Porada w sprawie stereo

jarek70

New member
Witam,nie chcę zakładać nowego tematu ,podłączę się pod istniejący ...porada w sprawie stereo
pokój 20m
preferowana muzyka .- przeważnie Metallica,Queen ,Dire Straits, J.M. Jarre
kolumny raczej podłogowe
generalnie zależy mi na szczegółowości w odtwarzaniu muzyki zaznaczam ze nie jestem audiofilem
raczej ze wzgledu na fundusze mysle o zestawie używanym chciałbym aby wzmacniacz i kolumny zamknęły sie w 2 tys -max 2.5
teraz "słucham" na ampli Pioneera vsx-516 + kolumny Jamo E660 szukam zestawu który naprawdę zagra taką muzykę :)
 

jarek70

New member
Dzięki za odpowiedz ,generalnie jestem już w trakcie pozbywania się obecnego sprzętu (zresztą kupno kina domowego to nie był trafiony wybór) , teraz tylko pytanie co kupić ?
z kolumn myslalem nad JBL e80 lub jamo s606 i reszta na wzmacniacz no właśnie jaki wzmacniacz dobrze z nimi zagra ? chyba że polecacie inną konfigurację.
 

mkk1

New member
według mnie wybrałeś najgorsze kolumny do muzy jakie istnieją ( nie liczę VK :p )
Tonsil Siesta / Maestro , jak mają być koniecznie nowe i do tego jakiś wzmak za 600-800 pln , używany
M
 

jarek70

New member
za poradą backninji zestaw powoli się sprzedaje ,kupiony wzmak to Yamaha a-720 na razie gra to z jamo 660 które mi pozostały wrażenia jak do tej pory zaznaczam że nie mam zapędów audiofilskich na plus scena stereo bardzo wyraźna pomieszczenie 20m2 , nie ma co porównywać z amli wcześniejszym ,na minus chyba ze względu na kolumny tak sądzę w zasadzie góra wyraźna ,środek taki sobie ,basy powiem tylko tyle że coś tam słychać .
Pytanie do mkki lub kogoś kto słuchał maestro lub czegoś podobnego cenowo czy wymiana kolumn poprawi odsłuch ? Na razie moim cenowym faworytem jest Maestro2 jamo odpada , podpowiedzcie czego szukać .
 

jarek70

New member
Wiec odpowiem sobie sam a może też innym ,w pokoju stoją maestro II 180 i pracują pod yamahą
wrażenia w odsłuchu się poprawiły zdecydowanie na plus jest bas jest średnica i jest góra została mi tylko wymiana źródła dźwięku ,ale już mam faworyta yamaha CDX-1060 RS ale myślę ze będzie ok Do tej pory zestaw zamknął sie w super budżecie 1400 pln wiec "domknę" go do zakładanych 2,5tys. spokojnie.
 

jarek70

New member
Co do kabelków można i wydać tysiące z tego co czytałem ,jak dla mnie chyba przerost formy nad treścią więc nie bedę chyba przesadzał teraz sygnałowy i głośnikowe zwykłe "sznurowadła" .Pytanie jaki przekrój kabla dobrac do tych glosników co daje większy przekrój? lub mniejszy oraz długośc przewodu ..w moim przypadku wystarczą 2x1.5m i sadzę ze 50zł za metr to i tak dużo jak na moje potrzeby.co radzicie dobrać do mocy zestawu (yamaha a720) i mocy kolumn (maestro II 180) .
 

grzeseik

New member
na wszystko mozna wydawac tysiace, ale w systemie jak twoj to i 50zl/m to tez duzo jak na przwod glosnikowy....
przekroj wystarczy 2,5mm^2 - ja polecam procab ls25 (sam taki uzywam).
pozostaje jeszcze interkonekt - porponuje nie wychodzic z przedzialu 50-150zl. pieniazki odkladac na lepsze kolumny, wzmacniacz i zadbac o prawidlowe ustawienie i akustyke pokoju
 

pkomp

New member
a po co?mamy 21 wiek a ty będziesz słał kasę w cd?porządny DAC i cokolwiek co wyśle spdif
ostatni CD sprzedałem 5 lat temu i wszytko powędrowało na dvd i hdd słane po cyfrze na DAC(u mnie porządną kartę bo muzyki słucham z kompa ale jak bym potrzebowal to ampli jakoś o to zadba)
 

Olkar

New member
Witam
Nie chce zakladac nowego watku.
Planuje zakup zestawu stereo, wzmacniacz plus kolumny. Budzet w granicach 3 tys. Pokoj 24 m2.
Z tego co wyczytalem to sam wzmacniacz stereo zagra lepiej niz amplituner stereo, wiec planuje pozniej zakup uzywanego raczej tunera. Za zrodlo dzwieku ma mi sluzyc poki co komp, planuje kupno jakiegos uzywanego DACa, ewentualnie z czasem jakiegos CD, tez raczej uzywanego.
Najlepiej jakby udalo sie zlozyc fajny zestaw do 2,5 tys., 500 zl moglbym od razu przeznaczyc na zakup jakiegos DACa.

Chce zeby baza byla dosc solidna, chcialbym tez miec mozliwosc rozbudowy zestawu do kina domowego, raczej odlegla przyszlosc ale fajnie jakby wzmacniacz mial potrzebne wejscia do podlaczenia ampli do kina.

Taki z grubsza mam plan na moj zestaw audio.

Im wiecej czytam tym mniej wiem wiec wdzieczny bede za jakies sensowne sugestie :)
 

jarek70

New member
Myślę ,że w tych pieniądzach spokojnie się zmieścisz pod warunkiem że nie masz zapędów audiofilskich (ja zmieściłem sie w kwocie 1,4 k pln, na razie bez daca i zestaw gra zupełnie przyzwoicie YouTube - moje stereo) .
Przydało by się określenie rodzaju muzyki jakiej słuchasz no i czego oczekujesz po zestawie (szczegółowości ,neutralności ,niskiego basu itp?) dodatkowo czy podłogówki czy monitory ...cenowo jeśli udeżysz w sprzęt używany starszy ale mysle ze solidniejszy od dzisiejszej chińszczyzny
1500pln kolumny (nowe Kef, tonsil,b&w), wzmacniacz w granicach 700 pln (rotel, yamaha,HK), DAC ok 700 pln ( ja zastanawiam się nad musical fidelity V-DAC )myslę ,że taki zestaw spokojnie można złożyć ,i jak zapewne wiesz odsłuch poszczególnych klocków byłby wskazany chociaż wiem że czasami trudny do realizacji.

 

Olkar

New member
Bliski bylem kupna zestawu ampli onkyo 609 lub hk avr 260. Do tego dwie kolumny Monitor Audio M6, z mysla o ewentualnej rozbudowie do kd.
Jenak po przemysleniu sprawy, ze sensowna rozbudowa moze trwac przynajmniej 2 lata, postawilem jednak zdecydowanie skupic sie na stereo. Sila rzeczy swoj budzet podwyzszylem do granicy 4 tys.

Czy te kolumny zagraja zdecydowanie lepiej z ampli stereo hk 3490?

Muzy slucham roznej, od massive attack, ktory zawsze wyznacza mi brzmienie basu w sprzecie po radiohead czy pearl jam, czasem lubie posluchac tez acid jazzu czy jakis klasykow jak faith no more. Bywa, ze slucham ramnstein wiec rozpietosc jest spora :) Lubie cieple brzmienie, nie ukrywam, ze lubie tez pelny bas, ale nie "rozlazly".

Nie mialem okazji sluchac kolumn monitor audio ale z tego co poczytalem to ich charakterystyka powinna mi odpowiadac. Mialem okazje sluchac u kolegi Dali Concept 6 i powiem, ze jak dla mnie kolumny graja super, jesli chodzi o selektywnosc i szczegolowosc, ale ich bas to nie jest to co lubie.

Teraz bede mial okazje posluchac avance k3.

Czy seria bx w monitor audio jest duzo lepsza od serii M? Warto jest myslec o zakupie bx6?

z tego co widzialem hk 3490 ma main in i pre out. Czy dzieki tym wej/wyj jest mozliwosc podlaczenia do tego ampli stereo, ampli kd? Czytalem o takim mozliwym rozwiazaniu na forum. Zakladam, ze kiedys moze mi odbije i moze bede tez chcial miec kd, ale stereo to podstawa.

Kolega goraco mnie namawia na zestaw wzmak stereo Nad plus dac. W sumie pozniejszy zakup daca mam w planach, tym bardziej, ze bede mial mozliwosc pozyczenia daca, sam ocenie ile to daje.

Czy ewentulanie wzmak nad stereo zagra duzo lepiej z kolumnami monitor audio niz hk 3490?

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i porady :)

Ps. Zalamuje mnie troche to, ze jest taki problem z sensownym odsluchaniem jakiegos sprzetu. Powiem szczerze, ze srednio mi sie widzi kupno sprzetu za ok 4 tys. bez wczesniejszego przesluchania go.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
M6 to już fajne kolumny i maja więcej basu od Concept 6.
HK3490 można podłączyć do amplitunera kina domowego jako końcówka mocy lub tez do niego podłączyć jeszcze większą końcówkę mocy jak HK990.

Posłuchaj jeszcze jakiegoś sprzętu tak jak Concept 6 opisz na swoje wrażenia i będzie wiadomo jak CI pomóc.
 
Do góry