikacji widać że to nowoczesna maszyna procesor na 4 rdzeniach ,grafika na 8 rdzeniach ,obsłuży również 4K ,system Android 4.4 ,wbudowana przeglądarka ,obsługa gier 2D/3D,obsługuje dużo formatów audio-video ,cena też zachęcająca ok.370zł
 

devilll

New member
Może HiMedia Q3 Quad sam się zastanawiam nad jego kupnem po specyfikacji widać że to nowoczesna maszyna procesor na 4 rdzeniach ,grafika na 8 rdzeniach ,obsłuży również 4K ,system Android 4.4 ,wbudowana przeglądarka ,obsługa gier 2D/3D,obsługuje dużo formatów audio-video ,cena też zachęcająca ok.370zł

Dzięki za odpowiedź, a jeśli mam możliwość kupić za 150zł używany POPCORN HOUR POPBOX-V8, będzie to lepsze rozwiązanie? Na odtwarzaniu 4k mi nie zależy, materiałów zbyt wiele nie ma. A jeśli nawet to TV mi odtworzy 4K.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Asus Oplay odtwarza Dolby True HD. DTS HD juz niestety nie. Sa nowsze formaty dzwieku, Dolby Atmos, DTS X, Auro.
 
Ostatnia edycja:
Do góry