Pliki .TOD z kamer JVC - konwersja?

dekoder@buziaczek napisał:
Dzięki znalazłem jest ok.

A możesz mi jeszcze podpowiedzieć jak najlepszy zrobić format z 1920x1080i TOD na 720x576 mpeg żebym mógł edytorem Pinacle 11+ załadować i obrabiać dalej, czy format nagrywania kamerą zmniejszyć?
Bo powiem szczerze że poprzednio miałem kamerę też z HDD Gz-mg40
pliki były Mod i było bezproblemowo na Pinacle 11 czy lepiej synał przegrać
z gniazda DV na Fire Wire mpg2 720x576 a dopiero póżniej na Pinacle
 

mirkos

New member
A ja mam mały problem z konwersją plików TOD w Power Directorze 6.
Otóż gdy PD przekonwertuje pliki TOD na MPG to co jakiś czas (kilka minut) na ułamek sekundy obraz robi się taki pikselowaty i słychać trzask.

Gdy odtwarzam plik TOD przez VLC player nic takiego nie ma miejsca.

Gdy przekonwertuje TOD za pomocą MPEG StreamClip opisany na PcLab to jest OK, ale znów gdybym chaiał je obrobić w PD to nie ma dźwięku.

Co mogę z tym zrobić? Chciałbym mieć obrobione pliki w wysokiej rodzielczości i to bez trzasków.

Jeżeli trzeba to mogę wrzucić przykładowe urywki filmików.
 

mirkos

New member
I jeszcze jedno, bo nie znalazłem na ten temat odpowiedzi:

Moja kamerka GZ-HD3 tnie zapisywane pliki na mniejsze. Łącząc jed w edytorze i tak powstaje malutka przerwa - nie da się tego jakoś wyłączyć?
 

Fizuś

New member
dekoder@buziaczek napisał:
A możesz mi jeszcze podpowiedzieć jak najlepszy zrobić format z 1920x1080i TOD na 720x576 mpeg żebym mógł edytorem Pinacle 11+ załadować i obrabiać dalej, czy format nagrywania kamerą zmniejszyć?
Bo powiem szczerze że poprzednio miałem kamerę też z HDD Gz-mg40
pliki były Mod i było bezproblemowo na Pinacle 11 czy lepiej synał przegrać
z gniazda DV na Fire Wire mpg2 720x576 a dopiero póżniej na Pinacle

Hmmm to w power directorze 6.0 zrób go na jakiś format ,Który używa Pinacle 11 ,bądź poszukaj na stronie pinacle jakiegoś patcha.
 

Fizuś

New member
mirkos napisał:
A ja mam mały problem z konwersją plików TOD w Power Directorze 6.
Otóż gdy PD przekonwertuje pliki TOD na MPG to co jakiś czas (kilka minut) na ułamek sekundy obraz robi się taki pikselowaty i słychać trzask.

Gdy odtwarzam plik TOD przez VLC player nic takiego nie ma miejsca.

Gdy przekonwertuje TOD za pomocą MPEG StreamClip opisany na PcLab to jest OK, ale znów gdybym chaiał je obrobić w PD to nie ma dźwięku.

Co mogę z tym zrobić? Chciałbym mieć obrobione pliki w wysokiej rodzielczości i to bez trzasków.

Jeżeli trzeba to mogę wrzucić przykładowe urywki filmików.


Hm zainstaluj na nowo wszystko ,a skoro dźwięku niema znaczy że innym programem dokonywałeś conversji niż ten zalecany z Power Directora ,zainstaluj wszystko na nowo i pamiętaj jak convertujemy pliki TOD - odinstaluj kodeki po conversji można zainstalować już kodeki na nowo aby można było zobaczyć plik MOV w np;WMP
Co do HD3 zapytaj raula on ma HD3 więc ci pomoże ,ja wiem tylko tyle iż kamerka HD7 zapisuje pliki podobno do 1GB i tak dzieli ale mimo tego jak robię zrzut do komputera jest grubo powyżej 2GB i nie spotkałem się z tym problemem ucinania.
 

mirkos

New member
Po dwu dniowych bojach "wyczaiłem" o co chodzi.

Otóż Power Director 6 źle konwertuje pliki TOD na MPG. Gdy konwersję robię w PD 5 Expres to wszystko jest OK.

Testy robiłem na zupełnie nowym/pustym systemie.

A więc, moja recepta na pliki z kamery GZ-HD3 to:
1. Konwertujemy pliki TOD na MPG w Power Directorze 5 (tym dołączonym do kamery)
2. Obróbka (cięcie, scalanie itp) można zrobić zarówno w Power Directorze 5 jak i 6 (w nowszej wersji więcej możliwości / efektów)
3. Zapisujemy jako plik MPEG-2 w rozdzielczości 1440x1080
4. Ściągamy kodeki DivX'a 6.8 (od tej wersji obsługuje HD) oraz program Dr DivX i tym programem konwerujemy na AVI. W rozdzielczości 1440 plik zajumje około 7 razy mniej niż czysty MPG a jest dobrej jakości.

Ufff... łatwe to nie było. Pozdrówka
 
Nie wiem co jest?
W tej kamerce HD7 pliki w rozdzielczości 1920x1080 czyli FHD programem dołączonym do kamery konwertuje z TOD na mpg nawet nie żle, natomiast
jeśli pliki pojedyńcze ( ujęcia każde ) sklei ( zcala ) się w całość obraz jest gorszej jakości czyli jak się przyjrzę dokładnie to widać pikselozę nawet nie
pomaga scalić pr. dołączonym jako archiwum.
Kąbinowałem różnymi programamni skleić Pinacle 11+ ,Power Diector 6,
Ulead VideoStudio 11 wynik był taki sam po sklejeniu widać pikselozę i gorszą jakość.
Może macie lekarstwo na ten problem.

Obraz FHD 1920x1080 odtwarzam PowerDVD 6.5 HD DVD na systemie XP
i jest płynny nie zacina sie ( polecam ).

parametry mojego komputera;
Athlon 2500+ Barton podkrecony do 3200+
DDR Ram 2GB
HDD 400GB
ATI radeon A/W 9600XT 128mb

2 systemy na 2 partycjach osobno XP profesional z SP2 oraz Vista Ultimate Full

A jak jeszcze wyłaczyć przy odtwarzaniu z kamery bezpośrednio na TV
te wszystkie sympole i ikonki ekranowe żeby był czysty obraz jak by była potrzeba przegrać karta telewizyjną lub stacjonarną nagrywarką DVD?
 
Ostatnia edycja:

Fizuś

New member
A jak jeszcze wyłaczyć przy odtwarzaniu z kamery bezpośrednio na TV
te wszystkie sympole i ikonki ekranowe żeby był czysty obraz jak by była potrzeba przegrać karta telewizyjną lub stacjonarną nagrywarką DVD?
W menu kamerki nie wyświetal na ekranie
 

aciszek

New member
dekoder@buziaczek napisał:
Ja mam pytanko odnośnie GZ-HD7 czy jest jakaś regulacja ostrości w wizerku do oka ponieważ mam słaby wzrok -3 prawe i lewe oko a jak się spojrzę to widze przez ten wizier zamgłą.
Bo np. w rolnetkach było coś takiego czyli regulacja -3 do +3
Jeżeli ktoś wie to proszę o poradę.

Jest regulacja ostrości wizjera. Jak wysunie się wizjer to po lewej stronie tubusa wizjera znajduje sie pokrętło.
 

briancarter

New member
JVC HD7 na MAC,a

witam serdecznie

może ktoś dopomoże; używam systemu MAC OS x 10.4.11 i kupiłem właśnie JVC HD7. Oczywiście problem z plikami TOD, żadnej możliwości konwersji. iMove HD nie widzi kamerki przez FIRE WIRE. Uslyszalem, zeby ulepszyc Quick Time do QT PRO, tam jest jakis kodek mpeg 4. Nie chcialbym wracac na windowsa, moze jest jakis sposob
pozdrawiam i dzieki za wszelkie informacje
 

mariusz01

New member
Witam serdecznie tez jestem od niedwana uzytkownikiem kamery JVC HD 7 . Znalazłem bardzo prosty sposób przerobienia filmu z plikami TOD do formatu DVD lub DIVX ,poprostu trzeba uzyć programu NERO ,jest tam funkcja "Utwórz film DVD" i krok po kroku wszystko wyszło ok .Program NERO 6 miał troszke problemy ale NERO 8 dał sobie znakomicie rade ,i jeszcze NERO 8 moze konwertowac plik AVCHD. Pozdrawiam i zyczę miłej pracy z programem NERO 8
 

EverioUser

New member
JVC GZ-HD3 zgrywanie materiału z wyj. DV

Witam, zakupiłem parę dni temu model jak w temacie. Z konwersją plików radzę sobie szybko i bezboleśnie. Najpierw cyberlink, w kilka minut konwertuje plik do MPG a potem ConverMovie i juz do dowolnego formatu jaki chcę.

Wszystko OK poza możliwością korzystania z wyjścia DV kamery. Posiadam drugą kamerkę Canon MV-900 i tu wszystko gra. Podłączam kabel FireWire do mojego kompa (złącze FW mam na płycie głównej) i od razu mogę czytać materiał w każdym programie obsługującym ten standard. Natomiast po podłączeniu DV do GZ-HD3 za pierwszym razem wykryło urządzenie DV zgodne ze standardem "coś tam" i dalej nic. Otwieram MS Movie Maker czy też VirtualDUB w którym przechodzę do opcji Capture AVI i nic, ciemna plama. To dla mnie trochę ważne bo czasem przychodzi mi zgrywać materiał na żywca, bez zapisu na kamerę wykorzystując właśnie VirtualDUB'a, a tu przykra niespodzianka.

Może ktoś miał podobny problem, proszę o jakieś instrukcję co mógłbym uczynić w tym temacie, aby móc zgrywać obraz na żywca przez wyjście DV tej kamery. Dajcie znać.

P.S. Próbowałem korzystać z DV laptopa, jest dokladnie ten sam problem, MV-900 widzi OK i od razu pojawia sie obraz z kamery, jak podlacze everio, to niby wszystko ok, ale w miejscu obrazu ciemna plama.
 

GrassHoppeR

New member
witam,
czy mógłby mi ktoś udostępnić przykładowy plik TOD np. z JVC HD7?
chciałbym podejść do konwersji za pomocą mencodera, avisyntha i virtualduba, ale brakuje mi próbki materiału.
a przy okazji może ma ktoś AVCHD z Canona?
wystarczą mi nawet linki, bo jakoś nie mogę namierzyć w sieci.

pozdrawiam
 

Fizuś

New member
Do konversji plkow TOD macie programik streamclip tutaj http://www.squared5.com/ na obydwa systemy.
Jest jeszcze prgram do edycji Edius się nazywa i obsluguje pliki TOD wykorzystując w pełni dwa rdzenie w kompie, w podglądzie ediusa mamy orginalny plik HD.
Dodatkowo Power Director 7 już obsługuje pliki TOD bez potrzeby konvertowania plików z tym rozszerzeniem.
Probke podam za chwile wraz z dźwiękiem z orginalego mikrofonu do HD7
:cool:

Próbki:

Plik TOD surowy,prosto z dysku kam.
Ten sam plik przekonvertowany z pliku TOD, programem załączonym do kamerki

GrassHoppeR napisz póżniej jak ci poszło z tym plikiem TOD w tych programach;)
 
Ostatnia edycja:

GrassHoppeR

New member
dzięki serdeczne!
squared5 próbowałem kiedyś ale bardzo mi nie podszedł, nie pamiętam dlaczego. chcę opracować metodę konwersji z użyciem avisyntha ze względu na możliwość przetworzenia obrazu przed kompresją bez konieczności tworzenia jakiś plików pośrednich no i też całkiem sensowne byłoby wykorzystanie mencodera i plików wsadowych. dam znać.

dzięki jeszcze raz. macie tu jakieś "pomógł"?


pozdrawiam
 

GrassHoppeR

New member
ech... no to jest faktycznie zwykły mpeg2, kwestia tylko demuxera.
avisynth łyka przez directshow, przez m2v.vfp nie chce, trudno...
mencoder zasuwa z kompresją jak dziki, może wciągnąć od razu TODa.
zero problemów.

czy w TODach jest zawsze mpeg2 czy są też takie z AVCHD? bo w zasadzie to jest przedmiotem moich prób :]

pozdrawiam
 

GrassHoppeR

New member
jeszcze przy okazji odnośnie materiału dostarczonego przez Fizusia - straszna trzęsiawa da się dosyć ładnie wyeliminować. korzystam z avisyntha+mencodera oraz plugina deshaker dla virtualduba. oto efekt:
wyslijplik.pl/download.php?sid=egmqjLug

w paru momentach widać, że ramka wjeżdża na obraz. nie jest to kres możliwości, bo można bardziej przyciąć boki albo zastosować mniejszą bezwładność. to tylko przykład. drugi tutaj:
wyslijplik.pl/download.php?sid=Wt93E7xb

pozdrawiam
 

Marengo

New member
Witam!

Mam pytanie:
Czym się różni a) bezpośrednia konwersja tod'a za pomocą Cyberlinka PD 6.5 do avi od b) sposobu, który podał Mirkos (najpierw mpeg2, potem DivX, dr DivX i dopiero wychodzi nam avi)?
[bo rozumiem, że albo w PD 5 nie było opcji konwersji do avi, albo opcja owa jest beznadziejna, że trzeba się posłużyć konwersją "na około"...??]

Przepraszam, jeśli moje pytanie wyda się komuś głupie, ale jestem tu nowa, a kamerkę HD mam od wczoraj i to nie na własność ;) Kazano mi tod'y nagrać na dvd i właśnie się zastanawiam, którą opcję konwersji wybrać (bo wcześniejszy montaż wolałabym zrobić w Premierze...).

Z góry dzięki za odp. :)))
Pozdrawiam forumowiczów :)
 
Do góry