Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jeśli to są kopie z tych płyt to spoko. Reszta wątpliwość jeśli nienprawną to przynajmniej moralną. Wyobraź sobie sytuację - prowadzisz firmę i produkujesz coś nad czym pracowałeś, wydałeś na to kasę, potem to opatentowałeś i sprzedajesz przy założeniu że muszą się Tobie zwrócić wydatki zarówno na R&D jak i na zakup maszyn i urządzeń do produkcji, materiałów, energii, wynagrodzeń, podatków, odsetek, różnic kursowych a dodatkowo musisz pokryć inne koszty które ponosisz (część produkcji nie wypaliła, nie znaleźli się chętni na produkt, itd). Musisz dodatkowo wygenerować kasę na przyszłe działania i zysk na poczet rozwoju firmy, rezerw no i dywidendy jako formy wynagrodzenia za zaangażowany kapitał i ryzyko biznesowe. I teraz wyobraź sobie, że kupuje taki Twój produkt jakiś cwaniaczek rozbiera go na części i chamsko zaczyna kopiować a następnie sprzedawać poniżej progu Twojej rentowności. To jest Twoim zdaniem OK?
Mówisz,że czasy pirackich VHS-ów,to już przeszłość ? ;)
 
Ostatnia edycja:

jurek341

New member

APPLE TV 4K WIFI + ETHERNET 128GB 3​

GENERACJI​

Witam co myślicie o tym sprzęcie recenzje ma wyśmienite chodzi mi o formaty audio co z kodi ?
 

luck76

Well-known member

APPLE TV 4K WIFI + ETHERNET 128GB 3​

GENERACJI​

Witam co myślicie o tym sprzęcie recenzje ma wyśmienite chodzi mi o formaty audio co z kodi ?
mam tą wersję w tym samym setupie i gen 1 32GB. Gra to zacnie jeśli chodzi o muzykę - rozpuszczam z niego po całym domu w multiroomie (AirPlay), co więcej materiały muzyczne Atmosie super brzmią :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Brak obsługi Atmos z zewnętrznego kontentu. Czyli mkv z atmosem nie puścisz z NAS albo HDD.

Apple nie obsługuje bitsrreamu w formatach bezstratnych audio.
To znaczy ,ze Atmos jest obsługiwany obojetnie na jego żródło o ile opiera się na DD+ a nie na Dolby True HD , nie obsługwany jest również w passtrough DTS HD MA.
Nie ma znaczenia żrodło (NAS , HDD czy stream) tylko format sygnału.

Jak nie masz na NAS zarchiwizowanej biblioteki własnych BD UHD albo kradzionego contentu, to nie robi czy to czy ATV
Jesli ktoś chce się opierać jedynie na platformach streamingwych to całkowicie wystarczy Fire stick 4k max , którego mozna juz kupić w promocjie za ok. 250 zł.Radzi sobie z nimi swietnie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

mruczek66

New member
Witam. Proszę o pomoc w wyborze tv boxa. Potrzebny mi do Tivimate i telewizji w strimingu. kodi i apki typu canal+, hbo, netflix itp. Nie gram i sporadycznie korzystam z dysków zewnętrznych. Kiedy już myślę, że dany odtwarzacz jest odpowiedni to w opiniach o nim znajduje coś negatywnego. Telewizor ma w miarę nowy TCL.
 

mruczek66

New member
mam mi boxa i lepiej działa jak telewizora. xiaomi box zaczął się samoczynnie restartować(jest to wkurzające np. podczas meczów) i działa coraz gorzej. shield czytam, że to "stary" odtwarzacz a chce go mieć na kilka następnych lat. myślałem o nokia 8010, albo Homatics Box R Plus 4K. 600 zł to raczej max.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
myślałem o nokia 8010, albo Homatics Box R Plus 4K. 600 zł to raczej max.
Obydwa wybory dobre. Nokia oparta na Amlogic S905X4-K, GPU: ARM Mali-G31 MP2. Ma 4GB RAM (DDR3) i 32GB Flash, obsługuje Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, DTS. Bluetooth 5.0, Wi-Fi 6 (WLAN 802.11a/b/g/n/ac/ax). Na polskim Amazonie kosztuje 500 zł, możesz potestować do 30 dni z zwrócić. Poza tym pewna dwuletnia gwarancja. Z opinii na forach wynika, że nie ustępuje Shieldowi.

Te same parametry ma Dune HD Homatics Box R 4K Plus. W wersji Dune box kosztuje ok. 700 zł, ale firma Dune znana jest ze swojej dbałości o aktualizację firmware i w miarę szybkie poprawki zauważonych bugów. Praktycznie jest dwusystemowy, bowiem mamy Android TV i Dune HD oparty na Linuksie. Ma swój własny interfejs (Dune Media Center) i różne dodatki.

I Homatics Box R 4K Plus w wersji podstawowej. Parametry sprzętowe takie same jak dwa powyższe, cena 600-650 zł.

Jeżeli trzeba zaoszczędzić to dobrym wyborem będzie Nokia, jeżeli może być trochę drożej to wersja Dune Homaticksa.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z opinią na forach można się dowiedzieć wielu bzdur 😜 wszelkie s905x4 nie mają polotu do shielda mimo iż ten jest już co najmniej zabytkiem... Porównanie na własnej skórze!
Używam s905x4, systemu w tcl i shielda na codzień! Tylko Shield zapewni Ci przyjemność w użytkowaniu 😊
 

luck76

Well-known member
Z opinią na forach można się dowiedzieć wielu bzdur 😜 wszelkie s905x4 nie mają polotu do shielda mimo iż ten jest już co najmniej zabytkiem... Porównanie na własnej skórze!
Używam s905x4, systemu w tcl i shielda na codzień! Tylko Shield zapewni Ci przyjemność w użytkowaniu 😊
Dokładnie, w Androidowym środowisku tylko Shield. Te wszystkie procki w innych boxach mulą potwornie. Tegra to super Procek. Apple TV sprzed 7 lat lepiej sobie radzi od tych innych.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeżeli ktoś nie używał Dune HD Homatics Box R 4K Plus to raczej nie powinien się autorytatywnie wypowiadać. Amlogic S905X4-K w połączniu z opracowanym przez Dune firmware nie odbiega w normalnych zastosowaniach od Tegry + pełna obsługa AV1, HDMI2.1 i kilka innych różnic na plus. Podkreślam wersję "K" czwórki Amlogica - to ważne. Nadal doceniam w pełni Shielda, który mimo upływu lat jest nadal klasą dla siebie, ale technologie "idą do przodu". Znam "organoleptycznie" obydwa boxy i gdym dzisiaj miał dokonywać zakupu postawiłbym na Homaticsa lub poczekał do lata, gdy pojawią się dopracowane playery na Amlogic S905X5. No, chyba żeby Nvidia wydała nową generację Tegry...
 
Do góry