Zidoo X9S (Android, Realtek RTD1295)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zidoo X9S to urządzenie typu Android TV Box, które łączy w sobie funkcje nawet czterech urządzeń. Przede wszystkim jest to odtwarzacz multimedialny UltraHD 4K z HDR10. Wyposażono go w złącze wejściowe HDMI, które pozwala wykorzystać Zidoo X9S zarówno jako wielofunkcyjną nagrywarkę ze źródeł HDMI, jak i enkoder sieciowy do stremowania wideo w sieci. Oprócz systemu Android, X9S jest wyposażony w system OpenWRT, który umożliwia konfigurację urządzenia jako dysk sieciowy NAS.

Zidoo X9S został wyposażony w czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Realtek RTD1295 bazujący na platformie ARM Cortex-A53 oraz czterordzeniowy moduł graficzny Mali T820. Urządzenie wspiera wyświetlanie obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów oraz HDR 10-bit. Oferuje również szersze spectrum kolorów BT.2020 i wspiera kodek H.265/HEVC, a zastosowane złącza HDMI są zgodne ze standardem HDMI 2.0, co pozwala na transmisję pełnego sygnału 4K w 60 klatkach na sekundę.

Odtwarzacz wspiera różne formaty wielokanałowego HD-Audio, w tym DTS, DST MA, Dolby True HD, DTS X oraz Dolby Atmos, bez ingerencji w jakość strumienia (passthrough). Wśród dostępnych złącz audio znajdują się HDMI, SPDIF oraz złącze analogowe.

Nowością jest wsparcie przez urządzenie Android TV odtwarzania DSD po złączu USB. Do samego odtwarzania plików wymagana jest instalacja aplikacji USB Audio Player Pro z platformy Google Play, dzięki której można odtworzyć DSD w formacie dff, w tym DSD64/DSD128/DSD256 bez utraty jakości, a także FLAC w formacie do 24bit/192kHz.

Za sprawą wejściowego złącza HDMI 2.0 IN, Zidoo X9S umożliwia rejestrację wideo oraz transmisję strumieniową obrazu. Pozwala podłączyć np. dekoder telewizyjny pod wejściowe złącze HDMI i oglądać oraz nagrywać telewizję za pośrednictwem Zidoo. Dodatkowo, X9S oferuje możliwość nagrywania każdego podłączonego źródła HDMI bezpośrednio na pamięć urządzenia, nośnik USB, SATA lub na dysk sieciowy. Nagrywanie dzieli filmy na pliki o wielkości do 3.65 GB, zabezpieczając je na wypadek utraty danych, zaniku sygnału oraz ograniczenia pojemności nośnika. Urządzenie umożliwia wybór rozdzielczości, bitrate (przepustowości), próbkowania audio oraz formatu zapisu (ts,mp4). Istnieje również możliwość ustawienia harmonogramu nagrań według dnia, godziny i długości nagrania.
Do X9S można podłączyć urządzenia o rozdzielczości do 4K włącznie, ale nagrywarka oferuje nagrywanie w maksymalnej rozdzielczości Full HD.

Funkcja transmisji strumieniowej, czyli pracy jako enkoder, pozwala streamować "na żywo" wideo z wejścia HDMI w sieci lokalnej lub w internecie. Do wyboru są trzy opcje: broadcast, unicast i multicast. Można zdefiniować adres IP oraz port i odtworzyć materiał z urządzenia źródłowego w czasie rzeczywistym w każdym komputerze, telefonie czy tablecie niezależnie od systemu operacyjnego. W tym trybie można również edytować jakość streamingu, podobnie jak w trybie nagrywania. Funkcja PIP − obrazu w obrazie – umożliwia wyświetlenie źródła w okienku o rozmiarach definiowanych przez użytkownika bezpośrednio na urządzeniu. Dzięki tej funkcjonalności można oglądać dwa przekazy jednocześnie. Funkcja sprawdzi się także w rozwiązaniach Digital Signage.

Ponadto funkcjonalność Adroida 6.0 pozwala na wyświetlenie dodatkowych 4 okien z tak zwaną opcją multiview i pracę z podglądem czterech aplikacji jednocześnie.

Za łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest natomiast dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz 802.11AC. Zidoo posiada ponadto równolegle zainstalowany system OpenWRT pozwalający na korzystanie z urządzenia jako serwera NAS - wystarczy podłączyć do urządzenia nośnik danych przez USB lub złącze SATA i dzięki możliwościom konfiguracyjnym można zbudować swój domowy dysk sieciowy z możliwością wydzielania zasobów i innymi opcjami.

Odtwarzacz multimedialny KODI jest preinstalowany w ramach standardowego oprogramowania wraz z autorską nakładką − Zidoo Player. Takie zestawienie producent nazwał ZDMC. Dzięki temu rozwiązaniu bezpośrednio w KODI można uzyskać zarówno dźwięk 7.1 HD-Audio, jak i pełne wsparcie 4K@60Hz 10-bit, 3D BD ISO oraz pełnych ripów BD-ISO z menu BD-Lite, dające możliwość wyboru rozdziału oraz napisów. Istnieje również możliwość pobierania napisów w locie do filmów, niezależnie czy odtwarza się materiał z sieci lokalnej, czy za pomocą wtyczek KODI – w wersji urządzenia Set Top Box. W tej rozszerzonej wersji urządzenie oferuje ponadto dostęp do dodatków umożliwiających strumieniowanie z sieci programów telewizyjnych, filmów oraz dostęp do kanałów telewizji internetowej.

Zidoo X9S wspiera również automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23.976 / 29.970 fps, co przekłada się na właściwe odtwarzanie wszystkich formatów. Zidoo X9S pracuje w oparciu o system Android 6.0 Marshmallow 6.0, dając pełny dostęp do platformy Google Play. W urządzeniu domyślne zainstalowana jest przeglądarka Google Chrome ze wsparciem Adobe Flash 11 oraz HTML5, YouTube, Netflix i Skype.

Rozbudowane oprogramowanie producenta oferuje alternatywną do KODI aplikację Home Theather, która pozwala na zarządzanie biblioteką multimedialną. Aplikacja wspiera pobieranie okładek do filmów i płyt, generuje opisy oraz umożliwia zarządzenie plikami w obrębie całej sieci lokalnej.

W urządzeniu zastosowano 2 GB pamięci DDR3 RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej eMMC 5.0, którą można powiększyć poprzez zewnętrzny nośnik USB, czytnik kart pamięci czy złącze SATA, dzięki któremu uzyskuje się możliwość instalacji dysku twardego 3.5" na zewnątrz obudowy o pojemności do 8 TB.

Możliwości pracy z urządzeniami sieciowymi uzupełnia wsparcie dla Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych. Zarządzanie urządzeniem jest możliwe dzięki pilotowi zdalnego sterowania na podczerwień, który jest dołączony do zestawu. Kontroler pozwala na programowanie klawiszy oraz jest wyposażony w funkcję myszy. Ponadto producent umożliwił sterowanie Zidoo X9S z poziomu telefonu/tabletu z systemem Android dzięki darmowej aplikacji Box RC, która oferuje zarządzanie urządzeniem z wyborem trybu sterowania (mysz, tablet, gesty) oraz funkcją ScreenShot i skrótami do aplikacji.

Do urządzenia dołączony jest również dedykowany do złącza kabel SATA, dwie anteny WiFi oraz kabel HDMI.

Cena detaliczna Zidoo X9S w wersji podstawowej wynosi 799 zł, wersja Set Top Box kosztuje 819 zł brutto.
 

Attachments

  • zidoo-zidoo-x9s-rtd1295-realtek-android-tv-box-and.jpg
    zidoo-zidoo-x9s-rtd1295-realtek-android-tv-box-and.jpg
    26,9 KB · Wyś: 310
  • ZIDOO-X9S-Realtek-RTD1295-Android-6-0-OpenWRT-NAS--TV-BOX-371307-.jpg
    ZIDOO-X9S-Realtek-RTD1295-Android-6-0-OpenWRT-NAS--TV-BOX-371307-.jpg
    10,6 KB · Wyś: 4405
  • ZIDOO-X9S_10.jpg
    ZIDOO-X9S_10.jpg
    13,5 KB · Wyś: 862
  • ZIDOO-X9S-Realtek-RTD1295-Android-6-0-OpenWRT-NAS--TV-BOX-371311-.jpg
    ZIDOO-X9S-Realtek-RTD1295-Android-6-0-OpenWRT-NAS--TV-BOX-371311-.jpg
    9,3 KB · Wyś: 4396
D

Deleted member 121090

Guest
Bardzo fajna zabawka.
Jak nie ma problemu z wypuszczaniem dźwięku w 7.1 to ekstra.
Na ali... można już ją kupić za 129USD z przesyłką.
 

plose66

New member
Witam.
Proszę o informacje jak sie ten sprzet sprawdzi do czegoś takiego - Kumpel mi nagrał z vectry na dysk w dekoderze Arris hmc4120 serial na którym mi zależy. Teraz muszę go zgrać. Widzę ze Zidoo Xs9 takową funkcje posiada i powinien sobie poradzić z HDCP. Nie zależy mi jakoś specjalnie na jakości, nie musi być HD. Natomiast spotkałem sie z opinią że przy zgrywaniu tego typu sprzętem może się znacznie rozjeżdżać obraz z dźwiękiem, a to już dyskwalifikuje sprzet do tego zastosowania.
Prosze serdecznie o informację na ten temat, oraz sugestię jeśli mogę to zrobić innym tańszym sprzętem.
pozdr.
 

themo

New member
Witam
Ktoś jest w stanie doradzić który wybrać, za i przeciw?
Beelink SEA I TV Box
Zidoo X9S
HiMedia Q10 Pro
Będzie służył do oglądania/przechowywania filmów 1080i dts hd ma lub true, słuchania/przechowywania flac/sacd, oglądania netflix, opcja kodi, zastanawiam się jeszcze nad pilotem mele f10 deluxe (który miałby ogarnąć stado pilotów ;) ), dobre wsparcie techniczne (aktualizacje)
Pozdrawiam
 

sideswipe

New member
Beelink Sea i Zidoo to te same playery niemal. Polski dystrybutor zapowiedział sprowadzenie modelu Zidoo X10 Pro-to będzie bezpośredni konkurent Sea, bo X9s nie ma kieszenie, a tylko złącze satowkie. Zapowiedziany X10 będzie miał obudowę i prezentuje się z zewnątrz zacnie vide strona zidoo Cena pewnie koło 1k. Beelink ma identyczną specyfikację poza RAMem.Reszta bebechów identyczne. Nie wiadomo jak soft, ale miałem okazje bawić się Zidoo X8 oraz Zappitim(te same chipsety) i mimo wielu podobieństw to Zidoo lepsze.
HiMedia ma markę, ma renomę-gdziekolwiek nie zapytasz to bada jedno słowo-solidny i niezawodny. Mnie opcji od Zidoo, ale ciężko znaleźć plik któego nie łyknie. Wszystkie playery dadzą radę z gęstymi formatami audio, flac(sacd nie wiem-nie korzystałem) i KODI.
Na futeko pisali, że himedia ma ograniczenie co do netlixa - max 480p, ale nie testowałem(mam chromecasta od tego), Zidoo śmiga z HD ale tylko 720p - widziałem na własne oczy.
Aktualizacje po forach widziałem że Zidoo i HiMedia dostają na bieżąco. Wszyscy się jarają zapowiedzianym nougatem do Q10, ale na razie bez konkretów, zaś beta ma dziury.
Pilot polecam, mam od roku-polecam, nie do zajechania a miałem 3 airmouse-2 z ali, ale krążą po alledrogo.


sorry za literówki, pisane z telefonu
 
Ostatnia edycja:

opsia

New member
Witam. Kupiłem Zidoo X8 i mam mały problem. Soft najnowszy...ale niestety nie chce mi wgrać Netflixa...w google play pisze, że nie kompatybilny....jest jakiś sposób???
 

Artur22_2007

New member
Witam wszystkich aktualnie posiadam qnap NMP 1000 podłączony do Edifier s760d i chciałbym zmienić odtwarzacz zastanawiam się nad zidoo X8 lub 10 format to mkv głównie, w NMP 1000 zdarzają się trzaski w głośnikach ,na pc nie występują co wy na to warto zmieniać. Zależy mi aby sprzęt służył lata w tym momencie będzie wpięty pod monitor 27cali 2K więc fajnie było by mieć YT itp Netflix np, w qnapie nie stety olali temat i została tylko obsługa z HDD USB lub NAS pozdrawiam

Napisałem chyba w złym temacie to napiszę tutaj . W związku z tym zidoo X8 zauważyłem że nie obsługuje Netflix a jak to wygląda w x9s i x10 pozdrawiam
 
D

Deleted member 121090

Guest
,,Zidoo X10 zapewnia pełny dostęp do platformy Google Play oraz aplikacji, gier oraz programów. W urządzeniu domyślne zainstalowana jest przeglądarka Google Chrome ze wsparciem Adobe Flash 11 oraz HTML5, YouTube i Skype. Zidoo X10 współpracuje z aplikacjami VOD takimi, jak HBO GO oraz Netflix.''



Czytaj więcej na Zidoo X10
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie cytowałem Ci opisu X9S tylko X10.
A w nim jak widzisz piszą, że wspiera.
 

barburian

New member
Bez reklam
Trzeba zainstalować starą wersje Netflixa
https: //netflixhelp.s3.amazonaws.com/netflix-4.16-200147-release.apk
Działa ponoć idealnie z X9S V1.4.4

Netflix ogłosił w maju :

If you have a rooted Android device, be aware that you may no longer be able to use the Netflix app going forward. The streaming company confirmed that its latest app update will block devices that are not “Google-certified or have been altered” from accessing the mobile service.

While Netflix did not specify why exactly it decided to stop playing nice with rooted devices, the fact that Version 5 of the Netflix app leans on Google’s Widevine digital rights management solution suggests some obvious reasons. As Engadget points out, the purpose of the DRM is to protect media companies from piracy; rooted devices that give users control over the operating system have a greater possibility of circumventing the barrier put forward by the DRM.

Though Netflix’s actions may seem well-intentioned, it does negatively impact users who’ve rooted their devices simply for greater control and customization of their phones rather than to bypass security measures. To see if your device is affected, check the Netflix app on the Google Play Store, and you’ll see whether the app is still compatible. If not, Android Police suggests a workaround of directly downloading Netflix APKs to receive the latest updates on a blocked device.
 
Do góry