Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odebrałem czwartą płytę popularnej norweskiej wokalistki jazzowej Inger Marie Gundersen, My Heart Would Have A Reason, która dwukrotnie już odwiedziła Polskę, raz na Ladies Jazz Festiwal w Gdyni, drugi raz na gali RadioRam we Wrocławiu. Poza autorskimi utworami znajdziemy na płycie kompozycje Stinga lub też Boba Marleya, poddane subtelnemu, jazzowemu makijażowi.


 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy ktoś zna gościa, ja natrafiałem na niego przypadkowo i jutro odbieram płytę belgijskiego artysty Bovy Yannick – Love swings jest to jego trzecia płyta, a w mojej kolekcji pierwsza, ale myślę, że nie ostatnia. Inspiracją do powstania albumu stał się legendarny belgijski muzyk jazzowy Wil Tura.

Poszukiwanie utworów na album zabrało artyście ponad rok i z oszałamiającej ilości amerykańskich standardów ostatecznie na płytę zostały wybrane m.in. takie niezapomniane utwory jak "Let there be love", "Every time we say goodbye" czy "Nice work if you can get it".

Jak ktoś lubi np. M. Duska, M. Buble to są podobne klimaty, więc jest szansa, że i ten artysta może się spodobać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejne płyty z ABC Recordsw technologi HD mastering CD jutro odbiorę, tym razem pierwsza z nich jest to instrumentalna płyta „Im So in Love with You-Cello” w roli głównej francuski wiolonczelista Marc Coppey, który wraz z Orchestre de Paris wykonuje zarówno utwory z klasycznej muzyki operowej jak również utwory z filmów.

„Słuchając muzyki klasycznej przez wiele lat, tym bardziej czuję, że to ludzie w muzyce, a nie tylko nuty i momenty, mogą ujawnić charakter i temperament grającego." - chyba coś w tym jest...
Album jest wybrany spośród klasycznej muzyki operowej i filmowej, na przykład klasycznej opery „ Pieśń Toreadora ” i „ Seguidilla ” z „ George Bizet : Carmen”, „ Voi Che Sapete ”z „Wesela Figara” Mozarta i innych klasycznych filmów muzyka, jak „ Główny temat z Listy Schindlera ”, „ Moje serce będzie trwać z Titanica "

Pozostałe dwie płyty to składanki muzyki jazzowej z serii Audiophile Deluxe Voices.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Udało mi się kupić płytę, którą , szukałem , pewnie dobre 6-8 miesięcy, bo jak nie używane były to znowu od niepewnych osób, ale już prawie jest u mnie, jutro będzie do odbioru , SEAL - Soul 2. (y)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejne płyty z ABC Records w technologii HD mastering CD jutro odbiorę, są to składanki jazzowe z serii Female Audiophile Voices cz II, III, IV.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piąta płyta w mojej kolekcji Inger Marie Gundersen – Feels like Home -

"Najnowsza płyta wielkiej damy skandynawskiej wokalistyki jazzowej przynosi dziesięć ulotnych ballad, magnetyzujących słuchacza od pierwszych chwil jej trwania[...]. Głos Inger przyciąga i hipnotyzuje, nie brak mu pewnej szorstkości, którą otacza jednak fala ciepłej, niezobowiązującej nutki melancholii.

Na "Feels Like Home" usłyszymy Bendika Hofsetha, norweskiego saksofonistę, porównywanego często do Jana Garbarka. Jest on także producentem płyty. Fantastycznie brzmią smyczkowe inkrustacje Kristiansand Strykekvartett. W ogóle płyta jest wyprodukowana perfekcyjnie, a norwescy instrumentaliści w osobach trębacza Pera Willy'ego Aaseruda, gitarzysty Hallgrima Bratberga, klawiszowca Rasmusa Solema, perkusisty Jarle'go Vespestada i koreańskiego basisty SungSu Kima, z którym współpracuje od 2015 roku, wywiązują się ze swoich ról koncertowo.

Covery Johnny'ego Mercera, Randy'ego Newmana, Creedence Clearwater Revival, Abby, Otisa Reddinga, Teddy'ego Morgana i kilka norweskich autorów układają się w emanującą bezpretensjonalnością i ulotną melancholią opowieść o przemijaniu, zacieraniu się granicy pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. A jej narratorka posiadła tę rzadką umiejętność opowiadania w prawdziwie kunsztowny sposób".

Druga płyta to pierwszy solowy album Mattea Bocellego w wydaniu exclusive z dwoma dodatkowymi towarami.

"Pięć lat po wydaniu pierwszego singla – „Fall on Me” z Andreą Bocellim – i dwa lata po premierze „Solo”, czyli pierwszego w karierze, solowego utworu który usytuował go w centrum uwagi, Matteo Bocelli wydaje swój debiutancki album. Płyta zatytułowana po prostu „Matteo” ukazuje się nakładem Capitol Records/Universal Music Polska.

14-utworowy album zawiera mieszankę piosenek w języku angielskim i włoskim. Płyta została napisana i wyprodukowana z udziałem Eda i Matthew Sheerana, PARISI (Ed Sheeran, Fred Again), Jesse Shatkina (Miley Cyrus, Sia, Kelly Clarkson) i Stuarta Crichtona (Kesha, Backstreet Boys, Louis Tomlinson)."
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejna płyta tego artysty zamówiona, mam nadzieję, że będzie fajnie nagrana.
"Zdobywca nagrody Grammy i jeden z najpopularniejszych instrumentalistów na świecie, trębacz Chris Botti wraca do jazzowych korzeni swej sztuki wykonawczej w pierwszym dla Blue Note Records albumie zatytułowanym „Vol. 1”. Wydawnictwo to jest piękną kolekcją poruszających, nowych wykonań ukochanych przez artystę standardów, w tym „Bewitched, Bothered and Bewildered”, „Old Folks”, „My Funny Valentine”, „Someday My Prince Will Come” i „Blue In Green”, a także utworów „Fix You” z repertuaru Coldplay, czy „Paris” – tu z gościnnym udziałem kompozytora utworu – Johna Splithoffa jako wokalisty.

Album został wyprodukowany przez Davida Fostera, a w sesjach nagraniowych udział wzięli między innymi: skrzypek Joshua Bell, pianista Taylor Eigsti, gitarzysta Gilad Hekselman, perkusista Vinnie Colaiuta i basista Zach Moses."
 
Do góry