Podłogówki ok.2tys do Onkyo TX-8050

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he, fajnie się to czyta jak lecimy po kolei wypowiedzi:grin: Kolega pewnie juz ma niezły mętlik w glowie? Ja podobnie jak kolega wyżej polecą Melodika BL 30, bo sam słucham róznych gatunków muzycznych i uważam że te kolumny się sprawdzają. Są dość dynamiczne i basowe do szybszej muzyki, ale i spokojniejsze klimaty się słucha z przyjemnścią. Zensor 5 trochę może delikatniejsze, ale też sobie posłuchaj. No i reszta kolumn polecana przez kolegów, chociaż niekiedy to zupełnie odmienne brzmieniowo zestawy.
 

bady87

Member
U Ciebie w mieście możesz kupić dali zensoor 5 w cenie 2700 zł z tańszych indiana nota 550 za 1600 nie wiem czy warto dopłacać do dali masz jeszcze opcje pośrednią boston acoustic 250 za 2000 zl . W bostonach mieścisz się w cenie 2000zł .To małe podłogówki do twojego metrażu
 

Harryx

New member
No tak. Chętnie bym wziął te 270-tki, tylko mam salon 40m2 z otwartą jadalnią i kuchnią do nagłośnienia i powinienem chyba celować w JBL 290, a tu już z ceną nie jest tak różowo.
 

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
Czas podsumować wątek - kolumny kupione :) Z propozycji które padły w dyskusji (dzięki Koledzy) do finału zakwalifikowałem 3 kolumny tj. do 2tys Melodika BL30, a powyżej 2tys JBL Studio 270 oraz Dali Zensor 5.
Wybrałem JBL Studio 270 i jestem bardzo zadowolony. Kolumny grają szczegółowo i precyzyjnie. Bas jest dynamiczny i mocny ale nie masakruje. Kolumny nie męczą przy kilku godzinnym słuchaniu. Płyty CD odkrywam na nowo ;) . Używam kabli QED QE4155, płyty odtwarzam na Pionierze PD-10.
Oprócz świetnego brzmienia, kolumna również bardzo ładnie wygląda - pasuje koleżance małżonce do "koncepcji urbanistycznej" pokoju.
Dla osób poszukujących kolumny uniwersalnej w brzmieniu i jednocześnie eleganckiej do pomieszczenia ok 17m2 w bloku jest to świetny wybór.
 

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
Melodika i Dali Zensor słuchałem na Onkyo TX 8050, natomiast zamiast 270 słuchałem 290 podpiętych do Pionieera. Pierwsza z rywalizacji odpadła Melodika - miałem wrażenie za bardzo dudniącego basu, jak dla mnie zbyt głęboki. W spokojnym repertuarze grały uniwersalnie, natomiast przy np. bluesie już trochę mnie przytłumiły. Dali Zensor i JBL wypadły prawie tak samo - decydujące zdanie miała żona (no bo takie ładne i zgrabne są)
 

palusik

Member
Melodika i Dali Zensor słuchałem na Onkyo TX 8050, natomiast zamiast 270 słuchałem 290 podpiętych do Pionieera. Pierwsza z rywalizacji odpadła Melodika - miałem wrażenie za bardzo dudniącego basu, jak dla mnie zbyt głęboki. W spokojnym repertuarze grały uniwersalnie, natomiast przy np. bluesie już trochę mnie przytłumiły. Dali Zensor i JBL wypadły prawie tak samo - decydujące zdanie miała żona (no bo takie ładne i zgrabne są)

Słuchałem Melodiki na 8050 i 609 KD i nie ma mowy o dudnieniu. Źle rozstawione lub źle ustawiony wzmacniacz.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Też potwierdzam że w poprawnej konfiguracji grają ładnie dołem i nie mam mowy o dudnieniu. Mnie jeszcze dziwi że Zensory zagrały tak samo jak JBL? Przecież to zupełnie odmienne brzmieniowo zestawy. Jak dla mnie JBL mają nawet większy bas niż Melodika i nie są to kolumny do subtelnego brzdąkania.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Melodika i Dali Zensor słuchałem na Onkyo TX 8050, natomiast zamiast 270 słuchałem 290 podpiętych do Pionieera. Pierwsza z rywalizacji odpadła Melodika - miałem wrażenie za bardzo dudniącego basu, jak dla mnie zbyt głęboki. W spokojnym repertuarze grały uniwersalnie, natomiast przy np. bluesie już trochę mnie przytłumiły. Dali Zensor i JBL wypadły prawie tak samo - decydujące zdanie miała żona (no bo takie ładne i zgrabne są)
Najważniejsze, że znalazłeś coś co wpadło Ci w ucho :)
 

TomekOp

Member
Też potwierdzam że w poprawnej konfiguracji grają ładnie dołem i nie mam mowy o dudnieniu. Mnie jeszcze dziwi że Zensory zagrały tak samo jak JBL? Przecież to zupełnie odmienne brzmieniowo zestawy. Jak dla mnie JBL mają nawet większy bas niż Melodika i nie są to kolumny do subtelnego brzdąkania.

Mam kolumny Klipsch i graja mi dynamicznie i jak chcę subtelnie. Kwestia ustawienia amplitunera.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ustawienia amplitunera czy nawet dobór innego brzmieniowo wzmacniacza nic nie da jeżeli kolumny mają taki a nie inny charakter grania. Jasne że można posłuchac różnego repertuaru, tylko gdybyś włączył na nich np. muzykę klasyczną a następnie posłuchał na np. MA, to na tych drugich dużo lepiej by ten gatunek muzyki wypadł. Wzmacniaczem czy kablami można trochę utemperować brzmienie i dostosować do swojego ucha, ale całkowicie natury tych kolumn nie zmienisz. Jedne są fajniejsze w dynamicznej muzie, a inne w spokojnym graniu.
 

TomekOp

Member
Ustawienia amplitunera czy nawet dobór innego brzmieniowo wzmacniacza nic nie da jeżeli kolumny mają taki a nie inny charakter grania. Jasne że można posłuchac różnego repertuaru, tylko gdybyś włączył na nich np. muzykę klasyczną a następnie posłuchał na np. MA, to na tych drugich dużo lepiej by ten gatunek muzyki wypadł. Wzmacniaczem czy kablami można trochę utemperować brzmienie i dostosować do swojego ucha, ale całkowicie natury tych kolumn nie zmienisz. Jedne są fajniejsze w dynamicznej muzie, a inne w spokojnym graniu.

Muzyka klasyczna to przede wszsytkim dynamika. Na kolumnach bez dynamiki bedziesz mial disco polo zamiast koncertu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A disco polo to nie dynamika?:) Liczy się jeszcze jakość brzmienia, stereofonia, rozdzielczość, niuanse, możliwość usłyszenia wszelkich smaczków a nie zlana w calość papka. Oczywiście nie mam na mysli Twoich kolumn, tylko wyjaśniam różnice. Niestety, jeżeli ktoś ma wysublimowany gust, spore oczekiwania odnośnie brzmienia, lubi delektować się każdym wybrzmieniem instrumentu to nie jest ten przedział cenowy o jakim rozmawiamy. Na altusach tez się słuchalo dynamicznej myzyki z lat 80's czy 90's, co nie oznacza że dobrze by wypadły w utworach Chopina czy Mozarta:-D Są kolumny na których miło się słucha jazzu, spokojnych ballad czy ogolnie delikatniejszej muzyki, a jak już byś zapuścił twardy rock czy metal by się trochę pogubiły.
 

TomekOp

Member
Klipsch subtelnie hmmm....

Słyszałeś może kiedyś Katie Melua na Klipsch'ach to możesz się zdziwić :) jest bardzo subtelnie i dynamicznie. Muzyka to nie tylko flaki z olejem. Dobre głośniki zagraja dobrze kazdy rodzaj muzyki tym bardziej, gdy łatwo je napedzić i kontrolować. Oczywiście możesz nie lubieć gdy wokal slychać bliżej od instrumentów, lub inne aspekty czy charakterystyke danych kolumn. Mi to odpowiada czuje sie jak w klubie ;>
 
Ostatnia edycja:
Do góry