Płyty cd w stereo

Henry

Active member
Bez reklam
Miałem na weekend Onkyo i chyba nawet wyższy model, (6070 jest wyższy, poprawcie jeśli się mylę) i po weekendzie wrócił do sklepu, nie dał rady Himedii z CA daciem.
W moim przypadku dopiero klocki jak CA CXN V2, Pionek 50, Oppo Sonica dadzą poprawę w stosunku do tego co mam.
Poszukaj czegoś w używkach ;)

ps. A tego blue... słuchaliśmy wspólnie na AS z nowymi NADami i chyba monitorami Elaca... pamiętam, że nie chciało nam się stamtąd wychodzić.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak dokładnie blue słuchaliśmy. Cały zestaw super grał. Od znajomego słyszałem, że jest stabilny i w razie co dobrze robi za transport w przypadku jak się zachce kupić lepszego dac-a.

Tak sobie myślę, że może taki Onkyo 6130 za tysiaka nie byłby zły na start. Zawsze można dołożyć jak coś zewnętrznego dac-a.

Z Boxionem gadałem i faktycznie jest zadowolony z Pionka, ale to już 3k.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odebrałem kolejnego Stockfischa w SACD A. Taylora z orkiestrą symfoniczną troszkę w innym wydaniu i tak się złożyło, że jest ona u mnie "jubileuszową" bo to płyta numer 400 :). Tak jak poprzednie dwie, których zdjęcia wkleiłem wcześniej tak i ta moim zdaniem jak ktoś lubi tego typu muzę warto kupić i sobie czasem w jesienne wieczory zapuścić.
upload picture
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A do mnie doszła kolejna czwarta płytka BEST AUDIOPHILE VOICES cz VII w XRCD2 i tak jak poprzednie trzy płyty z tej serii tak i ta jest świetna pod względem technicznym, a może nawet deczko jest lepiej, być może dlatego, że jest to najnowsza płyta z tejs serii... ale generalnie jak ktoś lubi taką muzykę to naprawdą polecam.. I na dzień dzisiejszy jest to ostatnia płytka moja z tej serii, choć jak to mówią nigdy nie mów nigdy :) więc kto wie.. I mam nadzieję, że coś potwierdzi się w tym co wróbelki ćwierkają, że od przyszłego roku coś ma się zmienić jeśli chodzi o zakupu z Japonii to może coś będzie taniej jeśli chodzi o płyty, auta i elektronikę z tego Państwa. Dla wszystkich byłyby to duże korzyści..



 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I kolejne dwie płytki numerowane przyszły tym razem w K2 HD J. Iglesiasa, o którym mówią ..." Nieważne, w jakim śpiewa języku - wszystko co śpiewa jest poezją..." Jakieś dwa miesiące temu u pewnej osoby usłyszałem kilka piosenek z tych płyt i tak mi się spodobały zarówno pod względem technicznym jak i wokalnym,że od razu zamówiłem u kogoś, aby zamówił dla mnie + trzecią , która niestety ukradli w czasie podróży z USA. Sklep wysłał ponownie ...więc troszkę trzeba będzie poczekać A przy okazji uświadomiłem sobie, że mam jedną Jego płytkę o której już troszkę zapomniałem, a też piosneczki są warte grzechu.. więc sobie troszkę przypomniałem.. głos ma Gość niesamowity, a przy okazji dobrze zrealizowanych płyt jest czystą przyjemnością słuchać utworów w jego aranżacji.. utowrów, które znamy zaśpiewane przez innych artystów.




 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Troszkę tak...filmy przeszły mi to teraz czas na poważnie za cd się zabrać, a tym bardziej, że mi to daje więcej radości i słucham płyt razy X, a nie jak to jest w przypadku filmów, oglądam raz, dwa razy... Ale Ty chyba też troszkę muzyki słuchasz...:)
Dostępność tylko mogłaby być lepsza pewnych płyt cd...tak aby nie trzeba było zamawiać z końca Świata...
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Troszkę tak...filmy przeszły mi to teraz czas na poważnie za cd się zabrać, a tym bardziej, że mi to daje więcej radości i słucham płyt razy X, a nie jak to jest w przypadku filmów, oglądam raz, dwa razy... Ale Ty chyba też troszkę muzyki słuchasz...:)
Dostępność tylko mogłaby być lepsza pewnych płyt cd...tak aby nie trzeba było zamawiać z końca Świata...

Ja też juz z filmami na płytach rzadko spędzam czas...przeszedłem na netflixa i hbo go...sprzedałem kino kupiłem bara i ampli stereo bo słucham muzyki zdecydowanie częściej niz ogladam.powoli tez cdeki przegrywają ze Spotify.I polegną na pewno.z sentymentu zostawię jednak odtwarzacz cd i kolekcje płyt bo wiem ze czasem bede miał ochotę przeskoczyć.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
.powoli tez cdeki przegrywają ze Spotify.I polegną na pewno.
Zbyt daleko posunięte wnioski i nie chodzi tylko o same CD a fizyczne nośniki.
Faktem jest, że sprzedaż spada na rzecz plików, ale stają się one bardziej "ekskluzywną" formą i jeszcze przez długi czas będą dostępne.
 

JanVid

New member
Możecie zaklinać rzeczywistość na różne sposoby lecz..... dni fizycznych nośników a przede wszystkim płyt CD Audio są już praktycznie dawno policzone :) .... i od dnia dzisiejszego daję im jakąś tam namiastkę bytu jeszcze max na 2 lata tj. do 2020 r. , gdyż płyt CD nikt już prawie nie kupuje a w szczególności grupa docelowa tj. młodzież ..... przyszłość audio leży w plikach tych mniej gęstych a dla koneserów trochę w gęstszych lub bardzo gęstych :)
 
Młodzież jest grupą docelową dla płyt cd ? Mi ich w kolekcji ciągle przybywa i cieszy mnie że teraz nie muszę wydawać po 60 zł za sztukę skoro wystarczy 20-30. Płyt które zebrałem w kolekcji nigdy nie zastąpi żaden plik choć mam ich dziesiątki gb - ale tylko jako ciekawostkę, bo włączam je kiedy chcę żeby coś plumkało a nie kiedy chcę czegoś POSŁUCHAĆ. Z czym do ludzi :)
Biorąc pod uwagę nieśmiertelność winyli, kaset magnetofonowych a nawet szpul, pogrzeb płyty cd to coś czego nie musimy się obawiać IMO jeszcze jakiś nieokreślony czas.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tam z Tobą Kolego (Jan Vid) mógłbym się założyć :), że płyty cd jak i winylowe jeszcze długo będą i nie wiem w jakim wieku jesteś, ale pewnie młodszy jesteś niż moja skromna osoba, choć śmiem twierdzić, że jest szansa, że jeden jak i drugi nośnik przeżyje Ciebie..
Kilka dobrych lat temu byli tutaj ludzie, którzy twierdzili, że za 3-5 lat cd zniknie.. przeżyłem te lata i jakoś dalej są i Ci co kupowali to kupują dalej, a część ludzi się nawróciło.. I wtedy chciałem się założyć, że do tego nie dojdzie, ale nie było chętnych. Krzysiek radio może pamiętać , bo też brał udział w tych rozmowach..
Kolego to wychodzi z tego, ze Ty nie znasz ludzi, którzy są tym zafiksowani, bo jakbyś poznał ludzi, którzy maja po 600,700, 800 płyt cd plus do tego maja po 300-500 płyt winylowych to wtedy też byś spojrzał inaczej na ten temat. Jak widzisz na oczy tyle płyt u kogoś to uwierz mi, że nogi się same uginają z wrażenia i nie są to Prezesi, Dyrektorzy, tylko ludzie, którzy naprawdę lubią muzykę. Ludzie potrafią płacić za numerowane płyty po 3-4-5 tys - aby mieć taka płytę.. I powtarzam raz jeszcze to nie są ludzie, którzy nie wiedza co z kasą zrobić.. Co nie oznacza, że są biedni :)
Na wszystko znajdzie się klient to jest kwestia tego, ze są ludzie dla których nośniki się nie liczą jak również tacy dla których te nośniki to coś w więcej niż kawałek plastiku, tylko że to nie jest do wytłumaczenia "normalnemu" człowiekowi, który tego nie czuje. Jak ja to mówię do nośników trzeba mieć uczucie chcenia z nimi bytować.
Sam sklep CD Japan jaki ma przemiał , a to tylko jeden z wielu takich sklepów.. Ludzie ,którzy mi kupują płyty każdego miesiąca zamawiają po kilkadziesiąt płyt - tańszych , droższych jak i tych bardzo drogich , a to tylko dwie osoby.
Patrząc też na inne forum, gdzie użytkowników jest xxxx razy mniej niż tutaj tam niemalże każdego dnia ludzie wklejają zakupione swoje płyty, na tym forum mało ludzi kupuje, bo króluje przede wszystkim KD.
Reasumując wg mnie na każdy rodzaj muzyki znajdą się chętni, którzy będą słuchać na takim czy innym nośniku czy tez z sieci, ważne aby ta muzyka sprawiała przyjemność. Bo dobre płyty cd/winylowe jak i dobre pliki z sieci na pewno dadzą radość słuchającemu.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Zbyt daleko posunięte wnioski i nie chodzi tylko o same CD a fizyczne nośniki.
Faktem jest, że sprzedaż spada na rzecz plików, ale stają się one bardziej "ekskluzywną" formą i jeszcze przez długi czas będą dostępne.
Tzn.u mnie zaczynaja przegrywać ze Spotify a jak bedzie na rynku?...mysle ze juz sie nie odrodzą.bo tak naprawde winyl i moze powrócił ale niesprzedaje sie w takich nakładach jak za czasów świetności i tak samo bedzie z cd a jeszcze nie wiadomo co nas czeka w przyszłości :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobrze, że zaznaczyłeś u Ciebie :) a propo płyt winylowych w tamtym roku w samym tylko UK sprzedało się około 200 procent więcej płyt winylowych niż rok wcześniej. ...także ja nie zakładałbym się, że tego typu nośniki umrą :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Problem płyty CD leży w rozdzielczości 16 bitów ,i zawsze to będzie tyle .W większej rozdzielczości można było nagrać już muzykę w latach 80-tych (były magnetofony 20 bitowe) tylko nie można było jej zapisać na płycie w takiej postaci
Skoro nie można zwiększyć rozdzielczości samej płyty,to producenci odtwarzaczy CD wpadli na pewien pomysł aby umieścić układ który symuluje proces zapisu 20 czy 24 bitowego .Sygnał tak "obrobiony" jest podawany na przetwornik c/a ,dzięki temu udało się polepszyć dźwięk

Serwisy typu Spotfity ,Tidal itp. mają podstawową przewagę - za opłatą uzyskuje się dostęp do biblioteki muzycznej liczącej miliony utworów ,zwykły zjadacz chleba nie jest w stanie posiadać takiej liczby płyt .Do tego dochodzi jakość samych plików ,często są to hi-res 24 czy nawet 32 bitowe a jak wiadomo w przypadku techniki cyfrowej dynamika zależy od długości słowa bitowego (im więcej bitów tym większa dynamika) ,automatycznie też wzrasta odstęp od szumów ,a to z kolei poprawia przejrzystość gdyż docierają subtelne dźwięki które były wcześniej maskowane przez szum
Dlatego myślę, że coraz więcej osób będzie korzystać z tego rodzajów serwisów

Panowie skoro przy płytach CD jesteśmy mam prośbę ,interesuje mnie pewna rzecz .Mieliście takie sytuacje kiedy były problemy z odtwarzaniem konkretnej płyty ,a szczególnie kiedy "przeskakiwało lub zawieszało się", a płyta była "czysta" .Czy przecieracie płytę szmatka przed włożeniem jej do odtwarzacza
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystko ok, tylko powiedz mi jak to jest, że ludzie na odpowiednim sprzęcie (kolumny+elektronika+kable) porównują te same płyty np z Tidala i część płyt w dobrej jakości nadmieniam przegrywają z tymi samymi płytami na cd czy z winylowymi :) I nie są to pojedyncze przypadki... a dobra płyta analogowa w tym dla mnie bije na łeb i szyję Tidala i inne tego typu serwisy włączając to nawet dobre płyty cd.. Nie ma ładniejszej dla mnie muzyki niż właśnie muzyka z gramofonu..
Problem polega w kasie ... bo jeżeli weźmiemy przeciętnego Kowalskiego, który ma odtwarzacz cd na poziomie 1 - 2 tyś zl.. to przecież taki Ktoś nie kupi płyt cd/ po 100-150-200 zł , a o droższych nie wspominam.. czy płyt winylowych choćby po 150-200 zł i również o droższych nie wspomnę, skoro może wykupić za parę złoty Tidala i śmiga.. może czasem w słabszej jakości jak ktoś ma niski abonament ale słucha..

Więc tak jak mówię to jest kwestia pewnych preferencji jak i zamożności ludzi, bo nie ma co ukrywać ludzie wybierają to na co ich stać. A tak jak pisałem mogłem się założyć te 5-6 lat temu jak pisali o umieralności płyt tak i dzisiaj mogę się z każdym założyć , że nie ma szans aby płyta cd i winylowa znikła.. A najlepsze jest to, że o takich rzeczach tylko (mam na myśli ilość takich rozmów) tutaj się rozmawia.. jakoby fizyczne nośniki to jest już ich kres.. :) Potwierdzeniem też chocby jest AS (nie tylko w Polsce organizowanych) ile tam ludzi kupuje płyt.. W Rosji słyszałem na AS tylu było chętnych na płyty, że dowozili ze sklepów, ci którzy mieli na miejscu :)

Ale i tak najważniejsze jest to bez względu co i kto wybierze jest fakt aby muzyka sprawiała takiej osobie radość i przyjemność.
 
Ostatnia edycja:
Do góry