Plazmy serii D8000 Samsunga

masol

New member
Witam czy może ktoś podesłać najlepsze ustawienia ekranu dla ps51d8000...i jak przywrócić ustawienia fabryczne...jak by poszło coś mi nie tak...
 
Ostatnia edycja:

Adam eM

New member
Ja korzystam z tunera na 64D8000. Mam Cyfre+

jtd możesz podać więcej szczegułów, tzn czy poprawnie dekoduje sygnały dvb-s (sd, hd) i dvb-s2 (sd, hd), na jakiej antenie, jaki konwerter. Ja mam problem z modułem tnk hd i wszystkimi programami w dvb-s2 zarówno w sd jak i w hd. Nawet program dvb-s2 sd niekodowany jest żle odbierany
 

jtd

New member
Bez reklam
Nie mam zadnych problemow z dekodowaniem kanalow Cyfry +
Nie wiem jaka mam antene i jaki konwektor, a sprawdzic mi sie tego nie chce. Musialbym wejsc na dach.
 

mazawada

New member
Tak, ale w PS64D8000. Mam 4 konwertery (4 satelity) w dwóch czaszach. Nie jest to do niczego potrzebne, ale lubię mieć. TV bez problemu przeszukał, wyszukał i zapamiętał. Chyba około 1400 stacji. A w czym tkwi Twój problem?
 

Adam eM

New member
Tak, ale w PS64D8000. Mam 4 konwertery (4 satelity) w dwóch czaszach. Nie jest to do niczego potrzebne, ale lubię mieć. TV bez problemu przeszukał, wyszukał i zapamiętał. Chyba około 1400 stacji. A w czym tkwi Twój problem?

Problem jest w tym że mój ps51d8000 źle dekoduje wszystkie programy dvb-s2 (hd i sd) z modułem tnk hd, np TVP HD jest nadawane w dvb-s2 sygnał 100%, jakość 100% 0 błędów a obraz pixele. Programy nadawane w standardzie dvb-s dekoduje poprawnie, np MTV HD, TVN HD, TVN HD+1. Np na Hot Bird 12962 H jest francuski program niekodowany sd nadawany w standardzie dvb-s2 i też pixele. Tuner Globo Opticum Combo 9600HD działa poprawnie na tej samej antenie.
 

Adam eM

New member

Attachments

  • PN64D8000-o_back2.jpg
    PN64D8000-o_back2.jpg
    9,8 KB · Wyś: 680

maniekok3

New member

godik

New member
No właśnie. Sam się zastanawiałem nad tym modelem Samsunga ale mam teraz spore wątpliwości czytając ostatnie posty na AVSforum.com czy reviews.cnet.com gdzie piszą o problemach z panelami:

- odklejający się film anty-odblaskowy! Przeważnie prawy lub lewy górny róg panelu, czasem środek góra
- pogarszająca się czerń w miarę upływu czasu
- martwe piksele

Czy ktoś z posiadaczy plazm serii D8000 zauważył w prawym lewym lub górnym rogu odklejający się film? Podobno duża część TV serii D7000 jak i D8000 wyprodukowanych w marcu, kwietniu i maju 2011 ma tę wadę. Serwis wymienia panel i dokleja jakieś uszczelki pomiędzy ramkę a film.

Problem jest duży i na pewno z TV złożonymi w Meksyku na rynek amerykański. Na forum av pojawiają się wpisy użytkowników europejskich (UK) którzy również zauważyli odklejanie się powłoki. W ich przypadku wymieniano TV na nowy.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=20758987#post20758987
http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1462637-samsung-d8000-plasma-part-2-a-10.html
Official Samsung PNxxD7000/8000 Screen Filter Is Peeling Thread

Samsung 2011 Plasma TV Screen Filter is Peeling Off. - CNET Samsung Forums







Nie wygląda to ciekawie...
 
Ostatnia edycja:

Adam eM

New member
Mój ps51d8000 brzęczy, słychać to przy wyciszonym dzwięku z odległości około 0,5m

Narazie folia z matrycy się nie odkleja

Nadal ponawiam moje pytanie czy ktoś odbiera na d8000 programy z satelity Hotbird hd lub sd nadawane w standardzie dvb-s2(konkretnie jakie i jaka platforma)
 

maniekok3

New member
Prośba do właścicieli Samsunga - PS64D8000 o odpowiedź na ( pytanie z bzyczeniem - i - odklejający się film anty-odblaskowy! )

W poniedziałek zamierzam zamówić to cacko a tu dodatkowe :cry:
 

Adam eM

New member
Nie ma sie co napalac, tuner SAT w tym TV to dodatek, a nie glowny element. To tak jak sprzedawali pare lat temu zestawy COMBO TV+magnetowid. Nikt sie nie ludzil ze bedzie to osmioglowicowe Hi-Fi. :eek:k:

Kolega chyba myli się i porównanie do zestawu COMBO jest nieporzumieniem.
To jak cyfrowy tuner tv naziemnej to też doatek?
Cyfrowy tuner tv satelitarnej to integralna część tv i ma działać poprawnie, czemu niby zewnętrzny tuner tv sat ma być lepszy?
Pozdrawiam.
 

sweet lady

New member
Prośba do właścicieli Samsunga - PS64D8000 o odpowiedź na ( pytanie z bzyczeniem - i - odklejający się film anty-odblaskowy! )

W poniedziałek zamierzam zamówić to cacko a tu dodatkowe :cry:

Brzęczenie jest dość ciche i słyszalne tylko przy wyłączonym dźwięku w telewizorze
( inne urządzenia w pobliżu tv muszą być również wyłączone ;))
Jest nierównomierne, czasem prawie niesłyszalne, więc myślę,że to nie problem.
Co do filmu hmm poczekamy , zobaczymy , póki co nie widać...
 

jtd

New member
Bez reklam
Dołączam niestety do osób z odchodzącym filmem przeciwodblaskowym..
U mnie odchodzi w 2 miejscach, dokładnie to w obu górnych rogach ekranu. Oto zdjęcia:

Plazma wyprodukowana w Czerwcu tego roku na Węgrzech.

cim45345tv.jpg


cim3453453tv.png
 
Ostatnia edycja:

godik

New member
Napisz kolego co na to dystrybutor czy też serwis Samsunga w Polsce?
Rozumiem, że nie zamierzasz tak tego zostawić.
Czeka Cię prawdopodobnie wymiana całego wyświetlacza lub nowy TV. Ciekaw jestem tylko jak zachowa się serwis Samsung Polska.
 

barttec99

New member
Witam,
mam pytanie do użytkowników PS64D8000:

jakich dysków twardych używacie do podłączenia do TV ?

w samsungu uzyskałem info że będzie działał każdy, który nie wymaga zasilania zewnętrznego !
trochę mnie to zdziwiło.
czy to prawda ?
 
Do góry