Polskie Menu (XMB) w PS3

Maxavelli

New member
Chociaz i tak trolle w swoj klasyczny sposob rozpetaja dalszy element ciagu przyczynowo-skutkowego (czytaj - skoro sie zachwycali ze bedzie polski jezyk, ze wreszcie itd. to teraz trzeba kolektywnie pojechac ze spieprzyli i lepiej by bylo, zeby nie robili wcale), to ja powiem szczerze ze z jezyka polskiego jestem w pelni zadowolony - wszystko przetlumaczono "z glowa", tj. osoba ktora nie zna angielskiego (a po to jest przeciez polskie XMB) poradzi sobie bez problemu i wychwyci ze pzoostale angielskie okreslenia to nazwy wlasne. Reszta przetlumaczona porzadnie, przy uzyciu nomenklatury fachowej. Wspominam o tym, bo bardzo nie lubie gdy przy tlumaczeniu slownik jezyka polskiego sie kurzy. Tak bylo przy amatorskim tlumaczeniu XMB w PSP, o slawetnych "SMSach" zamiast "Wiadomosci" w Nokii 3310 nie wspominajac przez grzecznosc ;-)...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
"Utworzyć nowego użytkownika" i "Wyłącz system" też Ci się wydaje logicznie przetłumaczone?
Jeśli to jest przetłumaczone z głową to ja dziękuję.

O braku przetłumaczenia jednej z ważniejszej funkcjonalności czyli "Zarządzanie kontami" już nie wspominając - no bo jak "osoba, która nie zna angielskiego" ma coś kupić, zasilić sobie wallet'a, przejrzeć historię zakupów?
Do tego dochodzi całe "Account Information"...

Pozdrawiam,
 

ps_user

New member
Bez reklam
Najlepsze jest "Wpisz się". Aż się bałem że jakieś wpisowe trzeba płacić :rolleyes:
Bo, "logowanie" to już jest po angielsku i jest be w przypadku polonizacji:
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=logowanie
Polonizacja jak najbardziej pozytywnie, ale zrobiona trochę nadgorliwie.

P.S. W okienku informacyjnym o pojawiającym się "Przyjacielu" słowo -Użytkownik - mogło by zostać pominięte skracając cały komunikat!
Kto jeszcze oprócz - Użytkownika - może się pojawić online ? Przepraszam, pojawić się będąc zalogowanym :)

Edit:
P.S. No, tak.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Jestem własnie po aktualizacji FW. Wcześniej byłem w pracy, więc nie mogłem. Wrażenia? Ten polski jest dla mnie bardziej obcy niż angielski :mrgreen: Chyba tworzyli to ludzie od instrukcji obsługi dla tosterów :D
 

pysio78

New member
I po raz kolejny przekonujemy się, że pewnych rzeczy lepiej nie spolszczać!
Teraz Ci którzy tak krzyczeli o XMB w PL będą się wypytywać co to jest to a co to tamto... lepiej mogli zostawić to jak było. Dzięki bogu zawsze można sobie wrócić do wersji angielskiej.
 

Redundantor

New member
Spolszczone zostało jakieś 50% na oko. Najważniejsze, a więc PSStore ciągle po angielskiemu - a logicznie chyba jakby to było po polsku bo więcej kasy by producentowi wpływało (część ludzi nie lubi podawać np. numerów karty na niepolskiej stronie, której nie rozumie).

Tak to mamy spolszczenie w wersji "kinowej" :)

Najwazniejsze i tak nie zostało więc zrobione, ale co by Sony robiło w najbliższych 10-ciu aktualizacjach. Oddział polski musi przecież z czegoś żyć.
 
Do góry