Polsat Hd Mega Porażka!!!!!!

Rejter

New member
Wreszcie Ktoś rozsądny napisał. Wcześniejsze niektóre wypowiedzi były treścią i formą rodem z telefonu zaufania .
 

danesi

New member
Witam,

Bodaj od sierpnia zeszłego roku jestem użytkownikiem n-ki i jeszcze kilka miesięcy będę musiał jej uzywać. Dzisiaj życie, a własciwie fascynacja siatkówką i sieć Aster City zmusiła mnie do zakupu Cyfrowego Polsatu.
Dekodery podłączone mam do Panasonica LCD Full HD 37" i ...... coś niesamowitego.
Wrażenie jest takie jakby z dekodera Samsunga Polsatu wszystkie programy były w HD! TVN, Polsat, Polsat Sport.....
Obydwa dekodery n-box HD i Polsat Cyfrowy HD podłączone kablem HDMI.
Jestem raczej laikiem w tej dziedzinie i tylko dzieki temu forum wybrałem telewizor, ale gdybym czytał poprzednie posty przed zakupem PC nie zdecydowałbym się a tu niespodzianka...

Może są jeszcze inni użytkownicy zadowoleni?
 

erzlot

New member
Mam Fergusona 8900HD i moduł CP z kartą. Nie dekodowało to PSportHD, ale nowe oprogramowanie załadowane dzisiaj tzn. 7 czerwca miało juz
umożliwić oglądanie w HD. Niestety na ekranie sygnał BRAK AUDIO/VIDEO.
Dzwonię na infolinię Psatu (czekam ok. 15 minut bo byłem 42 w kolejce) i jakaś pani Agnieszka kompletna ignorantka myląca moduł z dekoderem zadaje bezsensowne pytania a na zwróconą uwagę (grzeczną) rzuca słuchawką!! Niestety widać jaka to platforma jeżeli tacy konsultanci tam pracują.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
oczywiscie, ze oddalem tego shita. zachowanie na infolini - pelna amatorka. potwierdza moje slowa.

dla mnie amatorka polsatu wychodzi takze w tym, ze podczas relacji meczu nie widac zegara jak i wyniku. widac uznali to za zbedny gadżet. na szczescie czlowiek ma wybor i ma zdf. z lepsza jakoscia niz prawie hd jak tu niektorzy pisza o polshicie.

moze i na 37 cali wyglada lepiej, ja mam 50'. ale prosze nie opowiadajcie bajek ze mecz w polsacie wyglada jak w hd w sd. - chyba ze siedzisz 5 metrw od tv i masz 37 cali ale wtedy to tvn7 pewnie te tak wyglada.

a co do porownania z n. taki drobiazg, zmieniajac kanal ile czasu czekasz na pojawienie sie programu na dekoderze polsatu hd a w n. nie wiem jak na zwyklym dekoderze, ale mowimy o hd na tym forum glownie.jak dziala epg? itd, itp.

co do jakosci HD to zachwycales sie jakoscia z tego meczu siatkowki ktory tam szedl w kolko? jak mozna sprzedawac dekoder HD w sytuacji w ktorej nie ma sie zadnego kanalu HD w ofercie? dla mnie to jest zenada i tyle.

jedyny problem, ktory mam z dekoderem n to taki, ze raz na 3 dni zaczyna sie krzaczyc glos. w sensie przerywac. trzeba wylaczyc power i wlaczyc i jest okej. w dekoderze budzetowym :)

a oddzielne pytanie, czy szczesliwi posiadacze dekodera polsatu HD samsunga cieszyli sie juz jakoscia HD przy dwoch wczoraszych transmisjach z ME?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
jak dla mnie ok. Oglądałem na LCD philu 42" dwa wczorajsze meczyki ME na PS HD. Jak dla mnie rewelka, różnica pomiędzy SD na polsacie lub ITV w UK a pomiędzy PS HD jest ogromna. Parę osób potwierdziło już opinię o dobrej jakości obrazu ze studia na PS HD. Ślinka mi już cieknie w oczekiwaniu na dzisiejszy wieczór, a piwka w lodówce czekają. Aby delektować się tym co dzieje się na ekranie, zamiast z 4 metrów oglądam z 2 m. Kupiłem CP w marcu i nie żałuję decyzji, choć zastanawiałem się nad n, bo tam mieli od razu kilka programów HD w pakietach. Jak to dobrze że nie muszę oglądać tej kaszany z TVP, PS HD rządzi w czerwcu, a ja żyję dniem dzisiejszym. Malkontenci niech se strzelą piwko....
 
aha, musze przyznać że na EUROSPORT HD mistrzostwa juniorów piłki nożnej jakoś była deczko lepsza. Przynajmniej z samego przekazu z boiska. Jestem ciekaw jak retransmisje na EUROSPORT HD. Zobaczymy. Do boju Polsko !!!
 

Rejter

New member
Kocur infolinia zadna nie błyszczy, zadzwon na infolinię neostrady, netii,blekitnej linii, syfry+. Zawsze tam po drugiej stronie jest blondi idiotka /miła, ale zero wiadomości/, ktora wyrecytuje ci z pamieci wyuczone kawałki. Nie oczekuj tam za wiele, chyba ze jestes naiwny.
Czy w cp płacisz za kanały HD? Nie? to nie wymagaj za wiele. Ja i tak się ciesze, że nie płacąc nic ogladam euro za darmo a i espHD jest.
W syfie+ żeby oglądać NG musiałem płacić 15 pln miesięcznie a i tak po 2 miesiącach zobaczyłem wszystkie programy NG i potem leciały same powtorki.
W c+ hbohd 25 pln w cp 20. W c+ wyporzyczenie odbiornika sat 15 pln na miesiąc w cp 5 pln. I kto tu jest pijawą. Pozdrawiam.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale ja bylem w cyfrze i nie twierdze ze jest duzo lepsza niz Polsat.
infolinia dziala podobnie tragicznie. do samej platformy tez mam sporo zastrzezen.

aktualnie jestem w n i poczawszy od obslugi na infolini i mozliwosci dodzwonienia sie do niej, przez mozliwosc wyboru pakietow (najbardziej elastyczna oferta na rynku) , ilosc kanalow hd, jest to oferta bezkonkurencyjna w moim mniemaniu. kanal filmowy w hd w cyfrze jak wiemy nie jest rewelacja jakosciowa (ile tam jest filmow w HD dziennie - jak z nich rezygnowalem to byl 1 dziennie na kanale HD - dobre co?). aktualnie za 42 pln miesiecznie ogladam 2 kanaly filmowe HD (filmbox i mgm), eurosport, nsport, tvn hd. kanalow filmowych lepszych i gorszych mam sporo i nieporownywalnie z jakakolwiek inna platforma i to wsio za 41,99 pln. plus za dekoder HD zaplacilem 99 pln i mam go na wlasnosc.

oczywiscie jesli bylbym fanem ligi angielskiej to cyfra nie ma konkurencji i nadaje ja w HD. ale prawda jest taka, ze wole lige hiszpanska, a to w jaki sposob jest przez ta platforme liga hiszpanska traktowana m.in. spowodowalo ze nie przedluzylem z nimi umowy.

polska liga tak zeszla na psy ze tez mi nie szkoda.wole LM.
 

arsenal

Moderator
VIP
Dekodera w N nie można mieć na własność. Dekodera w N się nie kupuje. Dostaje się go "za darmo" a 99 zł to opłata aktywacyjna.
 

danesi

New member
Kocur,

Faktem jest, że na przełaczenie kanałów czeka się dłużej na dekoderze PC niż N. PC musiałem kupić ponieważ Polsat ma podpisaną umowę na transmisję wszystkich imprez siatkarskich na jeszcze najbliższe 4 lata i w tej chwili tylko u nich będzie można to ogladać. Aster w najbliższym czasie nie będzie miała sportowych kanałów Polsatu, N ich oczywiście nie ma......... Nie widziałem jeszcze poza tymi filmikami żadnej transmisji HD z meczu siatkówki, ale liczę na to bardzo. W zeszłym roku w Katowicach Polsat chwalił się jedynym w tej części Europy wozem transmisyjnym HD - wóz ten widziałem. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.


Mając obydwa dekodery i telewizor taki jaki mam, odnoszę wrażenie, że jakość obrazu z dekodera PC jest dużo lepsza na większości kanałów niż z N-ki (nie dotyczy to programów HD ale wszystkich). Dekoder PC jest dużo mniejszy i co jeszcze zauważyłem, że się tak potwornie nie grzeje. dekoder N-ki rozgrzewa się "do czerwoności" nawet na standby.
Stwierdzić jednoczesnie muszę, że HBO HD z PC to nie to czego bym oczekiwał. Z tym kanałem jest coś nie tak.

Z infolinią PC nie miałem nic doczynienia. Myślę, że inflinie to jest problem kazdej firmy w dowolnej branży. Bierze się grupę ludzi, daje materiały (szkoli) i wywozi do call center pod Górę Kalwaria. Taka jest prawda, że często te same osoby obsługują kilka firm różnej branży.

Zestaw przyiosłem do domu, podłaczyłem do talerza N-ki i już działało. Sprzedawca był OK i faktycznie wybrał chyba najlepiej pasujący mi pakiet.

Co do bieżących transmisji z Euro to żadnych zastrzeżeń - rewelacyjna jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

trollu

New member
jakość transmisji - wrażenia po 6 meczach

Cześć
Póki co obejrzałem wszystkie mecze i myślę że 75% czasu antenowego polsatowego "studio euro". Padło kilka postów wcześniej pytanie o wrażenia i jakość sygnału - jest moim zdaniem bardzo dobra. Zastanawiałem się, czemu niektóre mecze wyglądają lepiej niż inne - odpowiedź wydaje się banalna: pierwszy mecz dnia odbywa się przy świetle naturalnym. Pogoda w Austrii/Szwajcarii jest słaba, trafiły się więc mecze niedoświetlone, ze słabym kierunkowym światłem sprawiającym kłopoty w ustawieniu kontrastu (Portugalia / Turcja). Mecze wieczorne, realizowane w sztucznym świetle są w jakości REWELACYJNEJ!!! Jeżeli dodamy do tego dobre kontrastujące kolory kibiców i wdzianek piłkarzy wychodzi super widowisko jak Włochy - Holandia.
Studio Polsatu, gdzie ekipa jest w stanie zapanować nad wszystkim (światło, kompozycja kadru) nadawane jest z jakością, której nic moim zdaniem nie można zarzucić. Próbowałem porównywać jakość obrazu z SD ARD - nie jest się w stanie obronić (padło gdzieś w wątku porównanie - stąd moje odniesienie), chociaż obraz jest sporo lepszy od standardowego polsatu.

Podsumowując - mam wrażenie, że wszyscy uczą się telewizji HD - polsat mógł uczyć się i brać od nas za to pieniądze, tymczasem zrobił z nas beta-testerów za co s sumie możnaby podziękować :) Zwróćcie uwagę, że poprawiają wszystko, na co zwraca się uwagę na forach (niska głośność transmisji - skorygowana, brak wyniku / czasu - skorygowane, z meczu na mecz mniej zakłóceń)

I jeszcze mały OT - wczoraj pierwszy raz od niepamiętnych czasów widziałem jak Włosi nie leżakują :) i cały meczyk biegają - okazuje się, że kopnięcia nie bolą ich bardziej niż inne nacje ;)
 

bluray

Banned
Oczywiście, jakość na Cyfrowym Polsacie jest znakomita.
Lanały z grupy POLSAT są nadawane w topowej jakości jak na SD.
PS EXTRA idzie w pełnym 16:9.
EUROSPORT HD znakomicie (mam N-kę i ASTER HD do porównania, żadnych różnic na moich 52 calach LCD nie widzę.
POLSAT SPORT HD Rewelacja,
HBO HD jak to od nadawcy, czyli pełna lipa.
Wypowiedzi na tym formu to z pewnościa robota typu Czarny PR.
Oszukujecie czytelników.
Żeby nie dyskutować wystarczy porównać wartości bitrate:
Link do centrum kontroli:
http://www.satcodx1.com/0130/pol/
Dekoder SAMSUNGA jest znakomity. Błyskawicznie się inicjuje.
Można na nim odebrać wszystkie FTA z dowolnej satelity.
Współpraca po HDMI bez problemów znanych z dekoderów N-ki.
I niech admin zmieni tytuł tematu bo to jest robienie ludzi w konia.
Tuner nie kosztuje 600 zł bo dostajesz wielomiesięczny dostęp do ich oferty.
To się przelicza na ok. 250 zł za TUNER HD SAMSUNG.
 

danesi

New member
Może spróbuj to zrobić tak jak ja. HDMI podłączone bezpośrednio do telewizora , a z kolei wyjście audio telewizora podłaczone jest do amplitunera. Tak przynajmniej zaleca Panasonic.
 

danesi

New member
Nie wiam jak to jest rozwiązane technicznie. Cały sprzet mam Panasonic'a. Podłączyłem to w takiej własnie kolejności: dekoder-telewizor-amplituner, wg instrukcji. Amplituner jest 7.1 (Viera Link po HDMI) w to wszystko po HDMI pdłączona jest nagrywarka, też Panasonic. Dźwięk przestrzenny zasuwa, ze az miło. Nie używam wogóle głosników w telewizorze.
W zestawie z amplitunerem jest jeszcze taki sprytny mkrofonik. Ustawia się go w miejscu gdzie zwykle siedzi widz, zapuscza test i sprzęt się sam kalibruje. Działa to rewelacyjnie.

PS: Przeczytałem ponownie instrukcję do amplitunera. Jest tam napisane wyraźnie, że po HDMI do niego można podłączac jedynie sprzęt DVD, Blue Ray... Inne urządzenia nie gwarantują porawnego odtwarzania .. własnie dźwieku. Bardzo mnie to interesowało, dlatego, że chciałem jednocześnie ogladać TV w jakości HD i nagrywać na nagrywarce. Przez te rozwizania okazało się to nie możliwe.

A propos. Może ktoś wie jak to zrobić? Czy dekoder może jednocześnie wysyłać obraz HD na telewizor a np po euro do nagrywarki?
 
Ostatnia edycja:

tucz

Member
dzwiek powinienes podpiac kablem coaxialnym albo optycznym. Tak jak masz podlaczone w tym momencie to ampli prawdopodobnie sam tworzy efekt dzwieku przestrzennego, a z TV dostaje jedynie zwykly dzwiek stereofoniczny.
 
Do góry