Pliki .TOD z kamer JVC - konwersja?

jws23

New member
JVC GZ-HD3 problemy

Witam serdecznie zakupiłem niedawno nową kamerę JVC GZ-HD3 i już od samego początku mam z nią ogrom problemów. Zapisuje w formacie TOD- jak to przerobić na format możliwy do odtworzenia na dowolnym odtwarzaczu DVD (płyta DVD), aby był normalny obraz, w normalnym tempiue, z normalnym dźwiękiem? Czy jeśli zakupiłem kamerę cyfr. HD z HDD to muszę mieć też odtw. DVD z HDMI? Mam model DVD Yamaha S559MK2 i ten sprzęt za 700 zł nie radzi sobie z tym! I czy jest inne oprogramowanie do tej kamery niż producenta JVC? - bo to co jest dostarczone z płytą to jakieś kompletne nieporozumienie. :confused: PROSZĘ POMÓŻCIE :hmm: :(
 

Fizuś

New member
Cześć odinstaluj wszyskie codeki po tym zainstaluj powera directora następnie otwierasz go podpinasz kamerkę pod USB importujesz pliki tym programem wyszukując Everio HDD i masz pliki video w projekcie,robisz sobie edycje wypalasz na pulpit w MPG2 720p i potem dajesz do nero vision (dlaczego nero bo ma kodowanie VBR2 - 2 strumieniowe ,lepsza jakość) wsadzasz wszystkie gotowe MPG2 do nero i tworzysz DVD.
Jak czegoś nie rozumiesz pisz na gg 120600
 

rough2

New member
Witam,
tu jest caBy opis. Tylko trzeba zrobic wszystko tak jak jest napisane, nie sciagac nowszych wercji Quick time'a, bo ni dziala:
http://pclab.pl/forum/lofiversion/index.php/t287811.html

to wyjscie nr 1...

wyjscie numer dwa (moim zdaniem lepsze i efektywnijszcze, zarowno jesli chodzi o czas i jakosc)

Do kamery dolaczony jest oryginalny sotf. Instalujemy PowerDirectow Express i dajemy import plików z kamery. Program nie pracuje tak naprawde z plikami TOD tylko konwertuje je na Mpg i zapisuje w takiej postaci na dysku w kataology My files....

Powodzenia


Radek
 

Fizuś

New member
Chciałbym zwrócić uwagę posiadaczy tych kamer GZ-HD 3 i 7 wszystkie mają swoje oprogramowanie i jeśli coś nie działa to znaczy nie konwertuje tych plików TOD to trzeba odinstalować wszystkie kodeki jakie są gdyż sprzeczają się z kodekami które posiada cyberlink i po prostu nie konwertuje
Tak więc proponuje wszystkim posiadaczą tych kamer aby odinstalowali jakieś tam swoje pakiety kodeków i zainstalowali na nowo cyberlinka po konwersji na MPG2 1080 czy 720p macie plik który możecie już edytować w innych programach do edycji video.

To tyle ja sam miałem kłopot z tym konwertowaniem i problem zniknął po odinstalowaniu pakietu kodeków.

QuickTime tu nie gra roli czy nowszy czy starszy,skoro jest nowszy to nie może nie mieć tego co miała wcześniejsza wersja, po prostu jest udoskonalony.
 
Ostatnia edycja:

raulo

New member
Witam serdecznie jako nowy :)
Dziś doszła do mnie długo oczekiwana kamerka JVC GZ-HD3
Pierwsze wrażenia co do samej kamery są super. Problem oczywiście występuje jeśli zabieram się za pliki z niej zgrane.
Obejrzałem filmiki zamieszczone w linkach w tym temacie i muszę powiedzieć, że rewelacja. Nie wiedzieć dlaczego moje pliki po zgraniu ich na komputer czy to w formie MPEG czy TOD za pomocą dołączonego do kamery oprogramowania są fatalnej jakości.
Faktem jest, że nagrywałem w AUTO i trybie XP przy sztucznym ale dość mocnym białym oświetleniu. Filmik wyszedł jakbym kręcił go stara kamerą VHS (ostrość nie jest rewelacyjna i ma takie pomarańczowe zabarwienie.) Film, który obejrzałem pt. Sędziowie był kręcony w gorszych warunkach oświetleniowych a mimo to kolory sa rewelacja.
Gdzie mogę szukać przyczyny tego stanu rzeczy ?
 

Fizuś

New member
Witam jezeli wszystko jest OK z plikami na samej kamerce no to coś będzie w kompie nie tak.
Obstawiam iż pliki nagrane są wparządku podłączając samą kamerkę po TV ,w takim razie proponuje odinstalować Power Director wszystkie kodeki też dodatkowo wejść w C/programfiles i usunąć pozostałe foldery ręcznie po odinstalowanych programach PD i codeków zrobić restarta kompa i zainstalować cyberlinka z płytki dołączonej do kamerki potem podłączyć kamerkę pod kompa i zrobić import do Power Director ,po tym wszystkim zainstaluj sobie K-lite jakiś full pakiet codeków i odtworz przeconvertowane pliki na WMPlayer powinno śmigać.
Jeżeli tak jest pobież sobie Power Director 6 Ten co ja zamieścilem i nim sobie rób edycję ,program jest lewy z cracowany do pełnej versji nie wszystko w nim działa jak należy ale mnie wystarcza już nim zrobiłem 8 imprez + wesele.- klucz do aktywacji jest w pliku txt.
Jak zakończysz edycje wlasnego filmu w PD6 to zrób go na MPEG2 720p i po tym wsadzasz te pliki do nero vision i tworzysz DVD nie dawaj więcej niż powyżej tego czasu trwania filmu 2:40:00 bo już jakość spadnie ,nero bedzie ci pisał że jakość średnia ale z takiej dużej rozdzielczości nie będzie nic widać w porownaniu do kamer DV tych zwykłych oczywiście.A i ustaw kodowanie VBR 2 przebiegowe ,na audio dolby 2 ,i może ci napisać iż mało miejsca na dysku - zaznacz Automatycznie dopasuj.
Jakby co to pisz na gg 120600

Co do oświetlenia ja swoją GZ-HD7 kręce zupełnie w ciemnych miejscach że na wyświetlaczu nic nie widać ale po edycji na DVD wszystko widać.
Także sprawdzić samą kamerkę bo z opisu odczuwam że coś jest nie tak,sprawdzić jeszcze raz ustawienia ja tam w auto kręce ale sprubój też na manual i ustaw ręcznie ostrość.
ust Fabryczne jak ma w menu też daj i nic nie rób tylko coś nagraj i sprawdż na kompie.
 
Ostatnia edycja:

raulo

New member
Jutro spróbuje zastosować się do rad, które podałeś.
Mam niestety słaby upload, bo wstawiłbym mały filmik w celach poglądowych.
A może to wina obiektywu. W końcu HD7 ma lepszy niz HD3.
Jutro w ogóle jade po nowego kompa, poniewaz na moim obecnym starym gracie z USB 1 anie 2.0 zgrywanie kilku minut trwa wieczność ;)
Pod TV nie podłączałem poniewaz mam zwykły TV a kamerka jest z USA więc system nie pasuje. Na kamerce jak odtwarzam to obraz jest czysty i wyraźny natomiast na kompie jakis taki ciemny i zaszumiony.

Nie powiedziałem wcześniej, ze jestm póki co noga w tych sprawach dlatego zapytam co oznacza stwierdzenie "zrób edycję" w CyberLink 6.0 co mam tam zrobić z tym plikiem wynikowym MPEG, którego otrzymam z importu z kamerki ?

Co do pomocy na GG to chętnie ale jak będę w domu, bo teraz jestem w pracy i nie mam gg.

Nie rozumiem tez tego stwierdzenia :(
"Co do oświetlenia ja swoją GZ-HD7 kręce zupełnie w ciemnych miejscach że na wyświetlaczu nic nie widać ale po edycji na DVD wszystko widać."
Co oznacza "po edycji na DVD" ?
 
Ostatnia edycja:

Fizuś

New member
No więc jak podłączysz kamerkę pod kompa to nie zrzucaj pliku TOD tylko go odrazu konvertuj programem załączonym do kamerki i z tego pliku TOD zmieni się na rozszerzenie MPEG i bedziesz mógł sobie podejrzeć plik na WMPlayerze .
Co do edycji to jest wszystko co dodajesz efekty, przejścia, napisy podkład to jest edycja video inaczej ,i jak sobie posklejasz swój film klikasz Produce czyli tworzenie filmu i programik skleji ci to w całość i masz do wyboru na jaki format czy to avi czy vcd ,MPEG2 ,DVD,YOUTUBE itd .. ja polecam na MPEG2 i wybrać na jaki dysk ma to zrobić i w jakiej rozdzielczości to wybierz 720p i wówczas masz ten sam plik MPEG słabszej lekko rozdzielczości ale już po edycji czyli posklejany z efektami jakie tam sobie wybrałeś w PD 6.

W menu kamerki masz wspomaganie ust ostrości ustaw go na niebieski jak umnie,tak przy okazji jest coś jak czujnik upadku zalecane jest aby zawsze był włączony mam nadzieje że tak masz bo w innym przypadku jak będzie wył. to jak dojdzie do takiego upadku można uszkodzić talerz dysku.

Skoro jest z USA to będzie nagrywać w NTSC i może dlatego to by trzeba zobaczyć w Powerze Directorze czy jest możliwość zmiany na PAL przy edycji materiału i będzie OK ,jeżeli się nie da to w servisie JVC mogli by wgrać nasz system PAL do kamerki spr. sobie to wszystko i jak Będzie nie dobrze to ja skocze do JVC servisu i zapytam się czy jest możliwość wgrania menu na polski język i system PAL.
Napisz mi skąd jesteś.
 

Fizuś

New member
Myślę że się da bo usb ma kamerka a mimo iż takie same w każdym kraju są różne systemy ale co do kolegi wcześniej to uniego wszystko wporzadku widziałem filmik z jego kam.
 

raulo

New member
Zapytałem drogą emailową panów z JVC Polska i odpowiedzieli mi, że nie ma możliwości zmiany systemu kamerki z NTSC na PAL.
 

marczell

New member
Converio 2.3.3 full pliki TOD JVC GZ HD7

Witam
mam kamere JVC GZ HD7 mam też te same problemy z kowertowaniem plików
TOD widziałem że pan już rozwiązał ten problem ja jeszcze nie
ściągłem ten program Converio 2.3.3 full ale ten program chce hasło
niewiem skąd go wziąść
prubowałem w ULEAD video studio 11
idzie konwertować ale wyłancza się woże dlatego że nie mam karty wspomagającej mpg a przez złacze ieee 1394 widzi kamere ale niechce obrazu wyciągnąć z kamery
prosze o pomoc
 

MS HDV

New member
A czy ktoś z Was doświadczył w skonwertowanym materiale
tzw. "zielonych przebłysków" pojawiających się średnio co
sekundę ? (cały ekran pokrywa się zieloną nakładką, przez
którą delikatnie prześwituje pierwotny obraz)

Czego to jest skutek?

Z JVC GZ-HD7 miałem okazję pobawic się wyłącznie pełne
2 dni. Tak jak pierwotnie byłem w tej kamerze praktycznie
zakochany (na etapie jej premiery i wstępnych opinii) tak
teraz widać więcej i więcej problemów. Obecnie używam
sprawdzonego HDV, ale wciąż korci mnie zamiana na kam.
z HDD... Myślałem, że HD7 będzie optymalna. JVC wiele
obiecywał po swoim nowatorskiej kompresji, ale chyba im
do końca nie wyszło...

Dodatkowo Power Director też średnio sobie radzi...
Konwersja zdecydowanie kiepsko radzi sobie z ruchem...

Czy ktoś ma sprawdzoną metodę, pozbawinoą wad, dzięki
której materiał naggrany w FHD, bądź w CBR (nie w SD) i
został później przekonwertowany na MPEG-a i poddany
dalszej obróbce bez żadnych problemów ?
 

Fizuś

New member
Witam panowie to jest tak aby przeconvertowac pliki tod z kam do kompa należy pierw odinstalować pakiet kodeków jakiego używacie , po tym covertujecie pliki tod cyberlinkiem i macie plik ten sam z rozszerzeniem MOV.TOD jak już wszystko przekonvertowaliście instalujecie pakiet jakiś kodeków i znikają zielone pasy i mov można odtworzyć na wmp .
Efekt zielonego tła zazwyczaj wychodzi gdy się nie ma kodeków zainstalowanych - może to być jakiś pakiet k-lite codec.
No i panowie za każdym razem jak convertujecie plik TOD z HD7 czy HD3 musicie odinstalować wszystkie kodeki gdyż widocznie cyberlink się sprzecza z jakimkolwiek pakietem innym niż ten co używa cyberlink . Po przeconvertowaniu spowrotem instaluje się pakiet jakiś kodeków i można się bawić dalej ,wiem że to nie wygodne ale warte zachodu gdyż jakość masakra...więcej odp przez gg 120600 lub skypa fizyku sosnowiec
I convertujemy przez USB
 

MS HDV

New member
Mam jeszcze jedno pytanie:

otóż wyeliminowałem problem "zielonych pasów".
Prekonwertowany z .TOD na MPEG matriał wygl.
super przy odtwarzaniu po usunięciu (np. w VLC)
przeplotu (opcja BOB).

Po zrzuceniu materiału na DVD i odtwarzaniu na
TV też wszystko jest OK.

Mam wciąż jednak problem z odtwarzaniem w
momencie edycji. Materiał nie jest odtarzany
płynnie, są przeskoki w ruchu, itp. (tak się nie
da pracować...).
Używam od od dłuższego czasu Piccacle Studio,
obecnie wersję 11, z którego jestem baaardzoo
zadowolony (przy formacie HDV). Czy można
coś poradzić na jakość odtwarzania "byłych"
TOD-ów na etapie edycji w Pinnacle ?

Z góry dzięki za odp.

Pozdr.
 

Fizuś

New member
Z tego co wiem w instrukcji jest napisane jaki by nie był mocny komputer będzie przycinał na tych plikach,dlatego cyberlink podczas edycji robi podgląd w mniejszym oknie o słabszej jakości w miare dłuższego pozostawienia otwartego projektu cyberlink czyli power director stara się konvertować nowo dodany plik na osi i po jakimś tam czasie powoli robi się lepsza jakość dla podglądu tworząc w plikach ukrytych kopię Mov w słabszej jakości aby nie przycinało
 
Ja mam pytanko odnośnie GZ-HD7 czy jest jakaś regulacja ostrości w wizerku do oka ponieważ mam słaby wzrok -3 prawe i lewe oko a jak się spojrzę to widze przez ten wizier zamgłą.
Bo np. w rolnetkach było coś takiego czyli regulacja -3 do +3
Jeżeli ktoś wie to proszę o poradę.
 
Do góry