Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

lgawron

New member
Ja z powodzeniem korzystam z KMPlayera. Player ma wbudowane wszystkir kodeki i od czasu jego zainstalowania skonczyly sie wszystkie moje problemy z odtwarzaniem filmow. Mozna jesli komus tnie sie 1080p skorzystac dodatkowo z CoreAVC, ale nie jest to konieczne.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

aniulka

New member
Mam procesor pentium 4 2.0 Ghz, 512 ramu nieznanej firmy, His radeon 9550 i płyta matsonica na starym chipsecie. U mnie filmy hdripy 720p dobrze działają na programie SMPlayer (...) W ustawieniach musiałem zmienić w wydajności: pozwól na pomijanie klatek pojedynczych, automatyczna synchronizacja Audio/video oraz wyłączyć filtr loop. Materiałów 1080 nie sprawdzałem. Jest to dobra alternatywa dla CoreAVC bo decoder bardzo dobry na słabych kompach ale płatny. Filmy 720p naprawde dobrze śmigają wraz z napisami zewnętrznymi.
P4 2.8GHz, 512MB RAM SDR 133MHz, Matrox G550 32MB i filmy 720p działają w Smplayerze pod linuxem z ustawieniemi jak powyżej. Nawet nie przyszłoby mi do głowy, że to może chodzić na tak słabym sprzęcie. Dzięki User27 za Twój post.
 

pkomp

New member
no jakie dobrze skoro zezwalasz na pomijanie klatek?ja takie coś (720p) odpalam na pentium m 1.6GHz i jakiejś padlinie intela(grafice jesli można to wogóle tak nazwać) - i owszem chodzi ale zdaża się pomijanie klatek a to już znaczy że nie chodzi dobrze
 

aniulka

New member
no jakie dobrze skoro zezwalasz na pomijanie klatek?ja takie coś (720p) odpalam na pentium m 1.6GHz i jakiejś padlinie intela(grafice jesli można to wogóle tak nazwać) - i owszem chodzi ale zdaża się pomijanie klatek a to już znaczy że nie chodzi dobrze

Nie widzę żadnej różnicy w przy włączaniu/wyłaczaniu tej opcji. Inna sprawa, że karty Matroxa pozwalają na pracę w trybie overlay jedynie w rozdzielczości 1024x1024 (ograniczenie sterowników Linuxa), dlatego muszę uruchaniać Smplayera z parametrem: scale=1024:-2

A karty nie zamierzam zmieniać, bo do grafiki i trybu dwumonitorowego nie wymyślono nic lepszego.
 

Smołek

New member
mam dwa pytania
po pierwsze czy mógł by ktoś zerknąć czy dobrze mam skonfigurowaną zakładkę output w ffdshow (obecne ustawienia w załączniku)

po drugie mam problem z odtwarzaniem plików wav wyżej niż stereo
filmy odtwarzają mi się poprawnie, wielokanałowo a pliki dźwiękowe nie.
Wielokanałowy wav staje się przestrzenny tylko gdy w powerdvd zmienię podczas odtwarzania pliku, opcję output na truetheater Sorround. amplituner wtedy pokazuje dalej źródło dwu kanałowe pomimo że słychać wielokanałowo (jeśli chcę go odtworzyć jeszcze raz to ustawienie powerdvd wraca na domyślne stereo). W żadnym innym playerze nie udało mi się 'uprzestrzennić' tego pliku
...


komp z kartą 9600gt
połączenie hablem hdmi
ampli onkyo 608
tv c8000 46'
plik dźwiękowy Sound Effects - THX (Dolby Digital AC-3 Helicopter).wav 5,11MB w atrybutach ma AC
 

Attachments

  • ffdshow.jpg
    ffdshow.jpg
    20,1 KB · Wyś: 96
  • audio.jpg
    audio.jpg
    13,6 KB · Wyś: 91
Ostatnia edycja:

Gunio77

New member
Toshiba 40sl733 i GTS450 Gainward 1 GB - źle wyświetla się obraz

Toshiba 40sl733 i GTS450 Gainward 1 GB - procek Phenom xII 550 - windows 7 64 bit
mam podłączony zwykły monitorek i na nim wszystko działa bez proble, a jak mam podłączony tv poprzez HDMI - to jak puszczę np tyoutube obraz w HDto po jakimś czasie wyłącza się tv - mig co jakiś czas ze zmienioną rozdzielczością i dzinych kolorkach - lipa.
Czy ktoś może wiedzić o co chodzi?
 

infinitimind

New member
Ja z powodzeniem korzystam z KMPlayera. Player ma wbudowane wszystkir kodeki i od czasu jego zainstalowania skonczyly sie wszystkie moje problemy z odtwarzaniem filmow. Mozna jesli komus tnie sie 1080p skorzystac dodatkowo z CoreAVC, ale nie jest to konieczne.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ja tylko chciałem napisac iż ta konfiguracja w mojej opinie jest najlepsza z Core AVC dla osób posiadających GeForce with CUDA bo Core wspiera CUDA. Instalacja KMPlayer rozwiązuje problem z wszystkimi kodekami i nie trzeba zaśmiecać systemu jakimiś paczkami w których są same śmieci, doinstalować tylko Core AVC Professional i cieszyć się FullHD przy obciążeniu procka 10%.
Ja używam tego na lapku i nic się nie grzeje, nie przycina a już obejrzałem miliony filmów mkv ;)

PS. Core AVC Pro obsługuje wielowątkowość.
 

Ronald

New member
Witam,

To mój pierwszy post na forum, jeżeli identyczny problem był już poruszony proszę o pomoc. Jeżeli nie, proszę o pomoc :)

Mój sprzęt to:
Asus Eee PC 1201NL
ION + GF9400,
3GB RAM'u
Win 7 32bit

Problem dotyczy filmów HD, 720p i 1080p. Jak nie trudno się domyślić - tną się. Ktoś mógłby pomyśleć że to normalne, ale nić bardziej mylnego już "takie" parametry starczają aby film chodził płynnie bez żadnych przycinek - 1080p ponad 10Mbps przez HDMI na osoby monitor i ani jednej klatki nie gubiło - no właśnie nie gubiło bo od ostatniego formatu ni jak nie potrafię przywrócić konfiguracji sprzed reinstalacji systemu!

Do odtwarzania używam:
KM PLayer 3.0.0.1439
CoreAVC.Professional.Edition.v1.9.5-EDGE
Najnowsze sterowniki do ION'a pobrane z nvidia.pl (samo wykryło co za sprzęt i co za sterowniki trzeba pobrać)

Kiedyś przed formatem miałem starsze sterowniki starsze wersje odtwarzacza i kodeków i wszystko śmigało bez problemu! Teraz dzwięk się rozjeżdża, klatki się gubią - no oglądać się poprostu nie da.
Gry - tak jak przed formatem śmigają bez problemu więc to wina programu lub ustawienia kodeków...

Ktoś ma jakieś rady? Będę wdzięczny za pomoc ;)

Konfiguracja KM Playera wygląda nastęująco:
 

Attachments

  • użycie dekodera.JPG
    użycie dekodera.JPG
    104,9 KB · Wyś: 85
  • wewnętrzny.JPG
    wewnętrzny.JPG
    83,1 KB · Wyś: 87
  • zewnetrzny.JPG
    zewnetrzny.JPG
    108,3 KB · Wyś: 89

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Zassaj starsze stery do iona (te sprzed 2xxx czyli np. 197xx) bo u mnie na gt240 od sterów wyższych niż 197.45 dzieją się cuda (ale nie nvidia...) z filmami - to nie jest nawet gubienie klatek tylko jakieś "electro boogie", nawet przez sekundę filmy płynnie nie chodzą a wykres w mpc-hc pokazuje...prostą linię, jakby wszystko było ok. Na starych sterach 197.45 lata wszystko ok. Stery 266xx to totalna porażka.
 

Ronald

New member
Zainstalowałem "197.16_notebook_winvista_win7_32bit_international_whql"
Żadnych zmian :( Tak mnie to irytuje ze aż ręce opadają !
 

admire

New member
...laik próbuje rozgryźć tajemnice współpracy TV-LCD z komputerem...

Panowie, próbuję ogarnąć „niezbędne minimum”. Po przewertowaniu wielu forów wyklarowały mi się takie konkretne pytania – będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi!

1. Zdałem sobie (niestety dopiero niedawno) sprawę, że divxy, xvidy itp. mogą mieć bardzo różne rozdzielczości (np. 640x272, 640x360, 720x576, 704x288, itp) ale wszystkie one są poprawnie wyświetlane na standardowym monitorze kompa.
O co więc trzeba zadbać, by także TV-LCD podłączony do kompa pokazywał materiał dokładnie tak jak monitor komputera – tzn. filmy wszelkiej maści np. mpegi, aviki, divx, xvid, voby, i wszystkie inne popularne formaty łącznie z DVD oraz zdjęcia statyczne (JPG, tiff…)wyświetlały się maksymalnie wpasowane w ekran, w poprawnych proporcjach i bez zniekształceń (np. przycinania, rozciągania, itp.) – przeglądając fora widzę, że jest to niestety częsty problem.
2. Dlaczego czasem film puszczany z PC na TV LCD wyświetlany jest bez napisów podczas gdy na standardowym monitorze napisy widać?
3. Czy przy oglądaniu 50” TV z odległości około 4.5 m widać różnice pomiędzy HD Ready i Full HD? A jeśli nie, to czy są jakieś powody, dla których warto jednak zakupić FullHD?
4. Jakie parametry TV-LCD są obecnie „w miarę przyzwoitym standardem minimum” (nie chodzi mi o top-tech-nowinki tylko o wielkości poniżej których „nie wypada” raczej schodzić by nie bolały oczy)?
a. Jasność [cd/m2]
b. Kontrast
c. Czas reakcji matrycy
5. W czym w praktyce (nie w teorii) TV 100 Hz będzie lepszy od 50/60Hz ? (szczególnie chodzi mi o sytuację gdy źródłem filmów będzie komputer). Czy więc rzeczywiście warto mieć 100 Hz? W jakiejś instrukcji wyczytałem, że w trybie pracy z komputerem częstotliwość i tak jest ~60Hz – czy to prawda? (wydaje mi się, że przy pracy z komputerem przy 60Hz oczy mogą się już mocno męczyć)
6. Jeżeli moja obecna karta grafiki (zintegrowana z płytą główną Ga-8I945GMF) ma tylko wyjście d-sub i obsługuje rozdzielczość 1280x720 (ale nie obsługuje 1920x1080) - to czy z dużym prawdopodobieństwem będę mógł uzyskać „zadowalający” obraz tylko na TV HD-ready (ale już nie Full-HD)?
7. Jaką kartę grafiki polecilibyście do pracy z TV-LCD FullHD? Dodam, że chodzi tylko o oglądanie filmów (zero gier) – możliwie najlepszy stosunek jakości do ceny.
8. Jaką trzeba kupić kartę by sygnał obrazu Full-HD (np. z TV, kamery lub z odtwarzacza Blue-ray) móc przechwytywać i rejestrować bezstratnie na HDD?
9. Jakie są zalety każdego z tych dwóch połączeń PC–TV: 1) przez d-sub 2) HDMI lub DVI?
10. Kiedy konieczny jest w TV tuner DVB-C a kiedy tuner DVB-T z dekoderem MPEG4?
11. Czy dla każdego TV HD-Ready „natywna rozdzielczość matrycy” jest taka sama i wynosi zawsze 1280x720 (niezależnie od sposobu podłączenia do źródła) ? – jeżeli nie to jak ją sprawdzić?
12. i przy okazji … co to jest overscanning? I o co chodzi z powiększaniem obrazu przy podłączeniu HDMI?

Na koniec dodam, że rozważam zakup TV-LCD Full-HD 42” lub HD-Ready 50” (modelu ani producenta jeszcze nie wybrałem – ewentualnie mile widziane sugestie do 2.500 pln). Źródłem przez długie lata będzie głównie komputer (DVD, divx, itp…) oraz zwykła analogowa (osiedlowa) kablówka (nie mam dekodera tylko zwykły kabel jak od anteny). Obraz będzie oglądany zawsze z odległości prawie 5 metrów.

Dziękuję i pozdrawiam!
Marek
 

grzeseik

New member
1. w podanych rozdzielczosciach sa rozne proporcje, a zauwaz ze monitor/tv ma stale proporcje. wniosek: jezeli kazda rozdzielczosc (w rozumieniu film o odpowiadajacej rozdzielczosci) widzisz na pelnym ekranie, bez paskow to albo:
a) obraz jest powiekszony przez co nie widzisz jego czesci (np bokow w rozdzielczosciach typu 700x200) - mniejsze zlo
b) obraz ma zmienione porporcje - ktorys z wymiarow zostal rozciagniety - wieksze zlo.
jesli chcesz widziec wszystko i bez znieksztalcen to nalezy pogodzic sie ze czesto pojawiac sie beda czarne paski (poza rozdzielczosciami proporcjonalnymi do rozdzielczosci TV). jak to zrobic? w TV jest zoom - poprobuj. w komputerze playerki tez maja takie funkcje - sa tez np zoom best fit. generalnie opcja full screen powinna dobrze wszystko dobrac o ile gdzies nie zaznaczone jest ze ma przeskalowywac (rozciagac, dopasowywac obia wymiary do wymiaru wyswietlacza).
to co czytasz ze bywa problemem to wydaje mi sie sa zale uzytkownikow ze ich tv nie dobiera tych wymiarow automatycznie. coz... byloby fajnie, ale wile pracy z dopasowaniem chyba nie ma. jesli chcesz podawac sygnal z komputera to masz mozliwosc obejsc algorytmy telewizora i obraz dostosowac playerem (wiecej opcji).
2. moze sa na obcietej czesci obrazu? albo komputer gdzies je przesowa (np nizej)?
3. sam sprawdz. matrowka, pen z materialem w obu rozdzielczosciach i do sklepu. ogolnie rzecz biorac 50" poleca sie na 3-3.5m aby w pelni docenic fhd.
fhd tak czy inaczej warto kupic bo jak bedziesz mial fotel to podsunisz sobie blizej niz 4,5m ;)
4. sprawa dosc indywidualna zarowno od strony uzytkownika jak i produkty. producentom nie ma co za bardzio wierzyc w ich pomiary (np kwestia kontrastu wrkoczyla na poziomy tylu zer ze chyba nik na to nie patrzy). pozatym czasem slychac opinie ze pomiar pomiarem ale w odbiorze bywa ze TV o gorszym parametrze wyswietla lepiej (mp czern w przypadku LCD vs plazma)
6. d-sub to analog. od strony kompa moze i obsluguje hdready, ale w tv nie ma takiego portu - standardowo analog to zlocze "euro" - a ono (jak sie myle to niech ktos prostuje) ma jeszcze nizsza rozdzielczosc.
7. cos taniego - no moze nie na maska najtanszego, ale nie warto powyzej 200-300zl wyskakiwac.
8. jak ma nagryac z tv to musi byc z tunerem tv. co do kamery i odtwarzacza to juz nie jest takie oczywiste. kamere byc moze da rade przez usb podpiac? zalezy od softu (moj aparat tak moze).
9. d-sub - gdy tv nie ma wejscia cyfrowego
hdmi/dvi - wysokie rozdzielczosci, cyfrowa korekcja - zdecydowanie lepsza jakosc
11. zdaje mi sie ze dla kazdego tv natywna jest maksymalna rozdzielczosc. widizales kiedys jakikolwiek wyswietlacz ktory wygaszalby czesc linii? gdy rozdzielczosc sygnalu jest mniejsza to...
12. TV za pomoca algorytmow sztucznie podnosi te rozdzielczosc - wychodzac z zalozenia ze lepiej pokazac np dwie sasiednie linie tak samo niz gdyby jedna z nich byla wygaszona - to tak na chlopski rozum.


co do TV - 42" na 4-5m to zdecydowanie za malo. wiekszosc (ubieglorocznych) modeli ma odwrotnie - 42" hdready, 50" full hd.
jak dla Ciebie polecilbym
a) co najmniej 50" (a najlepiej wiecej)
b) zdecydowanie fhd
c) to juz duzo zalezy od warunkow jakie masz (popatrz w watki z zapytaniami "jaki TV" w ankiete jaka ludzie wklejaja) ALE jesli nie masz mocno naslonecznionego pokoju to plazma zamiast LCD np Panasonic TX-P50X20 lub LG 50PK250
 

pkomp

New member
ronald

zainstaluj kodeki z shark007.net włącz DXVA i powiedz czy coś się zmieniło

ps.Ktoś pisał że core AVC obsługuje wielowątkowość - co z tego skoro to nikogo kto ma kartę obsługującą DXVA nie obchodzi?
 

infinitimind

New member
ronald

zainstaluj kodeki z shark007.net włącz DXVA i powiedz czy coś się zmieniło

ps.Ktoś pisał że core AVC obsługuje wielowątkowość - co z tego skoro to nikogo kto ma kartę obsługującą DXVA nie obchodzi?

jeżeli ktoś ma taką kartę to nie obchodzą go też kodeki bo wszystko idzie po karcie, jedyne co go obchodzi to dobre sterowniki. Już zapodawałem filmy mkv po DXVA i zawsze były jakieś artefakty w jednym na kilka filmów. Jeżeli ktoś ma wielordzeniowca a nie ma takiej karty to CoreAVC Pro rdzenie wykorzysta w 100% w dodatku to bardzo szybki kodek. A jeżeli ktoś ma CUDA na swojej karcie to karta będzie dekodowała przez CUDA a nie przez DXVA i nigdy nie będzie miał artefaktów i problemów z x264 zgranymi różnymi sposobami.

Ronald! Wejdź w konfigurator CoreAVC i włącz CUDA!



Żeby nie być gołosłownym.
Poniżej zrzut z odtwarzania filmu 1080p Avatr (sampel 8 963 kbps), w tle działający antyvirus, otwarte 10zakładek Chrome i foobar2000.

 
Ostatnia edycja:

dred1975

New member
Zainstaluj sobie Splsh PRO player i skonczy sie problem z kodekami(ma wbudowane swoje) brakiem płynności i słabą jakością obrazu szukaj w googlach na stronach mirillis (niestety nie moge dodac linka) .Player jest po polsku bardzo prosty obsługuje napisy i ma wspomaganie akceleracji z karty graficznej jak dla mnie rewelka działają płnnie piki z bitrate 35Mbit a procek ledwie pracuje na 8%:)
 

infinitimind

New member
Zainstaluj sobie Splsh PRO player i skonczy sie problem z kodekami(ma wbudowane swoje) brakiem płynności i słabą jakością obrazu szukaj w googlach na stronach mirillis (niestety nie moge dodac linka) .Player jest po polsku bardzo prosty obsługuje napisy i ma wspomaganie akceleracji z karty graficznej jak dla mnie rewelka działają płnnie piki z bitrate 35Mbit a procek ledwie pracuje na 8%:)

Właśnie zainstalowałem ten programik na moim lapku. I musze powiedzieć jedno. Program gniecie wszystko co do tej pory używałem! Łącznie z KMPlayerem plus kodek Core. Bardzo prosty w obsłudze, procek 10% użycia przy FHD. Dużo opcji do skonfigurowania.
Czasami warto dowiedzieć się czegoś nowego :D
 

satanica

New member
czy ktos wie czy jest mozliwosc na kartach Radeona ustawienia 23.976 fps (opcja 23 herce) tak jak w nvidii,
padla mi karta geforce i nie wiem czy mam kupic radka w zamian, bo cenowo i wydajnosciowo lepiej wypada.
Czytalem troche na zagranicznych forach i ludzie maja z tym problemy na kartach ati.
 
Do góry