Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek50 ... produkty WD jak by się miały w moim zestawieniu?.

Przyznam, że jakoś nie pałam sympatią do playerów WD, przede wszystkim z uwagi na słabą konfigurowalność. Oczywiście odtworzą wszystko, ale już np. kwestia ustawień napisów pozostawia wiele do życzenia.

Testowałem sporo playerów, z ostatnich opartych na RTD1186 najbardziej przypadły mi do gustu: Xtreamer SW3, Mede8ery - MED800X3D i MED800X3D/WP, HiMedia serii HD900, Egreat R6S, Egreat R6S Plus Pro, Egreat R300 Pro. Oczywiście są jeszcze dziesiątki opartych na tym samym SoC, ale te charakteryzują się w miarę dopracowanym firmware, zaś np. Egreat R6S czy HiMedia wieloma pisanymi przez społeczności dodatkami, które wzbogacają funkcjonalność.

Osobiście, mimo kilku niedostatków, zostałem przy Sidewinderze 3 i nie mam specjalnych powodów do narzekania. Następna zmiana będzie dopiero, gdy pojawią się dopracowane układy dekodujące 4K.
 

sobiepa

New member
Dzięki gdybym chciał iść w Twoje ślady i wybór to pełna nazwa Twojego to Xtreamer Sidewinder 3 tak?.Czyli na moje potrzeby także by wystarczył pewno w zupełności.Tylko dziwi mnie trochę bo widzę,że on jest na androidzie,a gzdieś tu czytałem,aby raczej unikać z tym systemem playerów.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tylko dziwi mnie trochę bo widzę,że on jest na androidzie,a gzdieś tu czytałem,aby raczej unikać z tym systemem playerów.

Błąd. Xtreamer Sidewinder 3 nie jest na Androidzie - jest na Linuksie, jak każdy player na układach RTD1186. Ma Androida jako jedną z funkcjonalności, można go normalnie uruchomić, ale to raczej gadżet, bo w wersji bodajże 2.3. Ale gdy ktoś chce się pobawić...
 

sobiepa

New member
Mógłbyś jeszcze napisać:
1.Chciałem się upewnić choć pisze ,że odtwarza min.pliki iso BD czyli rozumiem,że duże pliki np 25Gb bez problemu odtworzy?
2.ww sprzęt ma wifi!.Czy jest możliwość po podpięciu z usb dysku 2,5 przesyłanie na ten dysk np.filmów z laptopa poprzez wifi?.Czy jeśli wogóle-to taki manewr da się zrobić ,ale na wewnątrz wbudowany dysk-wyczytałem,że można wewnątrz właśnie zamontować taki dysk.Czy tylko w tradycyjny sposób:dysk najpierw do kompa -przekopiować materiał-potem dopiero do odtwarzacza.
 

sobiepa

New member
Mógłbyś jeszcze napiać:
1.Czytam intensywnie szczegółowe opisy i dane ww sprzętów czyli dopiero znalazłem:Xtreamer Sidewinder 3 ,Xtreamer Prodigy Black ,Mede8er MED600X3D ,Mede8er MED800X3D .Oczywiście wszystkie pozytywnie piszą o płynności odtwarzania itd.Jedynie co to w przypadku Xtreamer-ów piszą o długim czasie startu??.Ale wszystkie mają bardzo słabe transfery /kopiowanie plików/czy to wifi czy po gigabajtowych portach LAN.Napisane nawet dokładnie..."Mimo zastosowania złącza USB w wersji 3.0 prędkość kopiowania plików z komputera na wbudowany dysk jest zdecydowanie niezadowalająca, gdyż wynosi ok. 19 MB/s w przypadku małych plików i ok. 32 MB/s w przypadku dużych plików. Z kolei prędkość kopiowania przez sieć to jedynie ok. 9 MB/s, chociaż urządzenie wyposażono w interfejs sieciowy w standardzie Gigabit Ethernet"... .
Czy to faktycznie prawda mógłbyś to potwierdzić??.Szczerze mówiąc mam roczny full wypas szybki router i myślałem w końcu zacząć budować szybką sieć i zacząć np od odtwarzacza multimedialnego.Myślałem zamiast latać z dyskiem zew.pomiędzy laptopem ,a playerem.Jeżeli te szybkości transferu faktycznie takie małe są to kopiowanie pliku np 5Gb bedzie tak strzelam-z pół godziny trwało??.To trochę wolno!!.To stawia po dużym znakiem zapytania istnienie sensu takiego przesyłania.

2.Czy dobrze myślę,że przy odtwarzaniu pliku np mkv z dst Hd-Ma ,oczywiście playerze podpiętym do ampli. i potem z niego do TV -to na wyświetlaczu amplitunera będzie napis o ścieżce dźwiękowej DTS HD-Master.Mam roczne Onkyo TX NR 515.
Dzięki za informacje i sorry za tak długi wpis.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1. Tak transfery są zgodne z podanymi danymi. Jeżeli jest dobry router i przyzwoita infrastruktura to można po kablu ciut więcej wyciągnąć. Niestety, to nie komputer, nie te magistrale, nie ta pamięć, nie te układy sieciowe - pisałem już o tym na forum kilka razy.
2. O ile Twój ampli ma wyświetlacz i taką funkcję... W tego rodzaju playerach możesz wybrać oryginalne źródło dźwięku, bez dekodowania w playerze - zdekoduje je dopiero ampli, czyli najlepsza wydajność i najlepsza jakość.
 

sobiepa

New member
Dzięki za informację od.ad 1.szkoda no ale cóż zrobić chyba niema innego wyjścia tylko się pogodzić z taka sytuacją i wziąć to na "klatę".
Za to ad 2.jestem zadowolony z takiej możliwości podłączenia myślałem,że player "musi" dekodować.A on może,a nie musi co w moim przypadku wystarczy.Mógłbyś jeszcze napisać gdzie Pisałeś o tych transferach bo tu jest"kilka"stron czytania.Dzięki za cenne rady i informacje.
.. i jeszcze czy standardem jest,że omawiane playery raczej nie "posiadają" wyświetlacza?.Czyli aby coś widzieć co się odtwarza /muzyka/lub szuka konkretnego utworu-to trzeba włączyć TV?.Ja to widzę na wyświetlaczu ampli.i szukając lub odtwarzając wszytko widzę bez włacznia TV.
 

sobiepa

New member
Dzięki za informacje wiem już co kupić dzięki poradom tutaj.Wybór raczej padnie na Xtreamer Sidewinder 3 SE jak zdążę kupić bo rzekomo już nie jest produkowany.Jak nie zdążę to
Xtreamer Prodigy Black choć on mi aż tak dobry nie potrzebny.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
odtwarzacz multimedialny

poszukuje odpowiedniego odtwarzacza plików do kwoty 600 zł ,zależy mi na tym aby obsługiwał dyski zewnętrzne do 2 tb i aby miał dekodery dzwięku dts tak aby pliki posiadające ten rodzaj dzwięku były odtwarzane przez hdmi na telewizorze mam z tym obecnie problem w odtwarzaczu telewizora 32 calowego kiepskiej marki podczas odtwarzania materiału z dts nie ma dzwieku .
nie mam doświadczenia z tego typu odtwarzaczami więc proszę o pomoc w wytypowaniu najlepszego do kwoty która podałem .
 

sobiepa

New member
....Ale wydaje mi się ,że wystarczy ze ZROZUMIENIEM przeczytać kilka stron do tyłu i tam Masz wszytko.Także propozycje dla mnie zawierały wszystko co szukasz. ... tak mi się wydaje moim skromnym zdaniem.
 

Tatarek111

New member
Czy ktoś z was miał już do czynienia z Popcorn Hour A410. Do tej pory uważnie czytałem forum i byłem praktycznie zdecydowany naMede8er MED1000X3D ale zauważyłem nowego Popcorna. Ze względu na to ,iż zależy mi na pełnym sterowaniu odtwarzaczem za pomocą tabletu(android) oraz względnie dobrej jakości dźwiękiem na wyjściu analogowym i możliwością montażu dysku wewnęcznego, w/w odtwarzacz zwrócił moją uwagę.
 

Iron112

New member
Proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza sieciowego , waham się między WD Live Media Player a Philips HMP5000. Zależy mi na tym, aby była odtwarzana jak największa ilość formatów( tu kłania się Philips , bardzo zresztą chwalony) , ale jednocześnie na dźwięku wysokiej jakości (np DTS HD MA, tu z kolei wydaje się że WD ma przewagę , ale nie jest to do końca potwierdzone-w innym wątku tego forum zadałem pytanie o możliwość przesłania przez Philipsa "surowego" dźwięku DTS HD na wyjście HDMI). Bardzo proszę o odpowiedzi
 

alabuz

New member
Obecnie posiadam proste kino domowe z odtwarzaczem dvd (cena ok. 500zł). Kino samo w sobie jest do d..y, ale ma radio, z którego często korzystam.

Postanowiłem zakupić w niedalekiej przyszłości zestaw głośnikowy philips fidelio e5. Tutaj pojawia się problem słuchania radia. Czy moglibyście polecić jakiś dobry odtwarzacz z tunerem radiowym lub podsunąć inne rozwiązanie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
kirek50
A co sądzisz o HiMedia Q10 II?

Nie wiem dlaczego tyle osób chce kupować słabo sprawdzone playery androidowe na układach ARM, o których wiadomo, że mają kłopoty z płynnym odtwarzaniem plików wideo Full HD z dużym bitrate? Przecież w tej cenia można kupić dobry sprzęt na Realteku 1186 i nie mieć problemów.

Szczegółowo czytaj tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1091154-post24.html
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kirek50
Ten Realtek 1186 pewnie jest O.K., tylko to procek sprzed ponad dwóch lat. A postęp niby jest. Nie ma jeszcze żadnego następcy tego 1186 w jakimś playerze?
Co do Androida, to jednak XBMC na KitKacie fajną zabawką jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek50
Nie ma jeszcze żadnego następcy tego 1186 w jakimś playerze?

Ani Realtek ani Sigma nie wypuścili jeszcze następców ostatnich swoich układów, choć ostatnie modele Popcorn Hour (Sigma) są bardzo rozbudowane i zmodrnizowane. Są oczywiście inne układy dedykowane odtwarzaniu multimediów, np. Marvell Armada (nie układy ARM), ale ceny sprzętu dość wysokie i raczej nie dające większych możliwości przy odtwarzaniu multimediów "legalnych inaczej", a zakładam, że o to chodzi. Taki Oppo 105D Darbee Edition to klasa dla siebie, ale kosztuje 1300 dolarów. Ogólnie na zachodzie widać tendencje do urządzeń obsługujących przede wszystkim streaming, pojawia się sporo nowych, są eksperymenty ze streamingiem 4K itp.

Co do Androida, to jednak XBMC na KitKacie fajną zabawką jest.

Albo się chcemy bawić, albo bezproblemowo odtwarzać wymagające materiały Full HD...
 
D

Deleted member 121090

Guest
No właśnie chcemy i to i to:)
Marvella znam, bo miałem Asusa O/Play BDS 700 z prockiem Marvell Qdeo.
Trochę słabszy niż Armada ale taki nowy BD kosztuje teraz 500zł.
 
Do góry