Początek problemów z HDMI w Onkyo 616?

duzy213

Member
witam , zauważyłem że poruszony jest tu wątek wentylacji i troszkę się wystraszyłem , mianowicie mój onkyo , wsadzony jest w szafkę gdzie do górnej półki ma tylko 4,5 cm , co prawda szafka jest ,,przelotowa,, bez tylnej ścianki , ale nie wiem czy te 4,5 cm starczy???
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro nie grzeje się za mocno to może tam być. Ale jeśli jest dość katowane i jest gorący to ja bym nie ryzykował hehe:). Ja posiadam yamahe, która słynie z tego że nie grzeje się zbytnio i posiada pasywne chłodzenie. Też mam upchniętego w półkę i asekuracyjnie zamontowałem chłodzenie w półkę :)
 

duzy213

Member
właśnie się grzeje... jest dość gorący ,głośność maksymalną ustawiłem na ,,70,, , słucham średnio godzinkę dwie dziennie plus córka... , mam tu pytanie ? czy takowy sprzęt ma jakieś zabezpieczenia...? i jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura??? , wiesz wydaje mi się gorący ale to może być ,,normalna,, temperatura...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
kolega widocznie jest starszy od węgla :D. Bez obrazy:). To takie moje powiedzenie ostatnio hehe:)

duzy213 Onkyo słynie z tego że się dość grzeje. Dla tego najlepiej trzymać na wolnej przestrzeni. W sumie jest to wskazane dla każdego ampli, im chłodniej tym lepiej. Szczególnie te które się bardziej grzeją :). Miałem podobny dylemat, mój ampli dobrze się prezentuje w półce i wolałem zrobić mu chłodzenie. Jeśli jest potrzeba to je włączam:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
O rzesz w mordę :shock:

Gdybym nie miał kiedyś hopla na punkcie fotografii, i nie kupował pierwszych lustrzanek FullFrame oraz szkieł 1.4 i 1.2 to bym Cię nie zrozumiał :mrgreen: A tak wiem doskonale o czym piszesz hehe

Dzięki za obszernego posta, lubię Onkyo i odrobinę hazardu więc co tam, kupię i się zobaczy czy te moje budżetowe kable dadzą radę, nie omieszkam się tym podzielić z Wami, bo się domyślam że jest więcej takich jak ja :wink:

Arek ok tylko pamietaj ze kable hdmi potrafia rozwalic bodajze to sie nazywa fachowo modul hdmi czy cos w tym stylu - naprawa cos okolo 1200 zl i na koszt oczywiscie wlasciciela pomimo ze amplituner jest na gwarancji ( przynajmniej takie przypadki sie zdarzaly ) takze hazard jest dobry - ja tez na gieldzie gralem i przegralem 12 tys ale nie powiem juz ze hazard mi sie podoba :) Pozdro
Kolego DUZY ja ci juz kiedys pisalem o tym nie chcesz kolego nic sie sie uczyc, a potem bedziesz krzyczal....... jak padnie amplituner.... Onkyo chyba najbardziej sie grzeje ze wszytskich amplitunerow tu jeszcze kwestia yamahy bo ona tez dosyc sie grzeje ale onkyo chyba jednak bardziej i naprawde mwoie ci raz jeszcze ze moze to okazac sie za malo to co ty masz a jak padnie i sprawdza ze to wina twoja ze za malo wentylacji ampek mial placisz jak za zboze... uklady sa zabezpieczajace ale jak dobrze pograsz to i uklad nie pomoze tak mowia w serwisie i ludzie ktorzy znaja sie na tym... ale to twoj wybor..
 
Ostatnia edycja:

duzy213

Member
hejka Lolek , problem polega na tym że nie mam go gdzie postawić... mam szafkę rtv 150 cm na środku jest centralny po bokach fronty i guzik , fakt ewentualnie mógłbym zamienić miejscami centralny z amplitunerem ale moja ropucha ;-) się nie zgodzi , druga sprawa centralny byłby niżej niż fronty i nie wiem jak by to odbiło się na dźwięku...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam porównanie do onkyo podobnej klasy do mojej yamahy. To onkyo ostro się grzeje sam kumpel to potwierdza. Moja yamaha po takim samym katowaniu nie była tak nagrzana. Gdzie onkyo ma aktywne chłodzenie a yamaha pasywne. Onkyo z pasywnym chłodzeniem by się ugotowało, można by było na nim jajka smażyć hehe
 

duzy213

Member
bo jak to w życiu bywa wszystko przez oszczędności , w przypadku onkyo wystarczyło by puścić radiator po całej szerokości i było by po problemie... tak mi się wydaje.
 
Ostatnia edycja:

Arek

Member
Miałem podobny dylemat, mój ampli dobrze się prezentuje w półce i wolałem zrobić mu chłodzenie. Jeśli jest potrzeba to je włączam:)

A mógłbyś zdradzić jaki to patent?

Gdzie onkyo ma aktywne chłodzenie a yamaha pasywne. Onkyo z pasywnym chłodzeniem by się ugotowało, można by było na nim jajka smażyć hehe

A mi się wydawało, że gdzieś tutaj wyczytałem że ma chłodzenie pasywne + wentylatorek tylko po przekroczeniu "pewnej" temperatury się załącza...

To w sumie trochę lipa....
 
Ostatnia edycja:

krzysiekkortus

New member
Kolega zajmuje się wyciszaniem PC. Jeśli macie ochotę lub potrzebę pobawić się w cichą wentylację szafek rtv to proponuje szukać właśnie w klamotach do PC. Niezła sprawność i przystępne ceny. Do tego podświetlane wentylatory itd. Łatwo też zamontować coś takiego i z zasilaniem nie powinno być dużych problemów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Amplitunery onkyo na 99,9 % maja wentylatory ktore to sie wlaczaja po tym jak amplit. osiagnie odpowiednia temp. i to chyba dotyczy wiekszosci modeli.... a na pewno od srednich modeli w zwyz, ale z tego co moglem zauwazyc np u znajomych to jakos to glosno nie chodzilo zeby mialo to przeszkadzac podczas ogaldania filmu ... I jelsi chodzi o wyjmowanie i wkladanie kabla hdmi to seris zaleca calkowite wylaczenie amplitunera rowniez i z sieci.
 
Ostatnia edycja:

akslow

New member
u mnie byly problemy z niefirmowymi kablami hdmi (10m - od zródla i 7m - do telewizora) tzw. problem handshake. Po wymianie na kable PROLINK Exclusive 10m i FUTURA 5m wszystko działa jak należy. Amplituner NR717.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po mojemu to jest tak ze to musi byc firmowy kabel i powinno byc ok , choc bywalo ze z tymi slabszymi i firmowymi byly problemy zarowno i w onkyo jak i w denonie bo chocby u moich znajomych wystepowal ten problem...
 

wallygraf

New member
Ja kupiłem od Blackninja 616-kę na "gwiazdkę" mam dwa kabelki hdmi za kilkanaście złotych z allegro jeden 3m do mojego tv LG a drugi 10m do tv TOSHIBA mojej córki w drugim pokoju. Na starym firmware coś nie działało. Jak zmieniłem firmware na to z końcówką 300 działało tylko na włączonym ampli po wgraniu najnowszego działa bez zarzutu i na włączonym ampli i na hdmi through na każdym źródle. Mam podłączony po hdmi dvd panasonic, dekoder CP sagemcom, x-box 360. według mojej opinii cena kabelków nie ma znaczenia tylko bardziej jakość ich wykonania. Co do grzania Onkyo wg. mnie zależy od impedancji głośników i ich podłączenia ogólnie nie polecam przykrywania go dvd, u mnie w szafce rtv kiedy miał po 5 cm dookoła przy oglądaniu filmu tak na 50 w szafce zamykanej z szybą od czoła było ponad 50 stopni. Myśle że komuś to się przyda. Pozdrawiam:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszyscy piszą o jakości wykonania kabli cyfrowych, tylko mnie zastanawia jakie to naprawdę ma znaczenie w Naszych systemach? Przecież nie przełączamy kabli HDMI po kilkanascie razy na dzień, tylko jak raz podłączymy to jest to na długi czas. Ja mam tanie, zwykłe kable HDMI i od tylu lat co je posiadam jeszcze nic mi się nie odłączylo, urwało czy rozwarstwiło. Nigdy również nie miałem problemów z obrazem czy dźwiękiem. Kable które posiadam są w cenie ok. 20 - 30zł, i do 2m długości.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
posiadam 4 kable HDMI w cenie od 30zł do 100zł i długościach od 1m do 3m i nie widzę między nimi różnicy. Nie mam z nimi kompletnie problemów :)
 
Do góry