Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

nicox

New member
Witam..
możecie mi polecić kilka odtwarzaczy sieciowych?
najlepiej na linuxie, a jeszcze lepiej z XBMC lub możliwością zainstalowania go :) ewentualnie android-zawsze to lepsze niz jakiś wbudowany pseudo system z którym nie da sie nic zrobić.
Do sieci podłączony najlepiej po kablu a nie WiFi

wymagania konieczne:
DLNA;
YT, iPLA, TvnPlayer;
HDMI, cyfrowe wyjście audio, analogowe wyście audio 6xRCA(ze względu na mój stary ampli);
sprawne odtwarzanie w formacie mkv, x.264, plus inne standardowe formaty
napisy do filmów;

dodatkowo ale nie koniecznie:
DVB-T, możliwość odtwarzania BD-ISO, port USB, czytnik BR/DVD, niski pobór prądu

znajdzie się wogóle coś co spełnia moje wymagania czy pozostaje budowa własnego HTPC?


kilka dni szukania i nie znalazłem nic co by mi pasowało więc teraz szukam czegos co ma:
DLNA;
YT, iPLA, TvnPlayer;
HDMI, cyfrowe wyjście audio;
sprawne odtwarzanie w formacie mkv, x.264, plus inne standardowe formaty +napisy do filmów;
DVB-T(wbudowany lub na dongle)

co polecicie?
 
M

mkarczewski

Guest
Wymiana Ariva 210 na...

Hej,

Okazało się, że rzeczona Ariva lekko (ale zauważalnie) przycina się przy odtwarzaniu dużych, rzędu 50GB, filmów 1080p. Raczej nie jest to problem dysku (bardzo szybki dysk serwerowy), ale wydajności pudełka.

Pytanie na co zmienić? Ma mieć możliwość włożenia dysku SATA, byłoby miło, gdyby obsługiwał napisy w formacie TXT, możliwie niedrogi. I tyle. Ktoś, coś?

A może, przy filmach tej wielkości, po prostu wypalić BD i odtwarzać bezpośrednio z PS3?
 

nicox

New member
który wybrać

w poszukiwaniu playera wybrałem kilka które mnie interesują:

model /procesor /dvbt
Xtreamer MK1170 /RTD1283DD 400 /-
EGreat M34A /SMP8635 300MHz /-
Ariva A200 /8626H 400 /-
Ariva 210 /RTD1073DD+ 400MHz /-
Ariva 210 Combo /M3602B 333 /+
Ariva 220 combo /M3602B 333 /+
Ariva 250 combo /M3606 400 /+
Ariva 150 combo /M3606 400 /+
Ariva 153 combo /dualcore? /T2

ze względu na cene wybrałbym Ariva 200A/210
ze względu na DVB-T którąś Arive combo
jak to jest z wydajnością tych modeli to może ktoś mi podpowie
zainteresowała mnie ta Ariva 153 combo ... ma DVB-T2 i ... dualcore?ale na str fergusona nie widzę jaki to chip/proc.
zależy mi na DLNA, odwtarzaniu video w dobrej jakości i dzwięku 5.1
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
a ja polecialem na Fergusona 153 combo ;/ bo nowy model plus DVBT2, DVBS i bałem się że zaraz ktoś go zwinie z aukcji ... mam ndzieje że nie będę żałował.

Jako odbiornik DVB-S/S2, DVB-C oraz DVB-T oraz DVB-T2 na pewno się sprawdzi, natomiast jako odtwarzacz plików multimedialnych... Tu będzie gorzej - pliki wideo o dużym bitrate są problemem dla zastosowanego w sprzęcie procesora... Zresztą producent nie kryje, że np. materiały kodowane H.264 tylko do 8 referencyjnych ramek...
 

nicox

New member
szukam dalej a tego fergusona oddam najwyżej :p
pytanie... playery na których układach brać pod uwagę a które odrazu wykreślić?

A9 2x1 AmLogic 8726-M3 +mali400
A9 2x1.5 AmLogic 8726mx +mali400
AmLogic 8626H 400
M3602B 333
M3606 400
RTD1073DD+ 400MHz
RTD1185DD 500
RTD1186DD 750
RTD1283DD 400
RTD1283DD 400MHz
SMP8635 300MHz
SMP8642 667
SMP8643 667
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
szukam dalej a tego fergusona oddam najwyżej :p
pytanie... playery na których układach brać pod uwagę a które odrazu wykreślić?

Masz sumarycznie dość "rozpustne" wymagania i obawiam się, że żadna z dostępnych na rynku konstrukcji nie spełni ich do końca. Oczywiście najlepiej brać pod uwagę sprzęt na najnowszych i najmocniejszych układach, czyli przykładowo Realtek 1186DD (firmware na Linuksie, 3D, DLNA, odtwarzanie plików wideo z dużym bitrate, bywają też z DVB-T, chyba większość Twoich warunków spełnia Xtreamer Prodigy) czy też Realtek 1195 (ARM, firmware na Androidzie, XBMC, 3D itd.) - odpowiedni wątek tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwar...115647-odtwarzacze-na-soc-realtek-1195-a.html.

Są też odtwarzacze na nowych układach ARM, np. Xtreamer Podigu 4K i podobne - wątek jest tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwar...-opinie-testy/115974-xtreamer-prodigy-4k.html.

Sugeruję też, abyś trochę poczytał na forum, bo większość informacji, które mogą być Ci przydatne jest tutaj poruszona, a nikt raczej nie będzie agregował dziesiątków wątków, aby dać Ci satysfakcjonującą odpowiedź....
 

nicox

New member
też doszedłem do takich wniosków że zbyt wygórowałem te wymagania sobie....
forum to i inne czytam od kilku dni i porównuje to co jest dostępne z używanego sprzętu na allegro,
nie potrzebuję 4K ani 3D, dvbt w sumie jako dodatek, ważne aby był dźwięk 5.1 i dobrze odtwarzał pliki np h.264 czy mkv kilka GB przez DLNA. Androida odrzuciłem(chociż na początku myślałem że to bedzie najlepszy wybór) właśnie po przeczytaniu opinii na forach nt. jakości HD audio i Video i problemami z XBMC. Szukałem z linuxem i/lub takie gdzie można wgrać custom firmware z klientem DLNA i np XBMC lub PLIMS (ipla itp), za niewielką kasę.Te co podałeś to ciut za drogie dla mnie.
 

nicox

New member
Mx iii

a co powiecie na to?
MX III
CPU:Amlogic S802 up to 2.0GHz (Cortex A9)
GPU:Octa core ARM Mali-450 GPU up to 600MHz
DDR3 1GB
fabrycznie Android 4.4.2 z możliwością wgrania Linux XBMC OpenElec.

 

chosen7

Member
Witam.
Mam nadzieje ze w dobrym temacie sie pytam:)

Mam dość sprzętu który nie wyrabia wysokiego bitrate'u. Telewizor przycina dźwięk gdy film puszcze w DTS'ie a bluray się zawiesza.

Chciałbym kupić odtwarzacz sieciowy który przede wszystkim odtworzy bez żadnego problemu DTS HD-MA. Filmy odtwarzam przez NASa ściągając Remuxy z wysokim bitrate'm w 5.1

Zastanawiałem się nad odtwarzaczami Premium - Dune HD Base 3D albo Popcorn Hour A-400. Co wybrać?
A może polecicie jeszcze coś innego ?
 
Ostatnia edycja:
a ja polecialem na Fergusona 153 combo ;/ bo nowy model plus DVBT2, DVBS i bałem się że zaraz ktoś go zwinie z aukcji ... mam ndzieje że nie będę żałował.

moim zdaniem najciekawszym obecnie na rynku urządzeniem z tunerem DVB-T2 jest Geniatech ATV 1220T2
Android tylko 2 rdzeniowy 4.2 ,ale radzi sobie dobrze z plikami i telewizją naziemną również, nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem po sieci jak i xbmc plus wtyczki typu weeb.tv
 

Kamyk79

New member
Witam!

Ja pare lat temu przechodzilem przez to samo. 3 urządzenia wymieniałem, bo żadne nie było w stanie uciągnąć "mojego" bitrate`u. No i jedynym wtedy urządzeniem na rynku jakie dało sobie rade był Dune Base HD. Mam go do dzisiaj i jestem z niego zadowolony, nie wiem czy da rade pociagnąć 50 Mbit/s bo używam jak na razie 28 Mbit/s, bo nie probowalem, ale wtedy byl to TOP 1.
Myślę, że idąc tym tropem Dune 3D HD powinien trzymać podobny poziom i być może jest to czołówka jeśli chodzi o odtwarzacze multimedialne. Dune produkuje bardzo dobre odtwarzacze i myślę, że jak ja bym miał wybierać to wybrałbym Dune`a. Mój tata kiedyś miał podobny dylemat i okazało się, że w Popcornie materiał nie szedł już tak płynie przy wysokim bitracie i Dune, który kupowałem wcześniej lepiej sobie radził niż Popcorn kupowany 2 lata później.
Wydaje mi się więc, że Dune może Cię zadowolić.

Pozdrawiam
Marcin
 
Witam. Jaki odtwarzacz byście mi polecili do odtwarzania filmów po DLNA z dysku podpiętego po USB z Routerem? Najważniejsze aby czytał wszystkie formaty video wraz z napisami. Poza tym łatwa obsługa, czarna obudowa i w miarę przyzwoita cena. Na dodatkowych funkcjach mi specjalnie nie zależy. Dodam, że będzie to chodziło ze starym tv hd ready i kinem 5,1. Pytanie czy jest sens kupować wypasiony odtwarzacz jeśli mój tv jest tylko hd ready? Czy kupić coś tańszego, a za kilka lat jak wymienię tv to wtedy też wymienić odtwarzacz na jakiś lepszy?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Ma już ktoś taką zabawkę?
Wholesale Tronsmart Orion R28 Telos RK3288 4G/32G android tv box - Alibaba.com
Specyfikacja wygląda na bogatą. 4GB RAM-u, najnowsza grafika Mali 764, Cortex A-17,RK 3288 Quad Core 2.0 GHz, ROM 32Gb, Bluetooth 4.0, WiFi a,b,g,n,ac 2,4/5 GHz, USB 3,0, polskie menu, chłodzenie pasywne.
Wydaje się, ze bebechy ma zacne. No i cena 136USD.
Plus 10,5 USD przesyłka z alibaby. Ale pewnie zaniedługo się pojawią z darmową przesyłką.
Może to wreszcie będzie zabawka androidowa, która bezproblemowo poradzi sobie z formatami dźwięku HD?
Jak by tak było, to kupuję od razu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hdtvp

New member
Konkretny odtwarzacz!

Cześć, potrzebuję konkretnych rzeczy w odtwarzaczu:
Wifi(ew. mam na usb), AAC, FLAC, MKV, napisy pobierane automatycznie TXT, przegladaka WWW, spotify, YT, radio internetowe, Torrent, chciałbym też zamontować mój dysk 2,5", oraz podłączyć zewnętrzny CD. Może mieć NAS, ale nie jest wymagany.
Może być to starszy sprzęt i używany. Chciałbym wydać ok 200zł. Co mogę kupić?
 
Ostatnia edycja:
Do góry