Płyty cd dts i sacd - jaki bd

jarswi

New member
Witam
Do tej pory używałem zestawu od kody - av600, dvd 700, kolumny harmony cv20 + subufer SW 1000, rzutnik Sanyo PLV z5 i tv toshiba, dekoder n, gramofon PN 9805 - czasami też podłączałem lapka do ampli i rzutnika.
Obecnie dvd przestało działać i trochę problemów miałem z przyłączeniem optymalnym wszystkich sprzętów (koda nie ma wyjść po hdmi) więc wymieniam elektronikę.
Zdecydowałem się na ampli Yamahe rx v777 i do niej pasował by bd s477.

I teraz mam wątpliwość - dysponuję około setką płyt cd dts, kilkoma sacd i dvd audio.
Czy nadal będę mógł z nich korzystać? ostatecznie płytki dvd audio mogę odpuścić ale do reszty mam sentyment.
Przeczytałem gdzieś, że Pioneer BDP 170 czyta wszystko ale czy razem z wybranym ampli?
Do tej pory dżwięk w kodzie miałem przesyłany z dvd do ampli analogowo przez 5 kabli dla sacd i wyjściem optycznym dla reszty.
Żaden z wymienionych odtwarzaczy nie ma wyjść analogowych (koda miała 6.1.) i cyfrowe elektryczne i optyczne.

Nie znam się na szczegółach przesyłu i dekodowania dźwięku po hdmi więc proszę o rzeczowe wypowiedzi :)

P.S.
Ampli Yamahy (inny oczywiście model i z 10 lat temu) brzmiał dla mnie ok z moimi kolumnami więc wolałbym nie szukać innego niż wybrany rx v777(po za tym podoba mi się) ale jeżeli ktoś ma doświadczenie i innym ampli do tych kolumn to postaram się odsłuchać i może zmienię zdanie.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli płyty kolegi to oryginały (SACD i DVDAudio), to nie będzie problemów z ich odtwarzaniem na Pionierze 170. Jeśli nie, to będą problemy. Najlepiej samemu sprawdzić i się przekonać.
 

jarswi

New member
sacd 2 oryginały reszta ....
dts cd z 10 oryginalnych
przeboleję wypalone sacd ale czy cd dts będzie odtwarzane - polubiłem 5-cio kanałowy Pink Floyd i Led zeppelin:)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli już koledze zależy na BDP-170, to kolega Hermann z naszego forum pisał o nim dość dużo, bo sam go posiada. I jeśli się nie mylę, to czyta DTS z CD.
 

jarswi

New member
Z tego co czytałem to chyba BDP-160 było szerzej omawiane.
Kiki pisał o BDP 170 ale nie wyczytałem nic o obsłudze dvd audio.
Nie zależy mi na konkretnym bd - zależy mi na sprzęcie co oprócz bd łyknie wypalone cd dts, sacd i dvd audio - może dvd dodatkowo dokupić dla plików muzycznych? - budżet około 3,5k
Ampli dostanę za niecałe 2350 więc trochę zostanie.
Dobrze by było gdyby kolorystycznie i wielkością sprzęt pasował do siebie.
 

jarswi

New member
Nieporozumienie :) budżet cały 3,5k - na bd zostaje jakieś 1,2k jakby dokupować dvd do zestawu to dołożę z 500 PLN ale to max.
 

jarswi

New member
Kupując bd które nie odczyta wszystkiego mogę dołożyć do dvd np LG DP542H około 150 PLN - czyta dvd audio (przykład może nie najlepszy ale do 500 PLN może coś znajdę - doradzicie)
 

jarswi

New member
Firestorm7 - dzięki za podesłanie info o Denonie DBT-1713UD - widzę z opisu, że spełnia moje oczekiwania. Szerokość ma tylko o 1 cm mniejszą od yamahy więc nie będzie za mocno odstawał wizualnie.
Poczytam o nim trochę i jak nikt nic innego nie zaproponuje to pewnie skuszę się na niego.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
1713 ma mój kolega, więc go trochę testowaliśmy. I jest spoko. Dopowiem, że nie straszna mu Cinavia przez USB. :D
 

jarswi

New member
chyba niewypał - nigdzie nie mogę doczytać o obsłudze dts audio cd czyli dts-cd.

Yamaha po za tym nie obsługuje sacd po wyjściu hdmi a nie widzę w tym denonie wyjść ani optycznych ani na chinch (widzę gniazda wyjściowe tylko stereo i hdmi)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
chyba niewypał - nigdzie nie mogę doczytać o obsłudze dts audio cd czyli dts-cd.
Yamaha po za tym nie obsługuje sacd po wyjściu hdmi a nie widzę w tym denonie wyjść ani optycznych ani na chinch (widzę gniazda wyjściowe tylko stereo i hdmi)
I dlatego mam 751BD, :D który ma wszystko, co potrzebne i niczego sobie nie odmawiam. :)

Co do tego, co który odtwarzacz odtwarza, to niech kolega nie sugeruje się opisami i instrukcjami. Nieraz o tym pisałem. Bo może się okazać, że real jest znacznie przyjaźniejszy niż nam się wydaje. :) Trzeba samemu sprawdzić.

Dla spokojności. Mam płytkę „METROPOLIS DTS Music & Test CD” więc sprawdzę u kolegi na DBT-1713 czy „chodzi”, jeśli kolega jest zainteresowany. Denon obsługuje SACD po HDMI.
Chyba, że koledze potrzebne są wyjścia innych standardów?
 
Ostatnia edycja:
Do góry