Polskie menu Argosy HV 355T

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Poszukuje freeware z polskim menu ewentualnie instrukcje po polsku w np. pdf. Z góry dziękuje.

No muszę Ciebie zmartwić bowiem nie spotkałem się z polskim menu do tego modelu. Co prawda w opisie polskiego dystrybutora Argosy widnieje wzmianka o tym, jednak może to jest błąd w opisie.
Wysłałem dziś do nich maila z prośbą o wyjaśnienie. Dam znać co odpiszą.
To samo tyczy się instrukcji w PDF również się nie spotkałem z przetłumaczenie
Jest tylko specyfikacja playera w formacie PDF w naszym języku.

 

Eleonora

New member
to miło, że ktoś pamięta o tym sprzęcie. Też go kupiłam w Stanach i..... pewnie się na mnie gromy posypią:)....... ale używam go w sypialni gdzie wyparł ACRyan'a i ciągle rozgrzebanego Popka. Malutki, skromniutki, bez jakichkolwiek fajerwerków a sprawuje się znakomicie. Jeśli będzie inicjatywa to też chętnie pomogę w polskiej lokalizacji.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Jednak to nie był błąd w opisie. Dostałem potwierdzenie że Argosy HV335T jest sprzedawana na naszym rynku z menu w języku polskim. Jestem zaskoczony bowiem często sprawdzam czy pojawiła się nowa wersja firmware do tego modelu na stronach Argosy (argosyusa czy argosy.tw)
Sprawę będę dalej drążył i dam znać jak się dowiem więcej szczegółów.

do Eleonora: A czemu mają posypać się gromy? Za to jest w sypialni a nie w salonie? he :)
Umieszczamy go tam gdzie jest potrzebny. W końcu stworzony dla relaxu.
No i nie wiem dlaczego ma być skromny. Chyba że chodzi o wygląd? Bo jest naprawdę miły dla oka. Symetryczna i ładnie się prezentująca bryła - za to go lubię.
A w środku to kawał porządnej maszyny.
 
Ostatnia edycja:

sadada

New member
Jeżeli kogoś interesuje "udoskonalone" firmware 2.1 (z polskim menu) do Argosy HV335T z odblokowanym telnetem i dodanym metafeeds do menu to informacje i linki można znaleźć tutaj:
estosesale.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=10&sid=60f00cb1790f08bd15c1753127ed54c0&start=50

Ja sam go nie testowałem bo sam sobie zrobiłem podobnego moda ale warto spróbować. Jakby co mogę też gdzieś wrzucić swoja wersję
Metafeeds jest całkiem OK - można sobie założyć konto i dodawać swoje linki rss, które potem widać z poziomu playerka. W ten sposob dodałem sobie kilka radyjek (Zet, RMF, POLSKASTACJA.PL, inne), których brak w Argosy
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Jeżeli kogoś interesuje "udoskonalone" firmware 2.1 (z polskim menu) do Argosy HV335T z odblokowanym telnetem i dodanym metafeeds do menu to informacje i linki można znaleźć tutaj:
estosesale.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=10&sid=60f00cb1790f08bd15c1753127ed54c0&start=50

Ja sam go nie testowałem bo sam sobie zrobiłem podobnego moda ale warto spróbować. Jakby co mogę też gdzieś wrzucić swoja wersję
Metafeeds jest całkiem OK - można sobie założyć konto i dodawać swoje linki rss, które potem widać z poziomu playerka. W ten sposob dodałem sobie kilka radyjek (Zet, RMF, POLSKASTACJA.PL, inne), których brak w Argosy

Tego z linka właśnie wgrałem i jak wcześniej na forum potwierdzano działa bez problemu. Jeśli chodzi o Twój mod na wrzuć na jakiś serwer. I napisz coś więcej jak potem w Argosy dodawać własne linki rss.
Generalnie było by pomocne gdybyś rozwinął ten temat i podzielił się praktycznym doświadczeniem
 

sadada

New member
Generalnie było by pomocne gdybyś rozwinął ten temat i podzielił się praktycznym doświadczeniem
OK. Spróbuję napisać co wiem.
Żeby bawić się w dodawanie pozycji i modyfikowanie menu playera trzeba oczywiście mieć firmware z odblokowanym telnetem. Do playera logujemy się standardowo - jako uzytkownik root bez hasła.
Definicja menu głównego Argosy znajduje sie w pliku /usr/local/bin/GuideMenu.xml.
Struktura menu jest dosyc prosta i łatwo się zorientować o co chodzi. Swoje dodatki najlepiej (najbezpieczniej) dodawać do sekcji IMS (Menu name="IMS")
Najlepiej skopiowac już istniejąca linię i ja zmodyfikować - zmienić nazwę i link do RSS, który znajdje się w atrybucie url. Może być to link do skryptu rss i wtedy ma postać rss_file://<ściezka_do_skryptu> lub bezpośrednio do strumienia RSS w necie i wtedy jest to htttp://<adres_url_do_rss> (oczywiście http - np. link do metafeeds)
Skrypty rss znajdują się w podkatalogu scripts. Napisanie własnego skryptu RSS jak na razie nie bardzo mi wychodzi, ale prację nad tym :)

Moja wersja firmware jest właściwie taka sama, jak ta w linku, który podałem, więc chyba nie ma sensu jej publikować ale postaram się do niej coś dodać - np. polskie stacje radiowe i link do telewizji internetowej Revision 3 (można znaleźć na metafeeds) i wtedy postaram się ten firmware gdzies wrzucić.

Uff... ale się rozpisałem.
Mam nadzieję, że komus sie to przyda i powstaną jakieś ciekawe skrypty RSS
O innych doświadczeniach z Argosy w następnym poście :cool:
 

TheZorro

New member
I ja mam już HV335T. Jest menu po polsku i są polskie znaki w napisach. Kupiłem już z wgranym v2.1 z sierpnia. Potrzebuje zmienić nazwę grupy roboczej z Workgroup na własną. Pogranie image z linka jak wyżej z zip'a HV335T_Flash_V2.1.metafeeds added mod v1.0 pozwoli mi na to?
Proces podgrania jest odwracalny? Jak się wgra nowy to jest mozwiwość powrotu do wersji bez "mod"?
 

sadada

New member
Funkcja wgrywania nowego firmware w wersji zmodyfikowanej działa tak samo jak w wersji standardowej czyli wgrywasz firmware na pena a potem wybierasz opcję Ustawienia -> System -> Aktualizacja oprogramowania

Co do zmiany zmiany nazwy grupy roboczej to z poziomu menu nic nowego nie ma ale jest odblokowany telnet więc można się zalogowac do linux-a i trochę pokombinować.
Nie znam dokładnie samby, ale jest plik konfiguracyjny, /usr/local/etc/package/samba/lib/smb.conf w którym można popróbować pozmieniać jakieś parametry - jest tam parametr workgroup, który chyba właśnie służy do zmiany grupy roboczej.

Sam nie próbowałem, ale jeśli tobie coś się uda to daj znać
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
FW D2.13 20101022 (Beta)

Po wgraniu nowego FW muszę stwierdzić że bardzo sprawnie działa funkcja GOTO. W trakcie oglądania filmu po użyciu klawisza SELECT błyskawicznie znajdujemy się w wybranym fragmencie materiału.

Następną miłą niespodzianką jest dodanie do IMS funkcji 'Internet TV'. Do utworzonego defaultowego katalogu (NetTV) na wewnętrznym dysku umieszczamy pliki URL. Ze strony Argosy dostajemy przykładowy plik 'Musicbox.url' o zawartości 'mms://81.89.49.210/musicbox' i to działa.
Potem sami dodajemy swoje pliki z działającymi stronami z streamingiem. (rtsp:// lub mms://)
np: 'rtsp://vipnrj.yacast.net/nrj_webtv01'
 

TheZorro

New member
Próbuje HyperTerminalem dostać się do Argosy ale coś mi wiedzy zabrakło. PO IP w lokalnej sieci. Niby się łączy ale nie wiem co dalej...
Może jakiś link do poradnika?
 
Do góry