Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli ktoś nie używał Dune HD Homatics Box R 4K Plus to raczej nie powinien się autorytatywnie wypowiadać. Amlogic S905X4-K w połączniu z opracowanym przez Dune firmware nie odbiega w normalnych zastosowaniach od Tegry + pełna obsługa AV1, HDMI2.1 i kilka innych różnic na plus. Podkreślam wersję "K" czwórki Amlogica - to ważne. Nadal doceniam w pełni Shielda, który mimo upływu lat jest nadal klasą dla siebie, ale technologie "idą do przodu". Znam "organoleptycznie" obydwa boxy i gdym dzisiaj miał dokonywać zakupu postawiłbym na Homaticsa lub poczekał do lata, gdy pojawią się dopracowane playery na Amlogic S905X5. No, chyba żeby Nvidia wydała nową generację Tegry...

A znasz Nvidie Pro ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z innej mańki.
Coś, co obsługuje PeCetową wersję przeglądarki (Chrome najlepiej) w 4k?
Tutaj w gre wchodzi już chyba tylko mini PC.

Przetestowałem chyba wszystkie przeglądarki ze sklepu Googla, ale żadna z tych mobilnych nie wygląda/działa tak dobrze, jak ta z PC.
Mam wpięty gamingowy PC do tv, działa jak marzenie, ale nie chce załączać tylko do przeglądarki.

Jak coś macie sprawdzonego, małego i taniego, ale tylko pod przeglądarke pecetową, to chętnie się zapoznam.
Ma działać szybko, płynnie. Nic więcej, tylko przeglądarka z Win11 (lub 10) Chrome + myszka. Żadne gry, filmy itd.
 

luck76

Well-known member
Z innej mańki.
Coś, co obsługuje PeCetową wersję przeglądarki (Chrome najlepiej) w 4k?
Tutaj w gre wchodzi już chyba tylko mini PC.

Przetestowałem chyba wszystkie przeglądarki ze sklepu Googla, ale żadna z tych mobilnych nie wygląda/działa tak dobrze, jak ta z PC.
Mam wpięty gamingowy PC do tv, działa jak marzenie, ale nie chce załączać tylko do przeglądarki.

Jak coś macie sprawdzonego, małego i taniego, ale tylko pod przeglądarke pecetową, to chętnie się zapoznam.
Ma działać szybko, płynnie. Nic więcej, tylko przeglądarka z Win11 (lub 10) Chrome + myszka. Żadne gry, filmy itd.
u mnie podłączam zdalnie lapka przez AirPlay i bdb to wygląda (przy czym przez Apple TV bo przez AirPlay wbudowany w TV mydlina).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można, ale równie dobrze mogę załączyć wpiętego już PC, ale centralnie smartfona jako Samsung De.X
Bardziej chodzi tu o coś niezależnego (malego) najlepiej pasywnego.
Jest tych miniPC od groma na win, ale nikt nie pisze o 4k i tylko o www.
Mam jeszcze HTPC, ale to też kobyła, wiatraki, ekrany itd.

Ten Apple TV jaką ma przeglądarkę, też jakieś cuda mobilne jak w sklepie Googla?

Przy PC w 4K na Win miniatury są małe, jest pełna personalizacja.
 

luck76

Well-known member
Ten Apple TV jaką ma przeglądarkę, też jakieś cuda mobilne jak w sklepie Googla?
Nie ma przeglądarki. On pozwala bezprzewodowo transmitować ekran komputera w wysokiej rozdzielczości. To nic innego jak klonowanie ekranu (albo drugi pulpit) bez konieczności zabawy kablami. Dzięki temu, że podaje kolor 4:4:4, czcionka na tv 4K wyświetlana jako 1080p wygląda bdb
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Inna kwestia to tv na którym korzystasz jeśli nie masz urządzenia Apple TV i chcesz bezprzewodowo wrzucać pulpit z kompa/telefonu. Osobiście na Sony widzę różnicę. Nie ma marki, która mogłaby w kwestii upscalingu pochwalić się lepszą jakością. Ba! Nie ma takiej, która mogłaby się równać :) LG w miarę ok, Samsung, Hisense, natomiast TCL daaaleko w tyle :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
AirPlay dobrze znam, ale (kiedyś) w kontekście strumieni audio i generalnie sprzętów stricte pod muzykę. Zresztą był cały eko system appla (iPhone, iPad, Macbook).
W tym wypadku chodzi mi tylko i wyłącznie o przeglądarkę, a z tego co widzę, nic nie jest w stanie przebić tej pod Windowsa, czy generalnie wersje pod PC (może być i Safari).

Jest tyle śmieci w tych sklepach googla i żadna nie spełnia w 100% funkcji, jak nie miniatury na pół ekranu, to brak któregoś przycisku (jak chociażby back).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego pozostaje miniPC. Mały, pasywny, wpięty na stałe do TV.
Niezależny od dużego PC, czy laptopa - tych nie chce docelowo wykorzystywać do korzystania z www pod tv.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem, wrócić do punktu wyjścia i poszukać minipc z obsługą stron www w 4k, w adekwatnej cenie do potrzeb, bo jednak zboczyliśmy z tematu ; )
Malina mnie juz nie interesuje.
 

Pazuzu_88

New member
Poszukuję odtwarzacza który odtworzy:
  • Plik .mkv ~80-90 GB
  • Rozdzielczość 4k
  • HDR 10+. Czy taki odtwarzacz jest w stanie przetworzyć plik z D Vision na HDR10 (Tv odczytuje tylko HDR10)
  • Dźwięk DTS-HD MA .
Całość chciałbym podłączyć do amplitunera (Yamaha rx-v479) który podłączony jest do TV (Samsung QN91B).

Po rozpoznaniu opcji widzę takie propozycje:
1. Amazon Fire TV Cube 3
2. NVIDIA Shield TV Pro
3. Dune HD Homatics Box R 4K Plus (lub tańszy Homatics Box R Plus 4K)
4. Zidoo Z9x
Zależy mi na możliwej prostocie instalacji, obsługi oraz na niewielkich wymiarach. Nie zależy mi na przesyłaniu sieciowym, wszystko planuję podłączać poprzez USB.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Poszukuję odtwarzacza który odtworzy:
  • Plik .mkv ~80-90 GB
  • Rozdzielczość 4k
  • HDR 10+. Czy taki odtwarzacz jest w stanie przetworzyć plik z D Vision na HDR10 (Tv odczytuje tylko HDR10)
  • Dźwięk DTS-HD MA .
Całość chciałbym podłączyć do amplitunera (Yamaha rx-v479) który podłączony jest do TV (Samsung QN91B).

Po rozpoznaniu opcji widzę takie propozycje:
1. Amazon Fire TV Cube 3
2. NVIDIA Shield TV Pro
3. Dune HD Homatics Box R 4K Plus (lub tańszy Homatics Box R Plus 4K)
4. Zidoo Z9x
Zależy mi na możliwej prostocie instalacji, obsługi oraz na niewielkich wymiarach.
Infuse Pro bez wysiłku
 
Do góry