Połączeni a jakość obrazu

Jupiter

New member
Połączenie tak jak na schemacie

Chodzi mi o jakość obrazu. Na telewizorze obraz bez zarzutu . Natomiast obraz na nagrywarce na wejściu AV2 (przez które mogę nagrywać programy z tunera Mediabox) jest fatalny . Nie dość że programy HD są obcinane po bokach ( niezależnie od wyświetlania : natywne ;4:3 itp)
to jakość pozostałych jest bardzo słaba .
Szczególnie ,że przed zmianą - srebrny dekoder UPC to przez wyjście z nagrywarki na TV obraz był lepszy niż bezpośrednio przez SCART do TV .
stosowane okablowanie
SCART Mediabox - nagrywarka to Profigold .
HDMI z MediaBOX do TV dostarczony przez UPC
HDMI z nagrywarki do TV Vivanco
Kabel antenowy między Mediabox a nagrywarką Profigold
Czy to jakieś zabezpieczenie czy muszę jeszcze wykonać jakieś połączenie aby było przyzwoicie .

Z góry dziękuje za odpowiedź.
schemat01.jpg
schemat01.jpg
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Z tego co czytam w manualu (link: http://www.brugermanualer.dk/panasonic/dmr-eh65/rqt8342-l.pdf) twojej nagrywarki 16:9 zachowywane jest tylko przy nagrywaniu na HDD czy RAM, w pozostałych przypadkach masz 4:3.

Pogorszenie jakości obrazu może wynikać przypuszczalnie zastosowanej kompresji przy nagrywaniu na płyty DVD-R(-RW), teoretycznie lepsze wyniki powinno dać nagrywanie na HDD i później na płyty DVD.

Trzecia kwestia czy nagrywarka odbiera sygnału upc z połączenia przez RF. Jeżeli nie odbiera nie ma zasadności połączenia przez nagrywarkę i dalej do tunera upc. Nagrywanie odbędzie się w tym przypadku przez scart (jednak tylko w sd i 4:3).

Kwestia czwarta masz do TV dwa "podłącza" na HDMI (tuner i nagrywarka), jest to to o tyle sensowne o ile zdarza się tobie oglądać obraz z upc bez włączonej nagrywarki.

Pzdr.,
(C)G
 

Jupiter

New member
do kwestii czwartej . dokładnie UPC oglądam bez włączonej nagrywarki , służy jako DVD i rekorder

do trzeciej . podłączenie RF jest po to aby nagrywarka "pobrała coś na własny tuner" tam łapie tylko kilkanaście dostępnych kanałów które są na kablu bez jakichkolwiek dekoderów .

Pogorszenie jakości obrazu może wynikać przypuszczalnie zastosowanej kompresji przy nagrywaniu na płyty DVD-R(-RW), teoretycznie lepsze wyniki powinno dać nagrywanie na HDD i później na płyty DVD.
Ale ja jeszcze nie nagrywam na płyty . Po prostu obraz wyświetlany dla wejścia AV2 w nagrywarce jest słabej jakości i w zmienionych formatach . inie chodzi mi tu o 4: 3 kiedy był 16:9 tylko na


Dziwne bo przy poprzednim połączeniu dekodera i nagrywarki na wejściu AV2 ( to wszystko co w danej chwili było oglądane na dekoderze ) format obrazu był zachowany . A sygnał z nagrywarki prze HDMI do TV dawał odczucie lepszego . tu schemat dawnego podłączenia
schemat02.jpg
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Co do poprzedniego połączenia i pogorszenia (odczuwalnego jak piszesz) wynika jak przypuszczam ze skalera w nagrywarce podbijającego obraz SD do HD (1080p). Skaler jest na tyle dobry, iż ten który masz zamontowany w TV nie spełnia teraz twoich oczekiwań.
 

Jupiter

New member
Problem z obcinaniem obrazu rozwiązany . Zmiana ustawienia w dekoderze UPC z 4:3 na 16:9 ( w sumie teraz to oczywiste bo tak komunikuje się z nagrywarką ) .



Co do jakości to chyba fakt nagrywarka głównie wybrana ze względu na up-scaler i to dziwne bo podłączenie między nagrywarka , a TV jest takie jak poprzednio ( błąd w schemacie było tak ) . Czy to możliwe , że jakość po SCART z obecnego dekodera HD jest grosza niż z poprzedniego .
schemat03.jpg

schemat03.jpg
 

Attachments

  • schemat03.JPG
    schemat03.JPG
    27 KB · Wyś: 156

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Ogólnie ciężko powiedzieć jak to się ma, niemniej jednak masz jakiś trop, który może sugerować gorszą jakość obecnego dekodera.

Tak offtopic, oferta upc z czterema kanałami HD nie jest jakaś zjawiskowa, jak i cena porównując do ofert nadawców satelitarnych. Poza netem w sumie od upc nie ma co brać ;-).

Z czystym sumieniem poleciłbym tobie zmianę operatora jak masz możliwość instalacji satelity oferta n i tuner z nagrywarką (nagrywanie włączenie z HD) po 49zł (jednorazowo) w abo 44,25zł (po odliczeniu 3 miesięcy gratis) jest całkiem niezła. 23 kanały HD, na jakość nie będziesz z pewnością narzekał.

Pzdr.,
(C)G
 

wysio

Member
Bez reklam
Ja mam nagrywarkę eh-67 również podłączoną euro złączem pod mediabox UPC i jakoś nagranego materiału jest bardzo dobra. Tyle że nagrywam w najlepszej jakości XP, bo w standardowej SP widać już różnicę w jakości obrazu na nowej plaźmie. Na poprzednim odbiorniku nie było to tak widoczne.
 

Jupiter

New member
A dokładnie który model Media box .


To rozumiem ,że przy nagrywaniu wybrać tryb XP .
Ja mam problem , że podczas wyświetlania jest słabo .Zwróciłem uwagę również programy HD , wyświetlane maja tendencję do przycinania się. Czy to "przepustowość" SCART nie daje rady.
Wyłączyłem funkcję - COMB FILTER w nagrywarce co dało poprawę ( bardzo niewielką )obrazu na krawędziach ( widoczne przy napisach ,bilach ).
Testowałem podczas relacji snookera na Eurosporcie HD.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Przez scart nie uzyskasz jakości HD, max 576p. Przycinanie wskazuje na problemy z tunerem od upc, tak jakby nie wyrabiał, lub z okablowaniem, którym doprowadzają tobie sygnał upc.
 
Do góry