Pliki aktualizacji

Silverek

New member
Wiem doskonale o tej opcji, ale nie chcę jej używać. Kilka razy zdarzyło mi się, że TV uruchomił się sam z siebie więc bezpieczniej jest wyłączyć go całkowicie. O ile czas ładowania androida na poprzednich softach był akceptowalny to tutaj już nie jest tak ciekawie...
 

Kassa92

New member
u mnie aktualizacji szybkie włączenie nie działa. Aktualizacja automatyczna z v373 na v528. Jakieś pomysły co z tym zrobić?
 

Wasiu84

New member
Ja próbuję się dodzwonić do tcl co z moim zgłoszeniem reklamacyjnym.

Nie dawno kupiłem xioami mi box tv w Rossmanie była promocja. I przy którymś włączeniu wyskoczyła jakąś aktualizacja małą. Na spisie co poprawione mignelo mi "fixed instant on problem". Wygląda na to że jakaś latka mała, czego na tv tcl jeszcze nie otrzymalismy.
 

Silverek

New member
Pytanie za sto punktów. W menu serwisowym jest opcja "Reset shop" i "NVM reset". Czym różni się jedno od drugiego?
 

Wasiu84

New member
Nvm resetuje ustawienia obrazu dźwięku itp. Reset shop resetuje te ustawiania plus przechodzisz całą procedurę uruchomienia androida, z wpisaniem konta itp. wylogowuje cię też chyba z aplikacji. Aplikacji natomiast nie usuwa.
 

Silverek

New member
Nvm resetuje ustawienia obrazu dźwięku itp. Reset shop resetuje te ustawiania plus przechodzisz całą procedurę uruchomienia androida, z wpisaniem konta itp. wylogowuje cię też chyba z aplikacji. Aplikacji natomiast nie usuwa.


Dziękuję za pomoc :) Rozwiałeś moje wątpliwości.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Nvm resetuje ustawienia obrazu dźwięku itp. Reset shop resetuje te ustawiania plus przechodzisz całą procedurę uruchomienia androida, z wpisaniem konta itp. wylogowuje cię też chyba z aplikacji. Aplikacji natomiast nie usuwa.

wydaje mi się, że nvm oznacza non volatile memory
wiki
co producent tam umieszcza można tylko zgadywać.
 

Wasiu84

New member
Dzwonił do mnie serwisant (zgłoszenie reklamacyjne nie działania funkcji instant on).
Rada serwisu, zabieramy tv na warsztat i wgrywamy starą wersję systemu:) podziękowałem.

Na wschodnich forach piszą, że działa zainstalowanie starszej wersji systemu wyłączenie funkcji szybkiego startu i wówczas wgranie nowego androida8.
Można zrobić downgrade w domu, w sensie podpiąć pendrive z andkiem7 i zainstalować ? Czy nie będzie to możliwe, bo wykryje starszą wersje systemu?
 

Silverek

New member
Dzwonił do mnie serwisant (zgłoszenie reklamacyjne nie działania funkcji instant on).
Rada serwisu, zabieramy tv na warsztat i wgrywamy starą wersję systemu:) podziękowałem.

Na wschodnich forach piszą, że działa zainstalowanie starszej wersji systemu wyłączenie funkcji szybkiego startu i wówczas wgranie nowego androida8.
Można zrobić downgrade w domu, w sensie podpiąć pendrive z andkiem7 i zainstalować ? Czy nie będzie to możliwe, bo wykryje starszą wersje systemu?


Możesz to zrobić samodzielnie. Najlepiej użyj wersji v369. Później możesz zaktualizować do jakiej chcesz.
 

damianosr3

New member
Dlaczego podczas oglądania filmu na Netflix wyświetlają się drobnym drukiem napisy w rogu ekranu. Jak to wyłączyć?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dlaczego podczas oglądania filmu na Netflix wyświetlają się drobnym drukiem napisy w rogu ekranu. Jak to wyłączyć?

Hmm, liczysz że czarodziejska kula podpowie nam co Ci się wyświetla...
Moja nie działa. Nie wiem co wyświetla Twój telewizor.

Czasem i na dużym pilocie wywołuje parę informacji.
 

pawel2020

New member
Witam
Czy może ktoś mnie oświecić jak w wersji 528 zamykać aplikacje?
W wersji Androida 7 po przytrzymaniu home można było zabijać aplikacje a wersji 8 pojawiają się aplikacje do uruchomienia ?!
Czyżby tyko tv guardem ? Trochę to zabiera czasu.
Oraz w wersji 8 v528 nie działa za każdym razem szybkie wyłączanie tv, też tak macie?.
Powoli męczy mnie ten tv
 

antonioli

New member
Po angisle
Witam
Czy może ktoś mnie oświecić jak w wersji 528 zamykać aplikacje?
W wersji Androida 7 po przytrzymaniu home można było zabijać aplikacje a wersji 8 pojawiają się aplikacje do uruchomienia ?!
Czyżby tyko tv guardem ? Trochę to zabiera czasu.
Oraz w wersji 8 v528 nie działa za każdym razem szybkie wyłączanie tv, też tak macie?.
Powoli męczy mnie ten tv
Po angielsku:
About closing apps, is not TCL-specific - such option was changed in Android 8. Other vendors have such issue but they mapped - to TCL I didn't find anything. Already asked and no answer...



Głupie pytania... albo nie:
How can I "call" the task manager in Android 8 in TCL? The long press in "Home" no longer works...
https://www.reddit.com/r/bravia/comments/a52ld2/how_to_kill_misbehaving_apps_with_android_8_oreo/
 

pawel2020

New member
Dobra
Dla potrzebujących w miarę cywilizowany sposób zabijania aplikacji
Długo przytrzymujemy home, najeżdżamy na aplikację którą chcemy zabić, na niej przytrzymujemy długo ok, pojawi się okienko miedzy innymi na dole informacje wybieramy i znajdujemy w kolejnym oknie Wymuś zatrzymanie.
Ufff, nie zmienia to faktu że lipa w porównaniu z andkiem 7, aby to przywrócili i z mapowali z przyciskiem którymś wolnym na pilocie
Kiki może taki pomysł przekazać producentowi TCL?
 
Ostatnia edycja:
Do góry