Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

najeknajek

New member
Witam wszystkich,
Czytam wątek bo przymierzam się do boxa napisałem wiadomość z linkiem ale niestety nie ma zgody na dodanie wpisu bo Świeżak jestem. Dziwne zabezpieczenie antyspamowe no ale niech będzie

znalazlem box z 38 zielonych na aliexpress

Docooler M9S-PRO S905

Android 5.1 OS
PROCESOR: Cortex-A53 S905 Amlogic Quad-Core 2.0 GHz
GPU: Penta-Core Mali-450
PAMIĘĆ RAM: 2 GB; ROM: 16G
pamięć: Wsparcie TF karty, do 32 GB
USB host: 4 High speed USB 2.0, pomoc U DYSKU i USB HDD
LAN Ethernet: 10/100 M, standardowy RJ-45

czy to dobra opcja będzie?

chodzi mi o stosunek cena/możliwości

chcę na tym
-oglądać filmy z dysku/pendrive
-youtube
-cda itp
-czasem coś z sieci typu online vod
-sporadycznie jakąś grę odpalić

Czy to jest dobre urządzenie i dobra cena czy spokojnie polować na lepsza okazję czy dołożyć i szukać czegoś innego?

Kolega HQ150 kupił na cpu s912 który niby nie ma wsparcia nie lubi kodi czy działa to prawidłowo czy jednak pozostać przy s905

Dziękuję za pomoc i podpowiedzi.
Mateusz,
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Bardzo wygodne, estetyczne są piloty z nowych playerów na Androidzie.
Tylko w porównaniu z pilotem mojego starego Mede8er-a, jednak mniej wygodne w obsłudze playera.
Chcąc wybrać inną ścieżkę dźwiękową, zmienić napisy np. musimy w nich wejść w menu

Nie we wszystkich playerach. HiMedia Q10Pro ma dedykowane klawisze dla zmiany audio i napisów.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
znalazlem box z 38 zielonych na aliexpress

Docooler M9S-PRO S905
czy to dobra opcja będzie?
Czy to jest dobre urządzenie i dobra cena czy spokojnie polować na lepsza okazję czy dołożyć i szukać czegoś innego?

Dołożyć 20 dolarów do wersji Docooler M9S-PRO z 3 GB RAM / 32 GB Flash. Kwota niewielka, a wydajność znacznie większa.
 

jazzy

New member
Tylko po co dodatkowe 20 dolarow wydawac jesli do ogladania filmow ta wydajnosc nic nie wniesie. No chyba ze do tego 'sporadycznie gre odpalic'


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Gry, lepszy streaming, więcej miejsca na aplikacje i dane, lepsze działanie np. tunerów DVB-T USB z nagrywaniem itp.
 

jazzy

New member
No niby tak. Ale do zglaszanych potrzeb nic nie zmieni a o 40% koszt podniesie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ale 20$ to koszt bardzo średniej klasy whisky, a player powinien posłużyć ze cztery lata, a zapotrzebowanie na pamięć RAM i miejsce na dane raczej maleć nie będzie, a wręcz przeciwnie... :)
 

jazzy

New member
Powiem tylko że przy cenie 38 USD może posłużyć krócej a później kupić coś nowszego i nie za 4 lata. A 16gb jest w zupełności wystarczające na wszystkie aplikacje i backupu. Oczywiście przy założeniu że nie będzie się grało w gry bo te potrzebują dużo więcej pamięci.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

najeknajek

New member
Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.
Powoli klaruje mi się wizja w głowie. Jeśli chodzi o gry to naprawdę sporadycznie i raczej nie będą to jakieś turbo wymagające tytuły.
-Rozumiem, że przy tych 2/16 z przesłaniem czegoś z telefonu też nie będzie problemu?
Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tymi s905 vs s912

Jakieś urządzenie sterujące polecacie? Z klawiaturą z mikrofonem, żyro mysz?
 

Mulder69

New member
Czy możecie mi polecić odtwarzacz który zapewni:
1.Zgrywanie materiału z wbudowanej aplikacji Netflix'a.
2.Bezproblemowe zgrywanie materiału z wejścia hdmi IN z możliwością
zgrywania nie tylko audio jako 2.0 ale też i 5.1, zgrywaniem materiału
z ustawieniem większych bitrate niż tylko "popularne" max 10 mbit
No i czy są w ogóle odtwarzacze z możliwością zgrywania materiału
4K z np bitrate 30 i więcej mbit poprzez hdmi IN ?
 
Ostatnia edycja:

Mulder69

New member
Tak, zastanawiam się nad Zidoo X9S ale nie chcę wydać w ciemno 800 zł (z polskiej dystrybucji)
Jesteś pewien Kirek50 że można zgrać materiał 4K do jakości 4K ? tyle co słyszałem/czytałem to zgra 4K ale zgrany materiał ma max 1080p i tylko max 10 mbit przepływność obrazu. Możesz potwierdzić że jest inaczej czyli zapisany materiał może być w 4K i można w Zidoo ustawić zgrywanie z hdmi IN więcej niż 10 mbit ?
Myślałem też nad tym sprzętem:
Beelink SEA I TV Box Realtek 1295 Quad Core CPU
ale też nie wiem czy sprosta moim oczekiwaniom opisanym wyżej.
 

Drusek

New member
Jestem nowy jeśli chodzi o TV Boxy. Co polecacie niedrogiego (ok 300zł) z 1Gb LANem aby można było filmy oglądać ze źródła sieciowego. Do tej pory znalazłem H96 PRO+, M12 OCTA CORE i Beelink GT1.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak, zastanawiam się nad Zidoo X9S ale nie chcę wydać w ciemno 800 zł (z polskiej dystrybucji)
Jesteś pewien Kirek50 że można zgrać materiał 4K do jakości 4K ? tyle co słyszałem/czytałem to zgra 4K ale zgrany materiał ma max 1080p

Pytałeś czy zgra 4K... Zgra, ale do Full HD.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z obecnych boxów nic nie przebije xiaomi mi box...

To jakiś żart?
Jedynie w przypadku pilota można mówić o "przebijaniu" (radiowy), bo sterowanie głosem działa jak... działa. Może jeszcze Android TV dla niektórych...

W podstawowej wersji (69 dol.) jedno złącze USB, brak złącza LAN i slotu na karty pamięci microSD nie zachęca do zakupu... W wersji 3S są co prawda 2 USB, ale...
Firma też z dużym samozaparciem unika podawania wykorzystywanego układu i we wszelkich specyfikacjach figuruje "dumnie" Quad-core Cortex-A53 2.0GHz. Jest układ MT8693 i osobiście niespecjalnie bym go polecał - przede wszystkim jeżeli ktoś myśli o sensownym użytkowaniu Kodi. Tenże układ grzeje się solidnie, więc box wyposażony jest w radiator z wentylatorem, który po pewnym czasie użytkowania zaczyna hałasować... Notabene: jest wentylator, ale jakoś kanałów odprowadzających ciepło nie widać, poza dwiema malutkimi otworkami i złączami...
No i znane i opisywane zawieszanie się przy odtwarzaniu "mocniejszych" materiałów 4K...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Z obecnych boxów nic nie przebije xiaomi mi box...
A pod jakim względem?
Pytam szczerze bo procek średni (tylko 4 rdzenie), bardzo mały dysk (8GB), przeciętna ilość ramu (2GB) pilot wygląda na bardzo biedny, brak zewnętrznych anten WiFi, brak wyświetlacza dalej się nie przyglądałem. A kosztuje u nas ponad 400 zł

W tej samej cenie albo nawet i taniej masz:
1. M12 OctaCore, który ma 8 rdzeniowy procek S912, dysk 16GB, 2GB RAM, 3xUSB, ma wyświetlacz, zewnętrzną antenę WiFi, chyba lepszy pilot i kosztuje 319 zł zamiast 400 zł.
2. H96 Pro+, który ma który ma 8 rdzeniowy procek S912, dysk 32GB, 3GB RAM, chyba lepszy pilot i kosztuje tyle samo co xiaomi mi box choć pod każdym względem jest lepszy od niego.

Porównuję oczywiście gołą specyfikację, bo być może xiami ma jakieś ukryte zalety o których nie wiem. Dlatego pebe86, napisz nam, dlaczego Twoim zdaniem xiaomi jest najlepszy.


Edit: Oj... doczytałem, że Xiaomi Mi Box ma tylko jeden port USB a to już kompletne nieporozumienie. Po podpięciu klawiatury zewnętrznej USB nie mamy już żadnego portu USB, żeby podpiąć dysk czy pena a jeszcze by się może przydała myszka. Taki player już na starcie całkiem odpada.

Do 300 zł znalazłem jeszcze ciekawą pozycję: CSA93 na procku S912, 2GB/16GB, 1GB LAN, 3x USB, który ma wyświetlacz, 2 zewnętrzne anteny WiFi i rozbudowany pilot. Dostępny na Aliexpress za ok. 250 zł.
Dostępna jest też wersja CSA93 z 3GB RAM i 32GB dyskiem za ok 330. Przesyłka oczywiście bezpłatna.
https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170212042406&SearchText=CSA93
Unboxing: https://www.youtube.com/watch?v=YAfV9mm1114
 
Ostatnia edycja:

sisimon

New member
witam, chciałbym się Was doradzić, potrzebuję jakiegoś urządzenia które podłączę pod HDMI w starszym monitorze aby oglądać rodzinne filmy z dysku twardego filmów bluray w formacie ISO ? Jednak chciałbym aby to urządzenie potrafiło odtworzyć ten film z ISO wraz z MENU i nawigacją płyty bluray. Które z tych urządzeń tu opisywanych to potrafi zrobić ? Wiem , że z płytami DVD ISO takiego problemu nie ma, jednak jak to jest z obrazami płyt bluray ? Świetnie by było jakby odtwarzało też pliki prosto z kamery SONY m2ts 50i i 50p. Które cudenko powinienem kupić ? pzdr

Otrzymałem informację że LibreElec Mini ma wsparcie do obsługi płyt ISO bluray. Czy ktoś ma to urządzenie i może to potwierdzić ?
 
Ostatnia edycja:

[Tigro]

Member
Poleciłby ktoś jakiś bezproblemowy box z portem USB do odtwarzania wszystkiego co rzucę w jego kierunku z napisami bez żadnych zająknięć, chrupnięć i problemów, niezależnie od typu pliku, typu formatowania nośnika i obecnej pogdy? :D Bo próby odtwarzania rzeczy przez USB w telewizorze już pewnie skróciły mi życie o kilka dni, bo częściej mam błędy związane z formatem audio/wideo niż udaje się coś ruszyć.

Nie potrzebuję żadnych funkcji sieciowych, streamingu, gier, aplikacji, obsługi telewizji internetowej, slotu na dysk czy czegokolwiek takiego. Chcę po prostu urządzenie z portem USB, na którym mam pewność, że jakiegokolwiek formatu wideo (najczęściej 1080p więc wsparcie 4k też mi niepotrzebne) i napisów nie będę próbował odpalić to ruszy bez zająknięcia i będzie płynnie chodzić plus możliwość opóźniania/przyspieszania napisów i zmiany ich wielkości z poziomu samego urządzenia. W skrócie - VLC w pudełku. Najlepiej tak do 400zł. Jest coś takiego?

Z tego co czytałem, Mede8er MED600x3D sprawdziłby się idealnie, ale niestety jest to cena już 150zł powyżej mojego budżetu, na co wpływ mają też pewnie funkcje sieciowe, których zupełnie nie potrzebuję i nie obsługuje h.265, a chciałbym jednak, żeby ten odtwarzacz posłużył mi lata :(

Czytałem też dużo dobrego o Egreat R6S Pro, ale dostać go teraz graniczy z cudem, a używki mnie nie interesują.

Istnieje coś co spełniałoby moje wymagania w takiej cenie czy raczej zostaje mi wybór: androidowe boxy z kodi (i ciągłe ryzyko, że coś nie ruszy, albo przytnie), albo dołożenie 150zł do Mede8era?
 
Do góry