Podłogówki ok.2tys do Onkyo TX-8050

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
Wybrałem wstępnie do zakupu ampli Onkyo TX-8050. Będzie stał w pokoju 17,5m2 (4,8x3,6m). Kolumny będą odstawione około 40-50cm od ściany, ampli centralnie na dłuższej ścianie.
Proszę o propozycję kolumn - cena ok.2tys za parę. Do ampli podłączę TV + bluray. Słucham namiętnie radiowej Trójki, lubię muzę z lat 80-tych. chciałbym żeby poprawnie zagrał na nich rock (np. Nirvana, Pearl Jam czy też Pink Floyd), gitarowe granie typu Joe Satriani, blues (Eric Clapton), jazz (Pat Metheny) aż po Massive Attack. Moja Pani lubi klimaty typu Michael Jackson, Depeche Mode, Dido, Simple Red, George Michael itp.
Ograniczeniem jest fakt że to mieszkanie w bloku - hałas i moc wykluczone. Ponad rok temu słuchałem na odsłuchu zestaw wzmacniacz (chyba Pionier) + JBL ES80 i mi się strasznie podobało. Nie wiem czy one są jeszcze dostępne ale coś w podobnym brzmieniu byłoby ok. W cenie którą proponuję cudów raczej nie oczekuję, ale pewnie jakieś interesujące propozycje od Was wypłyną.
 

piechu

Member
Bez reklam
skoro podoba Ci się brzmienie JBL to może JBL studio 270? Po uszczknięciu z ceny wyjściowej pewnie musiałbyś troszkę dołożyć do 2k ale tragedii nie będzie - pytanie tylko jak JBL zgrywa się z Onkyo.
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Mam z tym ampli Dali Zensor 7 - sprawdza się super szczególnie w muzyce z gitarami i elektronicznej. Trochę do budżetu trzeba by dołożyć ale uważam, że warto. O ceny pytaj Blackninja to Onkyo pewnie też wyjdzie taniej i budżet się powiększy;)
 

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
Dali Zensor 7 wyglądają fantastycznie, ale myślę że Blackninja aż takich rabatów nie daje.
Czy JBL studio 270 grają podobnie jak ES80 ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem bas mocny i dynamiczny .....ale kolumny nie panują nad niskimi częstotliwościami ,druga sprawa to wysokie tony jak na mój gust za bardzo ofensywne
To jest oczywiście moje zdanie na temat tych kolumn ,w każdym razie na pewno bym ich nie kupił .Jeżeli ktoś jednak bardzo chce mieć w domu te pudła to obecnie stoją przecenione w MM w Przemyślu ,odkąd założyli market nie mogą się ich pozbyć ,nawet Ukraińcy tego nie chcą
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Uniwersalny dzwięk powiadasz.... to może Zensor 5? Na ten metraż wystarczą, basu będzie w sam raz ale musiałbyś je odsłuchać bo w muzyce rockowej czy elektronicznej Zensory charakteryzują się zupełnie inną dynamiką i barwą niż np. JBL lub Klipsch.
W zamian za to dostajesz jednak bardzo uniwersalną kolumnę :)
Z uniwersalnych, które miałem okazję odłsuchać bardzo dobrze grały Indiana Line Tesi 560 ale tu znowu mamy do czynienia z bardzo poukładanym brzmieniem ale tak jak w przypadku Zensorów brakuje tej dynamiki z JBL i Klipsch (chociaż mnie na odśłuchu Studio 280 ich dynamiczność mocno męczyła, nie byłbym w stanie słuchać kilku godzin muzyki w domowym zaciszu przy takim brzmieniu - ale wiadomo gusta są najróżniejsze)
Możesz także pomyśleć nad monitorami JBL Studio 230, myślę, że na Twoim metrazu powinny sobie poradzić bo to kawał kolumienki :)
Poza tym podstawa to nauszny kontak z kolumnami i elektroniką czyli najważniejszy jest odsłuch :)
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Myślę, że warto posłuchać też bx5. Ja mam zensor 7 na 18m i nie widzę tu 5tek ale lubię mocne zejście na basie, poza tym za jakieś pół roku idą do 20 lub 25m. Może u Ciebie by się sprawdził ten mniejszy model. Do jbl chyba monitor audio będzie bardziej podobne.
 

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzięki Koledzy za cenne uwagi i wskazówki. No cóż, sporo ciekawych propozycji padło od Was. Pojawiła się również opcja dobrych monitorów dla mojego metrażu. Mam mały mętlik w głowie, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo...
 
Do góry