Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam konkretne pytanie. Czy przy odtwarzaniu z komputera filmu 720p na plazmie 42" HD Ready (połączenie kablem dvi-hdmi) jakosc wyświetlanego obrazu znacznie rożni się, niż gdybym owy film odtwarzał na HD Playerze podłączonym do plazmy kablem hdmi-hdmi? Czy warto w taki HD player inwestowac skoro docelowo miałem zamiar podłączyć plazmę do kompa (dvi-hdmi) w celu oglądania filmów?
 

morzin123

New member
Pewnie jeżeli już sie różni to nieznacznie. Skoro masz zamiar z kompa puszczać filmy na tv to po co ci inne urządzenie to samo czyniące? (odtwarzacz HD). Ja kupiłem odtwarzacz HD po to by wyłączyc kompa przy oglądaniu filmu na tv + redukcja prądu + wieksza wygoda.
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie jeżeli już sie różni to nieznacznie. Skoro masz zamiar z kompa puszczać filmy na tv to po co ci inne urządzenie to samo czyniące? (odtwarzacz HD). Ja kupiłem odtwarzacz HD po to by wyłączyc kompa przy oglądaniu filmu na tv + redukcja prądu + wieksza wygoda.

W tym przypadku chodzi mi o złącza. dvi-hdmi (komputer) vs. hdmi-hdmi (HD Player). Czy różnice są na tyle widoczne żeby zainwestować w odtwarzacz
 

ireo

New member
PMB (Sony) źle odtwarza format AVCHD

Drodzy,
robię tak:

1) filmuję kamerą Sony HDR-CX350VE
2) filmik przerzucam na dysk przez USB
3) otwieram programik PMB i widzę ikonkę mojego filmu (.m2ts)
- ale odtwarzanie się rwie, nie ma płynności ruchu, więc -
4) otwieram jeszcze dodatek do PMB, który nazywa się "Player for AVCHD", i...
- nic. tzn. ten "player" w ogóle nie widzi filmu, tylko pokazuje komunikat, że:
"cannot find any media recorded in AVCHD format"

na wszelki wypadek sprawdzam format filmiku, okazuje się że jest to AVCHD 1080i. tak jest ze wszystkimi filmami, nie dają się prawidłowo odtworzyć. nie próbowałem konwertować do mp2 czy czegoś. dodatki do WinXP mam zainstalowane (m.in. Service Pack 3 oraz "usługę jakąś-tam" Microsoftu, która rzekomo miała usunąć problemy z odtwarzaniem AVCHD, ale nie usunęła)

czy ktoś może coś doradzić? czegoś nie zaistalowałem, nie zrobiłlem, nie przeczytałem na forum?
 

lukilodz123

New member
W tym przypadku chodzi mi o złącza. dvi-hdmi (komputer) vs. hdmi-hdmi (HD Player). Czy różnice są na tyle widoczne żeby zainwestować w odtwarzacz

Różnice nie powinny być aż tak duże, żeby inwestować w HD Playera.Player to też taki komputer tylko prostszy. Jeżeli komputer płynnie bez problemów odtwarza to co HDplayer to odpowiedź jest oczywista.
 

lukilodz123

New member
Witam, mam pewien problem, może najpier podam specyfikacje PC :

Teraz kodeki :
Kod:
K-Lite Codec Pack 6.0.0 full

Do odtwarzania mkv i avi polecam:
Codec 8.3q download - Programy & Spolszczenia

Co do problemów przesyłu to napisz jakie masz sterowniki od karty graficznej, może wina tutaj leży albo spróbuj wyłączyć antywirusa na czas oglądania filmu.
W pierwszej kolejności polecam zmienić kodeki tylko kompletne usunięcie K-lite jest pracochłonne ale trzeba do czysta się ich pozbyć z systemu.
K-Lite Codec Tweak Tool 4.2.2 × ściągnij za free najnowszy i całkowicie darmowy program K-Lite Codec Tweak Tool, który jest do pobrania poprzez download × Softplex.pl
 

pkomp

New member
misters - problem fps - jaki sygnał idzie do tv?powinien byc 24 albo 50Hz na innych pojawią się problemy

sobczax - żadnych różnic nie będzie między połączeniami
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Misters - problem zapewne wystepuje ze synchornizacją miedzy odświeżaniem a iloscią fps filmu, ale dziwie sie bo Nvidia nie ma z tym żadnych problemów. Sterowniki nvidi ustawiają domyslnie pulpit na 59Hz a dokładnie 59,94Hz i tak powinno być ustawione.
Ja bym wywalił te całe kodeki K-Lite Codec i zainstalował ffdshow i odpalił w Media Player Classic i sprawdził nie powinno być żadnych problemów.
Warto jeszcze sobie sprawdzić w XBMC jak to chodzi.


 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
"albo spróbuj wyłączyć antywirusa na czas oglądania filmu."

no jak widze takie porady to aż ręce opadaja...antywirusy winne wszystkiemu....katastrofie smoleńskiej i wczorajszym gradobiciu na pomorzu
 

lukilodz123

New member
"albo spróbuj wyłączyć antywirusa na czas oglądania filmu."

no jak widze takie porady to aż ręce opadaja...antywirusy winne wszystkiemu....katastrofie smoleńskiej i wczorajszym gradobiciu na pomorzu

Oj uwierz mi antywirusy potrafią zmulić (jak zwał tak zwał) komputer. nie twierdzę, że są winne wszystkiemy ale może być sytuacja, że jest to kolejny program tego typu, a po poprzednim nie posprzątano i będą się gryźć. Podsuwam tylko pomysł gdzie może ale nie musi być problem ale jak ty wolisz tak sobie nabijać posty nie wnosząc nic nowego do wątku to świadczy tylko o tobie.
Co do Smoleńska to i tak wszyscy wiedzą, że to Rosjanie z P:twisted:O :razz:
 

pkomp

New member
następny o nabijaniu postów - ludzie czy wy macie nas....ne w głowach czy jak?

przestań stosować spyware czy inny syf to nie będziesz miał problemu z antywirusem - i zadbaj o to by skanowania nie uruchomił podczas odtwarzania a cała reszta o której piszesz to zwykłe brednie

i tyle wniosłeś do tematu

czas na dobre kodeki a nie jakiś marny k-lite
 

Hegemon28

New member
czysta instalacjia K-Lite Codec i best player koniec.

antyvir avast i po sprawie i nie trzeba nic więcej.
widzę co niektórzy maja lepszy sprzęt ode mnie i dziwie się jak może im się ciąć film 1008p.
 
Ostatnia edycja:

latet

New member
Witam,
Czy mogę prosić o konsultację problemu, który opisałem tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/56321-hd-z-peceta-na-tv-lepiej-nie-przez-hdmi.html

Przy okazji - jakie macie doświadczenia z programem VLC Media Player? Testowałem go troszkę i jestem pod wrażeniem - nie wymaga instalacji żadnych kodeków, wszystko ma sam w sobie. Poza tym wyświetla z plików MKV napisy w formacie Blue-Ray. Bardzo wygodnie odtwarza się też nim foldery z zawartością płyt DVD-Video. Jednak dobrą płynność obrazu pod Win7 uzyskałem po przełączeniu wyjścia Video z "domyślne" na "Direct X". Pod WinXP nic nie musiałem z tym robić. Mam też wrażenie, że na słabszym kompie VLC radzi sobie gorzej z full HD niż ZoomPlayer z kodekami FFDShow (ale ten z kolei nie umożliwia regulacji opóźnienia dźwięku oraz wyświetlania napisów w formacie BlueRay).

Dziękuję,
latet
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
VLC wymaga jakiś kosmicznych zabiegów by dobrze bitstream puścić przez hdmi - kilka filmów też mi wogóle nie odtworzył więc dałem sobie spokój jak usłyszałem cyfrowy pisk z kina na maksa - szkoda czasu na takie buble(mimo że wiele razy sobie świetnie radził) a sprzęt tani nie był żeby go spalić przez durny program

fddshow z DXVA załatwia sprawę na amen
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jest dxva w ffdshow - w innej zakładce szukaj. Tak czy siak nie wiem po co cała ta zamota - mpc hc + ac3filter + haali splitter + ewentualnie reclock (1.8.6.3 najlepszy) i jedziemy każdy film (100% obecnych encode z bd) avc/x264/mkv po dxva, nie trzeba żadnych dodatkowych filtrów/kodeków, mamy obsługę napisów w mpc hc, najlepszy i ciągle ulepszany player (mpc hc) w którym mamy przeróżne shadery (np. sharpen, sharpen complex itp)- tego używają "kumaci" i taką konfigurację Wam polecam bo...lepszej zwyczajnie nie ma. Po więcej info na temat jak co i gdzie zapraszam na priv (nieskromnie napiszę że o filmach x264/avc/mkv i odtwarzaniu ich z kompa wiem praktycznie wszystko).
 

Hegemon28

New member
Jest dxva w ffdshow - w innej zakładce szukaj. Tak czy siak nie wiem po co cała ta zamota - mpc hc + ac3filter + haali splitter + ewentualnie reclock (1.8.6.3 najlepszy) i jedziemy każdy film (100% obecnych encode z bd) avc/x264/mkv po dxva, nie trzeba żadnych dodatkowych filtrów/kodeków, mamy obsługę napisów w mpc hc, najlepszy i ciągle ulepszany player (mpc hc) w którym mamy przeróżne shadery (np. sharpen, sharpen complex itp)- tego używają "kumaci" i taką konfigurację Wam polecam bo...lepszej zwyczajnie nie ma. Po więcej info na temat jak co i gdzie zapraszam na priv (nieskromnie napiszę że o filmach x264/avc/mkv i odtwarzaniu ich z kompa wiem praktycznie wszystko).

A co tu trzeba się tak znać włączasz film i oglądasz dziecko z przedszkola by to wszystko zainstalowało i uruchomiło :/
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Życie niestety pokazuje że jest dokładnie odwrotnie a sądząc po twoich wcześniejszych postach (między innymi "best player i k-lite"...lol) orłem w tym temacie też nie jesteś. Trafi Ci się kiedyś problem z odtwarzaniem jak np. to że Ci się dzwiękówka z grafiki będzie gryzła z tą na mobo czy inny (tak z 1000 różnych problemów może wyniknąć na pc, sporo osób do mnie pisze o pomoc) to sam do mnie napiszesz;). Ja wiem że po takim poście czujesz się lepiej ale czy nie lepiej jakbyś zmienił forum na onet.pl? To że masz dużego e-penisa to już wiemy, to że dajesz durne i denne rady też...

Ciekawe czy przedszkolaki wiedzą na przykład że mpc hc nie obsługuje napisów na rendererach takich jak overlay czy haali albo o tym że shadery działają tylko na vmr9 i evr (do którego na xp trzeba mieć sp3) lub o tym że cuda nie działa kiedy na evr mamy ustawiony buffer większy niż 4...przeciez to takie oczywiste...takich przykładów można mnożyć tysiące...

p.s. Geez...ale napór na tym forum bezproduktywnych postów "dziwnych napinaczy"...

p.s.2 idąc twoim tokiem rozumowania należałoby stwierdzić że masa osób z tego wątku to totalni debile na poziomie niższym od przedszkola...

p.s.3 - albo zacznij pisać coś produktywnego albo może lepiej idz stąd gdzie indziej? Na przykład do przedszkola? Co myślisz?
 
Ostatnia edycja:

Hegemon28

New member
instaluje program wszystko smiga i oglądam film a nie podniecam się jak np audiofile kablem za 10 tys tak jak ty tymi shaderami czy co tam masz jeszcze ciekawego.Aha ja już nie używam tego jak to piszesz xp trochę jesteś do tylu z technologia wiem masz kompa starego musisz sobie jakoś radzić tymi polepszaczami hehe.
 
Do góry