Xtreamer Prodigy 4K

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Sprzęt na pierwszy rzut oka wygląda solidnie, parametry naprawdę niezłe, ale o konkretach będzie można rozmawiać w połowie lutego, gdy rozpocznie się sprzedaż. Player ma kosztować 179 euro, obecnie firma prowadzi przedsprzedaż za 149 euro, dodając za free air mouse.

Jeżeli opis przynajmniej w 80 procentach odzwierciedli rzeczywistość, to może pojawić się całkiem ciekawego.

Chipset:
Processor: Mstar9180(w/Dolby+DTS) ARM Cortex-A9 Quad-Core/1.5GHZ

GPU:
Quad Core Mali-450

Memory:
FLASH: 8GB eMMC SDRAM: 2GB DDR3 HDD: 3.5" slot up-to 3TB

OS & UI:
Android 4.4 OS with special Xtreamer Launcher & UI with OTA upgrading
Multilingual support: English, Russian, French, German, Spanish, Hebrew,
Arabic, Chinese, Korean, Dutch, Portuguese, Polish & many more as
supported in Android 4.4


Wireless Connectivity:
802.11 b/g/n Wi-Fi AirPlay, Miracast and DLNA support

Video Output:
HDMI IN recording HDMI 1.4 4K*2K H.265/H.264 , 3D supporting

Audio Output:
HDMI 1.4 SPDIF optical

Power:
DC 12V, 2A adapter included (CE, FCC, CCC certified)

Supported Video Format:
H.264, H.265, MPG/MPEG/MP4, TS, M2ts, AVI, BD-ISO, 3D-MVC, DVD-ISO, WMV,
FLV, F4V, MKV, Xvid, DAT, VOB, AVS, 3GP, WebM, OGM, TP, TRP, MOV; RM/RMVB ..etc

Sound:
Supported Audio Format: MP3/WMA/WMV/APE/OGG/FLAC/AAC…etc
Dolby&DTS hardware decoding and 7.1ch passthrough

Supported Photo Format:
HD JPEG/BMP/GIF/PNG/TIFF

Peripheral Interface:
USB3.0 host X 1
USB2.0 host X 2
USB3.0 slave X 1
Multi Card Slot X 1
HDMI out X 1
Optical X 1
HDMI in X 1
Giga Ethernet LAN (10/100/100M/1000M RJ45) X 1
DC-in X 1
2.4G wifi 802.11. b/g/n
System optimization:
Airplay & DLNA by Airpin
XBMC Plugins & Repo
Setup Wizard

Innovative New functions:
HDMI IN recording
Can Support H.265 HEVC
Hardware Decoding

Requirements:
Gmail account, Minimum WiFi or LAN may be required to activate
Xtreamer Prodigy 4k features/updates with online services.
 

Attachments

  • Xtreamer-4K__85149_zoom.jpg
    Xtreamer-4K__85149_zoom.jpg
    7,8 KB · Wyś: 223

kwasior21

New member
Ehhhh gdyby nie ten android ..... widze ze wiekszosc idzie na latwizje i andka laduja a to niestety dyskfalifikuje takie urzadzenie .....
 

muzyk219

New member
android = dobry system jedyny jego minus to malo stabilny i ograniczony pod wzgledem dts hd ma i pochodne.
Potwierdzam w 100% Miałem i po ok pół roku zabawy miałem go dość.Sprzedałem ...
Takie urządzenia na Androidzie (producenci) muszą się jeszcze sporo nauczyć zanim ktoś kto chce w pełni korzystać z niego jak np. z Xtreamera 3 czy Mede8er'a 600(800) będzie chciał go kupić.
To że wiele osób to kupuje cóż... wielu osobom wystarcza a wielu nie. To ze sporo osób ironicznie pyta: co niby w tym systemie jest złego...? nie oznacza że jest dobry w urządzeniach od których sie sporo wymaga a to oznacza że ja np. wymagam nie zawieszania się, płynnego działania bez ŻADNYCH przeszkód. Niestety , dla mnei andronid, bo tak go określam, nienadaje sie do tego i nie przekonam sie dopóki nie zaskoczy mnie jakieś urządzenie o którym powiem: no, w końcu jest dobrze. Jak na razie, jestem daleki od takich słów...
 

jumper.as

New member
... Niestety , dla mnei andronid, bo tak go określam, nienadaje sie do tego i nie przekonam sie dopóki nie zaskoczy mnie jakieś urządzenie o którym powiem: no, w końcu jest dobrze. Jak na razie, jestem daleki od takich słów...
hmm... nie wiem jak działa android w tego typu urządzeniach ale np. w telefonach działa dobrze. Ja mam galaxy s3 od ok. 2 lat i nigdy nie miałem problemów z zawieszaniem się telefonu lub wolnym działaniem lub nie działaniem czegokolwiek na nim. Dodam tylko, że telefonu używam dosyć intensywnie, dlatego nie rozumiem twerdzenia, że "andronid się NIE NADAJE" Pozdrawiam :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem Androida w playerach multimedialnych, ale... Po pierwsze, Android w tego rodzaju urządzeniach to nie ten sam system, który znamy z telefonów czy tabletów. Co poważniejsi producenci dostosowują go maksymalnie do swoich urządzeń, skupiając się przede wszystkim na odtwarzaniu multimediów. Po drugie, wiele nowych układów SoC w androidowych playerach to jednak sporo mocy i przypadłości wieku dziecięcego powoli mijają - część z nich jest już dedykowana multimediom, wystarczy wspomnieć najnowszy układ Realteka 1195, o którym pisałem tutaj w osobnym wątku. Nie zgodzę się też z przedmówcą, że "ograniczony pod względem dts hd ma", bo Xtreamer w przypadku swojego najnowszego playera właśnie aspekt DTS HD MA podkreśla, ergo można wnioskować, iż nowy układ z wielokanałowym dźwiękiem najwyższej jakości nie ma żadnych problemów.

Przekonamy się jednak "w praniu", teraz możemy sobie tylko poczytać.
Xtreamer Prodigy 4K

Natomiast są już fizycznie na rynku playery na tym samym SoC, jak np. Ziodo i Kaiboer. Można sobie poczytać opinie na ich temat.

http://www.cnx-software.com/2014/12...-input-port-with-pvr-time-shifting-functions/

http://www.cnx-software.com/2014/05...oid-tv-boxes-powered-by-mstar-mso9180d1r-soc/
 

kwasior21

New member
Jak bedzie ogolnodostepny, przetestowany w oparciu o fakty to bedzie mozna sie zastanawiac nad zakupem. W chwili obecnej zapewnienia na kartce papieru sa niczym innym jak mydleniem oczu i zagrywka marketingowa :)
 

piechu

Member
Bez reklam
Do tej pory żaden producent nie wypuścił sprawnie działającego urządzenia multimedialnego (tv, streamer, mediaplayer) opartego na androidzie. I mimo zapewnień producentów nie sądze aby ta sytuacja uległa zmianie. Choć chciałbym się mylić.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Do tej pory żaden producent nie wypuścił sprawnie działającego urządzenia multimedialnego (...) Choć chciałbym się mylić.

Recenzje urządzeń obecnych już na rynku, choćby opartych na SoC Realteka 1195, czy omówionym wyżej układzie wskazują jednak, że nie jest źle, czyli trochę się jednak mylisz.

Wielokrotnie już na tym forum pisałem, iż zdecydowanie preferuję playery na układach dedykowanych multimediom i pracujących pod kontrolą firmware opartego na Linuksie (Realtek, Sigma. Marvell itp.), krytykowałem androidowe playery na słabiutkich układach, które kompletnie nie radziły sobie z plikami wideo o dużym bitrate, ale jednak technologie się zmieniają i idą do przodu - nowe układy są coraz lepsze.

Wystarczy sprawdzić choćby smartfony z wyższej półki - mój Galaxy Note odtwarza praktycznie wszystko, żaden bitrate mu niestraszny. Oczywiście gdyby producenci zastosowali w playerach najnowszej generacji Snapdragony czy zbliżone układy, to urządzenia te musiałby kosztować znacznie powyżej tysiąca zł, więc jakoś nikt nie kwapi się do takich eksperymentów rynkowych. Ale budżetowe SoC zaczynają sobie dobrze radzić i chyba w tym kierunku pójdzie rozwój stacjonarnych odtwarzaczy...
 

Jawosz

Member
A jak wygląda sprawa aktualizacji Xtreamer'ów ?
Wspierają swoje produkty ?
Dodatkowo czy maja jakiegoś dystrybutora w Polsce czy ew gwarancja bedzie polegac na odsyłaniu sprzetu do Chin ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Które urządzenia dokładnie masz na myśli?

Czytałem testy playerów na najnowszym Realteku firmowanych przez Blutimes, Mele i Kaiboera. Cecha podstawowa dotycząca wydajności, która do mnie przemawia i bardziej doświadczeni użytkownicy o niej wspominają: "Jellyfish 120 Mbps works no issue".

Sugeruję Wujka Google i "media player + Realtek 1195"
 

kwasior21

New member
No ale co z tego ze playerki łykaja jelfisha bez problemu jak urzadzenia potrafia dostac czkawki i to dosc czesto.Moj measy b4s mial 20% na kazdym z rdzeni rk3288 przy 120Mbps .... ladnie czysto az buzia sie smieje. A jak wlaczylem z nasa flacki to juz bylo niezbyt milo :/ Mocne sprzety, na prawde mocne ale niedopracowany soft ..... chinole maja to gdzies bo brak aktualizacji do nowego androida = wypuszczenie nastepnego badziewia = nastepne zyski ze sprzedazy ;) Nie obrazjac nikogo ;)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No ale co z tego ze playerki łykaja jelfisha bez problemu jak urzadzenia potrafia dostac czkawki i to dosc czesto.Moj measy b4s

Twój Measy to jednak bardzo budżetowy RK3288 i Mali T764... SoC RTD1195 to jednak zdecydowanie więcej...

Poza tym przykład .FLAC z NAS... Jest tyle zmiennych, choćby dotyczących sieci (jakość NAS, routera, nawet kabla i złączy), że nie może być przykładem.
 
Do góry