Polskie menu Argosy HV 355T

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Zacznij od USTAWIENIA/SYSTEM/Przywróć domyślne - dopiero wtedy sobie poustawiaj swoje preferencje. W kodowaniu tekstu ustaw Central European i wyjdź klawiszem RETURN (nie przejmuj się kropką przy Unicode(UTF 8). Odpal film i ewentualnie użyj klawisza SUBTITLE. // - rozumiem że nazwa filmu i napisów są identyczne?
 

GeoTrance

New member
A ja głupi jestem... Faktycznie chodzilo o nazwy dostalem pakiet 170GB filmow od kolezki i nazwy nie do konca byly takie same. wszystko poprawilem i juz jest OK. potwierdzam ze .TXT tez smigaja :)

Przepraszam za zamieszanie i dziekuje za pomoc.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
APE - Monkey's Audio

W międzyczasie odkryłem że w nowym sofcie (D2.34) jest już dodana obsługa formatu APE czyli bezstratny kodek dźwięku Monkey's Audio. Co prawda plik .cue nie jest odczytywany ale APE można sobie posłuchać (jako całość).
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
TXT w Argosy (D2.34)

Dziś sprawdziłem dokładniej jak jest z obsługą napisów w TXT. Przygotowałem trzy formaty TXT:

MicroDVD - {0}{100}Napis [klatkowy] – działa poprawnie
TMPlayer - 00:00:00:00:00:04:Napis [czasowy] – działa poprawnie
MPL2 - [0][40]Napis [czasowy] – nie działa

Czyli jest dobrze. Tylko MPL2 jest nie obsługiwany. Na szczęście w tym formacie jest coraz mniej napisów.
Uwaga. Zaobserwowałem że użycie formatu MPL2 potrafi zakłócić późniejsze wyświetlanie innych napisów i jest potrzeba wyłączenia player'a by ponownie można było korzystać z napisów.
Wniosek taki że SRT jest bardziej zalecany i jako standard nie zrobi nam problemów.
 

Eleonora

New member
kupiłam do agrosy wi-fi \d-lik dwa131
ale tnie przy mkv
pozostałych z listy wymienionych kiedyś a kompatybilnych nie mogę kupić
czy jest jakiś osiągalny a pasujących do odtwarzacza bo nawet z poznanskiej media poradzono mi tylko tego d-linka
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
kupiłam do agrosy wi-fi \d-lik dwa131
ale tnie przy mkv
pozostałych z listy wymienionych kiedyś a kompatybilnych nie mogę kupić
czy jest jakiś osiągalny a pasujących do odtwarzacza bo nawet z poznanskiej media poradzono mi tylko tego d-linka
Raczej problemem jest 'przepychanie' MKV przez WiFi. Oczywiście wszystko jest zależne od warunków pracy sieci bezprzewodowej oraz jakiego rodzaju są te MKV. Generalnie nie jest to dobry pomysł. Argosy ma złącza USB oraz miejsce na twardy dysk by komfortowo oglądać Matroske. Nawet sieć LAN sobie poradzi. WiFi - owszem, ale do innych celów.
 

TheZorro

New member
mms://82.139.8.249/dami/ Ja oglądam czasami radomskie wiadomości na TV DAMI. Takie przyzwyczajenie jak jeszcze miałem kablówkę w bloku. Działa mi jeszcze InteriaTV mms://streamlive.interia.pl/interiatv400
 

JCDenton

New member
Modowany SOFT D2.34

Dla wszystkich obserwujących temat - myszkując w sieci i szukając softu poszerzającego możliwości playera natrafiłem na soft D2.34 zmodyfikowany przez MPC. Każdy chętny testuje na swoją odpowiedzialność. Mi osobiście udało mi się zrobić upgrade na ten soft na moim playerze. Plik jest do pobrania tutaj.

Krótkie wrażenia:
- soft ma uaktywniony fajny odtwarzacz radia internetowego (vTuner) - dostępne kilkaset polskich stacji (m.in. cała Polskastacja.pl i internetowe kanały Radia Zet i Eski) oraz inne stacje z całego świata
- dodane metafeeds z dużą ilością dostępnych materiałów online (niestety w materiałach tych jest bałagan, część nie działa i trzeba pogrzebać żeby znaleźć perełki - trafiłem przykładowo na filmiki z Discovery Military Channel)
- ponoć telnet ma aktywowany (nie testowałem)

Co do Radia/TV Internetowej - poniżej link do pobrania spakowanych katalogów ze stacjami (wystarczy skopiować je na HDD w playerze lub przerzucić pliki do swoich katalogów):

NET RADIO/TV

Chętnie bym te materiały uporządkował - soft do playera jest de facto archiwum w formacie .tar i jeszcze jedno archiwum jest w nim zagnieżdżone w pliku o nazwie "squashfs1.img" - poszukałem w sieci i udało mi się go rozpakować. Na razie mam problem, żeby po zmodyfikowaniu zawartości firmware z powrotem zawartość spakować do pliku "squashfs1.img" tak, żeby uzyskać plik który uaktualni mi odtwarzacz a nie uśmierci...

Jeżeli ktoś może poradzić w temacie modyfikowania softu do HV335T to proszę o kontakt.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dla uściślenia mogę tylko dodać że to nie jest FW modowany przez MPC (mpcclub.com) ale tylko przeniesiony tam link (dla uratowania) z nie istniejącego już forum estosesale.com/forum/ gdzie opublikował go użytkownik msc. Niestety forumowicz po kilku wartościowych postach gdzieś przepadł :(
Sam skorzystałem z podanej przez niego instrukcji jak postawić "uwaloną" przez zły soft Argosy na nogi przez "twardy reset". Do dziś zastanawia mnie dlaczego w tym MOD'zie jest tyle polskich stacji radiowych? Kontaktu z msc już nie znalazłem.
 

JCDenton

New member
Dla uściślenia mogę tylko dodać że to nie jest FW modowany przez MPC (mpcclub.com) ale tylko przeniesiony tam link (dla uratowania) z nie istniejącego już forum estosesale.com/forum/ gdzie opublikował go użytkownik msc. Niestety forumowicz po kilku wartościowych postach gdzieś przepadł :(
Sam skorzystałem z podanej przez niego instrukcji jak postawić "uwaloną" przez zły soft Argosy na nogi przez "twardy reset". Do dziś zastanawia mnie dlaczego w tym MOD'zie jest tyle polskich stacji radiowych? Kontaktu z msc już nie znalazłem.

A czy coś w temacie ponownego spakowania zmodyfikowanego softu do pliku squashfs1.img poprzez polecenie mksquashfs jesteś w stanie pomóc? Nie wiem jak się za to zabrać i z jakim parametrami bym musiał z powrotem spakować, żeby player przyjął mi soft.

Kolejne pytanie - czy edycję plików .XML moż
na zwykłym notatnikiem robić, czy jakiś bardziej zaawansowany edytor jest?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
A czy coś w temacie ponownego spakowania zmodyfikowanego softu do pliku squashfs1.img poprzez polecenie mksquashfs jesteś w stanie pomóc? Nie wiem jak się za to zabrać i z jakim parametrami bym musiał z powrotem spakować, żeby player przyjął mi soft.

Kolejne pytanie - czy edycję plików .XML moż
na zwykłym notatnikiem robić, czy jakiś bardziej zaawansowany edytor jest?

Zapewne pytasz o edycje pliku XML pod systemem Windows? W żadnym przypadku nie używaj przypadkowych edytorów. Ściągnij Notepad++ i wtedy edycja jest bezpieczna. Edytor jest darmowy i ostatnia wersja to 5.9.3.
Jeśli chodzi o dekompresje i kompresje pliku install.img to właśnie mam gdzieś narzędzia do tego.
Źródłem jest msc więc powinny być idealne bo sam na nich przerabiał FW. Tools'y i skrypty oczywiście dla Argosy. Jeśli nie posiadasz to daj znać.
 

JCDenton

New member
Zapewne pytasz o edycje pliku XML pod systemem Windows? W żadnym przypadku nie używaj przypadkowych edytorów. Ściągnij Notepad++ i wtedy edycja jest bezpieczna. Edytor jest darmowy i ostatnia wersja to 5.9.3.
Jeśli chodzi o dekompresje i kompresje pliku install.img to właśnie mam gdzieś narzędzia do tego.
Źródłem jest msc więc powinny być idealne bo sam na nich przerabiał FW. Tools'y i skrypty oczywiście dla Argosy. Jeśli nie posiadasz to daj znać.

Nie posiadam tych narzędzi.

Na pewno by mi pomogło jeżeli byłbyś w stanie mi je udostępnić.
 

JCDenton

New member
OK, pobrane.

Postaram się z nich zrobić pożytek.

Trochę zabiegany jestem. Może w drugiej części tygodnia dam radę je wypróbować.

Jeszcze raz dzięki za link.
 

JCDenton

New member

cypisek_xl

Member
Bez reklam
D2.36 mod

W tym wątku informowałem kiedyś (post #69) o bardzo udanym MOD’zie zrobionym przez użytkownika msc, z dodanym vTuner. Był to MOD na wersji D2.34. Wiadomo że na tej wersji nie działa już Youtube. Na avsforum.com pojawiła się nowa wersja tego MOD’a w wersji D2.36. Umieścił ją nymsc czyli jak można się domyślać ten sam użytkownik lecz z nieistniejącego już forum estosesale.com

D2.36_mod.rar - download now for free. File sharing. Software file sharing. Free file hosting. File upload. FileFactory.com

Niestety nie mam już Argosy, lecz są potwierdzenia że soft instaluje się i działa bez problemów.
Oczywiście każdy instaluje na własną odpowiedzialność.
 
Do góry