Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

xenium

New member
Zaciekawily mnie dwa modele H96 Pro i Docooler M9S pro. Moje pytanie czy oba modele są już fabrycznie zrootowane? Jeśli nie to czy zrobienie roota w tych urządzeniach jest proste i bezproblemowe? Ewentualnie proszę polecić inny model już zrootowany albo łatwy do zrobienia root.
 

[Tigro]

Member
Tigro
Zobacz urządzenia z postu wyżej kolegi Kola01 CSA93 , 3GB RAM...ciekawa propozycja w tej cenie.
Dzięki za odpowiedź. A jakbyś stanął przed wyborem: wspominany przeze mnie Mede8er MED600 albo właśnie któryś z tych chińczyków w poście Kola01 (np. ten, który przytoczyłeś czyli CSA93) to co byś wybrał? Bo oczywiście cena ważna rzecz, ale jednak wydajność i kompatybilność ze wszystkim co się odtwarzaczowi podrzuci stoją dla mnie na pierwszym miejscu więc nie chciałbym zaoszczędzić 100zł kosztem późniejszych problemów.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak cechy użytkowe (pewnie niezłe) ale Mede8er MED600 to już zabytek i jego specyfikacja jest obecnie bardzo słaba a dokładnie:
Processor: RTD1186 750Mhz, dysk: 0,5GB, pamięć: 0,5GB DDR3 SDRAM
Podejrzewam, że do odtwarzania Full HD będzie w zupełności wystarczający ale osobiście kupił bym jednak coś współczesnego.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Poleciłby ktoś jakiś bezproblemowy box z portem USB do odtwarzania wszystkiego co rzucę w jego kierunku z napisami bez żadnych zająknięć, chrupnięć i problemów, niezależnie od typu pliku, typu formatowania nośnika i obecnej pogdy?

Dokładnie do takich celów używałem przez kilka lat Xtreamera Sidewindera 3. Jeżeli nie zależy Ci na 4K to moim zdaniem wybór idealny. Nie spotkałem się z plikiem, którego by nie odtworzył. Na dodatek, gdy istniała taka potrzeba, możesz podłączyć zewnętrzny odtwarzacz płyt DVD/Blu-ray z czego też korzystałem.

Notabene widziałem na Allegro wczoraj aukcję za jakieś niespełna 200 zł.
 

[Tigro]

Member
Nie wiem jak cechy użytkowe (pewnie niezłe) ale Mede8er MED600 to już zabytek i jego specyfikacja jest obecnie bardzo słaba a dokładnie:
Processor: RTD1186 750Mhz, dysk: 0,5GB, pamięć: 0,5GB DDR3 SDRAM
Podejrzewam, że do odtwarzania Full HD będzie w zupełności wystarczający ale osobiście kupił bym jednak coś współczesnego.
No właśnie tej zabytkowości trochę się boję, bo nie chciałbym wtopić :( A co do tych boxów androidowych, o których wspominałeś - one oczywiście parametrami przewyższają znacznie takiego Mede8era, ale czy mocne bebechy to wszystko na co powinienem zwrócić uwagę, a jeśli chodzi o stronę software'ową to one pociągną naprawdę wszystko co im się rzuci bez żadnych problemów z napisami czy ewentualną ich synchronizacją już z poziomu samego urządzenia jeśli by się rozjeżdżały? Bo nie chciałbym kupić odtwarzacza Chiński Box 9000 z 40GB RAMu, który mi się zakrztusi przy pliku full hd :D

Dokładnie do takich celów używałem przez kilka lat Xtreamera Sidewindera 3. Jeżeli nie zależy Ci na 4K to moim zdaniem wybór idealny. Nie spotkałem się z plikiem, którego by nie odtworzył. Na dodatek, gdy istniała taka potrzeba, możesz podłączyć zewnętrzny odtwarzacz płyt DVD/Blu-ray z czego też korzystałem.

Notabene widziałem na Allegro wczoraj aukcję za jakieś niespełna 200 zł.
Ale z tego co widzę już niestety nie do dostania nowy, a tak jak pisałem nie interesują mnie używki :(
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tigro
te tzw. "chińczyki" przy Full HD się nie "zakrztuszą". Napisy też będą OK. Przy 4k i 10 bit to już może być rożnie, jak do tego dojdzie jeszcze duży bitrate....
Mój Himedia H8 ( na dzisiaj delikatnie mówiąc nie najwyższych lotów) bez problemu odtwarza wszelkiej maści pliki Full HD.
Z 4K też daje radę, ale już nie wszystko...., jednakże pliki z mojej kamery nagrane w rozdzielczości 4K z bitrate 72mb "idą" bez problemu. Full HD 50p oczywiście też.
 

jazzy

New member
Tigro
te tzw. "chińczyki" przy Full HD się nie "zakrztuszą". Napisy też będą OK. Przy 4k i 10 bit to już może być rożnie, jak do tego dojdzie jeszcze duży bitrate....
Mój Himedia H8 ( na dzisiaj delikatnie mówiąc nie najwyższych lotów) bez problemu odtwarza wszelkiej maści pliki Full HD.
Z 4K też daje radę, ale już nie wszystko...., jednakże pliki z mojej kamery nagrane w rozdzielczości 4K z bitrate 72mb "idą" bez problemu. Full HD 50p oczywiście też.



Z odtwarzaniem nie ma problemu full HD po WiFi idzie. 4k po sieci (nie wiem jaki bitrate) ale szło płynnie dopóki nie chciałem przewinąć bądź skoczyć dalej bo wtedy wszystko się sypie. Troszkę lepiej jest z przewijaniem przy full HD ale i tu są problemy a do tego czasem dźwięk sobie a obraz sobie. Wszystkich tych niedogodności nie uswiadczysz natomiast przy archaicznym mede8erze. Do tego dochodzą jeszcze problemy z odtwarzaniem dźwięku HD w kodi gdzie poczciwy mede8er śmiga jak ta lala. Dlatego porównując (full HD bo takie głównie odtwarzać) na razie nie zamieniłbym mede8er na androida. Ale to jest moje subiektywne odczucie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

[Tigro]

Member
Tigro
te tzw. "chińczyki" przy Full HD się nie "zakrztuszą". Napisy też będą OK. Przy 4k i 10 bit to już może być rożnie, jak do tego dojdzie jeszcze duży bitrate....
Mój Himedia H8 ( na dzisiaj delikatnie mówiąc nie najwyższych lotów) bez problemu odtwarza wszelkiej maści pliki Full HD.
Z 4K też daje radę, ale już nie wszystko...., jednakże pliki z mojej kamery nagrane w rozdzielczości 4K z bitrate 72mb "idą" bez problemu. Full HD 50p oczywiście też.
Dzięki za odpowiedź. No z jednej strony to pocieszające, ale równocześnie z drugiej dostaję taką opinię:

Z odtwarzaniem nie ma problemu full HD po WiFi idzie. 4k po sieci (nie wiem jaki bitrate) ale szło płynnie dopóki nie chciałem przewinąć bądź skoczyć dalej bo wtedy wszystko się sypie. Troszkę lepiej jest z przewijaniem przy full HD ale i tu są problemy a do tego czasem dźwięk sobie a obraz sobie. Wszystkich tych niedogodności nie uswiadczysz natomiast przy archaicznym mede8erze. Do tego dochodzą jeszcze problemy z odtwarzaniem dźwięku HD w kodi gdzie poczciwy mede8er śmiga jak ta lala. Dlatego porównując (full HD bo takie głównie odtwarzać) na razie nie zamieniłbym mede8er na androida. Ale to jest moje subiektywne odczucie.
...i czytam w niej dokładnie to, czego chciałbym uniknąć :D @jazzy, a miałeś jakieś doświadczenia z odtwarzaniem po USB z takich boxów? Bo może winne było to, że streamowałeś? A przynajmniej chciałbym w to wierzyć, bo inaczej to już naprawdę nie będę miał pojęcia co w końcu kupić :D
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
OK, wszystko się zgadza, z tym, że trzeba napisać o jaki konkretnie model chodzi.
Są przecież różne odtwarzacze na rożnych procesorach, różnej wielkości pamięci RAM itp.
Co do dźwięku uw Kodi to też zależy w której wersji. Ja mam zainstalowaną fabrycznie wersję 15.2 i z tzw. dźwiękiem HD - Dolby TRU HD 7.1, DTS HDMA 7.1 nie ma problemu wszystko śmiga, dlatego wersji Kodi nie aktualizuje.
 
Ostatnia edycja:

jazzy

New member
Mam najtańszego boxa Nexbox A95x 1/8gb. Nie chciałem zbytnio inwestować. Box w pokoju dzieci. Jestem zaskoczony że takie małe coś może tak działać. Niemniej jednak problemy o których pisałem występują. Nie tylko u mnie bo znajomy ma też android boxa mocniejszego i jest to samo. Może inni się wypowiedzą. Z USB odtwarzalem ale powiem szczerze że nie pamiętam czy też tak cieło, mogę sprawdzić w wolnej chwili. Niemniej jednak możliwości multimedialne kodi są ogromne a tego brakuje co by nie mówić mede8er.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No oczywiście, te multimedialne boxy nie są bez wad, dużo zależy jednak od zastosowanych podzespołów a co za tym idzie ceny. Taki np. HiMedia Q10 Pro (testowany przez kolegę Kirek50) bardzo dobrze działa, ale niestety swoje kosztuje.

Może np. coś takiego jak Ziodo X9s
https://www.aliexpress.com/item/Ori...lt&btsid=b39fcbf1-021b-4ef9-b906-6e0e42dfe16b

też testowany przez kolegę Kirek50
http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwar...131309-zidoo-x9s-android-realtek-rtd1295.html

tu jeszcze taniej
http://www.ebay.com/itm/Zidoo-X9S-S...001449?hash=item3f6f491a29:g:E5sAAOSwEzxYUhTu
 
Ostatnia edycja:

[Tigro]

Member
OK, w takim razie poszukam chyba jakiegoś w miarę najmocniejszego boxa mieszczącego się w moim budżecie i zobaczymy co z tego wyniknie. Dzięki za pomoc, jakby ktoś miał coś do dodania to bardzo proszę, będę bardzo wdzięczny :)
 

Marqs_

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piszę do Was z pytaniem o określenie optymalnego sprzętu. Naczytałem się trochę w tym temacie i jak zwykle bywa im więcej czytasz tym mniej wiesz. Nie byłoby pewnie problemu jakbym miał możliwość przetestować jakieś rozwiązanie i się do niego przekonać.
Jest to moje drugie podejście do tematu.
Pierwsze zakończyłem na zbudowaniu HTPC z dostępnych, używanych podzespołów na którym postawiłem Minta a w nim używam tylko KODI.
Stwierdzam, że super rozwiązanie zwłaszcza, że podzespoły jakie użyłem są do zdobycia albo za darmoszke albo za niewielkie pieniądze :) (kwestia dostępności podzespołów).
Obecnie mam:
procesor c2d 7500 chłodzenie pasywne
Ramu 3 Gb
SSD
Karta graficzna GF 9500GT
Karta muzyczna - SB Live

Jako że telewizji nie mam żadnej wykupionej, skupiam się na dostępnych źródłach co oferuje KODI i pewnie tak by zostało. Jednak wykupiłem sobie pakiet eurosportu. Problem w tym, że płynność na linuxie przez przeglądarkę na tym sprzęcie nie jest dobra oraz w KODI wtyczka eurosportu nie chce działać. Może to być winą wtyczki albo mojej wiedzy albo jeszcze czegoś. W każdym razie oficjalnej wtyczki pod kodi nie ma
Obecnie dowiedziałem się, że eurosport przestanie nadawać Bundesligę i przejmuje ją Eleven sport. Jedni i drudzy mają wtyczkę tylko pod androida (iOS mnie nie interesuje)

Suma sumarum moje zapotrzebowanie na sprzęt skupia się na:
1. Możliwość odpalenia KODI
2. Możliwość odpalenia wtyczek dla kanałów sportowych - Android je ma i zapewne musi być system android.
3. TV mam FullHD
4. Audio to wzmacniacz i 2 kolumny podstawkowe.
5. Do muzyki mam terminal z daphile więc nie muszę na siłę tego zmieniać a jako karta muzyczna pracuje MAYA U5.

Zależy mi na płynnej obsłudze i jest to najważniejsze. Jakieś propozycje ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ma ktoś tego Xiomi mi box 4k?
Ponoć w znanym sklepie (PL) jest wersja z większą ilością portów.
Ktoś może to potwierdzić?

Edyta: Sam potwierdzę - po rozmowie ze sklepem. Otóż w sklepie jest wersja standardowa.
Wpis w komentarzach jest mylny.

A brzmi on tak:
To jest wersja PRO/Enhanced Edition gdzie mamy 2x usb i port kart microSD, cena w zagranicznych serwisach ~96$ wiec cena 429zl wydaje sie byc odpowiednia (dodatkowo mamy 2 lata gwarancji) no i cudowne urzadzenie

Natomiast występują jak widać dwie wersje:


bilder hochladen kostenlos

Wersja bez slotu na SD/usb:

bilder upload
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
Problem w tym, że płynność na linuxie przez przeglądarkę na tym sprzęcie nie jest dobra oraz w KODI wtyczka eurosportu nie chce działać. Może to być winą wtyczki albo mojej wiedzy albo jeszcze czegoś. W każdym razie oficjalnej wtyczki pod kodi nie ma
Obecnie dowiedziałem się, że eurosport przestanie nadawać Bundesligę i przejmuje ją Eleven sport. Jedni i drudzy mają wtyczkę tylko pod androida

Może spróbuj zainstalować Androida na tym HTPC?
Zwykłego Android-x86 - Porting Android to x86
Albo Remix OS Remix OS is Android PC. Re-imagining mobile. Redefining PC.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Piszę do Was z pytaniem o określenie optymalnego sprzętu.
...
Suma sumarum moje zapotrzebowanie na sprzęt skupia się na:
1. Możliwość odpalenia KODI
2. Możliwość odpalenia wtyczek dla kanałów sportowych - Android je ma i zapewne musi być system android.
3. TV mam FullHD
4. Audio to wzmacniacz i 2 kolumny podstawkowe.
5. Do muzyki mam terminal z daphile więc nie muszę na siłę tego zmieniać a jako karta muzyczna pracuje MAYA U5.

Zależy mi na płynnej obsłudze i jest to najważniejsze. Jakieś propozycje ?

Przyznaję, że nie mam współczesnego odtwarzacza sieciowego ale chcę kupić, śledzę rynek, czytam fora i optymalny wydaje mi się zakup takich pozycji:
- T95Z Plus ze względu na niską cenę i przyzwoitą specyfikację ale przede wszystkim ze względu wsparcie na zagranicznych forach i częste aktualizacje firmware, publikowane np tu:
[ROM] Sunvell T95Z PLUS / T95K PRO / T95U PRO - Superceleron V1 Final ROM - FreakTab.com
- X92 ze względu na niską cenę i jeszcze lepszą specyfikację (4xUSB i dostępność modelu z 3GB/16GB i 3GB/32GB) oraz także dobre wsparcie i aktualizowane firmware dostępne np tu:
http://freaktab.com/forum/tv-player...-3-16gb-dual-wifi-gig-lan?p=626905#post626905

Chyba najgorsze jest to, gdy po kupieniu playera zostajemy z nim sami a często okazuje się, że ma on sporo błędów, działa niestabilnie, zalicza zwiechę lub reset. Przy dobrym wsparciu wszystko jest naprawiane, usprawniane i rozbudowywane. Większość tanich odtwarzaczy niestety nie ma żadnych aktualiacji a te markowe - wspierane przez producenta - są drogie lub słabe sprzętowo.
 
Ostatnia edycja:

rafmik

Member
Android TV BOX - wydajność połączenia VPN

Hej

Czy ktoś może sprawdzał praktyce, jak wygląda wydajność (uzyskiwany transfer) na podstawowych TV Boxach z Androidem (konkretnie chcę kupić MXQ PRO+ z 2GB Ram - procek to S905 Cortex A53).

Czy taki CPU w tym TV Boxie podoła równocześnie obsłudze VPN + odpalonej aplikacji np Netflixa, w sensie przy odpalonej aplikacji Netflixa będzie w stanie uciągnąć po VPN transfer ok 30mbit? Chodzi mi o dostęp do pełnego katalogu filmów na Netflixie ;)


Przy okazji:
Czy na kontach Netflix kupionych na Allegro i łącząc się z IP z USA bez problemu będzie można korzystać z katalogu Netflixa na rynek amerykański?
 
Do góry