Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

bzylak

New member
Witam,

Wiem że było wiele tematów odnośnie odwarzaczy multimedialnych ale naprawdę nie potrafię dokonać wyboru urządzenia. Mam na myśli dwa:

WD TV Live Stream HD
Mede8er MED600x3D

Jeden jest o połowe tańszy od drugiego. Pytanie czy jest jakaś zauważalna jakoś odnośnie audio czy wideo? Czy będzie widać tą różnicę? Czy raczej nie przepłaczać? Co sądzicie? wszelkie dziękuje za każda informacje.

Pozdrawiam,
Artur
 

Masownik

New member
Pomoże ktoś z tym Asusem O!Play mini
Czy odpalę na nim DTS HD, DTS Core, DTS True, tylko żeby dzwięk był w tej jakosci na kinie domowym 5.0 bo będzie podpięty pod amplituner żeby mi nie konwertowało dzwięku w DTS na DTS 2.0 bo coś tak czytałem na zagranicznych forach.
Czy odpalę na tym bez problemu np 1080p Blu-ray Remux AVC DTS-HD MA 5.1
Wszystko z dysku usb będzie leciało..
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Pomoże ktoś z tym Asusem O!Play mini
Czy odpalę na nim DTS HD, DTS Core, DTS True, tylko żeby dzwięk był w tej jakosci na kinie domowym 5.0 bo będzie podpięty pod amplituner żeby mi nie konwertowało dzwięku w DTS na DTS 2.0 bo coś tak czytałem na zagranicznych forach.
Czy odpalę na tym bez problemu np 1080p Blu-ray Remux AVC DTS-HD MA 5.1
Wszystko z dysku usb będzie leciało..

Jasne że tak, wystarczy w ustawieniach audio playera ustawić HDMI RAW.
Tutaj jest temat o Asus O!Play MINI
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/68850-asus-o-play-mini.html
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam,

Wiem że było wiele tematów odnośnie odwarzaczy multimedialnych ale naprawdę nie potrafię dokonać wyboru urządzenia. Mam na myśli dwa:

WD TV Live Stream HD
Mede8er MED600x3D
Artur

Te odtwarzacze to różnica klasy. WD TV Live jest konstrukcją blisko czteroletnią na Realteku 1073DD. Mede8er jest blisko dwa lata młodszy, oparty na najnowszym Realteku 1186DD.

W skrócie: różnica będzie, jeżeli będziesz odtwarzał pliki multimedialne z dużym bitrate, bo WD nie wydoli. WD nie ruszy 3D i paru innych rzeczy.

Poczytaj:

http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/75277-wd-tv-live-streaming-hd-media-player.html

Mede8er MED600x3D - multimedialny sieciowy odtwarzacz 3D
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Te odtwarzacze to różnica klasy. WD TV Live jest konstrukcją blisko czteroletnią na Realteku 1073DD. Mede8er jest blisko dwa lata młodszy, oparty na najnowszym Realteku 1186DD.

W skrócie: różnica będzie, jeżeli będziesz odtwarzał pliki multimedialne z dużym bitrate, bo WD nie wydoli. WD nie ruszy 3D i paru innych rzeczy.

Poczytaj:

http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/75277-wd-tv-live-streaming-hd-media-player.html

Mede8er MED600x3D - multimedialny sieciowy odtwarzacz 3D

Nie jest na Realteku 1073DD
tylko na Sigma SMP8670AD
Western Digital TV Live [WDBGXT0000NBK-EESN]: specifications, reviews, discount offers and more | Hardware.Info United Kingdom
 

janusz

New member
Bez reklam
Czy egreat r6s będzie lepszy od dotychczas posiadanej Arivy 210, z której jestem zadowolony? Nie pootrzebuję Full3D z uwagi na pasywne 3D w TV wystarczy mi 3D halfOU. Może przyda mi się czasem WAV i FLAC (do 24b 192kHz), Ariva miała do 96kHz. Nie są mi potrzebne możl;iwości androifda ba mam w domu kilka urządzeń i nie potrzebyję w TV (miałem już mk808 i okazał się zbędny).
Czy jest szansa, że na dzięki lepszemu procesorowi jakość dźwięku (po optyku) i obrazu będzie choć odrobinę lepsza od całkiem dobrej w Arivie?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Czy egreat r6s będzie lepszy od dotychczas posiadanej Arivy 210, z której jestem zadowolony? Nie pootrzebuję Full3D z uwagi na pasywne 3D w TV wystarczy mi 3D halfOU. Może przyda mi się czasem WAV i FLAC (do 24b 192kHz), Ariva miała do 96kHz. Nie są mi potrzebne możl;iwości androifda ba mam w domu kilka urządzeń i nie potrzebyję w TV (miałem już mk808 i okazał się zbędny).
Czy jest szansa, że na dzięki lepszemu procesorowi jakość dźwięku (po optyku) i obrazu będzie choć odrobinę lepsza od całkiem dobrej w Arivie?

Ale przecież filmy 3D typu halfOU do rozdzielczości 1920x1080
powinny działać na posiadanej przez ciebie Ariva210.
 

sidi666

New member
Witam.
Miałem kiedyś badziewny odtwarzacz DVD Manty, który to czytał wszystko i odtwarzał polskie napisy w różnych formatach (w tym .txt) i mimo niepochlebnych opinii inne markowe odtwarzacze nie sięgały mu do pięt.

I teraz szukam nowoczesnego odpowiednika :)
Czy jest jakiś odtwarzacz BluRay, który oprócz filmów BR czyta DivX, MKV, same pliki m2ts itp. z polskimi napisami (.txt i .srt). Nie musi mieć funkcji sieciowych. Najważniejsze żeby czytał filmy MKV nagrane na płyty BluRay, z możliwością wyboru napisów i ścieżki dźwiękowej. Fajnie by było włożyć płytkę z 2-3 filmami MKV i zrobić sobie maraton filmowy :) Jest takie cudo?
 

Zivtam

New member
Witam. Potrzebuję odtwarzacza DVD lub Blu-Ray, oczywiście z wejściem HDMI i bardzo ważne, żeby miał port USB, którego mógłbym użyć do odtwarzania filmów wszelkiego rodzaju, w każdym formacie. Mój TV LG ma port USB, ale niektóre filmy, nie wiadomo dlaczego, nie działają. Niektóre MKV odczyta, a niektóre się wyłączą w połowie. Jaka jest różnica cenowa między dobrym odtwarzaczem DVD z takim USB a odtwarzaczem Blu-Ray też z takim USB? Które się opłaca bardziej w tym momencie? Na razie osoba korzystająca z tego odtwarzacza nie będzie używała płyt Blu-Ray, ale kiedyś, kto wie.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
sidi666 i Zivtam odtwarzacze Blu-Ray mają zabezpieczenie Cinavia
no i .MKV nie zawsze pójdzie dzięki temu zabezpieczeniu.
 
Ostatnia edycja:

garibaldi

Member
Mały player (DLNA/SMB) Sieciowy bez TV

Witam
Nie wiem czy takie urządzenie w ogóle istnieje ale zapytam się.
W pokoju mam wzmacniacz i kolumny i dostęp do mojej domowej sieci gdzie po DLNA i Sambie w Synology mam zripowane swoje i żony płyty CD. Chodzi mi o to czy istnieje taki player który zaloguje się do tej siedzi (nie ważne czy dlna i samba) i wyśle dźwięk po optyku/coaxial/chinch a jednocześnie nie będzie trzeba nim sterować poprzez podłączony TV przez HDMI ? Najlepiej aby miał jakiś niewielki wyświetlacz by pokazywał w którym jest aktualnie katalogu, jakieś ustawienia itd. Nawet nie musi być graficzny.
 

felis

New member
Witam
Czy któryś z odtwarzaczy posiadających kieszeń HDD (najlepiej taką do szybkiego montażu) obsługuje w niej dyski w formacie NTFS? Nie chodzi o dyski przez USB tylko właśnie te w kieszeni.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Witam
Czy któryś z odtwarzaczy posiadających kieszeń HDD (najlepiej taką do szybkiego montażu) obsługuje w niej dyski w formacie NTFS? Nie chodzi o dyski prze USB tylko właśnie te w kieszeni.
Pozdrawiam.


Wydaje mi się, że każdy powinien.
NTFS pozwala zapisać pojedynczy plik którego rozmiar przekracza 4 GB.
Przy aktualnych rozmiarach plików video taki rozmiar to norma więc obsługa dysku NTFS nie jest żadnym rarytasem :)
 
Do góry